Donanım Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Donanım Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

16 Temmuz 2022 Bilgisayar donanım arızaları Donanım sorunları algılandı Donanım sorunları giderme Staj Defteri 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Donanım Sorunları

Görüntü ve video işleme algoritmalarının gerçek zamanlı uygulaması, çeşitli uygulama türleri için en iyi performansı elde etmek için veri ve talimat düzeyinde paralellik tekniklerini gerektirir. Algoritma geliştirmenin yanı sıra, donanım tasarımı gerçek zamanlı bir sistem için en önemli konulardan biridir. Wattlington ve Bove, paralel ortam işleme için bir veri akışı modeli önerdi. 

Fritts, Wolf ve Liu (1999), medya işlemcileri için multimedya uygulamalarının özelliklerini değerlendirdi. Araştırmacılar ayrıca çok işlemcili mimariye de dikkat ediyor. Eşzamanlı çoklu kullanım Tullsen, Eggers ve Levy (1995) tarafından önerilmiştir. Açık, programlanabilir bir iletişim yapısına sahip olan Stanford Üniversitesi’nde bir IMAGINE işlemcisi geliştirilmektedir.

Bir görüntü ve video işlemcisinin seçimi, güç, maliyet, geliştirme araçları ve performansla ilgili özellikler dahil olmak üzere bir dizi konuya dayanmalıdır. Örnekler, bir VLIW (çok uzun talimat kelimesi) mimarisi kullanan Texas Instruments’ın DSP’lerini içerir. Diğer bir VLIW işlemcisi, döngü başına beş komuta kadar çalıştırabilen Philips TriMedia işlemcileridir.

Ana CPU’nun (merkezi işlem birimi) yanı sıra, belirli hesaplamalar için yükü ana CPU’dan alabilen başka çevre birimleri de vardır. Genel amaçlı işlemcilerin (GPP) yüksek güç tüketimi ve büyük boyutu, taşınabilir görüntü ve video işleme uygulamalarının ana dezavantajlarıdır. Bir diğer önemli faktör ise maliyettir. Maliyete duyarlı uygulamalar için, Dijital Sinyal İşleme (DSP) cihazları, GPP’lerden önemli ölçüde daha ucuzdur.

3D Görsel Analiz ve Sentez Adımları

Eşitsizlik Haritası Oluşturma

Dijital görüntülerden derinlik bilgisi elde etmek için iyi bilinen bir teknik, stereo tekniğidir. Stereo tekniklerde amaç, yazışma problemini çözmek, yani sol ve sağ görüntüde karşılık gelen noktaları bulmaktır. Karşılık gelen noktaların uzamsal konumundaki fark, yani farklılık, bir eşitsizlik haritasında saklanır.

Karşılık gelen noktalar belirlendiğinde, derinlik üçgenleme ile hesaplanabilir. Uyum problemini çözme girişimleri, eşleşen pikseller ve eşleşen özellikler, örneğin kenarlar olarak gruplandırılabilen birçok varyasyon üretti. İlk yaklaşım yoğun derinlik haritaları üretirken, ikincisi seyrek derinlik haritaları üretir. Birçok görüntü işleme uygulamasında stereo görme teknikleri kullanılsa da, stereo görüntüleri eşleştirmenin hesaplama karmaşıklığı, pratik uygulamalar için hala ana engeldir.

İki ana performans değerlendirme metriği, kare hızı çarpı kare boyutu ve mesafe ölçümünün dinamik aralığını belirleyen farklılık arama aralığı olan verimdir. İstenen performansı elde etmek için stereo sistemler geliştirmeye ayrılmış çok sayıda araştırma var. Erken gerçek zamanlı stereo sistemler, düşük gecikmeli giriş görüntüsü kadar yoğun bir video hızı aralığı çıkışı sağlamaz.

Bir diğer önemli sorun ise mevcut stereo sistemlerle elde edilen derinlik haritalarının çok doğru ve güvenilir olmamasıdır. Bu sorunları ele alan daha yeni yöntemler, yerel hesaplama gerektiren çok temelli stereo yöntemini, paralel algoritmalarla blok eşleştirme yaklaşımını, alan tabanlı stereo eşleştirmeyi ve az sayıda aday vektörün verimli seçimiyle hibrit özyinelemeli eşleştirmeyi içerir.


Bilgisayar donanım arızaları
Dizüstü bilgisayar sorunları
Donanım sorunları algılandı
Donanım sorunları giderme Staj Defteri
Donanımsal genel sorunlar ve Çözümleri
Donanım arızası nedir
Bilgisayar Sorunları ve Çözümleri
Donanım sorunlarını giderme


Yeniden Yapılandırma ve Kalibrasyon

Yeniden yapılandırma, görüntülerde karşılık gelen her nokta çifti için uzayda bir noktanın hesaplanmasını içerir. Bu, kameraların kalibrasyonunu gerektirir. Kameralar için içsel ve dışsal parametreler olmak üzere iki ana parametre seti vardır. Her iki parametre seti de biliniyorsa, kameralar tam olarak kalibre edilir. İçsel parametreleri kullanarak, 3B derinlik haritası Kartezyen koordinatlara dönüştürülebilir. Dış parametreler, kamera merkezli konumu dünya koordinatlarındaki bir konuma dönüştürmek için kullanılır.

Bu 3B noktalar, üçgen bir ağ aracılığıyla bir yüzey temsiline dönüştürülür. Algoritma, epipolar kısıtlamaya tabi olan geometrik hatayı en aza indiren yazışmayı hesaplar. Kameralar ve kamera kalibrasyonu hakkında ayrıntılı bilgiler Hartley ve Zisserman’da bulunabilir.

Daha doğru ve güvenilir 3B nesne rekonstrüksiyonu için birçok algoritma önerilmesine rağmen, hesaplama karmaşıklıkları nedeniyle pratik uygulamalar için uygun değildirler. Uygulama türüne bağlı olarak, örneğin önceki bilgilerden gelen kısıtlamaları kullanan algoritmik çözümler ve örneğin düzlem tarama algoritmasını görünüm senteziyle etkin bir şekilde birleştiren bir grafik donanımı kullanan donanım çözümleri önerilmektedir.

Rendering, gerçekçi 3D görüntüler üretme sürecidir. Render sorunları, ışık ve yüzey arasındaki etkileşim, izleme ışınlarının kesişimi ve sahnenin nesne örneklemesi ve görüntüleme teknikleri ile ilgilidir. Görselleştirmede kullanılan dört ana işleme yöntemi vardır, bunlar ışın izleme, hacim oluşturma, radyosite ve çokgen oluşturmadır.

Geleneksel bilgisayar grafiklerinin yüksek hesaplama gereksinimleri nedeniyle, genel amaçlı bilgisayarlar, uygulamaları oluşturmada verimli değildir. Sonuç olarak, özel amaçlı grafik motorları öncelikle çokgen işleme için geliştirilmiştir. Benzer şekilde, bir hacim veri setinden hızlı ve tekrar tekrar hesaplama yapmak için hacim işlemenin özel ihtiyaçlarını karşılamak için özel amaçlı hacim oluşturma mimarileri geliştirilmiştir. Grafik donanımı hakkında ayrıntılı bir araştırma Thompson, Hahn ve Oskin’de bulunabilir.

3D İnsan Aktivitesi Tanıma için Bir Veri Füzyon Algoritması

Bu alt bölümde, tek bir kamera düğümünün standart bir kamera ve bir TriMedia video işleme kartından oluştuğu test yatağı mimarimizi sunuyoruz. Çoklu işlem yeteneği sağlamak için bir ana bilgisayara (kişisel bilgisayar) birden fazla TriMedia işlem kartı kurulabilir.

Bir TriMedia kartı, kendi ayrılmış belleği olan bir TM1300 TriMedia işlemcisine sahiptir. 32-bit TM1300 TriMedia işlemci, birkaç yardımcı işlemciyle birlikte beş sorunlu bir VLIW CPU’ya sahiptir. İşlemcideki CPU’nun birden fazla işlevsel birimi ve 128 kaydı vardır.

Önerilen algoritma, farklı uygulamalar için çok çeşitli aktiviteleri tespit eder. Bu nedenle şema, üst düzey anlambilime bağlanan daha sonraki bir aşamada bunları birleştirmek için farklı vücut parçalarını ve hareketlerini algılar. Düşük seviyeli işleme adımları, arka plan eleme, dış yüzey algılama, segmentasyon, bağlantılı bileşenleri bulma, elips uydurma ve değişmez şekil nitelikleriyle grafik eşleştirmeyi içerir.

Üst düzey işleme, her vücut parçasının kendi hareket özgürlüğüne sahip olduğu HMM’lere dayanır ve her parça için aktivite tanıma, birkaç HMM’nin paralel olarak kullanılmasıyla sağlanır. Mahalanobis mesafe sınıflandırıcısı, her bir aktivite için farklı ağırlıklar atayarak farklı vücut bölümlerinin aktivitelerini birleştirmek için kullanılır.

Farklı aktivite örüntüleri, vücudun bazı bölümleri için örtüşen periyotlara (bir dönem için aynı veya benzer örüntüler) sahip olabilir. Bu nedenle faaliyetlerin başlangıç ​​ve bitiş zamanlarının tespiti çok önemlidir.

Ortogonal görünümlerden elde edilen 2B elipslerden insan vücudunun global bir 3B elipsoid modeli oluşturulur ve elde edilen 3B bilgi, gerçek vücut parçalarının gerçek modelle uyumunu doğrulamak için kullanılır. Kamera kalibrasyonu ve veri senkronizasyonu, birden fazla kameradan veri füzyonunda ana konulardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir