Harmanlanmış Öğrenme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Harmanlanmış Öğrenme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

28 Mart 2022 HARMANLANMIŞ ÖĞRENME avantajları HARMANLANMIŞ ÖĞRENME makale HARMANLANMIŞ öğrenme ppt 0
Proje Önlemleri

E-öğrenme ve Harmanlanmış Öğrenme

Günümüzün ultra modern dünyasında, geleneksel yüz yüze (F2F) öğretimin yerini e-öğrenme veya çevrimiçi öğrenme almıştır. Şirketler, çalışanlarını mesai saatlerini kullanmadan eğitmek için bu yöntemi çok etkili bulmaktadır. E-öğrenme Körfez bölgesinde birçok eğitim kurumu tarafından lisans ve yüksek lisans düzeyinde uygulanmaktadır. Harmanlanmış öğrenme Körfez’deki birçok okul ve üniversite tarafından benimsenmiştir. Harmanlanmış öğrenme, yerinde destekle birlikte e-öğrenmedir. Bu makale, Körfez bölgesindeki farklı e-öğrenme modlarını, atama tasarım tekniklerini ve E-öğrenme eğilimlerini tartışacaktır.

Öğretim faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak E ve harmanlanmış öğrenmeyi uygulayan üniversite ve kolejlerin sayısında artış olmuştur. E-öğrenmeyi teşvik etmek ve öğrencileri bir sınıfın dört duvarı dışında çalışmaya motive etmek için mevcut teknolojiden en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyorlar. Bu teknolojik yenilikler, mevcut üniversite uygulamaları politikaları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir ve geleneksel eğitim tanımımızı değiştirme potansiyeline sahiptir.

E-öğrenme, sınıf dışında, herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda öğrenme anlamına da gelebilir. Körfez bölgesindeki birçok okul bu yenilikçi öğretim tarzını benimsiyor. Öğrenciler, geleneksel öğretim yöntemine kıyasla ilginç buluyorlar. Web tabanlı öğretim, öğrencilerin çalışma, düşünme ve bilgiye erişme biçiminde zaten devrim yaratıyor. Bazı okullar, karma öğrenme için gereken tüm temel özellikleri sağlayan ‘Moodle’ gibi ücretsiz Öğrenme Yönetim Sistemlerini kullanıyor.

Üniversiteler ayrıca, yerinde öğretim desteğinin yanı sıra çevrimiçi destek için Blackboard.com ve WebCT gibi benimseme araçlarıdır. Bu aynı zamanda 3 boyutlu sanal dünya olan ikinci hayatta yapılan bazı derslere de entegre edilebilir.

Gösterildiği gibi, yakın zamanda yapılan bir anket, Körfez’de yıllar içinde e-öğrenmeye artan bir ilgi olduğunu göstermektedir. Körfezdeki üniversitelerin çoğunda ‘mükemmellik için e-öğrenme merkezi’ vardır. Üniversite düzeyinde, çalışan veya sık seyahat eden öğrencilerin sınıflarında olup bitenlerden haberdar olmaları için çok yararlıdır. Sınıfta sesini yükseltmeyi zor bulan öğrencilerin çevrimiçi tartışma forumlarına katılmalarını sağlar. Öğrenciler, çevrimiçi sınıfa giriş yaparak ve görüşlerini eşzamansız bir modda tartışma klasörüne göndererek boş zamanlarında çevrimiçi sınıf tartışmasına katılabilirler.

Öğretim görevlileri ve öğretmenler, ders materyalini geliştirmek ve doğaçlama yapmak için kullanılabilecek çok daha fazla zaman kazanabilirler. E-öğrenme, işinin yanı sıra sürekli eğitim ile ilgilenen öğrenciler ve bu alanda çok fazla deneyime sahip olan veya halihazırda aynı alanda çalışan ve konu hakkındaki bilgilerini geliştirmek isteyen kişiler için çok faydalı olabilir.

Belirli bir yerde fiziksel olarak bulunmanızı gerektirmez. Dersinize istediğiniz zaman istediğiniz yerden giriş yapabilirsiniz. Bu kesinlikle çok zaman kazandırır ve öğrencinin ders çalışırken çalışmaya devam etmesine yardımcı olur ki bu da en büyük avantajlarından biridir. E-öğrenme, özellikle üniversitedeki derslere katılmak için gidip gelmekte zorluk çekenler için bir nimettir.


HARMANLANMIŞ ÖĞRENME makale
HARMANLANMIŞ öğrenme örnekleri
Harmanlanmış öğrenme pdf
Ters yüz öğrenme
Hibrit öğrenme nedir
HARMANLANMIŞ ÖĞRENME avantajları
HARMANLANMIŞ öğrenme ppt
HARMANLANMIŞ öğrenme ders planı


Çevrimiçi Öğrenme Modları

Asenkron mod

Çevrimiçi öğrenmenin genellikle iki modu vardır, biri tamamen asenkron mod ve senkronize moddur. Asenkron modda ise dersler, ödev ve sınav soruları yüklenir ve öğrencilerin kullanımına çevrimiçi olarak sunulur. Öğrenciler ders notlarından ve belirtilen metinden çalışabilir ve ardından yüklenen quizleri ve soruları deneyebilir.

Öğretim üyesi ve öğrenci arasında senkronize bir oturum yoktur. Öğrencinin herhangi bir sorgusu, öğretim görevlisinin posta kimliğine gönderilecek ve daha sonra çevrimiçi programların çoğunda 24 saat içinde cevaplanacaktır. Geleneksel öğretim yöntemine alışmış olan öğrenciler başlangıçta biraz kaybolmuş hissedebilirler ancak çevrimiçi öğretimle başa çıkabileceklerdir.

Senkron mod

Senkron modda ise öğrencilerin ve öğretim elemanlarının önceden kararlaştırılan belirli bir saatte sınıfa giriş yapmaları gerekmektedir. Öğretim görevlisi daha sonra, öğrencinin ekranında görebileceği PowerPoint sunumunu kullanarak dersi yönetecektir. Bu tesisi destekleyen birçok gelişmiş yazılım var. Öğrenci, görüntülenen slaytların her biri için verilen açıklamayı dinleyebilecektir. Sınıfta soru sormak için el kaldırmaya çok benzeyen, aynısı için sağlanan bir iyona tıklayarak eğitmene soru sorabilir. 

Bu durumda sanal bir sınıf odası deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu durumdaki tek dezavantaj, öğrencinin belirli bir saatte sınıfa giriş yapması gerektiğidir. Bu, sürekli seyahat eden öğrenciler için zor ve imkansız olabilir. E-öğrenme, öğrencilerin boş zamanlarında oturum açabilecekleri ve tartışma konusuyla ilgili görüş ve görüşlerini yayınlayabilecekleri çevrimiçi sınıf tartışmalarını içerir.

Öğrenciler birbirlerinin önerilerini okumaya ve bu konudaki görüşlerini bildirmeye teşvik edilir. Bu araştırma için toplanan veriler, öğrencilerin en çok tartışma oturumundan keyif aldıklarını göstermektedir. Sınıfa daha sık giriş yapmaları için onları motive eder.

Tam Zamanında Öğretim

“Web tabanlı bir yaklaşım, Tam Zamanında Öğretim (JiTT), ilk olarak Novak, Patterson, Gavrin ve Christian (1999) tarafından fizikte problem çözmeyi öğretmek için tasarlandı”. Bu, çevrimiçi öğretime dahil edilebilir.

Öğrencilere her dersten sonra ödevler verilebilir ve ödevdeki performanslarına göre bir sonraki ders, öğrencinin doğru anlamadığı kavramları ele alacak şekilde sınıfın ihtiyacına göre değiştirilebilir. Körfez bölgesindeki üniversiteler bu iki e-öğrenme modunu benimsemiştir. BAE’deki birçok kolej çevrimiçi öğretim (eşzamansız veya eşzamanlı) ve yerinde öğretim (yüz yüze) öğretimi olan harmanlanmış bir öğretim modunu tercih ederler.

Ödevleri Tasarlama

Ödevler çoktan seçmeli sorular veya kompozisyon tipi sorular olabilir. E-öğrenme ihtiyaçlarını desteklemek için standart yazılımlar sağlayan çok sayıda yazılım satıcısı vardır. WebCT, bir soru bankası oluşturmanın ve ardından birden fazla seçenek için soruyu seçmenin mümkün olduğu bir olanak sağlar. Bu soru bankaları da belirli dersler için piyasada mevcuttur. Bunlar, belirli e-öğrenme araçları için tasarlanmış materyaller olabilir. Örneğin. WebCT’de eğitmen, soru veri tabanından gerekli soruları seçebilir.

E-öğrenme yalnızca metni elektronik bir forma dönüştürmekle kalmaz, içeriği daha fazla ses ve video efektiyle daha etkileşimli ve ilginç hale getirir.

İçerik tasarımı öğrenci merkezli olmalıdır. Son yıllarda yapılan bir dizi çalışma, öğrencinin hazır bulunuşluğunun ele alınması gereken kritik yönlerini vurgulamıştır. Bunlardan bazıları şunlardır:

1. Teknoloji becerileri
2. Teknolojiye Erişim
3. Teknoloji Okuryazarlığı ve
4. Öz düzenlemeli öğrenme

1’den 3’e kadar olan noktalar Körfez’deki üniversiteler tarafından kolaylıkla ele alınabilir. Kursların her zaman belirli bir süre için tasarlanmasından dolayı, kendi hızınızda öğrenme başarılması zor bir iştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir