İnternet Bağımlılığı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İnternet Bağımlılığı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

2 Aralık 2021 Ergenlerde internet bağımlılığı tedavisi İnternet bağımlılığı Makale Teknoloji bağımlılığı çözüm önerileri Teknoloji bağımlılığı pdf Teknoloji bağımlılığı tedavisi Yetişkinlerde internet bağımlılığı Yetişkinlerde teknoloji Bağımlılığı 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Taciz, Takip ve Dolandırıcılık

Gençler çevrimiçi tacizin hem mağduru hem de faili olabilir. Bazı İnternet kullanıcıları, diğer savunmasız kişilere çevrimiçi olarak sözlü olarak saldırarak güç ve kontrol ararlar. Elektronik taciz, tehditler ve aşağılama ortaya çıkabilir. Çevrimiçi muhabirler taciz edici davranışlarına devam ettiğinde, çevrimiçi takip korkutucu bir sonuç olabilir.

Çevrimiçi keşif yapan gençler, suç eylemlerinin ve antisosyal davranışların cazibesini merak edebilirler. Anonim ve sonuçları olmayan bir bağlamda suistimalin entrika ve heyecanı, gizlilik ihlalleri, bilgisayar korsanlığı ve sistem izinsiz girişleri dahil olmak üzere bilgisayar suçlarına yönelik ihlallerin tırmanmasına neden olabilir.

Gençlerden oluşan ağlar, başkalarını taciz eden ve/veya yasa dışı faaliyetlere katılan bir çevrimiçi çetenin faaliyetlerine işbirliği içinde katılmak amacıyla kendilerini çevrimiçi olarak örgütleyebilirler. Bu etkileşimler, aldatmaya elverişli bir çevrimiçi ortamın parçasıdır. Bu ucuz ve hızlı yollarla kurbanları cezbeden birçok dolandırıcı örneği var.

Çevrimiçi çetelerin faaliyetlerine ek olarak, çocuklar aldatıcı çevrimiçi reklamcılık uygulamalarına, aldatmacalara, zincirleme mektuplara, piramit şemalarına ve hayali virüs duyurularına karşı dikkatli olmalıdır. Kullanıcılar için zorluk, çevrimiçi bilgilerin doğruluğunu yeterince değerlendirmek ve kendilerini korumak için önlemler almaktır.

E-Ticaret

Gençler büyük bir tüketici tabanı olduğundan, e-ticaret özellikle ergenleri ve çocukları hedef almıştır. Bu yaş grupları, ödüller, oyunlar ve ürünler sunan manipülatif pazarlama tekniklerine özellikle duyarlıdır. Çocukların mahremiyeti, ayrıntılı kişisel bilgiler talep eden ve çevrimiçi bilgisayar kullanımını izleyen pazarlama ve reklam uygulamaları yoluyla tehlikeye atılmaktadır. Gençler için kişisel profillerin geliştirilmesi, pazarlamacıların kişiselleştirilmiş mesajlar ve reklamlar tasarlamasını sağlar.

İnternet Bağımlılığı

İnternetin araştırma ve eğitim araştırmalarıyla uğraşan gençler için faydaları çok büyük; ancak, kişiler çevrimiçi kullanımla meşgul olduklarında bu faydalar gölgede kalabilir. Ergenler siber uzayın cazibesine kapılabilir ve ev ödevlerini, sosyal aktiviteleri ve diğer önemli ilgi alanlarını çevrimiçi ilişkiler ve etkileşimli oyunlarla değiştirebilir. Daha sonra, aşırı İnternet kullanımı, öğrencinin okul ödevlerine katılmamasına neden olabilir.

Kötü okul performansı, uyku saatleri internette harcanan zamanla aşındığında uyku yoksunluğu ile daha da kötüleşebilir. Aşırı İnternet kullanıcıları, topluluktaki aile ve arkadaşlarla duygusal bağlardan kaçınabilir ve sosyal etkileşimin yerine çevrimiçi arkadaşlıklara güvenebilir. Bir çocuk bilgisayar etkinliklerine daha fazla takıntılı hale geldikçe, diğer etkinlikler ve ilgi alanları azalabilir.


Yetişkinlerde internet bağımlılığı
Depresyon ve internet bağımlılığı
Teknoloji bağımlılığı çözüm önerileri
İnternet bağımlılığı Makale
Teknoloji bağımlılığı pdf
Ergenlerde internet bağımlılığı tedavisi
Teknoloji bağımlılığı tedavisi
Yetişkinlerde teknoloji Bağımlılığı


Mevzuat

Uygulanabilir mevzuat teknolojik gelişmelere ayak uyduramamış ve birçok hukuki çözümün anayasaya uygunluğu sorgulanmıştır. Bununla birlikte, birçok eyalet çocuk pornografisi ve bilgisayarları ele alan tüzükler hazırlamıştır.

Federal ve eyalet hukuku, çocukları cinsel aktiviteye teşvik etmenin bir yolu olarak bilgisayarları yasaklayacak şekilde evrildi ve ek mevzuat önerisi, gençleri korumak için tasarlanmış gelecekteki tüzüklere yol açabilir. Son zamanlarda, çocukların çevrimiçi mahremiyetinin ihlalleri, ticari web sitelerine ve on iki yaş ve altındaki çocukların korunmasına odaklanan COPPA’nın geçişiyle sonuçlandı.

Mevzuat, on üç yaşın altındaki çocuklardan kişisel bilgilerin toplanmasından önce aktif ebeveyn izni gerektirir. Bilgiler çocuğun özel talebi dışında başka bir amaçla kullanılmadığı sürece, web sitelerinin çocukların bilgi taleplerine ebeveyn katılımı olmaksızın e-posta yoluyla yanıt vermesine izin verilir. COPPA, internetin etkileşimli ortamında gizliliği sağlamaya yönelik federal çabalara yönelik bir eğilimi işaret ediyor.

Erişim Kontrol Yazılımı

Çocukları siber uzayda korumanın zorlu görevi, filtreleme ve engelleme araçlarının geliştirilmesiyle sonuçlandı. Bu araçlar, İnternet servis sağlayıcısı aracılığıyla sağlanan erişim kontrol özelliklerini, çocukların güvenli gezinmesine ve çevrimiçi etkileşime yönelik web sitelerine ve sakıncalı içeriği engelleyen, filtreleyen ve/veya izleyen yazılımları içerir. Sınıf ortamlarında araçlar, web sitelerinin parçalarını, öğrencilerin çevrimiçi olmadan erişebileceği bir sayfaya entegre edebilir.

Çocuk dostu siteler, eğlenceli ve eğitici etkinlikler içeren kapalı bir ortam sağlarken, yazılımlar çocukların kontrol erişimiyle çevrimiçi keşiflerine rehberlik edebilir. Bu uygulamalar, bir kullanıcı erişim sağlamaya çalıştığında siteleri tarar ve önceden belirlenmiş bir onaylanmış ve engellenen siteler veritabanıyla konumu değerlendirmek için araştırılmış listeleri kullanır. Engellenen alanların önceden belirlenmiş listeleri, daha fazla erişime izin vermek veya çevrimiçi keşfi kısıtlamak için geçersiz kılınabilir.

Bazı yazılımlar ayrıca çocukların ad, yaş, adres, telefon numarası veya okul adı gibi kişisel bilgileri web siteleri ve sohbet odaları aracılığıyla çevrimiçi tanıdıklarına ifşa etmelerini engelleyen özellikler de sağlar. Kullanıcılar, erişilen tüm sitelerin, kullanılan programların ve yazılan veya alınan kelimelerin ve tümceciklerin bir kaydını oluşturabilir. Benzer şekilde, birçok İnternet sağlayıcısı ve çevrimiçi hizmet, site engelleme, gelen e-posta kısıtlamaları ve belirli hizmetlere erişen çocuk hesapları sunar.

Bu cihazların en belirgin zayıflığı, bir çocuğun aracı devre dışı bırakma veya kontrolünü aşma yeteneğidir. Bazı yasa dışı siteler gözden kaçırıldığında ve erişilebilir durumda kaldığında veya geçerli siteler sahte veya bilinmeyen nedenlerle engellendiğinde ek sınırlamalar ortaya çıkar. Çocukların İnternet kullanımı ve yetişkin gözetimi ile ilgili yönergelerin bir kombinasyonu, koruyucu yazılım için gerekli tamamlayıcılardır. Uygun içeriğe yönelik kısıtlamalar, çocukları korumaya yönelik ihtiyatlı bir sürecin yalnızca bir bileşenidir.

Kabul Edilebilir Kullanım Politikaları

Okul politikaları sıklıkla, İnternet kaynaklarına erişirken güvenliği artıran sınırlar ve engeller oluşturmak için tasarlanmış yönergeleri içerir. Güvenli bir ortamın yapılandırılması, okulun çocukları riske atan davranışları desteklemeyeceğini açıkça bildiren bir kurallar, politikalar ve prosedürler beyanını içerir.

Kabul edilebilir kullanım ilkesi, tipik olarak, bilgisayar kaynaklarını kullanma ayrıcalığının ihlaline ilişkin davranış ve sonuçların beklentilerini ana hatlarıyla belirtir. Bir çocuğun ve ebeveynin imzası, İnternet erişimi ve kullanımına ilişkin okul politikalarının anlaşıldığını ve kabul edildiğini gösterir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir