Etkiler ve Gelecek – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Etkiler ve Gelecek – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

17 Aralık 2021 Gelecekte olabilecek icatlar Teknolojinin hayatımıza etkileri kısaca Teknolojinin tarihsel gelişimi kısaca 0
Yönlendirme Algoritması

Etkiler ve Gelecek

Western Governors Üniversitesi, 1990’larda çoğalan düzinelerce sanal üniversite arasında en çok tanınan sanal üniversitelerden biridir. WGU’nun politika yapıcıları ve kurucuları, üniversitenin eğitim ve organizasyon modelini devrim niteliğinde ve yüksek öğrenimin geleceği olarak desteklediler. Hem eyalet hem de federal düzeydeki siyasi destek, sayısız kurumsal, vakıf ve eğitim ortaklığı, organizasyon yapısı ve yetkinlik temelli modeli ve akreditasyonu nedeniyle WGU, akademi tarafından göz ardı edilemezdi.

Avukatlar, valileri WGU’nun oluşturulmasında inisiyatif aldıkları için alkışladılar. Muhalifler modelini eleştirdi ve kayıt sayılarını yakından izlerken üniversite için yakında başarısız olacağını tahmin etti. Ve tamamen çevrimiçi bir kurum olan WGU, milyonlarca dolarlık yatırımların ve yıllarca süren hazırlıkların ardından ilk yarıyılında sadece on öğrencinin kaydını aldı. WGU’ya ilk kayıt, beklenenden biraz daha düşüktü.

WGU’nun aldığı uzun planlama süresi nedeniyle potansiyel öğrenciler diğer kurumlara kapılmış olabilir. 1998’de organizatörler, lisans programlarına kayıtlı 500, sertifika programlarında 3.000 öğrenci ve WGU aracılığıyla diğer kurumlardan ders alan 10.000 öğrenciye sahip olacaklarını tahmin ettiler. 2003 yılı itibariyle, WGU’nun lisans ve sertifika programlarında 750, lisans dışı programlarda 450 ve 36 mezunu bulunmaktadır.

WGU için tasarım parametrelerinden biri, üniversitenin akredite bir kurum olması gerektiğiydi. Duvarları olmayan bir üniversitenin yaratılması, akreditasyonla ilgili soruları gündeme getirdi. Geleneksel olarak, yükseköğretim kurumlarına akreditasyon verilmesi, bölgesel akreditasyon dernekleri tarafından yürütülür. Ancak, WGU dört bölgeye yayıldığından, tek bir akreditasyon kurumu WGU’nun akreditasyon sürecine dahil olamaz. Dört bölgesel ajanstan oluşan Bölgeler Arası Akreditasyon Komitesi (IRAC), WGU’nun akreditasyonuna yardımcı olmak için kuruldu.

IRAC, WGU’yu benzersiz bir yapı ile değerlendirme ve akredite etme sürecinde standartlar ve yöntemler oluşturmuştur. İki yıllık değerlendirmeden sonra, IRAC Kasım 2000’de çevrimiçi kurum aday statüsünü kazandı. Akreditasyon sürecinin üç adımı vardır: uygunluk, adaylık ve tam akreditasyon. Adaylık incelemesi sırasında, akreditörler bir kurumun düzgün kurulup kurulmadığını ve düzgün çalışıp çalışmadığını belirler.

İki yıllık değerlendirmeden sonra, IRAC çevrimiçi kurum aday statüsünü Kasım 2000’de ve akreditasyonu Şubat 2003’te verdi. IRAC’ın oluşturulması ve WGU’ya akreditasyon verilmesinin, akreditasyonun önceden anlaşılması ve uygulanması üzerinde etkileri vardır.

IRAC’ın bölgeler arası akreditasyon gereksinimleri ve standartları, coğrafi ve geleneksel sınırları aşan akreditasyon ve kalite standartları hakkında yeni bir düşünme biçimini temsil etmektedir. IRAC, kredi-saat gereksinimlerinin aksine yetkinlik temelli öğrenmeyi ve ortaöğretim sonrası müfredat ve kursların uygulanmasında üçüncü taraf eğitim sağlayıcıların rolünü kabul ederek esneklik ve yeniliğe açık olma olasılığına izin verdi.


Teknolojik gelişme Nedir
Teknolojinin geleceği
Teknolojik gelişmeler Nelerdir
Bilim ve teknoloji ile ilgili bilgiler
Teknolojinin hayatımıza etkileri kısaca
Gelecekte olabilecek icatlar
Teknolojinin tarihsel gelişimi kısaca
Gelecekte teknoloji nasıl olacak kompozisyon


WGU, benzersiz yapısını ve misyonunu yerine getirmek için akreditasyon uygulamalarına meydan okudu; WGU tarzı bir akademik model artık her bölgesel akreditasyon komisyonunun yazılı politikaları tarafından tanınmaktadır ve gelecekteki geleneksel olmayan kurumların akreditasyonu için bir modeldir.

WGU modeli, eğitimcilere, yöneticilere ve politika yapıcılara, bir yükseköğretim kurumunun nasıl çalıştığı, öğrenci öğrenimi ve değerlendirmesinin nasıl yürütüldüğü ve öğretimin nasıl finanse edilebileceği hakkında yaygın olarak kabul edilen varsayımları ve uygulamaları yeniden inceleme konusunda ilham vermiştir.

Temel soru, WGU’nun geleneksel öğretim üyesi anlayışı olmayan bir üniversite olarak kabul edilip edilemeyeceği, kendisi öğretmeyen, ancak üçüncü taraf eğitim sağlayıcılardan kurslar sağlayan ve kredi-saat gereksinimleri yerine yeterliliklerle öğrenmeyi onaylayan bir kurum olarak kabul edilip edilemeyeceğidir.

WGU, öğrencilerine çevrimiçi Akıllı Katalog/Danışman aracılığıyla erişim sağlar, böylece diğer bağlı kolejler, üniversiteler, topluluk kolejleri ve iş ortaklarında sunulan kurslar için bir tür portal işlevi görür. WGU’nun kurucuları ve savunucuları, onun sadece uzaktan eğitim kurslarına açılan bir kapı değil, dereceler ve sertifikalar sunan bir yüksek öğretim kurumu olduğunu iddia ediyor.

2001 yılında, Uzaktan Eğitim ve Öğretim Konseyi’nin (DETC) Akreditasyon Komisyonu, WGU akreditasyonunu verdi. DETC, bir uzaktan eğitim takas odası olarak hizmet verir ve dünya çapındaki uzaktan eğitim kurumlarının akreditasyon incelemelerini yürütür. DETC akreditasyonu WGU için önemlidir, çünkü kayıt sayılarını artırmaya yardımcı olabilir, ordudan, potansiyel öğrencilerin işverenlerinden ve diğer mali yardım programlarından öğrenim yardımı olanaklarına olanak tanır.

DETC ve IRAC tarafından akreditasyon, WGU’yu bir yüksek öğretim kurumu olarak meşrulaştırır. WGU’nun meşruiyeti, çabasında başarılı olsun ya da olmasın, yüksek öğretim için alternatif bir örgütsel modeli yansıtır.

Bir WGU üyesi, WGU’daki fakülte rolünün ayrıştırıldığını belirtiyor. Öğretim üyeleri, öğrenci yeterliliğini değerlendiren kişilerle aynı kişiler değildir; bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi ve öğrencilerin öğretimi birbirinden ayrılmış görünmektedir. WGU, fakültenin görevlerini gruplar arasında bölerek fakültenin rolünü yeniden yapılandırdı. Bu nedenle, fakülte rolündeki değişiklikler, fakülte ödül yapılarında değişiklikler olduğunu düşündürmektedir. Geleneksel dört yıllık üniversitelerin aksine, WGU, disipline dayalı araştırma veya üniversite yönetişim hizmeti yerine öğretimi vurgular.

Western Governors Üniversitesi’nin liderleri, benzersiz bir yetkinlik temelli eğitim modelini benimseyerek hem eleştirilere hem de övgülere yol açtı. Eleştirmenler, WGU’nun yetkinlik temelli modelinin muhtemelen onun en radikal yönü olduğunu savunuyorlar. Bu model, bazıları tarafından WGU’nun öğrenci merkezli bir kurum olma misyonunu desteklediği ve bazıları tarafından yapılandırmacı bir öğrenme yaklaşımı olarak yorumlanabilir.

Ancak, yetkinlik temelli modelin standart testlerden farklı olup olmadığı ve üniversitelerin geleneksel olarak geliştirmeyi amaçladığı üst düzey düşünmeyi etkili bir şekilde ölçüp ölçemeyeceği de şüphelidir. Aksine, WGU destekçileri, oturma süresinin, öğrencilerin yeterli kredilik saatlik derslerde oturması ve testler için tıka basa dolu olması gerçeğinin, öğrencilerin materyali öğrenmelerini pek sağlayamayacağını savunuyorlar.

Gözlemciler, WGU’nun önemli ölçüde yeni bir şey sunup sunmadığını sorguluyor çünkü geleneksel üniversiteler WGU’nun bazı yöntemlerini on yıllardır kullanıyor. WGU, nasıl çalıştığı, özel sektörle bağlantısı, öğretim kalitesi, yeni nesil üniversite olup olmadığı veya yüksek öğrenimde teknoloji pazarının genişlemesini meşrulaştırmanın bir örneği olup olmadığı konusunda tartışmalara ve tartışmalara ilham verdi.

Bununla birlikte, WGU amacına ulaşmış görünüyor: bir uzaktan eğitim kurumu için merkezi bir yönetişim ve politika yapıcı olarak mevcut kurumsal kaynakların kullanımını kolaylaştırmak ve kurumsal ve bölgesel engellerin üstesinden gelmesi gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir