Öğretim Medya Hizmetleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Öğretim Medya Hizmetleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

27 Aralık 2021 2 yıllık Açıköğretim bölümleri ve puanları Açıköğretim 2 yıllık bölümler sınavsız GEÇİŞ Medya ve İletişim Dersleri Sosyal Medya Yöneticiliği DGS geçiş Bölümleri 0
Program Tipolojisi

Bilgi Teknolojisi Hizmetleri (ITS)

Bu departman, kampüs LAN’ının ve tüm genel bilgi işlem laboratuvarlarının, fakülte/personel bilgisayarlarının ve sınıf bilgisayarlarının kurulumu, konfigürasyonu, yönetimi ve bakımından sorumludur. Ayrıca ITS, öğrencilere yurtlarda kendi bilgisayarlarını yapılandırmalarında yardımcı olur; çok çeşitli donanım ve yazılımlar için öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için bireysel kullanıcı desteği sağlar; kampüsteki bilgisayarla ilgili tüm donanım ve çevre birimlerini onarır ve bakımını yapar; ve tüm site lisanslı yazılımları yönetir.

Öğretim Medya Hizmetleri (IMS)

IMS, kampüsteki medyayla ilgili tüm ekipmanların tesliminden ve kurulumundan sorumludur; tüm elektronik sınıflar için tasarım, uygulama ve kurulum, bakım ve kullanıcı desteği için; sınıf öğretiminde veya fakülte araştırmalarında kullanılmak üzere medya malzemelerinin (dijital görüntüler, slaytlar, baskılar, CD’ler/DVD’ler, video kayıtları, vb.) üretimi için; ve tüm kampüs görsel-işitsel ekipmanlarının onarımı ve bakımı içindir.

Ek olarak, IMS, kampüs genel bilgisayar laboratuvarlarında bulunmayan dijital üretim yetenekleri ve çoklu platform erişimi sunan, küçük bir üst düzey bilgisayar laboratuvarı olan Multimedya Geliştirme Merkezi’ni işletmektedir. IMS, kampüsteki video ve sesli konferans tesislerinden ve üniversitenin video akış yeteneklerinden de sorumludur.

Ek olarak, IMS, Time-Warner kablo programlarını ve Trinity tarafından oluşturulan iki yerel kapalı devre kanalını taşıyan kampüs kablolu televizyon hizmeti için donanım ve dağıtım sisteminin bakımını yapar ve işletir. İlk yerel kanal olan TigerTV, öğrenciler tarafından yönetilir ve öğrenciler tarafından oluşturulan programların yanı sıra eğitim kurumlarına sözleşmeli sinema içeriği sağlayıcısı olan Swank, Inc. tarafından sağlanan uzun metrajlı filmlerden oluşan bir seçki yayınlar.

İkinci kampüs kanalı IMS tarafından oluşturulur ve yönetilir ve TigerTV için bir program kılavuzunun yanı sıra TigerTV film önizlemeleri ve genel kampüs bilgileri sağlar. IMS, hem Time Warner hem de Swank ile olan sözleşmeleri denetler. Kampüs kablo TV hizmeti tüm dersliklere, yurt odalarına ve TV salonlarına ve seçilen diğer oda ve ofislere verilmektedir.

2002 yılı sonbaharında, İMS tarafından verilen hizmetlere, öğretim üyesi ve personele yönelik yazılım eğitimleri de eklendi. Büro üretkenliği ve kurs yönetim yazılımı konusunda eğitim sağlamak için IMS’de Öğretim Destek Yöneticisi pozisyonu oluşturuldu.

2002’de Trinity, kimlik kartı, kütüphane kartı, elektronik kontrollü bina girişi için erişim kartı ve birçok üniversite hizmeti için banka kartı işlevlerini tek bir kartta birleştirmek üzere tasarlanmış bir kaydırmalı kart sistemini tanıttı. Öğrenciler veya ebeveynleri karta bir miktar para yatırır ve TigerBucks adı verilen bu dolarlar, herhangi bir kampüs hizmet noktasında kaydırıldığında karttan elektronik olarak düşülür.

TigerCard ofisi, bu sistemi denetlemek için kuruldu ve ilk büyük sorumluluğu, 2002 güz döneminde kampüs bilgisayar laboratuvarlarına yerleştirilen Pharos’un yazdırdığı için öde hizmeti oldu. 

Halihazırda öğrenciler TigerCard’larını kampüste yemek, çamaşırhane, otomat, bilgisayar yazıcısı, fotokopi makinesi ve benzeri hizmetler için kullanabilmektedir; ve öğrenciler ve yöneticiler, üniversitenin yakındaki bazı kampüs dışı kuruluşlarla, örneğin marketler veya marketler gibi TigerBucks’ın bu mağazalarda da kabul edilmesini sağlayacak anlaşmalar yapma olasılığını tartışmaya başladılar.


Açıköğretim bölümleri
Medya ve İletişim Dersleri
Sosyal Medya Yöneticiliği DGS geçiş Bölümleri
Açıköğretim 2 yıllık bölümler sınavsız GEÇİŞ
medya ve iletişim (2 yıllık)
2 yıllık Açıköğretim bölümleri ve puanları
Aof Sosyal Medya YÖNETİCİLİĞİ dersleri
Medya ve İletişim 2 yıllık Dersleri


Bu özetlerden de anlaşılacağı gibi, bu dört bölümün örtüştüğü birkaç alan vardır. Başka yerlerde olduğu gibi Trinity’de de, bir zamanlar kütüphanecilerin, medya teknisyenlerinin ve bilgi işlem destek sağlayıcılarının görevleri arasında var olan ayrımların çoğu ortadan kalkıyor veya yeniden tanımlanıyor. Örneğin, IMS personeli, sınıflardaki bilgisayarla ilgili sorunları sık sık giderir ve ITS personeli, Pharos sistemi için yazıcıları ve yayın istasyonlarını kurar ve bakımını yapar.

Dört alanın tüm personeli ve denetçilerinin birlikte yakın bir şekilde çalışması ve sürekli olarak bilgi paylaşması gerekir. Ancak bizim yeniden yapılanmamıza kadar, bu birimlerin idari gözetimi bölünmüştü ve genellikle aralarında üst düzey koordinasyon çok azdı veya hiç yoktu.

Bilgi Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ofisi, bu alanları tek bir idari çatı altında toplamak ve Trinity’de bilgi teknolojisi için hem kısa vadeli hedefler hem de uzun vadeli vizyon oluşturmak için 2000 yılında kuruldu. Burada açıklanan dört birimin tamamı artık doğrudan VPIRAA’ya rapor veriyor.

Girişimler

Trinity’de teknolojiyle ilgili tüm hizmetleri idari olarak birleştirmenin yanı sıra, yeni Başkan Yardımcılığı ofisi, öğrencilerimize ve fakültemize sunabileceğimiz öğretim ve bilgi teknolojisi açısından kurumumuzun en ileri düzeyde kalmasını sağlamakla da görevlidir.

21. yüzyıla girerken bu, bir üniversitenin kalitesinin kritik bir ölçüsü haline geldi ve buna ayak uydurmak, sürekli yenilik, değişen teknolojiler ve çoklu standartlar çağında zorlu bir sorumluluktur. 2000 yılında ofisin kurulmasından bu yana, ilk ve güncel VPIRAA, Dr. Charles White, Trinity’de teknoloji ile ilgili birkaç girişime öncülük etmiştir. Bunların en önemlileri burada kısaca tartışılmıştır.

Bilgi Ortakları

“Information Commons” adı, Trinity’nin son yıllardaki teknolojiyle ilgili en iddialı projesi için özenle seçildi. ‘Ortak’ kelimesinin birçok anlamı seçimde okunabilir: diğerleri arasında, Oxford İngilizce Sözlüğü “tüm insanlığa ait”; “topluma ait veya genel olarak topluluğa ait”; ve “herkes tarafından, kamuya açık olarak kullanılabilir”; bunların hepsi bir üniversite bağlamında en geniş ve en yüksek anlamda bilgiye uygulanabilir.

Buna ek olarak, ad, daha önceki zamanların “köy müştereklerinin” soyundan gelen bir kişiyi akla getiriyor ve Trinity’nin Information Commons’ı akademik topluluğumuz için paralel bir işleve hizmet ediyor: Topluluğun tüm üyeleri için mevcut olan merkezi bir alandır.

Information Commons, çeşitli bilgisayar donanımı, yazılımı ve çevre birimleri sağlar ve hem kablolu hem de kablosuz LAN ve İnternet erişimi sunar. Kullanıcıların kendi kişisel dizüstü bilgisayarlarını bağlayabilmeleri için güç ve veri bağlantı noktaları mevcuttur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir