Sesli Eğitim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Sesli Eğitim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

22 Mart 2022 Konuşan Sesli Kitap Sesli hikaye kitabı Dinle Sesli hikaye kitabı okul öncesi 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Sesli Mesajlaşmanın Kullanımına İlişkin Eski Öğrenci Perspektifi

Sesli mesajlardan keyif aldım çünkü eğitmenden gelen kişisel geri bildirim gibi geldi. Genellikle yüz yüze derslerde, eğitmenle bire bir konuşmak için çok az zaman vardır. Sesli mesajlar daha çok bireysel ilgi görüyormuşum gibi geldi. Öğrencilerin sesli mesajlarını eklemeye başlaması, diyaloğa başka bir boyut kattı ve işbirlikli iletişim hatlarını güçlendirdi.

Başka bir sınıf arkadaşım bana sesli mesaj bırakırsa, sadece metin mesajlarıyla yaptığımdan daha etkili bir şekilde cevap verme zorunluluğu hissettim. Anonim öğrenci anlatıları için bu talebi tamamlamak, kurs sırasında Wimba’nın kullanımı hakkında bir açık uçlu ve iki ölçekli soruydu. Böylece öğretim elemanının ilk kez kullandığı bu işlem için üç veri kaynağı kullanılmıştır. Sonuçlar, bu girişimin “acemi” durumunu yansıtıyordu.

Ölçeklendirilmiş kurs sonu değerlendirme yanıtlarında, altı öğrenci Wimba’nın bu kullanımının “eğitmenle [kendi] diyaloglarında kişisel bir boyut yaratmaya yardımcı olduğu” konusunda hemfikirdi; beş anlaşmazlığa düştü. Beş kişi, Wimba’nın “[onlar] için eğitmen geribildiriminden iyi bir şekilde yararlanmaları için yararlı bir araç” olduğu konusunda hemfikirdi; eşit bir sayı aynı fikirde değildi. Açık uçlu özetleyici öğrenci değerlendirmesindeki iki temsili yorum, “Tartışmalar ve sohbetler için Wimba’yı gerekli hale getirin (aksi takdirde insanlar geleneksel metne geri dönecektir)” ve “Wimba’yı kurs boyunca kullan ya da hiç kullanma” şeklindeydi.

Aslında eğitmenin bize metin veya Wimba kullanmamız için verdiği seçimi takdir ettim. Ben şahsen Wimba’nın kurs boyunca görevlendirilmiş olmasını istemezdim çünkü yazılı mesajlaşmanın izin verdiği düşünceli zamandan zevk alıyorum.

Bununla birlikte, metinden hoş bir değişiklik olarak ses tahtalarını zaman zaman kullanmaktan keyif aldım. Bence, hem sesli hem de yazılı mesajlaşmayı kullanmak, farklı öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını ve öğrenme olanaklarını karşılamaya yardımcı oldu.

Ara sınavdaki anonim öğrenci yanıtları, anonim tartışma panosu yorumları, nihai çevrimiçi öğrenci değerlendirmesinde iletilen yargıları güçlendirdi.

Rastgele seçilmiş birkaç yorumdan alıntılar aşağıda verilmiştir:

• “Kursta son derece aktif olmanızı takdir ediyorum. Biraz sinir bozucu bulduğum tek şey, [kurs ortamında] bakılacak çok fazla yer olması.”
• “Sesli mesaj almayı seviyorum. Ancak ben görsel bir öğreniciyim, bu yüzden belirli sorular sorduğumda, bu ders için not defterime yazdırabileceğim ve not defterime koyabileceğim bir cevabın yazılı olmasını seviyorum.”
• “Wimba seçeneğini beğendim. Ancak, e-posta ve aynı anda birden fazla tartışma panosunun açılmasıyla bu sınıfta olup bitenlerden sık sık bunaldığım diğer yanıtlardan bazılarına katılmam gerekiyor.”
• “[Metin] tartışma konuları ve e-posta şu anda benim için daha iyi.”
Bir öğrenci yanıtında kendini tanımlamayı seçti. Kısmen şöyle yazdı: “Yazılı sohbete çok daha aşina olmama rağmen, Wimba sohbet geri bildirimine alışmaya başladım. Metin yanıtlarını yazdırabilmem, gözden geçirebilmem ve saklayabilmem hoşuma gidiyor. Ayrıca bir metin sohbetine yanıt verirken daha rahat hissediyorum. ”

Burada göze çarpan noktalar, öğrencilerin ne söylediğinden çok, eğitmenin bilgiyi nasıl yorumladığı ve onunla ne yaptığıdır. Eğitmenler iletilen bilgilerden egolarını çıkarmayı başaramadıklarında, öğretimsel yeterliliği değerlendirmek zor görünebilir. Bu durumda, mesaj açık görünüyordu. Öğrencilerin bu yeniliğe harcanan çabayı takdir ettikleri görülse de, bu, öğrenci memnuniyetini veya amaçlanan akran diyaloğunu teşvik etmiyordu.


Konuşan Sesli Kitap
Sesli hikaye kitabı Dinle
Konuşan Kitap
çiftliğin sakinleri – konuşan sesli kitaplar
Bebekler için Sesli kitap dinle
dokun ve dinle-konuşan-kitap
Sesli hikaye kitabı okul öncesi
İngilizce Sesli bebek Kitapları


Çeşitli veri kaynakları, kolektif bir öğrenci algısının oldukça makul yorumuna, yani ılık bir onaya işaret etti. Sonuç olarak, egzersizin ya iyileştirilmesi ya da terk edilmesi gerekiyordu.

Bir sonraki çevrimiçi kursu için, henüz terk edilmenin işaret edildiğine ikna olmayan eğitmen, kurs sonu öğrenci değerlendirmelerinde önerilen belirli bir yönü takip etmeye ve diğerini reddetmeye karar verdi. Wimba eşzamansız aracını kurs başlar başlamaz etkinleştirdi ve dönem boyunca kullanımını sürdürdü. Ancak, bunu kullanmanın temel amacı öğrencilere tercihlerine ve tarzlarına göre iletişimsel seçenekler sunmak olduğundan, buna gerek duymadı.

Böylece, revize edilmiş Wimba tartışması daha kendinden emin ve daha az belirsiz görünüyordu. Öğrenciler bunu en başından kabul ettiler ve kurs sonu değerlendirmeleri, önemli ölçüde daha yüksek memnuniyet düzeylerini yansıttı. Toplam 11 öğrenciden dokuzu, Wimba kullanımının “eğitmenle olan diyaloglarında kişisel bir boyut yaratılmasına yardımcı olduğu” konusunda hemfikirdi (dördü kuvvetle); ikisi aynı fikirde değildi.

Sekiz kişi Wimba’nın “[onlar] için eğitmen geribildiriminden iyi bir şekilde yararlanmaları için yararlı bir araç” olduğu konusunda hemfikirdi (üç şiddetle); üç kişi aynı fikirde değildi (hiçbiri şiddetle). Bu şekilde, bir kurs sonu değerlendirme toplamı, bir sonraki kurs yinelemesini geliştirmek için biçimlendirici oldu. Yazarların kurslarında yer alan bu ve diğer stratejilerin değerlendirme sonuçları birkaç başka yayında bulunur.

CSCL Etkinliğinin Daha Geniş Tartışması

Yukarıda verilen örnekler, öğrenci işbirliğini teşvik etmek için öğretim stratejilerinin kalite değerlendirmesi hakkında daha genel bir diyalog başlatır. Yukarıdaki tartışmada, amaç, etik ve çoklu veri kaynaklarının kullanımı ve değerlendirme sonuçlarının uygulanması konularına değindik. Etkinlikle ilgili sorguların özellikle bu niyetlere göre kilitlenebilmesi için, süreç niyetlerine keskin bir şekilde dikkat etmenin önemi vurgulandı. Başka bir deyişle, öğrencilerin bir şey hakkında ne düşündüklerini bilmek istersek; onlara o belirli şey hakkında soru sormanın farklı, güvenli yollarını bulun.

Transkript analizi. Yukarıda açıklanan değerlendirmelerin gerçekliğini derinleştirmek için daha fazlası yapılabilir. Örneğin, Icebreaker ve asenkron Wimba tartışmalarının değerlendirilmesi, büyük ölçüde, ya orta noktada ya da sonunda eğitmen tarafından sağlanan Web tabanlı etkileşimli formlar aracılığıyla sunulan derecelendirmeler ve yorumlar yoluyla derlenen öğrenci algısının çeşitli ifadelerine bağlıydı.

Bununla birlikte, değerlendirme derinliği, Buzkıran sırasında fiilen gerçekleştirilen yazılı konuşmaların odaklanmış bir analizi ile geliştirilecektir. Bu tür transkriptler, öğrenci ilanlarına yerleştirilmiş çeşitli derinlik, yanıt verebilirlik ve alaka düzeyini tanımlayan performans değerlendirme listeleri ile desteklenebilir. Dereceli puanlama anahtarlarının öğrenci performansını derecelendirmek için kullanılmasına gerek yoktur (olsalar da). Bu senaryoda, eğitmenin başlangıçta belirlenen hedeflere ulaşmak için bir alıştırmayı ne kadar iyi tasarladığını değerlendirmek için kullanılacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir