E-Ticarette Yazılım Aracıları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-Ticarette Yazılım Aracıları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

9 Aralık 2022 E-ticaret için Gerekenleri E-ticaretin faydalar 0
Kısaltmalar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

E-Ticarette Yazılım Aracıları

İnternet, genellikle ikame edici veya tamamlayıcı ürün ve hizmetler sunan çok sayıda nispeten bilinmeyen ve genellikle küçük şirket için yeni bir küresel pazar yeri sunar. Tüccarlar, azalan maliyetlerden, azalan süreden ve satılmayan stoklardan kâr elde eder. Müşteriler, artan kolaylık ve hızlı yerine getirme ile cezbedilir.

Bu yeni pazarda bu ürün ve hizmetleri sunan satıcıların yeni müşteriler edinmesi ve devam eden ilişkileri sürdürmesi gerekir. Günümüzde çoğu tüccarın sitesi, sipariş mekanizmalarıyla pasif ürün ve fiyat kataloglarıdır.

Çekme stratejisi, satıcının pasif bir şekilde teklifleri beklediği İnternet üzerinden yapılan açık artırmalarda da uygulanır. Yazılım aracıları gibi elektronik ticaret için yeni itme teknolojileri, müşterilerin şaşırtıcı bir ürün dizisini verimli, etkili ve otomatik olarak karşılaştırmasını sağlar.

Müşteriler için değiştirme maliyetleri ve dolayısıyla pazardaki önceki tedarikçilere bağlılıkları azalır.

Üreticiler interneti kullanarak doğrudan, aracısız satışlar yoluyla düşük maliyetten kar elde ederler. Satıcılar ve müşteriler arasındaki başarılı uzun vadeli ilişkilerin temel unsurları, bire bir pazarlama hizmetleri, indirimler, garantiler ve tasarruf kuponları gibi kişiselleştirilmiş ve katma değerli hizmetler sunmak olacaktır.

Bu yazıda, elektronik ticarette yeni itme ve çekme teknolojilerinin müşteri sadakati üzerindeki olası sonuçlarını analiz edeceğiz. Aktif teknolojiler, müşterilerin verimli bir şekilde satın almalarını ve tüccarların son derece kişiselleştirilmiş, katma değerli ve ücretsiz ürün ve hizmetler sunmasını sağlar. Müşteriler ve dahil olan diğer aktörler ile bire bir ilişkileri sürdüren bu tür hizmetlere ve kişiselleştirme tekniklerine ilişkin bazı örnekleri tartışacağız.

World Wide Web, ürünleri ve hizmetleri karşılaştırmak için harika bir fırsat sağlar. Müşteriler kadar rakipler de detaylı ve güncel verilere hızla ulaşabilir. Özellikle dijital ürün tedarikçileri, müşterilerin sadakatini azaltmaktan korkuyor.

Müşteriler, tüccarların ve üreticilerin ürün kataloglarını karşılaştırır ve coğrafi konumlarından bağımsız olarak işlem gerçekleştirir. Müşterilerin sınırlı sadakatinden sorumlu olan önemli temel faktörler, uygunluk, zaman ve yerine getirme maliyetidir.

Bu nedenle, bir elektronik ticaret sistemi, karar sürecini otomatikleştirmek için istihbarat yerleştirme yeteneğini desteklemelidir. Sistem sadece ürünleri ve fiyatları karşılaştırmakla kalmamalı, aynı zamanda pazarlık yapmalı ve sonunda ürünleri satın almalıdır.

Günümüzde çoğu sistem, tüketicinin bakış açısına göre ne uygun ne de verimli olan önemli bir insan unsuru içermektedir. İnsan katılımı, sürecin başında işlemin spesifikasyonu ve sürecin sonunda satın alma veya reddetme kararı ile sınırlandırılmalıdır.

Bu, müşteriler ve tedarikçiler arasında koordinasyon sağlamak için ara aşamalarda uygun bir teknolojinin gerekli olduğu anlamına gelir. Mobil yazılım aracıları, elektronik ticarette ideal aracılar olarak ortaya çıkıyor ve dolayısıyla otomatikleştirilmiş bir satın alma süreci için uygun bir teknoloji olarak ortaya çıkıyor.

Müşteriler, mobil aracıların satıcının kataloglarından ürünleri seçmesine ve son olarak işlemin şartlarını belirlemesine olanak tanıyan ürünlerin özellikleri üzerinde kısıtlamalar belirleyebilir.

Aksi takdirde, yazılım ajanları, mevcut talebi ve mal için uygun bir fiyatı belirlemek için tedarikçiler tarafından pazar araştırmacısı olarak kullanılabilir. Yazılım ajanı teknolojisi, uzak bilgisayarların donanım platformları ve işletim sistemleri gibi farklı teknolojik standartlar sorununu da ortadan kaldırır.

Bu, müşteriler için coğrafi veya teknolojik engellerin artık önemli olmadığı anlamına gelir. Anahtar faktörler, tedarik sürecinin uygunluğu, süresi ve maliyetidir.


E-ticaret Nedir
e-ticaret türleri
E-ticaretin faydaları
E-ticaret Nedir makale
Banka e-ticaret nedir
E-ticaret için Gerekenler
Mobil E-Ticaret Nedir
e-ticaret nedir pdf


AJAN ARACILIĞLI ELEKTRONİK TİCARET

Yazılım aracıları, aşağıdaki özellikleri gösteren bilgisayar programlarıdır:

• Reaktivite: Ajan çevresel değişiklikleri algılar ve bunlara tepki verir.
• Özerklik: Ajanın kendi program kodu, verileri ve yürütme durumu vardır.
• Proaktivite: Aracı ortamdaki değişiklikleri başlatır.

Bir aracının ağlarda dolaşabilme yeteneği, onu mobil bir aracıya dönüştürür. Mobil yazılım aracıları, hareketlilik, işbirliği türü ve etkileşim düzeyi gibi özelliklerine göre sınıflandırılabilir.

Çoğunlukla tek temsilci olan rekabetçi aracılar, sahiplerinin çıkarlarını en üst düzeye çıkarır. İşbirlikçi aracılar ise tam tersine bilgilerini paylaşır ve bir bütün olarak topluluğun faydalarını maksimize etmeye çalışır.

Mobil aracılar, uzak bilgisayarlar arasındaki hareketliliğin kolaylığı açısından da farklılık gösterir. Mobil satış acenteleri gibi (satılacak ürünün toplam miktarı, ürünün ilk fiyatı ve ziyaret edilecek potansiyel müşterilerin listesini içeren) sürekli seyahat eden bir göçebe acente, bir müşterinin sitesine gelir ve belirli bir fiyattan satın alınacak miktarı belirleyen sabit bir müşteri temsilcisiyle iletişim kurar.

Müşteri temsilcisi, kararı için ürünün piyasa değerlerini ve talep eğrilerini kullanır. Satış temsilcisi, brüt getirileri en üst düzeye çıkarmak için müzakereler sırasında fiyatı dinamik olarak ayarlamak zorundadır.

Ürünün fiyatı çok düşük (bir temsilci stokunun tamamını kelepir bir fiyata satar) veya çok yüksek (belirli bir miktar mal satılmayabilir) olarak belirlenemez. Böyle bir tedarikçi odaklı elektronik ticaret sistemi, tüccarların brüt getirilerini maksimize etmelerine, aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde belirlemelerine ve nihayet onlarla uzun vadeli ilişkiler geliştirmelerine olanak tanır.

Tedarikçi odaklı sistemin mimarisi sunuldu. Bir müşterinin bakış açısına göre, yazılım aracıları, bazı süreç yönetimi görevlerini devretmek zorunda olan, son derece kişiselleştirilmiş, sürekli çalışan ve otonom arabulucular olmalıdır.

Bir yazılım temsilcisi önce müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemeli, ardından satıcı sitelerinden ürünle ilgili bilgileri almalı, teklifleri karşılaştırmalı ve son olarak işlemin şartlarını belirlemelidir.

Günümüzde müşteri temsilcileri daha çok ürün ve ticari komisyonculuk ve pazarlık için kullanılmaktadır. Bir ürünün fiyatı sabitlenmek yerine dinamik olarak müzakere edilebilir. Örneğin, tête-à-tête temsilcileri, garantiler, iade politikaları, teslimat süreleri ve kredi seçenekleri gibi bir işlemin birden çok koşulunu işbirliği içinde müzakere eder.

Bir baş başa sistemdeki alıcı temsilci, satış temsilcisi ile pareto-optimal bir anlaşma için pazarlık yapar. Bunun gibi bir sistem, tedarikçilere brüt getirileri veya müşteriler için fiyat indirimlerini maksimize etmez.

Ancak önemli katma değerli tüccar hizmetlerini dikkate alır. Özetle, yazılım aracıları müşterilerin karşılaştırma yapmasına ve İnternet üzerinden mal satın almasına yardımcı oluyor. Çoğu, tüccarlardan alınan katma değerli ve satın alma sonrası hizmetleri dikkate almadan, basit bir çevrimiçi ürün fiyat karşılaştırması veya fiyat üzerinden rekabetçi müzakere için aracılardır.

Bu tür acenteler, müşterilerin bir tüccara olan sadakatini sıfıra indirir. Ancak garantiler, iade poliçeleri, krediler, hediyeler, indirimler ve sigorta gibi ek hizmetler müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Bu nedenle, aracıları bir işlemin birden çok şartı üzerinde karşılaştırma veya müzakere için kullanmayı tercih etmelidirler (tête-à-tête). Aksi takdirde üye işyerleri, yeni müşteriler kazanmak ve önceki müşterilere yeni satış tekliflerini hatırlatmak amacıyla potansiyel alıcılara kendi satış temsilcilerini de gönderebilir.

Genel olarak, satın alma sürecinde müşterilere yardımcı olan yazılım aracıları, satıcılara olan bağlılıklarını en aza indirebilir. Yalnızca fiyat bazında rekabet etmek istemeyen tedarikçiler, uzun vadeli bir ilişkiyi sürdürmek için müşterilerine son derece kişiselleştirilmiş ve katma değerli hizmetler sunar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir