Sunum Nasıl Yapılır? – Sunum Hazırlatma – Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Sunum Nasıl Yapılır? – Sunum Hazırlatma – Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Ücretleri

8 Eylül 2021 Bilgisayardan sunum hazırlama Online sunum hazırlama PowerPoint sunum Hazırlama PowerPoint sunum hazırlama programı PowerPoint sunum hazırlama telefonda PowerPoint sunum Örnekleri Sunum HAZIRLAMA aşamaları Sunum HAZIRLAMA programları 0
Sunum Nasıl Yapılır? – Sunum Hazırlatma – Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Sunum Yaptırma – Sunum Yaptırma Ücretleri

Profesyonel ipuçları İle İyi Bir Sunum Nasıl Yapılır?

Harika sunumlar yapmak ve vermek bir sanattır ve burada bir sunumun ne olduğu hakkında bilmeniz gerekenleri sunuyoruz. Bu yazımızda, bir profesyonel gibi sunum yapmak için içeriden öğrenebileceğiniz tüm ipuçlarını paylaşacağız. 

Sunum hazılamak ortaokuldan itibaren, lise üniversite ve yüksek öğrenimlerde de öğrencilere verilen başlıca ödevler arasında yer alır. Sunum yapmak ciddi bir hazırlık süreci gerektirir. Bu yüzden bazen öğrenciler tarafından yorucu ve meşakkatli görülebilir. Neyse ki böyle durumlarda yardım alabileceğiniz  “Akademidelisi ailesi sizlerle.

Konunuzu, kaç slayttan oluşması gerektiğini, içeriği ve isteklerinizi bizimle paylaşmanız yeterli. Ekip arkadaşlarımız isteklerinizi gözeterek en kaliteli ürünü belirlilen sürede sizlere iletecektir. 

Sunum hazırlamak hiç bu kadar keyifli olmamıştı! 

İyi bir sunum nasıl yapılır?

İyi bir sunum yapmak, içeriği hazırlamakla başlar. Mesajınız ne kadar ikna edici olursa olsun, basit bir şekilde beyninizden çıkarıp ekrana yansıtmazsanız, boş yüzler deniziyle karşılaşacaksınız. Peki, nereden başlamalı?

1. Takip etmesi kolay bir yapı oluşturun

Söyleyeceğiniz şey söz konusu olduğunda, onu üç basit bölüme ayırın: Sunumunuzun bir giriş, gövde ve sonuca ihtiyacı var.

Zorlayıcı bir giriş. Girişinizin, ne hakkında konuşacağınızı ve kitleniz için neden yararlı veya alakalı olduğunu kısaca özetlemesi gerekir. Bir kanıt sun. Sunumunuzun gövdesi, ana noktalarınızı desteklemek için gerçekler, alıntılar ve kanıtlarla onlara vurduğunuz yerdir. Önemli çıkarımlarla özetleyin. Sonuç, orijinal ifadenize geri döndüğünüz ve izleyicilere öğrendiklerini nasıl uygulamaya koyabilecekleri konusunda bazı önemli çıkarımlar verdiğiniz yerdir.

Toplamda en fazla 10 slayt olmalıdır. Kim sayfalarca slaytlar arasında oturmak ister? Hiç kimse, bu kim. Slayt grubunuzu 10 slaytta tutarak, sunumunuz 30 dakika uzunluğunda olsa bile, dinleyicilere konuşmanız doğrultusunda ekrandaki mesajları sindirme şansı vereceksiniz. Slaytlarınızı yapılandırmadan önce kavram haritalarını kullanmak konuya bağlı kalmanıza yardımcı olabilir.

2. Her slayttaki kopya miktarını sınırlayın

Az gerçekten çoktur, özellikle de konu iyi bir sunum olduğunda. Çok fazla metin ve izleyiciler size bakmak ve mesajınızın duygusal etkisini hissetmek yerine sadece ekranı okuyacaktır.

Slayt başına en fazla altı kelime. Pazarlama kralı Seth Godin, slayt başına yalnızca altı kelimeye sahip olmamız gerektiğini söylüyor. Kelimelerinizi dikkatlice seçin ve doğru olana kadar yeniden yazın. Araştırmalar, bilginin ısırık büyüklüğünde parçalara ayrıldığında daha iyi tutulduğunu gösterdi. Video, öğrenmenin harika bir yoludur ve araştırmalar, metinden %95 daha çekici olduğunu öne sürer.

Online sunum hazırlama
Sunum HAZIRLAMA aşamaları
PowerPoint sunum Hazırlama
PowerPoint sunum hazırlama telefonda
Bilgisayardan sunum hazırlama
Sunum HAZIRLAMA programları
PowerPoint sunum hazırlama programı
PowerPoint sunum Örnekleri

3. Tasarım ayrıntıları konusunda bilgili olun

İyi bir tasarım bir sunumu yapabilir veya bozabilir. Bir tasarımcıya ayıracak bütçeniz yoksa, Visme veya Canva gibi araçlar harika slaytlar oluşturmanıza yardımcı olur ve Pexels veya Unsplash, telif ücretsiz çarpıcı görüntüler sunar.

Renkleri idareli kullanın. Parlak renkler göz kamaştırabilir, ancak çok fazla renk göz kamaştırıcı olabilir. Mesajınızla en alakalı renkleri kullanın. Tutarlı bir görünüme ve hisse sahip olması için paletiniz için bir veya iki tane (siyah ve beyazı saymadan) yapıştırmanızı öneririz.

Yazı tipinizle tutarlı olun. Tutarlı tasarım, daha profesyonel görünmenizi sağlar. Büyük harf ve küçük harf, Times New Roman ve Comic Sans veya 8 ve 30 punto metin boyutu arasında geçiş yapmayın. Boyunca bir yazı tipi ve bir boyut ile yapıştırın. Vurguyu daha sonra kelimelerinizle değiştirebilirsiniz, ancak daha tutarlı bir mesaj için ekran metninizi tek tip tutun.

Mükemmellik için format. Slayttaki bozuk bir çizgi veya kötü pikselli bir grafik, bazılarını çok fazla denememiş gibi görüneceğinden (ya da daha kötüsü, çok iyi olmadığınızı) rahatsız edecektir. Metninizin aşağıdaki örnekte olduğu gibi hizalı ve düzgün olduğundan emin olun.

Akademidelisi” ailesi olarak, Online sunum hazırlama,Sunum HAZIRLAMA aşamaları,PowerPoint sunum Hazırlama,PowerPoint sunum hazırlama telefonda,Bilgisayardan sunum hazırlama,Sunum HAZIRLAMA programları,PowerPoint sunum hazırlama programı,PowerPoint sunum Örnekler gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

4. Birkaç kez cilalayın

Tıpkı eskimiş bazı ayakkabılar gibi, iyi bir sunumun parlak ve ışıltılı olması için genellikle birkaç tur tozlanması gerekir.

Dağınık başlamaktan korkmayın. Doğrusal olmayan bir yazma aracı kullanmak, daha Powerpoint veya Keynote’u açmadan önce bile ilk fikirlerinizi esnek bir şekilde keşfetmenize ve özetlemenize olanak tanır. Fikirlerinizi yan yana düzenleyin ve daha önce görmediğiniz yeni bağlantıları keşfedin.

Acımasızca düzenleyin. İlk başta çok fazla bilgiye sahip olabilirsiniz ve bunu slayt başına altı kelimeye nasıl indireceğinizi merak edeceksiniz. Mesajınızı en temel unsurlara indirene kadar acımasızca düzenlemeye devam edin.

Başkasının bakmasını sağlayın. Yeni bir çift göz, sunumunuzu iyileştirmeye geldiğinde mucizeler yaratabilir. Çalışmanızı gözden geçirmesi için güvenilir bir akıl hocası veya meslektaş edinin. Yardımcı olabilecek birini tanımıyorsanız, ProWritingAid veya Grammarly gibi bir çevrimiçi yazma asistanı birçok sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Slaytlarınızı nasıl sunduğunuz, içeriği ve tasarımı kadar önemlidir. Mesajınızı etkiyle iletmenize yardımcı olacak bazı hızlı ipuçları.

5. Güçlü bir açılış yapın

Sunumunuza nasıl başladığınız ve bitirdiğiniz tüm farkı yaratacaktır. İzleyiciler genellikle ilk 7 saniyede biri hakkında karar verirler, bu yüzden o ilk anları dikkate alın.

Farklı ol. Kosta Rika’da ağaç kurbağalarını kurtarmakla ilgili bir sunum yapıyorsunuz. İngiltere’ye bir avuç muzla kaçan birinin eğlenceli bir hikayesiyle başlıyorsunuz. Bunun gibi bir hikaye, izleyicileriniz için farklı ve beklenmedik bir durumdur, bu nedenle oturup fark edeceklerdir.

Bir soru sorun. Retorik sorular, bir konuyu çerçevelemenin ve fikirleri tanıtmanın harika bir yoludur. Martin Luther King Jr. şöyle dedi: “Sivil hakların adanmışlarına “Ne zaman tatmin olacaksınız?” Diye soranlar var.

Kitlenize göre uyarlayın. Kitleniz hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Ne kadar çok bilirsen o kadar iyi. Özellikle de sevdiklerini ve sevmediklerini biliyorsanız. İlgili bir metafor veya popüler kültür referansı eklemek gerekir. Oprah Winfrey’in Stanford mezuniyet konuşmasında, mezunlara ondan öğrendikleri dersler ve “yaşam sınıfına” nasıl girdiklerini anlattı.

6. Gerçek olun

Kendiniz olun. İçten konuşun ve etkilemeye çalışmayın, kendini kanıtlamana gerek yok, sadece konuyu gördüğün gibi anlatmak gerek. Sonuçta, bu yüzden oradasın ve bundan fazlasını yapamazsın.

Mizah kullanın. Mizah bir sunum yapmak için harika olabilir, ancak bir gerginlik gibi geliyorsa kesip atın. Esprili bir hikaye anlatmak tüm engelleri ortadan kaldırabilir, sizi daha sevimli yapabilir ve mesajınızı daha akılda kalıcı hale getirebilir (ve insanlar şaşırtıcı bir şekilde kahkahalarla cömerttir) ancak en ufak bir çaresizlik kokusu komik bir havayı öldürür.

Karışmaktan korkma. Hata yapma korkusu sizi aşırı derecede gergin yapabilir. Rahatlayın, en iyi konuşmacılar bile işleri batırır veya şansları kötü olur. İngiltere’nin eski Başbakanı Theresa May bir keresinde bir sunum sırasında tökezledi ve öksürdü, hatta birisi ona bir istifa mektubu bile verdi. Yine de bir profesyonel gibi savaştı ve basitçe kabul etti ve devam etti. Önemli değil.

Açılın ve savunmasız olun. Sunumları on milyonun üzerinde görüş toplayan araştırmacı Brene Brown, “Bazen yapabileceğiniz en cesur ve en önemli şey, sadece ortaya çıkmaktır” diyor. Bu, gerçeğinizi söylemek ve anlamlı bir hikayeyi paylaşırken biraz rahatsız hissetmeye cesaret etmek anlamına gelir. Kitlenizi daha önce hiç olmadığı gibi size bağlayacaktır.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir