Araştırma Nasıl Yapılır?  – Araştırma Hazırlatma – Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Fiyatları – Araştırma Örnekleri – Ücretli Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Araştırma Nasıl Yapılır?  – Araştırma Hazırlatma – Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Fiyatları – Araştırma Örnekleri – Ücretli Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Ücretleri

12 Eylül 2021 Araştırma nasıl yapılır maddeler halinde Araştırma nasıl yapılır makale Bilimsel araştırma nasıl yapılır Bilimsel araştırma nasıl yapılır pdf Bir konu hakkında araştırma nasıl yapılır Doğru araştırma nasıl yapılır Google da araştırma nasıl yapılır İnternette araştırma Nasıl yapılır 0
Yönetim Uzmanlığı 

  İyi Bir Araştırma Nasıl Yapılır? 

Bu yazıdaki stratejiler, araştırma yapmaya ve makale yazmaya yeni başlayan öğrenciler için, araştırma yapmanın temellerini  öğrenememiş öğrenciler içindir.

Yine de, yazmada olduğu gibi, araştırma becerileri nadiren çok net bir şekilde öğretilir,  profesörler, öğrencilerin nasıl iyi araştırma yapılacağını bildiklerini veya çözebileceklerini varsayarlar veya en iyi ihtimalle öğrencilerini kütüphanenin olanaklarını ve kaynaklarını gezmek için bir kütüphaneciye teslim ederler. Bu kadar çok üniversite öğrencisinin araştırma yollarında ilk ve son durak olarak Wikipedia’ya güvenmeleri şaşırtıcı mı?

Araştırma yapmak, iyi bir ödev ya da tez ortaya koymak için ilk adımdır. Araştırma yapmayı bilmek, kaynak taramak, kaynakça oluşturmak detaylı çalışma ve uzamanlık gerektiren bir iştir. Sizlerin de araştırma ödevleri varsa ve profesyonel bir yardım almak istiyorsanız “Akademidelisi” tam size göre, bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerin temel araştırma becerilerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için, düzgün bir araştırma makalesi hazırlamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulmanıza, düzenlemenize ve kullanmanıza yardımcı ipuçları buradadır.

1. Program! Öğrencilerime bir araştırma makalesi yazmanın ilk adımının bir araştırma makaleniz olduğunu kabul etmek olduğunu söylüyorum. Belirli bir tarihe kadar gerçekleştirilmesi gereken bir dizi dönüm noktası içeren bir program yazın (örneğin, 20 Eylül’e kadar 10 kaynak bulun, ön araştırmayı 15 Ekim’e kadar bitirin) ve buna devam edin. Orada hangi materyallerin bulunduğuna dair bir genel bakış elde etmek, kütüphanenizde neler olduğunu öğrenmek, ilgili materyali seçmek, okumak, not almak ve bir araya getirmeye başlamak için zamana ihtiyacınız olacak ve noktaları netleştirmek için ikinci bir araştırma dalgası yapmak için zamana ihtiyacınız olacak. ilk taslağınızın yazılışında ortaya çıktı.

Bir konu hakkında araştırma nasıl yapılır
Bilimsel araştırma nasıl yapılır
Araştırma nasıl yapılır makale
Bilimsel araştırma nasıl yapılır pdf
Google da araştırma nasıl yapılır
İnternette araştırma Nasıl yapılır
Araştırma nasıl yapılır maddeler halinde
Doğru araştırma nasıl yapılır

2. Wikipedia ile başlayın, bitmeyin. Wikipedia, konunuzla ilgili anahtar kelimeleri aramak, her sayfada bulduğunuz bağlantılara göz atmak ve önerilen kaynakları takip etmek için biraz zaman harcayarak araştırmanıza başlamak için harika bir yerdir. Özellikle tavsiye ettikleri iyi kaynakları not alın. Buradaki amaç, hakkında yazdığınız konu hakkında iyi bir genel bakış elde etmektir ve Wikipedia, hiper bağlantı yapısı nedeniyle bunun için çoğu basılı kaynaktan çok daha iyidir. Yine de yazmaya hazır olduğunuzda, Vikipedi’den çok daha iyi kaynaklara sahip olmanız gerekir, bu yüzden makalenizde alıntı yapmaktan kaçının.

3. Maden bibliyografyaları. Konunuzla ilgili iyi, sağlam bir akademik kitap veya makale bulduğunuzda, altınsınız – sonunda aramanız için düzinelerce veya yüzlerce kaynaktan oluşan bir liste olacak. Genellikle kaynakçayı gözden geçirebilir ve başlığı araştırmanızla alakalı görünen her şeyi not edebilirsiniz. Akademik yazarlar başlıkları konusunda çok yaratıcı değillerdir, bu nedenle çalışmalarının ne hakkında olduğunu sadece başlıktan veya alt başlıktan anlamak genellikle oldukça kolaydır.

Geri dönün ve yazarlardan herhangi birini tanıyıp tanımadığınızı görün, bunlar da takip etmeye değer olabilir. İlk kitabın atıfta bulunduğu eseri bulmaya başladığınızda, aynı şeyi onların bibliyografyalarıyla yapın, yakında ihtiyacınız olandan çok daha fazla kaynağın bir listesine sahip olacaksınız (ancak onlara ihtiyacınız var, çünkü kütüphanenizde atıfta bulunulan tüm kitap ve dergiler olmayabilir. ve kütüphaneler arası ödünç verme, yarıyıl sonuna kadar bitirmesi gereken öğrenciler için gereksiz olacak kadar yavaştır).

Akademidelisi” ailesi olarak, Bir konu hakkında araştırma nasıl yapılır,Bilimsel araştırma nasıl yapılır,Araştırma nasıl yapılır makale,Bilimsel araştırma nasıl yapılır pdf,Google da araştırma nasıl yapılır,İnternette araştırma Nasıl yapılır,Araştırma nasıl yapılır maddeler halinde,Doğru araştırma nasıl yapılır gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

4. Aklınızda bir araştırma sorusu olsun. Teknik olarak, önünüzde veriler varken teziniz araştırmanızdan ortaya çıkmalıdır. Ancak araştırmanızı yaparken bir tür “çalışma tezine” ihtiyacınız var – cevaplamak istediğiniz bir soru. Yeni materyallerle karşılaştığınızda, sorunuzu yanıtlamanıza yardımcı olacak gibi görünüp görünmediğini kendinize sorun.

Alakalı görünen ancak sorunuzu yanıtlamaya yardımcı olmayan her şeyi geri koyabilirsiniz. Çok fazla arka plan materyali toplamak cezbedicidir ve bazıları gereklidir, ancak çok fazlası araştırmanıza katkıda bulunmadan zamanınızı boşa harcar. Arka plan için bir veya iki iyi kaynak edinin (çoğu durumda ilk Vikipedi aramanız yeterli olacaktır) ve ardından araştırma sorunuza cevap bulmaya çalışarak odaklanmaya devam edin.

5. Her seferinde tek parça ile uğraşın. Konunuzu bir kerede ele almaya çalışmayın. Anlamanız gereken şeylerin bir taslağını oluşturabileceğiniz ve ardından her parçayı kendi başına ele alabileceğiniz konu hakkında yeterince fikir edinin. İlk taslağınızı yazarken parçalar arasındaki bağlantıları bulacaksınız.

6. Bir sistem kullanın. Notlarınızı ve verilerinizi nasıl toplamayı ve düzenlemeyi planladığınıza dair bir fikirle araştırmanıza başlayın. Daha önce dizin kartlarını kullanarak makaleler yazsam da en sevdiğim sistem tek denekli bir defter kullanmaktır. Yeni bir sayfanın en üstüne, bir kitap veya makale için tam bibliyografik referansı yazarım, ardından alıntıları kopyalar ve okurken aklıma gelen düşünce ve fikirlerle serpiştirilmiş, geldikleri sayfa numaralarıyla etiketlenmiş notlar yazarım.

Araştırma yaparken bir bilgisayarı daha verimli kullanmayı ve veri tabanları oluşturmayı ve wiki’leri, anahatları ve diğer yazılım türlerini denemeyi çok isterdim, ancak hiçbir zaman iyi çalışan bir sistem bulamadım, yazılımla uğraşmaktan daha fazla zaman harcadım. iş bitti. Hangi sisteme karar verirseniz verin, yazarken kolayca referanslar ekleyebilmeniz için her alıntı, gerçek ve düşüncenin bir şekilde kaynağına bağlı olduğundan emin olun.

7. Kaynaklarınızı bilin. Kitaplığınızın hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak hangi kaynakları sunacağını öğrenmek için biraz zaman ayırın. Çoğu kütüphane öğrencilere turlar düzenler ya da bir araştırma kütüphanecisi ile görüşür – ya da en azından neyin nerede olduğuna dair bir fikir edinmek için kütüphanede dolaşın, özellikle mikrofilm havuzuna ve dergilere özellikle dikkat ederek, ki bunlarda çok kullanacaksınız. çoğu araştırma projesinin seyri.

Çoğu üniversite kütüphanesi ayrıca bir dizi akademik veri tabanına abonedir ve çoğuna artık çevrimiçi olarak erişilebilir – evden erişebileceğiniz araştırma materyallerini öğrenin. Örneğin J-Stor, yüzlerce derginin tam metin fotoğraf kopyalarını elinde bulunduruyor ve bunların tümü kolayca aranabilir. Gecenin bir yarısında bir şeyler düşünmek, oturum açmak ve sabahları gözden geçirmek üzere iki veya üç ilgili dergi makalesi yazdırmak gibisi yoktur.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir