Elektronik Ticarette Yazılım Temsilcileri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Elektronik Ticarette Yazılım Temsilcileri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

23 Nisan 2022 E-ticaret E-ticaret Sitesi Fiyatları Hazır e-ticaret Sitesi 0
Lojistik Sağlayıcıları

Finansal Altyapı

Bu bölüm, e-ticarette kullanılan aracılara ve ödeme sistemi özelliklerine kısa bir genel bakış sunar. İnternet ticareti için esnek ve güvenli bir finansal altyapı sağlamayı amaçlayan SAFER e-ticaret mimarisi için oluşturulmuş aracı tabanlı bir e-ödeme planı önerilmiştir.

Elektronik Ticarette Yazılım Temsilcileri

Aracılar, tipik olarak kullanıcı adına arka planda rutin görevleri gerçekleştiren yazılım parçalarıdır. Bilgi toplama, filtreleme ve sunma, basit aracılara verilen küçük ve iyi tanımlanmış görevlerden bazılarıdır. Bir aracı, zekasıyla kendisini diğer yazılımlardan ayırır. Akıllı ajanlar “düşünme” ve akıllı geri bildirim üretme yeteneğine sahiptir.

Temsilcilerin otomasyon derecesi ve karmaşıklığı artıyor, hem alıcı hem de satıcı tarafında ticaret çok daha dinamik, kişiselleştirilmiş ve bağlama duyarlı hale geliyor. Bu değişiklikler hem alıcılar hem de satıcılar için faydalı olabilir.

Süreklilik ve özerklik gerekliliği, bir failin, sürekli insan rehberliği veya müdahalesi gerektirmeden çevredeki değişikliklere yanıt veren bir tarzda faaliyetleri gerçekleştirebilmesi arzumuzdan kaynaklanmaktadır.

Bradshaw’a (1997) göre, ajanlar gösterildiği gibi aşağıdaki özelliklere sahiptir. Alıcılar ve satıcılar adına daha fazlasını yapabilecek, geliştirilmekte olan birkaç yazılım aracısı prototipi bulunmaktadır. Bunlardan biri, acentelerin proaktif bir şekilde potansiyel satıcıları arayacakları ve alıcının adına, alıcı tarafından belirlenen, kabul edilebilir en yüksek fiyat ve işlem tamamlama tarihi de dahil olmak üzere bir dizi kısıtlamaya dayalı olarak mümkün olan en iyi anlaşmayı yaparak onlarla müzakere edecekleri Kasbah’tır.

Bu yazılım aracısının bir dezavantajı, daha da iyi teklifler olabileceği zaman, her zaman kendi fiyatını karşılayabilecek ilk teklifi kabul etmesidir. Bu dezavantaj, genel amaçlı bir İnternet açık artırma sunucusu olan AuctionBot tarafından çözülür. AGENTics, “e-ticaret için çevrimiçi katalog entegrasyonu” olarak adlandırılan şeyi geliştiren başka bir aracı prototipidir. AGENTics ürünleri, kullanıcıyı bilginin “nerede” ve “nasıl” toplandığı tekniklerinden korurken, birçok bilgi parçasını tutarlı bir bütün halinde sentezler.


Ticimax
E-ticaret Nedir
E-ticaret sitesi
Hazır e-ticaret Sitesi
E-ticaret Sitesi Fiyatları
E-ticaret Nasıl Yapılır
Ticimax Destek
Ticimax şikayet


Bazı temsilciler tercihlere göre istenen öğeleri seçebilir, seçilen bilgi parçalarını aramak için veri tabanlarını arayabilir ve işlemleri gerçekleştirebilir. Bu tür uyarlanabilir bir aracıya bir örnek, e-ticaret için SAFER mimarisidir.

SAFER (Secure Agent Fabrication, Evolution ve Roaming), aracılara e-ticarette mal sorgulama, satın alma ve satma hizmeti veren Web tabanlı dağıtılmış bir altyapıdır.

Tüm farklı ajan türlerini taşımak, üretmek ve geliştirmek için gerekli mekanizmaları kurar. SAFER’in amacı, e-ticaret için açık, dinamik ve evrimsel ajan sistemleri inşa etmektir.

E-ticaret ağında bir arada var olan güvenli uyumlu ve uyumlu olmayan topluluklar olacaktır. Her SAFER topluluğu birkaç zorunlu bileşenden oluşur: mal sahibi, uşak, acente, acente fabrikası, topluluk yönetim merkezi, acente şarj cihazı, acente göçmenliği, takas odası ve banka.

Temsilci topluluğu, dolaşım, işlem ve evrim sırasında mobil aracıları barındırmak ve yönetmek için sanal bölgeler ve araçlar sunan güvenli e-ticaretteki temel birimdir. Bir mal sahibi, tüm acentelerinden ve mobil acentelere ve mal sahibi adına görevlerin çoğunu gerçekleştirecek 24 saat çevrimiçi bir izleyici olan acente uşaklarına ilgili yetkilendirmelerden sorumludur.

Temsilciler ağda dolaşım halinde gönderildiğinde, uşak, temsilcilere mesaj göndererek ve temsilcilerden mesajlar alarak acentelerin faaliyetlerini ve konumlarını takip etme sorumluluğuna sahiptir. Tüm değer temsillerini gerçek paraya bağlayabilen en az bir finans kurumu, genellikle bir banka da dahil edilmelidir.

SAFER için tasarlanan ödeme planının esneklik ve birlikte çalışabilirliği sağlaması bekleniyor, bu da farklı değer temsillerinin kullanıcıların rahatlığı için tek bir çerçevede ortaya çıkma olasılığına sahip olacağı anlamına geliyor. Buna göre, bir mekanizma tarafından temsil edilen fonların kolaylıkla başkaları tarafından temsil edilen fonlara dönüştürülmesi önemlidir.

Acente Bazlı E-Ödeme Planı

Aracı aracılı SAFER e-ticaret mimarisindeki ödeme modülü birkaç temel bileşeni içermelidir: pazar yeri, aracılar (mobil aracılar, statik aracılar ve aracı uşaklar dahil), finans kurumları ve kullanıcılar.

Güvenli bir topluluk, herhangi bir etkinlik sırasında mobil aracıları manipüle etmek ve yönetmek için sanal bölgeler, fabrikalar, yönetim araçları, araçlar sunacak ve kullanıcıların güvenebilmesi için güvenlik sağlayacaktır. SAFER’in bir acente fabrikası tarafından üretilen farklı tipte acenteler, ilgili işlevler ve görevler için ödeme planı altında çalışır. Bunlar kısaca açıklanmıştır.

Bu şemada acente adı verilen bir alt sistemden bahsedilmektedir. Dr. Larry Kerschberg’in Savunma Personeli Destek Merkezi (DPSC) projesinde yaptığı tanıma benzer şekilde, bir ajans, çok katmanlı bir ajan grubu veya mimaride belirli hedeflere ve işlevsel rollere sahip bir ajanlar federasyonu olarak düşünülebilir. Aynı zamanda, özellikle uzmanlığa sahip, işbirliği yapan akıllı ajanların bir koleksiyonu gibidir.

Sahibi bazı eşyalarla ilgileniyorsa, uşaklarına ve acentelerine görevler atayacaktır. Acente uşak daha sonra ilgilenilen kalemleri not ederek acenteden bilgi acenteleri gönderecek ve vade tarihi (ürün satın alınması gereken tarih), istenen fiyat ve kabul edilebilir en yüksek fiyat gibi parametreleri belirleyecektir.

Bilgileri elemek, filtrelemek ve işlemek için kullanılan bilgi aracıları, literatürde açıklanan belirli bir taşıma protokolü altında GÜVENLİ ve hatta GÜVENLİ olmayan topluluklarda dolaşacaktır. Düzinelerce satın alma kararında yardımcı olabilir, böylece maliyeti düşürür ve verimlilik sağlar.

Dolaşımdayken, ajanlar, Zhu ve Guan’da (2000) ayrıntılı olarak açıklanan aktivitelerini ve konumlarını bildirmek için mesajlar göndererek ajan uşak tarafından iyi izlenir. Yeterli bilgi topladıktan sonra, bilgi aracısı hepsini yeni verileri analiz edecek ve kullanıcı için bir karar verecek olan strateji kurumuna iletir. Tüm öneriler önce ajan uşak’a bildirilecektir.

Bir tavsiye rapor edildikten sonra, temsilci uşak, kısa listedeki tüccar ev sahiplerine müzakere acenteleri gönderecek olan müzakere acentesini etkinleştirir. Green (1997)’de müzakere şu şekilde tanımlanmaktadır: “müzakere, bir konu üzerinde karşılıklı olarak kabul edilmiş bir anlaşmaya varmak için bir grup temsilcinin iletişim sürecidir”.

Müzakere görevlisi ve resepsiyon görevlisi bir anlaşmaya varırsa, sonuç uşak’a bildirilecektir. Uşak, belirli mallar için sözleşmeyi başlatması için finans kuruluşunu bilgilendirecek ve ilgili para miktarına, ev sahibinden hedef satıcıya olan mesafeye vb. göre bir işlem kararı verecektir.

Mali acenteler, uşak yetkisi altında mal kabulü ve ödeme işlemini üstlenecektir. Tüccar ev sahibi ile iletişim kurar, özerk olarak bir ödeme talebinde bulunur ve doğru mal için bir sözleşme emri imzalarlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir