Değişen Eğilimler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Değişen Eğilimler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

14 Mayıs 2022 Geleneksel medya ve yeni medya Kitlesizleştirme nedir Sosyal medya ve iletişim pdf 0
E-Ticaret Vergilendirme Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Basılı Medya Hazırlığında Değişen Eğilimler

Geleneksel olarak, baskının temel amacı, nicelik olarak reprodüksiyonlar üretmektir. Matbaadan önce, yazıcılar el yazmalarını yeniden ürettiler. Frank Romano, Dijital Baskı Öncesi Cep Rehberi’nin önsözünde, Gutenberg’in dökme metal hareketli tip geliştirmesinden kısa bir süre sonra matbaacılığın kıvılcımını çakan bir keşişin öyküsünü anlatır ve “Yazıcılara Övgü” başlıklı bir makale yazar.

Makale, yazarlara aşıladığı karakter oluşturma değerleri nedeniyle el yazmalarının elle kopyalanmasının devam etmesini savundu. Hikâyenin ironik kısmı, keşişin el yazmasının basılmasına karar vermesidir.

Romano’nun bize öğrettiği ahlak, keşişin “geçiş yapan teknolojilerin paradoksuna yakalandığı” ve dijital teknolojinin baskı endüstrisinde devrim yarattığı için benzer bir durumun gerçekleştiğidir. Bu bölümün amacı, özellikle baskı için medya hazırlama (baskı öncesi) alanında, baskı teknolojisinin bazı tarihsel perspektifini ve arka planını sağlamak ve ardından alandaki güncel sorunları ve gelişmekte olan gelecekteki eğilimleri belirlemektir. .

Hareketli tip Gutenberg’den önce vardı. Bununla birlikte, grafik görüntülerin toplu olarak yeniden üretilmesi kavramı, Gutenberg metal tipini yaratana ve M.S 1450 civarında baskıyı icat etmek için ahşap vidalı tip bir zeytin presini uyarlayana kadar tam olarak gerçekleşmedi.

Dizgi, yaklaşık 500 yıl boyunca “baskı öncesi” çalışmanın birincil biçimi olarak kaldı. Sanayi devrimi, baskı endüstrisine çeşitli teknolojik ilerlemeler getirdi ve yirminci yüzyılın ortalarında, fotodizgi, tip oluşturma için norm haline geldi.

Yapıtlar, bir kamerada “çekilmek üzere” yapıştırılarak birleştirildi ve birçok kişi bir işin baskıya hazırlanması sürecine dahil oldu. Tasarımcılar, fotoğrafçılar, metin yazarları, düzeltmenler, editörler, tipograflar, yapıştırma sanatçıları, kamera operatörleri, renk ayırıcılar, striptizciler ve klişeciler bu süreç tarafından desteklenen mesleklerdi.

1980 civarında geliştirilen bir cihaz olan “imagesetter”, analog bir ürün filmi oluşturmak için dijital bilgi ve bir lazer kullanan bir geçiş teknolojisini temsil eder. Aynı zamanda, metin, çizgi sanatı ve dijital fotoğrafik görüntülerin bir düzende birleştirilmesine izin veren sayfa düzeni yazılımı geliştirildi.

Sayfa düzeninin bir bilgisayardan bir görüntüleyiciye çıktısını alın, renkleri elektronik olarak ayırma yeteneği ekleyin ve halihazırda konumlandırılmış proses-renkli filmlerimiz var, böylece birden fazla işçiye olan ihtiyacı ortadan kaldırıyoruz.

Daha yakın zamanlarda, kalıp ayarlayıcılar ve diğer “doğrudan plakaya” teknolojiler, filmi işlemden çıkardı. Şimdi, ofset litografik presler bile, doğrudan baskı makinesinde klişe üretim sistemleriyle mevcuttur. Bilgisayardan doğrudan basına bir dosya gönderilebilir. Silikon çipin ve ilgili dijital teknolojilerin icadı, daha önce sıralanan mesleklerin çoğunu fiilen ortadan kaldırdı.


Dijital iletişim ve Yeni medya pdf
Yeni medyanın özellikleri
Sosyal medya ve iletişim pdf
Yeni medya teknolojileri
Geleneksel medya ve yeni medya
Medya pdf
Kitlesizleştirme nedir
Yeni medya Makale


Aslında, “masaüstü yayıncılık”, bir kişinin yukarıdakilerin tümü ve aynı zamanda yazıcı olmasını mümkün kılar. Birçok kendi işini kendi kendine yapan kişi, tipografi veya biçimsel düzen ve tasarım ilkeleri konusunda çok az deneyime sahip olmalarına veya hiç deneyime sahip olmamalarına bakılmaksızın basılı malzeme yaratmaya devam ediyor. Sonuç, tipik olarak grafik profesyonelinin gözünden daha az hoştur.

Günümüzde profesyonel olarak yazdırılan işlerin çoğu bilgisayarlar kullanılarak oluşturulmaktadır. Genellikle metin, çizgi sanatı ve fotoğrafik görüntülerin bir karışımını içerirler. Bu “kopyalama” türlerinin tümü, tipik olarak, her biri kendi yolunda çok güçlü hale gelecek şekilde gelişen farklı yazılım uygulamaları kullanılarak oluşturulur.

Tüm bu çeşitli kopyalar oluşturulduktan sonra, bir elektronik sayfa düzeni uygulaması kullanılarak birleştirilebilir. Bu, profesyonel dijital ön baskının kalbidir.

Dijital teknoloji, yüksek vasıflı personelle birlikte, bir zamanlar zorlu olan görevlerin yapılmasını kolaylaştırdı. Bilgisayarların hızla artan işlem gücü, dahiyane yazılım araçları ve kullanışlı çevresel aygıtlarla birleştiğinde, baskı endüstrisinin hız ve kalitede iyileştirmeler yapmasını sağladı. Ancak aynı zamanda hata ve kötü tasarım olasılığını da artırdı. Teknoloji ilerlemeye devam ediyor, ancak çözülmesi gereken sorunlar da öyledir.

SORUNLAR, TARTIŞMALAR VE SORUNLAR

Teknolojiye profesyonel olmayan tasarımcılar tarafından kolayca erişilebildiğinden, birçok profesyonel olmayan tasarım çalışması matbaa şirketlerine gönderilmektedir. Bir matbaaya iş gönderenlerin çoğu, işin “gitmeye hazır” olduğunu iddia edecek olsa da, ne yazık ki durum genellikle böyle değildir.

Bir ön kontrol teknisyeni, tüm resimlerin, yazı tiplerinin, dosya biçimlerinin vb. dahil edildiğinden ve bu baskı firmasındaki sistemlerle çalışacağından emin olmak için bir yazıcıya gönderilen verileri inceler. Bir ön kontrol teknisyeninin inceleyebileceği diğer endişeler, bir işin boyut sınırlamalarını karşılayıp karşılamadığını, bindirme sorunlarının çözülüp çözülmediğini, yüklemeyi ve sonlandırma ve ciltleme gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığını kontrol etmeyi içerir.

Çoğu profesyonel grafik tasarımcı, sanat ve metni baskıya hazırlamakla ilgili ortak konulara aşina olacak kadar yeterli deneyime sahip olsa da, bazen gerçekten elde edilebileceklerin sınırlarının ötesine geçerler.

Grafik tasarımcılar ve matbaacılar her zaman aynı şekilde görmeseler de, birbirlerine ihtiyaçları olduğunu ve dijital baskı öncesi teknolojisi ilerledikçe iletişim yeteneklerinin sürekli olarak gelişmesi gerektiğini biliyorlar. Dizgiciler, yapıştırma sanatçıları, renk ayırıcılar ve striptizciler gibi zanaatkarların sahip olduğu geleneksel meslekler neredeyse modası geçmiş olduğundan, “tasarımcılar baskı öncesi sürecinin çoğunu giderek daha fazla üstleniyorlar”.

Çoğu iş, hatta profesyonel tasarımcılar tarafından sunulan işler bile, ilk seferde bir ön kontrol kontrolünden nadiren başarıyla geçer. Elektronik bir baskı öncesi danışmanı olan Bob Atkinson, “müşteri tarafından sağlanan dosyaların yalnızca yaklaşık %15’inin aslında sorunsuz çıktıya hazır olduğunu iddia ediyor.

Diğer %85’in bir veya daha fazla sorunu var – bazıları küçük ve son parçada neredeyse hiç farkedilmiyor; diğerlerinin, bir görüntü ayarlayıcıyı veya başka bir çıktı aygıtını sıkıştıracak veya daha da kötüsü, müşterinin bedelini ödemeyeceği kabul edilemez bir yazdırma işi üretecek daha ciddi sorunları var”.

Yazıcılara gönderilen işlerde en sık yapılan hatalar yazı tipleriyle ilgili sorunlardır. Ve yazı tiplerinde olduğu gibi, bir sayfa yerleşim dosyasına yerleştirilen tüm grafik dosyalarının bir işe dahil edilmesi gerekir. Yuvalanmış dosyalar, bir işin çıktısını filmlere veya plakalara vermeye çalışırken de birçok sorun yaratabilir.

Dosya biçimleri, çözülmesi gereken başka bir bilmecedir. Agfa Corporation, Dijital Renkli Ön Baskıya Giriş başlıklı eğitim broşüründe, “bit eşlemli görüntüler hatalı kaydedilebilir ve sayfa düzeni uygulamalarına yerleştirildiğinde kötü yazdırılabilir” dedi.

Şirket şöyle devam etti: “Bu sorunların üstesinden gelmek için, metin, grafik ve farklı programlar ve bilgisayar platformları arasında ayırma yeteneklerini birbirine bağlayan çeşitli grafik dosya formatları tasarlandı”.

Planlanan son kullanım için hangi dosya biçimlerinin uygun olduğunu anlamak önemlidir. Masaüstü tarayıcılarda taranan fotoğrafların yazıcılar için sorunlu bir alan olduğu kanıtlanmıştır. “Bu resmi hangi çözünürlükte taramalıyım?” sorusuna pek kimse cevap veremez. Bunun nedeni, birkaç farklı değişkene bağlı olmasıdır. Görüntüleri basılı medyada kullanmayı planlıyorsak, o dijital kamerayla hangi çözünürlükte yakaladığımızı bilmemiz gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir