Araştırma Temeli – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Araştırma Temeli – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

14 Aralık 2021 Bilimsel araştırma Bölümleri Bilimsel araştırma Nedir Bilimsel araştırma Teknikleri Bilimsel araştırma yöntemleri örnekleri tübitak 1001 başvuru tarihleri 2021 2. dönem 0
Bilgisayar Tabanlı Sistemler

WISE için Araştırma Temeli

Bilim eğitimi topluluğu içindeki reform hareketleri, öğrencileri bilimsel sorgulamanın kritik bilimsel süreçlerine dahil etmeyi veya soru sormayı ve bu soruları ele almak için araçlar geliştirmeyi savunur. Politika raporları, bilgi teknolojisinde akıcılığın veya “Uyumluluğun” önemini vurgulayarak, akran işbirliği için teknolojinin kullanılmasına, çözümleri test etmeye, karmaşık çözümlerde gezinmeye ve beklenmeyeni beklemeye vurgu yapılmasını önerir. Tech Savvy Report, teknoloji ve sorgulamanın fen müfredatına entegrasyonunu gerektirir.

Yine de birçok öğretmen, sınıflarında sorgulama oluşturmak ve desteklemek için gerekli altyapıdan yoksundur. Öğretmenler, sorgulamayı uygulamalarına entegre etmede, disiplini veya içeriği öğrencilerin tam olarak tanımlanmamış sorular sormasına izin verecek kadar iyi anlamak ve fen sorgulama projelerini nasıl destekleyeceklerini anlamak da dahil olmak üzere bir dizi sorunla karşı karşıyadır.

Öğretmenler ayrıca, içerik tabanlı müfredat hedeflerinin talep edilmesi, kısa ders süreleri, materyal eksikliği ve yaygın standart testler dahil, sorgulamanın sıklıkla desteklenmediği bir sosyal bağlamla karşı karşıyadır.

WISE, çok çeşitli sınıf çalışmalarında öğrencilerin anlaması için WISE etkinliklerinin etkinliğini araştırdı. Tüm WISE etkinlikleri, öğrencilerin fen içeriği hakkında derin bir anlayış geliştirdiklerini ve önemli sorgulama becerileri kazandıklarını gösteren gömülü değerlendirmelerin yanı sıra ön ve son test öğeleriyle değerlendirilir.

WISE, iki projenin önceki başarıları üzerine inşa edilmiştir: Bilgi entegrasyonuna ve tasarım olarak öğretmeye odaklanan Öğrenme Ortakları Olarak Bilgisayarlar ve bilgi entegrasyonunu teknoloji ile iskeleye odaklayan Bilgi Entegrasyon Ortamı. Aşağıdaki tartışma, bu projelerin kümülatif araştırmasına atıfta bulunmaktadır.

WISE ortamı ve öncekiler, İskele Bilgi Entegrasyonu çerçevesi üzerine inşa edilmiştir. Çerçeve, öğrenmeye ilişkin bir bilgi entegrasyonu perspektifine dayanmaktadır ve dört ana ilkeyi içermektedir: (1) bilimi erişilebilir kılmak; (2) düşünmeyi görünür kılmak; (3) öğrencilerin birbirlerinden öğrenmelerine yardımcı olmak; ve (4) özerkliği ve yaşam boyu bilim öğrenimini teşvik etmek. Bir bilgi entegrasyonu perspektifinden, öğrencilerin çeşitli bağlantı, çelişki ve organizasyon seviyelerinde birden fazla fikre sahip oldukları düşünülür.


Bilimsel araştırma Bölümleri
Bilimsel araştırma Teknikleri
tübitak 1001 başvuru tarihleri 2021 2. dönem
Bilimsel araştırma yöntemleri örnekleri
Bilimsel araştırma Nedir
TÜBİTAK E-imza
tübitak 2204-a proje örnekleri
Teknoloji Nedir makale


Bu fikirler, gerçekleri, deneyimleri, sezgisel kavramları (p-primler gibi) ve ara sıra zihinsel modelleri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Öğrenciler, bağlama bağlı olarak bu öğeleri işaret eder ve bağlar. Öğrenciler öğrendikçe fikirleri ve bağlantıları yeniden düzenlerler. WISE grubu, öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için Scaffolded Knowledge Integration çerçevesini ve ilkelerini araştırmaya ve iyileştirmeye de devam etti.

Bilimi erişilebilir kılmak açısından, WISE araştırması, uygun kapsam ve hedefler belirlemek açısından öğrenmeyi erişilebilir kılmak için İnternet kaynaklarını kullanmanın yollarını araştırdı. WISE ayrıca öğrencilerin daha zengin modeller kullanarak ve müfredatta derinliği artırarak mevcut fikirlerden inşa etmelerine yardımcı olarak bilimi erişilebilir kılmayı da araştırdı.

Bilimsel düşünceyi öğrenciler için görünür kılmak açısından, WISE, öğrencilerin bilimsel öğrenmede nasıl destekleneceği, öğrencilerin uzman düşüncesini modellemede nasıl destekleneceği ve münazara yoluyla bilgi entegrasyonuna katılan öğrencilerin nasıl destekleneceği gibi sorulara da odaklanmıştır.

Bu, bilimin doğası, teknoloji iskeleleri ve daha zengin argümanlar sağlamak için görselleştirmeler ve kanıt kullanımı, akran eleştirisi ve argüman revizyonu hakkında fikirleri tanıtmak için tartışmaya dayalı araştırmaları da teşvik etti.

Öğrencilerin birbirlerinden öğrenmelerine yardımcı olmak açısından WISE, tüm öğrencileri anlamlı konuşma ve tartışmaya dahil etmenin yollarını araştırdı. Çoklu teknoloji desteği geliştirmeye ek olarak, araştırma, çevrimiçi forumlar aracılığıyla öğrenci katılımını artırma, sosyal temsil yoluyla etkinliği artırma ve sorgulamayı ve öğrenci temelli anlayışı iyileştirmeyi destekleyen yöntemler de göstermiştir.

Öğrencilerin yaşam boyu fen öğrenicileri olmalarına yardımcı olmak açısından WISE, bilgi entegrasyonu faaliyetleri için bir dizi tasarım ilkesini dile getirmiştir. Bu destekler, öğrencilerin kendi bilgi entegrasyonlarını yürütmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu araştırma, vaka çalışması yaklaşımının öğrencilere fayda sağladığını ve kişisel olarak ilgili konuların kullanımını araştırdığını göstermiştir.

Bu çalışma aynı zamanda öğrencileri bilgiyi bütünleştirmede desteklemek için etkili yönlendirmelerin doğasını da araştırdı. Ek olarak, araştırma, öğrenci argümantasyonunda algılanan kanıt güvenilirliğinin yanı sıra, önceden rehberlik yoluyla eleştirme becerilerinin desteklenmesini araştırdı.

Tasarım araştırmasının doğasına uygun olarak, WISE çabası tasarımı, öğrenmeyi ve pedagojiyi bilgilendirdi. WISE teknolojisinin ve müfredatının sürekli iyileştirilmesi, öğrencileri eleştiri, tasarım, araştırma ve tartışma projelerinde destekleyen kullanımı kolay yazılımlarla sonuçlandı.

Bilim adamları, öğretmenler ve eğitim araştırmacılarının ortaklıkları ile bu tür projelerin büyüyen bir kütüphanesi geliştirilmiştir. WISE veritabanı tüm öğrenci çalışmalarını toplar ve öğretmenleri değerlendirme ve sınıf yönetimi faaliyetlerinde destekler. WISE, Computers as Learning and the Knowledge Integration Environment’daki önceki sürümlerinden olgunlaştıkça, araştırmacılar mesleki gelişim, öğretmen uygulaması ve müfredat ve değerlendirme tasarımına odaklanan yeni tür sorularla karşılaştılar.

Bugüne kadar binlerce öğretmen ve on binlerce öğrenci WISE etkinliklerine katılmıştır. WISE araştırma programı, aynı çalışmalarda araç geliştirme, müfredat tasarımı ve teori oluşturmanın iç içe geçmesinin değerini göstermektedir. Sistem, öğrenci ihtiyaçlarını yansıtır ve yerleşik ihtiyacı karşılamada aracın veya yaklaşımın değerini gösteren araştırmalarla desteklenir.

Web Tabanlı Öğretim

Web tabanlı öğretim, World Wide Web aracılığıyla öğretim kaynaklarının entegre tasarımını ve dağıtımını kapsar ve öğretme ve öğrenme amaçları için metin tabanlı, hiper ortam, multimedya ve işbirliğine dayalı kaynaklarla öğrenci katılımını teşvik eder.

World Wide Web’in 1993’te popüler kullanımının ortaya çıkışından bu yana, eğitimciler bu dağıtım ortamından etkili öğretim tasarlamak, geliştirmek ve sunmak için yararlanmaya çalıştılar. Web’in benzersiz özellikleri, öğretim için kullanıldığında, öğrenenler tarafından bilgiye erişime ve bilgilerin manipülasyonuna ve ayrıca fikir ve belgelerin paylaşımını teşvik eden iletişim mekanizmalarına da izin verir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir