Araştırma Ödevleri  – Araştırma Hazırlatma – Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Fiyatları – Araştırma Örnekleri – Ücretli Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Araştırma Ödevleri  – Araştırma Hazırlatma – Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Fiyatları – Araştırma Örnekleri – Ücretli Araştırma Yaptırma – Araştırma Yaptırma Ücretleri

12 Eylül 2021 Akademik ödev nasıl Hazırlanır Araştırma ödevi Konuları Araştırma ödevi Nasıl yapılır Araştırma ödevi örnekleri Bilimsel araştırma ödevi konuları Bilimsel araştırma ödevi nasıl yapılır Bilimsel araştırma ödevi örnekleri Word ödev örnekleri 0
Bilgisayar Öz-Yeterliği

Araştırma Ödevleri 

Bir araştırma projesinin veya ödevinin  nasıl yapılacağına veya nasıl tez yazılacağına dair hiçbir fikriniz yok mu? Yöntemleri ya da beklentileri bilmiyor musunuz? Nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? Alanında uzaman “Akademidelisi” ekibi sizler için detaylı bir çalışma yapıp belirtilen sürede size teslim edilir. 

Detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

1. Doğru süpervizörü bulun

Profesörüm bir öğretim üyesinden danışmanım olmasını istedi. Hangi alanda çalışmak istediğim hakkında bir fikir edindim ve bana göz kulak olmayı kabul etti. Bir süpervizör açısından daha iyi bir şey isteyemezdim. Bana karşı sabırlı, eksikliklerimi biliyor ve kendimi ilerlediğimi göremesem bile beni her zaman motive ediyor. Böyle bir süpervizöre sahip olmak bu yolculuğu çok rahat ve kolay hale getirir.

 

2. Utanmadan sorun

Daha önce bir araştırma projesinin nasıl yapılacağına dair hiçbir fikrim olmadığını söylemiştim. Bu benim gerçeğimdi ve saklamaya çalışmadım. Zayıflığımı açıkça amirime ilettim ve projem boyunca ne yaptığım hakkında bir fikir edinebilmek için aptalca sorular soracağım konusunda onu önceden uyardım. “Hiçbir soru aptalca değildir,” diye temin etti beni. Kredi gerçekten ona gider, ancak nihayetinde amirinizle iletişim kurmak ve ihtiyaç duyduğunuz kadar soru sormak sizin sorumluluğunuzdadır.

3. Doğru konuyu seçin

Konunuz projenizi belirleyecektir. İlginç olmalı ve gerçekten araştırmak istediğiniz bir şey olmalı. Bu nedenle, araştırma konunuzun ne olması gerektiğine dair tavsiyeler için asla başkalarına güvenmeyin. Çok okumaya ve düşünmeye çalışın, bir ilgi alanı bulacaksınız. Zaman alsa bile iç benliğinizi keşfedin. Birkaç hafta içinde düşüncelerinizi toplamaya başlayacak ve gerçekten ne araştırmakla ilgilendiğinizi anlayacaksınız.

4. Planınızı gerçekçi tutun

Konunuz alanında en iyisi olabilir, ancak projeyi bitirmek için yeterli kaynağınız var mı? Araştırma projenizin, bir saha araştırması yapmak için dünyanın yarısını dolaşmayı içerdiğini varsayalım. Kendinize sormanız gereken soru şudur: Bu kadar zaman ve parayı karşılayabilir miyim? Değilse, fikriniz ne kadar parlak olursa olsun, başka bir şey düşünmeniz gerekir. Bunu sağlıklı bir araştırma bursu aldığınız zamana saklayın.

Akademidelisi” ailesi olarak, Araştırma ödevi Konuları,Araştırma ödevi örnekleri,Bilimsel araştırma ödevi konularıBilimsel araştırma ödevi örnekleri,Araştırma ödevi Nasıl yapılır,Word ödev örnekleri,Bilimsel araştırma ödevi nasıl yapılır,Akademik ödev nasıl Hazırlanır gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

5. Bir proje zaman çizelgesi hazırlayın

Bir proje zaman çizelgesine sahip olmak her şeydir. Sizi her zaman yolda tutar. İlk hafta, araştırma projeniz boyunca gerçekleştirmeniz gereken hedefleri belirten bir zaman çizelgeniz olmalıdır. Burada ve orada işler ters gidebilir ve tarihleri ​​her zaman ayarlayabilirsiniz, ancak ideal olarak haftalık hedeflere bölünmüş bir programa sahip olmak çok önemlidir. Süpervizörünüze ne tür hedefler belirlemeniz gerektiğini sorun ve bunları haftalık olarak gerçekleştirmeye çalışın. Bunu yapmak, bunalmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

6. Yaz, yaz ve yaz

Nasıl yazacağınızdan emin değilseniz, verebileceğim en iyi tavsiye, yazma aşamasını sona bırakmamak. İlk günden yazmaya başlayın. Bu benim zor yoldan öğrendiğim bir şey. Amirim her zaman yazmayı önerir, ancak elimde tüm bilgilere sahip olmadığım sürece bunu yaparken kendimi rahat hissetmiyorum.

Ancak, yaptığınız her şeyi yazmanın ve okuduklarınızı not almanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Devam ederken tüm süreci belgelemek, projeyi çok etkili bir şekilde sonuçlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden “yanlış” veya anlamsız şeyler yazmak konusunda endişelenmeyin. Unutmayın, yalnızca tüm proje bittiğinde bir anlam ifade etmesi gerekir. Bu nedenle, ham görünse bile yazmaya devam edin ve amirinizden düzenli olarak geri bildirim alın.

Bunlar, her araştırma projesi için geçerli olan bazı genel kurallardır. İlgi alanınıza ve konunuza bağlı olarak burada ve orada kesinlikle birkaç şeyi değiştirmeniz gerekecektir. Bunun için sana iyi şanslar diliyorum. Ve benimle konuşmanız gerekiyorsa, aşağıya bir yorum bırakmaktan çekinmeyin. Son olarak, kalıcılığın anahtar olduğunu unutmayın. İşler yolunda gitmediğinde vazgeçmek gibi hissedebilirsiniz, ancak buna bağlı kalın ve sadece tamamlanmış bir proje ile ortaya çıkmayacaksınız, aynı zamanda yol boyunca çok sayıda paha biçilmez beceri kazanacaksınız.

Bir fikir kitabı taşıyın. Projenize gerçekten girmeye başladığınızda, bilinçli olarak üzerinde çalışmadığınız zamanlarda bile zihniniz okuduklarınızı karıştırmaya başlayacaktır. Eğer benim gibiyseniz, banyoda, duşta, süpermarkette ya da yatmaya hazırlanırken en uygun olmayan zamanlarda ani ifşaatlarla karşılaşacaksınız.

Araştırma ödevi Konuları
Araştırma ödevi örnekleri
Bilimsel araştırma ödevi konuları
Bilimsel araştırma ödevi örnekleri
Araştırma ödevi Nasıl yapılır
Word ödev örnekleri
Bilimsel araştırma ödevi nasıl yapılır
Akademik ödev nasıl Hazırlanır

Her yerde yanınızda küçük bir defter ve bir kalem bulundurun (belki duşta değil ama lavabonun yanında kuru silme kalemleri bulundururum, böylece duştan çıktığımda banyo aynasına hızlıca düşüncelerimi yazabilirim); Aklınızdan bir fikir geçtiğinde not alın ve bu notları mümkün olan en kısa sürede araştırma günlüğünüze (veya yazılımınıza veya her neyse) aktarın.

Güncel hale getirin. Daha eski materyalleri kullanmak uygunken materyalinizin yayın tarihine dikkat edin, ideal olarak referanslarınızın büyük kısmının son 10 yıldan gelmesini istersiniz. Konunuzdaki araştırma on yıl kadar önce kurumuş gibi görünüyorsa, bunun nedeni alanın ilerlemesi olabilir, ancak bunun nedeni finansman fırsatlarının ortadan kalkması, önemli bir araştırmacının ölmesi veya herhangi bir sayıda tesadüfi neden olabilir.

Google’ın bir hilesi, çalışmalarını bulduğunuz ve ana sayfalarını bulup bulamayacağınızı gören büyük araştırmacıların en son yayınları ve mevcut araştırma faaliyetlerini listelemesidir.

Eğer öyleyse, kütüphaneler arası ödünç vermeyi deneyebilir veya bazı durumlarda araştırmacının kendisi ile iletişime geçmeyi deneyebilir ve size bir taslak veya yeniden basım gönderip gönderemeyeceklerini sorabilirsiniz. Nazik olun, ne üzerinde çalıştığınızı ve neyi bulmaya çalıştığınızı, araştırmanızın sizi şimdiye kadar nereye götürdüğünü ve çalışmalarının konunuza nasıl bir ışık tutacağını umduğunuzu açıklayın. Referans listesi veya tezinizin ne olması gerektiğini sormayın, kimse onlar için bir öğrencinin çalışmasını yapmak istemez.

Bu ipuçları, makalenizi yazmak için oturduğunuzda, düzgün bir kaynakça ve bir not ve veri gövdesini parmaklarınızın ucuna koymanıza yardımcı olacaktır. Kaynakları değerlendirmek de iyi bir araştırma yapmanın gerekli bir parçası olsa da, burada bir kurşun noktasına indirilemeyecek kadar büyük bir konu olduğu için kendi gönderisini beklemesi gerekecek. Bir kütüphaneci veya profesörünüz, özellikle kendinizi üniversite kütüphanenizde bulunan kitaplar ve dergilerle kısıtlıyorsanız yardımcı olabilir.

İnternet kaynakları daha aldatıcıdır, çünkü bu günlerde istediğiniz her şeyi söyleyen profesyonel görünümlü bir web sitesi hazırlamak hiç çaba gerektirmez; Seçtiğiniz alandaki materyal konusunda kendinizi rahat hissedene kadar, İnternet kullanıyorsanız, Wikipedia ve kütüphaneniz veya bölümünüz tarafından onaylanan siteler gibi bilinen kaynaklara bağlı kalmak en iyisidir. Yine de, birkaç yıl öncesine kadar çoğumuzun internet olmadan araştırma yapmayı başardığını unutmayın! 

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir