Uygulama Hizmeti Temini – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Uygulama Hizmeti Temini – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

9 Mayıs 2022 Mobil uygulama geliştirme şirketleri Mobil uygulama hizmet Mobil uygulama yazılım Fiyatları 0

Akıllı İşletmeler için Uygulama Hizmeti Temini

Bilgi sistemlerindeki (IS) birkaç tarihsel kayma, bir ana bilgisayardan bir istemci sunucusuna ve şimdi akıllı kuruluşlar için uygulama hizmeti sağlanmasına (ASP) yönelik stratejileri içeriyordu. Nasıl buharlı, elektrikli ve benzinli motorlar 1900’lerin başındaki sanayi devriminin arkasındaki itici güçler haline geldiyse, internet ve yüksek hızlı telekomünikasyon altyapısı da bugün ASP’yi gerçeğe dönüştürüyor.

ASP modeliyle ilgili mevcut sorun, 21. yüzyılın iş ortamında başarının yeniden tanımlanmasını içeriyor. Bu tartışmanın merkezinde, IS yaşam döngüsünün her aşamasında değer ekleme fikri yer alır. İş profesyonelleri için zorluk, Web hizmetlerini kullanarak iş süreçlerini iyileştirmenin yollarını bulmaktır.

Ana bilgisayarların çoğu firma için merkezi hale gelmesi on ya da yirmi yıl aldı. IBM, ilk ana bilgisayar bilgisayarını pazarladığında, bu makinelerden 20’sinin dünyanın hesaplama ihtiyacını karşılayacağını tahmin ediyordu! Mini bilgisayarlar, şirketlere ve okullara ana bilgisayarlardan biraz daha hızlı, ancak çok daha az maliyetle taşındı.

1950’lerde ilk bilgisayarlar iş sorunlarına uygulandığında, o kadar az kullanıcı vardı ki, sistemleri üzerinde neredeyse tam bir etkiye sahiplerdi. Bu durum 1960’larda ve 1970’lerde kullanıcı sayısı arttıkça değişti. 1980’lerde, yeni bir oyuncunun işletmenin resmine girmesiyle durum daha da sıkılaştı. 21. yüzyılda, bilgi sistemleri kurumsal bir ortamda geliştirilmektedir.

Beniger (1986), bilgi toplumunun kökeninin on dokuzuncu yüzyılın sonlarında gelişen sanayileşmede bulunabileceğine dair görünüşte etkili bir argüman ortaya koymaktadır. İnternet, 21. yüzyılda işletmelerdeki insanların bilgiye erişme, başkalarıyla iletişim kurma ve iş yapma biçiminde bir zorunluluk haline gelen küresel bir ağlar ağıdır.

E-ticaretin ilk aşaması, tüm büyük işletmelerin elektronik veri alışverişi (EDI) aracılığıyla tedarikçileri ile bilgisayardan bilgisayara bağlantı kurmasını sağladı ve böylece bir fare tıklamasıyla tamamlanan siparişleri kolaylaştırdı. Ne yazık ki, çoğu küçük şirket hala bu tür doğrudan bağlantıları karşılayamıyor. ASP’ler bu hizmete çok az maliyetle erişim sağlar ve genellikle bu pazara girmek için standart bir PC’ye sahip olmak yeterlidir.

ASP modelinin ortaya çıkması, hakim soruya bir cevap önerdi: Küçük işletmeler ve BT dışı kuruluşlar neden BT’lerini sürekli olarak yükseltmek için önemli kaynaklar harcamalılar? Birçok bilim adamı, dış kaynak kullanımının 21. yüzyıl işletmelerinin bilgi ihtiyaçlarına çözüm olabileceğine inanıyordu.


Mobil uygulama hizmeti
Google Play
Mobil Uygulama geliştirme
Mobil uygulama yazılım Fiyatları
Mobil uygulama geliştirme Nedir
Play Store
play.google.com indir
Mobil uygulama geliştirme şirketleri


Özellikle, ASP modelinin ortaya çıkışı, ekonomik engelleri aşmak ve çeşitli EPR sistemlerinin benimsenmesini kolaylaştırmak için uygulanabilir bir strateji sağladı. Uygulama hizmeti sağlama veya uygulama hizmeti sağlayıcısı, bilgisayar ağları üzerinden yazılım tabanlı hizmetlerin sağlanması ve tüketilmesine ilişkin bir iş modelini temsil eder.

Bir ASP, kendi tesislerinde bir yazılım uygulamasını satın alma, barındırma ve sürdürme sorumluluğunu üstlenir; kullanıcı arayüzlerini ağlar üzerinden yayınlar; ve müşterilerine yayınlanan arayüzlere ortak erişim sağlar.

Müşterinin, aynı uygulamayı şirket içinde barındırmaya alternatif olarak, yalnızca bir İnternet veya özel intranet bağlantısı aracılığıyla uygulama hizmetlerine abone olması ve bu hizmetleri alması gerekir.

ASP, belirli bilgi sistemleri alanı tarafından kanıtlanan, BT destekli bir değişiklik, farklı ve yeni bir organizasyonel değişiklik biçimidir. ASP’nin temelleri örgütsel davranış ve analiz alanındadır.

ASP endüstrisinin iş dünyasını ele geçirmeye yönelik ilk girişimi, kamu hizmeti bilgisayarlarının müşterilere elektrik, gaz ve suya benzer yeni bir iş modeli sunduğu inancıyla ateşlendi.

İnternetin ticarileşmesi, bir firmanın veri merkezindeki ağ trafiği arttıkça, BT mimarisinin, boş sunucular, uygulamalar veya ağ depolama havuzları dahil olmak üzere diğer kaynakları harekete geçirmesi anlamına geliyordu. Firma, yalnızca hizmetleri kullandığı süre için ödeme yapacaktır.

Böylece “hizmet olarak yazılım” kavramı ortaya çıktı. BT kaynaklarına bu şekilde erişim, ön yatırım ve harcamaların azalmasıyla sonuçlanacak ve firmaların değişken fiyat temelinde hizmet satın almalarını sağlayacaktır.

Bu, 1990’ların sonlarında hizmet sağlayıcıların bir kiralama, kullandıkça öde fiyatlandırma modeli üzerinde yazılım uygulamaları ve BT altyapısı sunma fırsatlarını körükledi. Bir ASP, müşterilere ücretli bir hizmet sağlayan ticari bir varlık veya tersine, son kullanıcıları destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olabilir.

ASP İLGİ ALANLARI

ASP pazarının gerçekliğine ve temel özelliklerine ilişkin kanıtlar artmaya devam ettikçe, herhangi bir yapısal ekonomik değişimin tarihsel olarak devam ettiğini doğrulama konusunda daha az endişe ve ASP endüstrisinin nasıl performans gösterdiğini ve bunun piyasa üzerindeki etkilerini anlamak konusunda daha fazla endişe olmaya başlıyor. 

ASP iş modeli, teknoloji ve hizmet sağlayıcılarla stratejik ittifaklar ve ortaklıklar oluşturmaya dayanır. ASP pazarına büyük BT altyapılarıyla giren telekomünikasyon firmaları, ISV’ler ve donanım üreticileriyle ortaklığa ihtiyaç duyuyordu.

Önemli stratejik ittifaklardan biri, Cable & Wireless (BT altyapısı), Compaq (donanım üreticisi) ve Microsoft (ISV) arasındaydı. BT altyapısına büyük bir yatırım yapmayan saf çalışan ASP’lerin, veri merkezi ve ortak konumlandırıcı firmalar (telcos) ve ISV’ler ile stratejik ittifaklar kurması gerekiyordu. İşletmelerin bir ASP iş modelini uygulamalarının başlıca nedenlerinden bazıları listelenmiştir.

ASP modeli oldukça değişken, dinamik ve olgunlaşmamıştı. ASP endüstrisinin yakın tarihli bir incelemesi, ölçeklenebilirlik, hız ve odaklanmanın yönetimsel yönleri ve fiyat ve esnekliğin davranışsal yönleri gibi teknolojik faktörlerin modelin temel itici güçleri olduğu sonucuna varmıştır.

Modelin engelleyicileri zayıf bağlantı, modele duyulan güven eksikliği, tedarikçilerle uzun vadeli sözleşmelere bağlı kalma isteksizliği, özelleştirme eksikliği, kötü seçim ve ASP’lerden gelen yazılım uygulamalarının uygunluğu ve farklı uygulamaları birbirine entegre etmek için çok az fırsattı. teknoloji platformları ve iş ortamları. Bu faktörler ve diğerleri Hagel’in şu sonuca varmasına neden oldu:

“ASP’ler birçok açıdan kurumsal deli gömleğinden kurtulma çabalarında yanlış bir başlangıcı temsil ediyordu. Özellikle, çok azı Web hizmetleri mimarilerini teknoloji platformu olarak benimsemiştir. Bunun yerine, geleneksel teknoloji mimarilerini kullanarak internette işletmeler kurmaya çalıştılar, bu, erken ASP modelinde önemli bir kusur olduğunu kanıtladı ve bu işletmelerin yaşadığı birçok zorluğu açıklıyor.”

Akıllı işletmeler için iş ortamı, işletmenin kendisini ve rakipler gibi başarısını etkileyen diğer her şeyi içerir; tedarikçiler; müşteriler; düzenleyici kurumlar; ve demografik, sosyal ve ekonomik koşullar. Stratejik bir kaynak olarak ASP, çeşitli kaynakların öğelerden kuruluşa ve kuruluş aracılığıyla ve öğelere geri akışına yardımcı olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir