Tasarım Görevleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Tasarım Görevleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

17 Aralık 2021 Grafik Tasarım Uzmanı görev tanımı Tasarım departmanı Nedir Tasarım elemanı Nedir Tasarım Sorumlusu Görev Tanımı Tasarımcının görevleri 0
Maksimum Eşleştirme Algoritması

Görevler

Görev, WebQuest’in en önemli parçasıdır ve “öğrenci enerjileri için bir hedef ve odak” sağlar. Görevler yalnızca öğretmenin hayal gücü ve yaratıcılığı ile sınırlı olsa da, ezberci kavrayışın ötesinde öğrenmeyi teşvik eden on bir ortak görev tanımlanmıştır. Bu görevler birbirini dışlamaz ve birlikte kullanıldığında en başarılı olurlar.

WebQuest görevlerine örnek olarak tasarım görevleri, ikna görevleri ve gazetecilik görevleri dahildir. Tasarım görevleri, öğrencilerin belirli kısıtlamalarla çalışırken bir ürün oluşturmasını veya bir hedefe ulaşmak için plan yapmasını gerektirir. Örneğin, tasarım görevlerini içeren bazı WebQuest’ler, öğrencilerin çalışılan bölgelere tatiller tasarlamasını veya bütçe kısıtlamaları dahilinde bir ev tasarlamak için matematik becerilerini kullanmasını sağlar.

Örnek tasarım görevleri, faydalı bir ürünün geliştirilmesini teşvik eder, gerçekçi kısıtlamalar gerektirir ve yaratıcılığı, işbirliğini ve özgünlüğü teşvik eder. İkna görevleri, öğrencilerin araştırmalarına dayalı olarak belirli bir bakış açısı için bir vaka geliştirmelerini ve bu vakayı dinleyicilere sunmasını gerektirir.

Örneğin, bir ikna görevi içeren bir WebQuest, öğrencilerden Yellowstone Ulusal Parkı’ndaki kurtlar konusunu keşfetmelerini ister. Öğrencilerin bilgiyi araştırmaları ve hükümet politikasını etkilemek için tasarlanmış ikna edici bir rapor hazırlamaları gerekmektedir. Örnek ikna görevleri, otantik izleyicilere sunumları, birden fazla görüşün olduğu gerçek dünya durumlarını ve öğrencilerin grup fikir birliği geliştirme ihtiyacını içerir.

Buna karşılık, gazetecilik görevleri, öğrencilerin gerçekleri toplayıp organize ederek haber muhabirleri olarak hareket etmelerini gerektirir. Gazetecilik görevlerini içeren WebQuestler, öğrencilerden Vietnam Anıtı ve Mexico City depreminin tasarımı ve gelişimi hakkında rapor vermelerini isteyebilir.

Örnek gazetecilik görevleri, öğrencileri tüm medyada yer alan önyargıları tanımaya, gerçekleri birden fazla yoldan keşfetmeye, raporlarına birden fazla perspektifi dahil etmeye, önemli ancak kısa arka plan bilgileri sağlamaya ve adalet ve doğruluk gösteren bir şekilde haber yapmaya teşvik eder.

İşlem

Süreç, öğrencilerin görevi başarmak için nasıl gideceklerini açıklar. Süreç, görevi alt görevlere bölebilir, farklı öğreniciler tarafından alınacak rolleri veya bakış açılarını açıklayabilir, tavsiye, öneri veya görevi tamamlarken dikkate alınması gereken şeyler sağlayabilir ve duruma bağlı olarak somut, adım adım yönergeler veya genel yönergeler içerebilir. öğrenme hedefleri ve sınıf düzeyi. Süreç tanımı özlü, nispeten kısa ve öğrencilerin takip etmesi kolay olmalıdır.

Kaynaklar

Kaynaklar, öğrencilerin görevlerini yerine getirmek için kullanacakları önceden belirlenmiş kaynakları içerir. Kaynaklara genellikle süreç bölümünde başvurulur ve farklı öğrencilerden rollerine veya bakış açılarına bağlı olarak farklı kaynakları keşfetmeleri istenebilir. WebQuestlerin birincil vurgusu İnternet tabanlı öğrenme olmasına rağmen, kaynaklar genellikle kitaplar, videolar ve gazete makaleleri gibi çeşitli kaynakları içerir. Anahtar bileşen, tüm kaynakların öğretmen tarafından önceden dikkatlice belirlenmesidir, böylece öğrenciler ilgili bilgileri aramak yerine keşfetmek için zaman harcarlar.


Grafik Tasarım Uzmanı görev tanımı
Tasarım elemanı Nedir
Tasarım departmanı Nedir
Grafik tasarım
Tasarım Sorumlusu Görev Tanımı
Mekanik Tasarım Mühendisi
Tasarımcının görevleri
Tasarım Uzmanı maaş


Değerlendirme

WebQuest’ler üst düzey düşünme becerilerini kolaylaştırmak için tasarlandığından, çoktan seçmeli testler gibi geleneksel değerlendirme ölçütleri genellikle yetersizdir. Çoğu WebQuest, bu bileşende değerlendirme rubriklerini kullanır. Bu dereceli puanlama anahtarları, öğrenme hedeflerine ve görevlerine, içerik alanına ve sınıf düzeyine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Dereceli puanlama anahtarları, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini boğmadan beklentileri anlamalarına izin vermelidir.

Çözüm

Sonuç bölümü, deneyimin özetini, aktivite hakkında düşünmeyi ve öğrenmenin genişletilmesini sağlar. Sonuçlar, tüm sınıf tartışmasından bir sunuma veya bir saha gezisine kadar değişebilir. Kilit nokta, öğrencilere olumlu ve motive edici bir deneyim yoluyla kapanış için bir fırsat verilmesidir.

Yine Bernie Dodge tarafından geliştirilen Webquest Sayfası, içerik ve sınıf düzeyine göre düzenlenen WebQuestlerin bir derlemesini, WebQuestlerin arkasındaki teorik çerçevelerin açıklamalarını, ilgili makaleler, öneriler, öğretici ve WebQuest oluşturmak için şablonlar koleksiyonu ve bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi sağlar. WebQuest’ler okullarda ve üniversitelerde kullanılmaktadır. WebQuest’leri daha fazla keşfetmek isteyenler için kapsamlı ve iyi tasarlanmış bir sitedir.

Western Governors University (WGU)

Western Governors University, yüksek öğrenimin dokusunu değiştirmenin açık hedefi ile kurulmuş ortak bir sanal üniversitedir. Teknolojik, öğretimsel ve pedagojik gelişmelerin yakınlaşmasının ABD yüksek öğrenimini nasıl etkilediğine dair bir örnek teşkil ediyor. WGU’nun temel misyonu, bireylerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak öğrenmeleri ve yetkinlik temelli dereceler ve referanslar vermeleri için orta öğretim sonrası eğitime erişimi genişletmektir.

Üniversite, üçüncü şahıs kurs sağlayıcılara dış kaynak sağlar ve yüksek öğrenimde tekrarlama maliyetlerini en aza indirmek için uzaktan eğitim kursları ve programları için bir aracı olarak hizmet eder. WGU’nun kendisi kurs sunmuyor; devlet ve özel yüksek öğretim kurumları ve işletmelerden oluşan bir konsorsiyumdan dağıtılmış öğretim üyeleri, WGU öğrencileri için kurslar tasarlar ve bunları uzaktan sunar.

Yaklaşık elli kolej, üniversite ve ticari sağlayıcı, WGU için 1.200’den fazla kurs sunmaktadır. WGU’nun rolü, bu bağlı eğitim sağlayıcılarına merkezi yönetişim, politika rehberliği ve kalite kontrolü sağlamaktır.

Şu anda, on sekiz eyalet ve Guam, Western Governors Üniversitesi’nin (Alaska, Arizona, Colorado, Hawaii, Idaho, Indiana, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, Kuzey Dakota, Oklahoma, Oregon, Güney Dakota, Teksas, Utah) uygulanmasına katılıyor.  WGU ile ortaklık yapan kurum ve kuruluşlar arasında America Online, Apple, AT&T, Cisco Systems, 3Com, HP, International Thomson bulunmaktadır.

Publishing, Microsoft, IBM, Novell, Oracle, Sun Microsystems, Bill ve Melinda Gates Foundation, Drake International, Convergys ve Sallie Mae. Ayrıca WGU, Büyük Britanya’daki Open University, British Columbia’daki Open Learning Agency, Japonya’daki Tokai University Educational System ve Meksika’daki Universidad Virtual del Instituto Technologico y de Estudios Superiores de Moterret gibi uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir