Bilgi ve Perspektif – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Bilgi ve Perspektif – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

14 Ekim 2021 3 KAÇIŞLI perspektif Çift kaçışlı perspektif Nedir Çizgisel perspektif Nedir Mimari perspektif çizimi Nedir Perspektif Çeşitleri Nelerdir Perspektif çeşitleri pdf Perspektif Nedir 0
Çoklu Depolu Araç Yönlendirme

Nedenleri Analiz Etme ve Çözümleri Belirleme

Yetersiz başarının dört yaygın nedeni şunlardır:

● Çalışanların beceri, bilgi veya bilgi eksikliği: Deneseler bile başaramazlar. Bilgiye sahip değiller
● yeni işletim sisteminin nedenlerini açıklayan bilgisayara bellek eklemek için gerekli.
● Ortam yolunda: Bireyler, gerçekleştirmek için gerekli ekipmana, araçlara, formlara veya çalışma alanına erişime sahip değil. Örneğin, yazılım yüklenmedi.
● Teşvik yok, az veya uygunsuz: İşi kötü yapmanın veya hiç yapmamanın sonuçları nelerdir? Denetçiler istenen sonuçlara dikkat ediyor mu? Tazminat programı mükemmelliği ve olağanüstü çabayı kabul ediyor mu? Yöneticilerin bir program uygulaması bekleniyorsa, performans değerlendirmeleri bu önceliği yansıtacak mı? Yalnızca durdurma desteği sağlarlarsa ne olur?
● Çalışanlar motivasyonsuzdur: Burada dikkati bireylerin iç durumuna yönlendiririz. Yeni bir ürün veya sistem tasarlarken çalışanların içinde neler oluyor?

Bilgi ve Perspektif Toplama Araçları

Yüz yüze veya telefonda yapılan görüşmeler, optimal ve gerçek performans, duygular, nedenler ve çözümler hakkında bilgi toplamak için kullanılır. Bilgi teknik, ayrıntılı veya duygusal olarak yüklü olduğunda, bir görüşme uygundur.

Görüşme, özellikle yüz yüze yapıldığında, analizin bir diğer önemli amacı olan ilişkiler oluşturmak için de etkili bir araçtır. Röportajın bir başka avantajı da analistin takip soruları oluşturabilmesidir. Örneğin, bir çalışan “Performans değerlendirmesinde olumsuz şeyler söylemeyeceğim” dediğinde, analist “Neden olmasın? Seni bunu yapmaktan alıkoyan ne?”

İşyerinde neler olup bittiğini belirlemek için gözlemler kullanılır. Mevcut beceriler ve bilgiler hakkında bilgi edinmek ve ayrıca bireyi çevreleyen bağlamı incelemek için güçlü bir araçtır. Tarihsel olarak görev analiziyle ilişkili olan birçok kişi, mükemmel performansın ayrıntılarını oluşturmak için model güverte temizleme veya anakart onarımını gözlemlemek için görüşmeleri kullanmıştır.

Bir araştırmaya göre, iki gözlem seviyesi vardır. İlk seviye, duruma genel bir “alma” sağlar, örneğin, bir denetimin ilk aşamalarında neler olup bittiğine dair bir “temel atış” sağlar. İkinci gözlem seviyesi, etkileşimlerin ayrıntılarını yakalar.

Gözlemler genellikle sonraki sorgulamalara odaklanır ve analistler genellikle çalışma sahasında gözlemler yaptıktan sonra görüşmeler yapmayı veya anketleri dağıtmayı seçer. Anketler, birçok insanın düşüncelerini ve endişelerini gözlemlerden veya görüşmelerden daha düşük maliyetle talep eder.

Anket, geçmişte hangi derslere girildiği gibi sıradan bilgileri ve çalışanların kendisini çevreleyen güveni veya sorunun nedenleriyle ilgili görüşleri gibi duygusal olarak yüklü bilgileri yakalayabilir. Anket anonim olabileceğinden, analist insanların dürüstçe rapor vereceğinden umutlu olabilir.

Çift kaçışlı perspektif Nedir
3 KAÇIŞLI perspektif
Tek kaçışlı perspektif
Perspektif Nedir
Perspektif çeşitleri pdf
Perspektif Çeşitleri Nelerdir
Çizgisel perspektif Nedir
Mimari perspektif çizimi Nedir

Başarılı anketler amaçları konusunda nettir ve en deneyimli anket yazarı bile pilot uygulamadan yararlanır. Bu, yaygın posta veya elektronik dağıtımdan önce anketin meslektaşlarına ve hedef nüfusun seçilmiş üyelerine dağıtılmasını içerir.

Yapılandırılmış odak grup toplantıları, bilgi elde etmek ve dağıtmak ve insanlar arasında ve birimler arasında ilişkiler oluşturmak için etkili bir araç sağlar. Analizin amacına dayalı olarak dikkatlice bir gündem oluşturmak ve görüş farklılıklarını önceden tahmin etmek esastır.

Analist, çöl iklimlerinde türbin motorlarının bakımı hakkında konuşmak için dünyanın dört bir yanından gelen uzmanların aynı fikirde olup olmadığını önceden bilmelidir. Eğer yaparlarsa, başlangıçta onlarla yalnız çalışmak, onları daha küçük çalışma gruplarına koymak ve üst yönetimden “eşitler arasında birinci” uzmanı belirlemesini istemek daha iyidir. Katılımcılar, bir odak grubuna katılmadan önce kapsamlı bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Teknoloji Araçları

Teknoloji araçları, analiz sürecine çeşitli şekillerde hizmet edebilir. Örneğin, teknoloji, pek çok kişiden makul bir maliyetle veri toplamak için kullanılabilir. Mülakatlar e-posta yoluyla yapılabilir ve anlık mesajlaşma ile takip sorularının avantajlarını kaybetmeniz gerekmez. Zaman ve mesafe alakasız hale gelir çünkü yanıtlayıcılar kendi rahatlıklarına göre cevap verebilirler. Önemli açıklamalarla önceden bildirimde bulunmak katılımı teşvik eder.

Aynı şekilde, e-posta anketleri de bireysel, anonim görüşlere ulaşmanın mükemmel bir yoludur. Veri toplama devam ediyor ve sonuçlar her yerde mevcut. Listservs, katılımcıları yapılandırılmış bir şekilde sorgulayarak odak grupları yürütmek için kullanılabilir. Katılımcılar bu sorulara ve diğer katılımcıların yanıtlarına yanıt verir.

İki yönlü video konferans, gözlem yapmak ve görsel ipuçlarını incelemek için bir araç sağlayarak uzak yerlerdeki analizler sırasında konuşmanın ve birbirini görmenin bir yolunu sunar. Son olarak, teknoloji, verileri anlamlandırmak ve diğerlerine iletmek için yararlıdır. Nicel araçlar (SPSS ve SAS gibi) ve nitel araçlar (NUD*IST, Ethnograph ve HyperResearch gibi) verilerin analizine katkıda bulunabilir.

Analiz için Destek Oluşturma

Bir araştırmaya göre, çoğu öğrenme uzmanı için analiz kritik olarak değerlendirilirken, bir organizasyon içindeki liderlik, kritik olduğuna inandıkları kadarını yapmalarına izin vermez. Analiz desteğini artırmak için beş strateji şunları içerir:

1. Etkili analizler yapın, ardından ne yapıldığını ve sonuca nasıl katkıda bulunduğunu belgeleyin. Analizin sonraki kararları ve etkileri değiştiren bilgi ve görüşleri nasıl ortaya çıkardığına dair örnekler toplamak önemlidir.
2. Diğer mesleklere benzetmeler yoluyla analiz için bir durum oluşturun. Bir mühendis ciddi kapsam belirleme faaliyetleri olmadan bir projeyi başlatabilir mi? Bir doktor teşhis testleri olmadan tedavi reçete eder mi? Bir şehir plancısı, topluluk liderleriyle sürekli etkileşime girmeden düşük gelirli konutlar geliştirebilir mi?
3. “Performans analizi” veya “ihtiyaç değerlendirmesi” veya “görev analizi” gibi profesyonel jargonlardan, tanıdık profesyonel sınırların ötesinde çok az anlamı olan kelimelerden kaçının. Bu ifadelerin arkasında netlik ve başarılı bir geçmiş bulunana kadar, müşterinin dünyasında daha aşina olan diğerlerini kullanmayı düşünün: “planlama” veya “denetim” veya “özelleştirme”.
4. Analitik faaliyetleri engelleyen müşterilerin, müşterilerin veya iş arkadaşlarının yerine geçin. Onlara tereddütlerini sorun ve buna göre cevap verin. Analizler ilerlemeyi geciktirdiyse ve geçmişte faydalı bilgiler sunamadıysa, kabulün durdurulması şaşırtıcı değildir. Bilgi teknolojisi veya kurumsal etkinlik alanında çalışan bir meslektaş neden tereddüt etsin? Yine, kültürel ve tarihi faktörler dikkati hak ediyor.
5. Yaptığınız her şeyi hızlı ve sanal olarak yapın. Analiz için desteği teşvik etmenin en iyi yollarından biri süreci hızlandırmaktır. Teknolojiyi kullanın. Verileri ihtiyaç duymadan önce bile toplayın. Mevcut verileri tahmin edin ve yeniden kullanın.

Müşteriler ve müşterilerle olan her etkileşim, çözümleri belirli ihtiyaçlara ve koşullara uyarlamayı içeriyorsa, o zaman analiz, belirleyici enerjiyi ve yönü sağlar. Eğitmenler, öğretim tasarımcıları, eğitim teknologları ve web-öğrenme yöneticileri, çalışmalarına analitik ve performans bakış açısıyla yaklaşan profesyonellere örnektir. Analiz tamamlanana kadar hiçbir çözüm varsayılmaz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir