Çevirimiçi Kayıt – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Çevirimiçi Kayıt – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

23 Aralık 2021 Çevrimiçi etkileşim türleri LMS öğrenme sistemi üzerinden Çevrimiçi olarak yapılacaktır Online öğrenme ORTAMLARINDA öğretim 0
Bilgisayar Tabanlı Sistemler

Teknik Mimari

Uygulanabilir iş modeline ek olarak, çeşitli teknik bileşenler diğer yüksek öğretim kurumları için mükemmel bir örnek teşkil etmektedir. Teknik bileşenlerin bir diyagramı için.

Kağıtsız Mali Yardım ofislerinin teknik mimarisi bölümünde dört hedef belirledik:

a) İlk olarak, mevcut, kanıtlanmış kullanıcı arayüzü tasarımlarından yararlanıyoruz. Öğrenciler, yepyeni düğmeler, kutular ve sözcük dağarcığının uygulanmasından çok, alıştıkları işlevselliğin rahat uzantılarına daha iyi yanıt verirler. Modelimiz, birkaç yıldır yürürlükte olan UofMN çevrimiçi kayıt sistemine sahiptir.

b) Mali yardım ve hesaplamalardaki yapısal karmaşıklık ve mali yardım düzenlemelerinin değişme sıklığı nedeniyle, ikinci bir hedef, iş mantığını temel sistemde bırakmak ve Web ön ucunda sadece gezinme mantığı ile bırakmaktı. Kağıtsız Mali Yardım teklifinin hiçbir yerinde Web’deki mantık, arka uç sistemi PeopleSoft’ta haklı olarak var olan düzenleyici mantığı kopyalamaz veya değiştirmeye çalışmaz.

c) Kodlama başlamadan önce bir Kullanılabilirlik Değerlendirme süreci de kullandık. 33.000 kişilik olası bir kullanıcı tabanı ile kurum, kullanıcının kafasını karıştıracak bir ürün yaratmayı göze alamazdı.

d) Son olarak, gelecekteki talep artışlarına kolayca uyum sağlayabilmemiz gerekiyordu. Web ve uygulama sunucularını Intel Linux sunucularında barındırmak, bu ölçeklenebilirliği elde etmenin güvenilir, istikrarlı ve uygun maliyetli bir yöntemidir. Diğer bir deyişle, ek kapasiteye ihtiyacımız olduğunu tespit edersek, aynı anda 100 kullanıcı tarafından daha fazla iş hacmini artırmanın maliyeti 5.000 ABD Dolarından daha az olacaktır.

Kağıtsız Mali Yardım ofisinin başarısı herkesin beklentilerini fazlasıyla aştı. Açılış sezonunda, mali yardıma uygun öğrencilerin yüzde 87’si yardımlarını gerçekleştirmek için Web’i kullandı. Kağıt minimuma indirildi. Sürprizimize göre, personelin morali önemli ölçüde iyileşti; çalışanlar, kağıt üzerinde çalışmaktansa öğrencilerle bireysel finansal yardım konularında çalışmayı tercih ediyor. Kağıtsız Mali Yardım Ofisinin 2002 yılında Yönetim ve Bilgi Sistemlerinde Mükemmellik Educause Ödülü’ne layık görülmesinden de onur duyduk.

Son olarak ve belki de en önemlisi, Minnesota Üniversitesi’ndeki işlevsel ve teknik personelin PeopleSoft Öğrenci Yönetimi ve İnsan Kaynakları ERP uygulamamız sırasında değerli dersler aldığını kanıtladık: bir ekip olarak birlikte çalışarak önemli hizmet iyileştirmeleri gerçekleştirebiliriz. ekip çalışması ve bilgi teknolojisinin sağladığı imkanlar olmadan da asla mümkün olmayacaktı.

 


Online öğrenme ORTAMLARINDA öğretim
Çevrimiçi etkileşim türleri
LMS öğrenme sistemi üzerinden Çevrimiçi olarak yapılacaktır


Çevirimiçi Kayıt

Kayıt Görevlisi – Güney Kaliforniya Üniversitesi

Güney Kaliforniya Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora programlarına sahip dört yıllık özel bir kurumdur. Lisans dereceleri 77 lisans anadalında ve yüksek lisans, doktora ve profesyonel derecelerde 139 çalışma alanında sunulmaktadır. Kayıt sayısı 30.700 olup, akademik takvim dönemdir. Los Angeles’ın kalbinin yakınında bulunan USC, büyük bir özel araştırma üniversitesidir ve Amerikan Üniversiteleri Birliği’nin de bir üyesidir.

Mevcut TouchTone sistemi (1989’dan beri USC’de sunulmaktadır) öğrencilerin maksimum rahatlıkla kaydolmalarına ve çevrimiçi kayıt sisteminin tüm düzenlemelerini ve süreçlerini etkili bir şekilde yansıtmalarına rağmen, sistem öğrencilere sağlanan diğer ilgili bilgilerin miktarıyla da sınırlıdır. 

Yeni Web kayıt sistemi tasarım aşamasında olduğundan, yeni bir sistemin aşağıdaki özellikleri içermesi esas alınmıştır:

• Kurs açıklamalarına ve müfredata bağlantılar içeren müfredat bilgileri
• Derslerin programına ve gün, saat, yer, eğitmen, mevcut koltuklar gibi ilgili bilgilere bağlantılar içeren program bilgileri.
• Derece denetimine, tamamlanan/gerekli kurslara ve ana/yan gerekliliklere bağlantı içeren derece bilgileri

USC’nin çevrimiçi kayıt sisteminde kurs seçim ekranını da gösterir.

Yeni bir sistem için önemli bir husus, sadece mevcut TouchTone kayıt sisteminin avantajlarını çoğaltmakla kalmamalı, aynı zamanda öğrencilere otomatik bir program oluşturucu özelliği sunmalıdır. Öğrencilerin artık açık veya uygun bölümler için sınıf programını aramaları da gerekmeyecek. Ders tercihlerinin yalnızca girilmesi gerekir ve öğrenci zaman tercihlerine veya zaman bloklarına dayalı olarak sistem daha sonra çeşitli potansiyel programlar oluşturmaya da devam eder.

Bir program oluşturucunun istenen özellikleri şunları içermelidir:

• Kaydedilmiş çalışma taslakları
• Herhangi bir kayıtlı kurs
• 7/24 ulaşılabilir
• Bölüme göre değil, kursa göre planlayın
• Çıktıyı takvim biçiminde görüntüleyin ve zaman bloklarını onurlandırın

Proje ekibi aşağıdaki grupları içeriyordu:

• Öğrenci Bilgi Sisteminden Programcılar
• Web geliştiricileri
• Akademik Kayıtlar ve Tescil Dekanı ve Öğrenci İşleri Müdürlüğünden kilit personel
• Öğrenci Senatosu’ndan seçilen öğrenciler

Tüm tasarım ve geliştirme “evde” tamamlandı, bu nedenle projeyle ilgili herhangi bir maliyet yoktu. Öğrenciler ve danışmanlar yeni sistemin uygulanmasından ölçülemez ölçüde yararlandı. Geçmişte, akademik danışmanların, sınıf programı boyunca açık bölümler için arama yapan öğrencilerle değerli zaman geçirmeleri gerekiyordu. Danışmanların artık akademik programlarını planlayan öğrencilerle daha fazla zaman geçirme fırsatı da var.

Öğrencilerin bir zamanlar mevcut kurs bölümleri için bilgisayar çıktı raporlarını sürekli olarak kontrol etmeleri veya TouchTone sistemini kullanarak açık sınıfları birer birer bölüm eklemeye çalışması da gerekiyordu. Sistem, 2002 bahar döneminde 30.000 öğrenciye ilk kez sunulduğunda, yaklaşık 19.000 öğrenci, yeni Web tabanlı sistemi ya orijinal kayıtlarını işlemek ya da programlarına ders eklemek için de kullandı.

Sistemin ilk kullanıma açılmasıyla birlikte, yeni Web sistemini kullanan öğrencilere e-posta mesajları gönderdik, katılımları için teşekkür ettik ve işlem sonuçlarını doğrulamalarını istedik. Çeşitli yanıtlara ve sorgulamalara dayalı olarak, öğrencilerin Web ile etkileşimlerinin ayrıntılı bir özetine veya alındısına ihtiyaç duydukları da kısa sürede anlaşıldı.

Üç ay içinde, programı her öğrenci kullanıcıya Web kaydı her kullanıldığında tüm işlemlerin toplam özetini veya açıklamasını gönderecek şekilde de değiştirdik. Hizmet, telefon görüşmelerinin ve e-posta sorgularının sayısını önemli ölçüde azalttı. Bu tür bir mesajın veya iletişimin sistem yayınlandığı anda uygulanmasını da tavsiye ederim.

Projenin başarısı üç temel alana yansıdı: öğrenci kullanımı ve memnuniyeti; kayıt personeli üzerindeki etkisi; ve akademik danışma topluluğundan da genel tepkidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir