Akıllı İş Portalları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Akıllı İş Portalları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

5 Ağustos 2022 1997 Eğitim Reformu Portal açmak mümkün mü Portal nedir ne ise yarar Portal nedir tarih 0
Amortisman Süresi

Akıllı İş Portalları

İş Portalları artık e-ticarette yaygın olarak kullanılmaktadır. Sezgisel olarak Portallar, İnternet üzerinden iş bilgilerinin değiş tokuşu için bir bilgi ağ geçidi olarak kabul edilebilir. İş bilgi alışverişi süreci, güvenlik ve erişim kontrolü, çeşitli platform ve sistem yazılımları üzerinde birlikte çalışabilirlik, farklı veri iletişim ağları arasındaki iletişim için ara bağlantı ve farklı donanım aygıtlarında paylaşılabilir bilgi için ölçeklenebilirlik hizmetlerini gerektirir.

Dolayısıyla portallar, doğru bilgiyi doğru kullanıcıya, doğru zamanda, doğru yere ulaştırmak, doğru kararları vermek için bir bilgi taşıyıcısı olarak da değerlendirilebilir. Portal, self servis, kişiselleştirme ve gerçek zamanlı teslimat özelliklerine sahip paketlenmiş bir bilgi parçasıdır.

İş açısından portal, mobil, kendi kendini açıklayan ve tam zamanında teslim edilen bir bilgi parçasıdır. E-ticarette, işletme bilgileri, ticari faaliyetlerdeki olaylar tarafından tetiklenebilen bir dizi zaman damgalı işlemdir. Bu makale, Web etkin iş uygulamaları için akıllı iş portallarının mimarisini gösterecek ve açıklayacaktır.

Portal konsepti Merrill Lynch tarafından tanıtıldı. 2002 yılına kadar, İş Zekası’nda portal piyasa değerinin İçerik Yönetimi’nde 7 milyar ABD Dolarına ulaşacağı, 4.5 milyar ABD Dolarına ulaşacağı ve Veri Ambarı ve Mart’ta 2,5 milyar ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Bu hızlı büyüme, İnternet üzerindeki World Wide Web’e ve yüksek hızlı ağ altyapısına bağlanıyor.

Portalların kökeni, kullanıcılara doğru bilgiyi nasıl sunabileceğimize dair bir sorudan gelir. Geleneksel çekme teknolojisinde, bireysel Web kullanıcıları Web’de bilgi bulmak için arama işlemini başlatmak zorundayken, push teknolojisinde bilgi, talepte bulunarak veya bulunmadan bireysel kullanıcılara gönderilir.

Öte yandan, bir kullanıcının bilgi sağlamak için (bir anket formu doldurmak gibi) bir sistemle etkileşime girmesi gerekebilir. Bu nedenle, bilgi sağlayıcılar ve talep edenler arasında bilgi değişimi için uygulamadan bağımsız bir mekanizmanın sağlanmasına ihtiyaç vardır.

Bu gereksinim, geleneksel çoktan-bir istemci-sunucu ilişkisini çoktan çoğa istemci-sunucu ilişkisine genelleştirmiştir. Kaçınılmaz olarak, Web’de bir bilgi patlaması yaşanıyor. Pek çok Web kullanıcısı, ezici bilgi bombardımanıyla uğraşırken hayal kırıklığına uğradı. Sorunu çözmek için, doğru bilgiyi doğru kullanıcıya ulaştırmak için paketlenmiş bir bilgi parçası olarak portal kullanılır.

PORTALLARIN ÖZELLİKLERİ

Bir portal, self servis, kişiselleştirme ve gerçek zamanlı teslimat özelliklerine sahiptir. Kendi kendine hizmet için, bir kullanıcı, kişiselleştirilmiş Web sayfalarını yeniden tasarlamak için önceden tanımlanmış şablonları kullanabilecektir.

Örneğin, bir iş organizasyonundaki bir çalışan, bireyin oynadığı iş rollerine göre önceden tanımlanmış bir Web sitesi tarafından atanabilir. Çalışan daha sonra Web sitesini kişisel ilgi ve tercihlerine göre değiştirebilir. Bu Web sitesi daha sonra işi yürütmek için kullanılır.

Kişiselleştirme için, bir kullanıcı, kişiye özel bilgileri teslim edip alabilecektir. Örneğin, portallar üniversite öğrencileri tarafından konuları seçmek ve kişisel kayıt bilgilerini görüntülemek için kullanılır.


Web portal nedir
Portal nedir ne ise yarar
Portal Kapı nedir
Minecraft portal nedir
Portal nedir tarih
Portal dolaşım Nedir
Portal mimari
Portal açmak mümkün mü


Gerçek zamanlı teslimat için, bir bireye anlık mesajlar iletmek için bir mesajlaşma aracı olarak bir portal kullanılır. İş açısından bakıldığında, bir portal mobil, kendi kendini açıklayan ve tam zamanında teslim edilen bilgiler sağlar. İş zekası, bilginin iş kararları vermek, faydalı bilgiler aramak veya iş süreçlerini kontrol etmek için nasıl uygulanacağı ile ilgilidir.

Portallar, e-işletmelerin temel bilgi altyapısına bir yaklaşım olarak kullanıldığında, iş performansımızı, rekabet gücümüzü ve yaşayabilirliğimizi geliştirmek için yararlılıklarını nasıl en üst düzeye çıkaracağımızı bilmemiz gerekir. Akıllı portallar, bir intranette veya World Wide Web’de gezinmek için bilgiye sahip portallar olacaktır.

Başka bir deyişle, alana özgü iş bilgisini yakalayarak, Web’de portallar dağıtabilir ve davranışlarının bir bilgi tabanı tarafından kontrol edilmesini sağlayabiliriz. Bu durumda, bir bilgi yönetim sistemi bir e-iş ortamında önemli bir rol oynayacaktır.

Bu makale, bilgi yönetim sistemlerinin portal dağıtım mekanizmalarıyla entegrasyonuna ilişkin teorik konuları tartışmaktadır. Web etkin iş uygulamaları için akıllı iş portallarının tasarlanması ve uygulanmasındaki teknolojik sorunları örneklendirip açıklayacağız.

AKILLI PORTALLAR

Zeka, bilginin icrasıdır. Bir soru veya problem tarafından bir muhakeme mekanizması çağrıldığında, ilgili bilgi alınır ve olası bir cevap veya çözüm daha sonra sonuçlandırılır. Zeka aynı zamanda bir problem için en iyi çözümü bulma yeteneğini de ifade eder. Bir iş ortamında bilgi farklı şekillerde olabilir.

Karar verme sorunları için bir dizi eğer-öyleyse üretim kuralları, kurumsal altyapı tanımları için bir dizi gerçek veya ticari işlemler için bir dizi prosedürel açıklama olabilir. İş faaliyetleri olay odaklıdır, bu nedenle belirli iş süreçlerinin zamanında yürütülmesi işin başarısı için çok önemlidir. Bu araştırma alanı temel olarak iş akışı yönetimi kapsamındadır.

Bu bağlamda bir portal, farklı iş süreçleri için farklı zamanlarda farklı kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak bir bilgi besleyicidir. 3 boyutlu uzayda bir P noktasının, kimin ne zaman ne yaptığına ilişkin bilgi olduğu görülebilir.

İş faaliyetleri önceden tanımlanmış iş akışları olabileceğinden (bir sigorta poliçesi başvurusunun onay almak için adım adım bir süreçten geçmesi gibi), bir iş akışı kontrol sistemi belirli bir iş süreci için bilgi gereksinimlerini kontrol edebilmelidir. ve belirli bir kişi. Örneğin, P noktası, “3 Kasım 2003 Pazartesi” saat “09:00”da “John” bir kişinin “ürün satın almak için sipariş verdiği” şeklinde yorumlanabilir.

Bir e-işletmede, bir Web sitesi çevrimiçi sipariş vermek için tasarlanmışsa, kullanıcı çevrimiçiyken sistem, bağlama duyarlı bilgileri sipariş formuna (örneğin, kullanıcı hesap numarası, en iyi satışlar, vb.) gönderebilmelidir.

Ayrıca, bağlama duyarlı akıl yürütme ve karar verme için bir akıl yürütme mekanizması tetiklenebilir. Bu durumda akıllı portal, işlemin ömrü boyunca kullanıcıya eşlik edecek bağlama duyarlı bir bilgi/hizmet tedarikçisidir. Gösterilen iş akışı kontrolünün 3 boyutlu alanı, akıllı portalların taleplerini gösterir.

PORTALLAR VS. AJANLAR

Burada akıllı portalları akıllı aracılardan ayırmamız gerekiyor. Akıllı aracılar mobil yazılım programlarıdır ve görev odaklıdır, akıllı portallar ise bilgi taşıyıcılarıdır ve içerik tabanlıdır. Aracıları kullanarak işleri hallederiz; portalları kullanarak ne olduğunu ve hangi bilgilerin sağlanması gerektiğini biliyoruz.

Akıllı portalların akıllı aracılara göre avantajlarından biri, genel kullanıcılar tarafından kabul edilmesiyle ilgilidir: aracılar, müşterilerin makinelerinde yürütülecek programlardır, akıllı portallar ise Web’i teslim etmek için bilgi tarafından yönlendirilen bilgi parçalarıdır. Hizmetler. Sonuç olarak, olası virüs saldırıları hakkında kullanıcılardan herhangi bir korku yoktur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir