Sorgulama Bilim Ortamı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Sorgulama Bilim Ortamı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

14 Aralık 2021 Araştırma sorgulamaya dayalı öğrenme Araştırma sorgulamaya dayalı öğrenme örnekleri araştırma-sorgulamaya dayalı öğrenme stratejisi Sorgulamaya dayalı öğrenme 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Web Tabanlı Sorgulama Bilim Ortamı (WISE)

Web Tabanlı Sorgulama Bilim Ortamı, ortaokul ve lise öğrencileri için web’deki kanıt ve kaynakları kullanarak bilim sorgulama projeleri oluşturmak için bir platform sağlar. Projeler genellikle öğretmenleri, araştırmacıları ve bilim adamlarını içeren ekipler tarafından geliştirilir. WISE, proje oluşturmayı kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüz sağlar.

Geliştiriciler, çevrimiçi tartışmalar, veri toplama, çizim, argüman oluşturma, kaynak paylaşımı, kavram haritalama ve diğer yerleşik araçlar dahil olmak üzere bir dizi proje bileşeni içerebilir. Geliştiriciler ayrıca kendi tasarımlarına göre özel araçlar da içerebilir. Projeler, öğrencilerin ihtiyaçlarını ve yerel çevrelerinin olanaklarını daha iyi karşılamak için öğretmenler ve diğer son kullanıcılar tarafından aynı arayüz üzerinden daha da özelleştirilebilir.

WISE kütüphanesi şu anda WISE tasarım ekipleri tarafından Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) ve Monterrey Bay Akvaryumu gibi kuruluşlarla birlikte oluşturulmuş otuzdan fazla kamuya açık proje içermektedir.

Bireyler, seçtikleri kişilerle paylaşabilecekleri binlerce özel proje veya bu projelerin varyasyonlarını oluşturmuştur. WISE, tüm kullanıcılar ve öğrenciler tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir. WISE web sitesi (wise.berkeley.edu), WISE hakkında zengin açıklamalar sağlar.

WISE projelerinin süreleri iki günden dört haftaya kadar değişir ve öğretmenlere dört ila on dört sınıf arasındaki her fen konusunda araştırma projeleri sağlar. Tipik projeler, öğrencileri sorunlara çözümler tasarlamaya yönlendirir (örneğin, geceleri sıcak ve gündüzleri serin olan bir çöl evi inşa etmek); çağdaş bilim tartışmalarını tartışmak (örneğin, amfibi popülasyonlarının azalmasının nedenleri); bilimsel fenomenleri araştırmak (örneğin, sınıfta termal denge); veya web sitelerinde bulunan bilimsel iddiaları eleştirmek (örneğin, Mars’ta yaşam için argümanlar). Tablo 1, bu kütüphane projelerinin örneklerini açıklamaktadır. Yansıma notları ve bilişsel ipuçları için açılır pencereler de dahil olmak üzere temel WISE öğrenme ortamı arayüzünü gösterir.

Öğrenciler, Sorgu Haritası adı verilen web tarayıcılarının sol çerçevesindeki etkinlik adımlarında gezinirler. Projedeki her adım, web sayfalarının (öğrenci tasarımlarını veya tartışmalarını desteklemek için kullanılmak üzere), WISE notları penceresinin görünümünde, çevrimiçi bir tartışmada veya çok sayıda sorgulama aracından herhangi birinde (örn. Java uygulamaları) görüntülenmesiyle sonuçlanabilir.

Öğrenciler projeyi oluşturan etkinlikler dizisi üzerinde çalışırken, öğretmen sınıfta dolaşır, her seferinde küçük bir öğrenci grubuyla etkileşime girer ve onların web materyallerini yorumlamalarına, konu üzerinde düşünmelerine ve akranlarıyla etkileşim kurmalarına yardımcı olur.


Sorgulamaya dayalı öğrenme
Araştırma sorgulamaya dayalı öğrenme
Araştırma sorgulamaya dayalı öğrenme örnekleri
araştırma-sorgulamaya dayalı öğrenme stratejisi
Sorgulamaya dayalı öğrenme Nedir
Sorgulamaya dayalı öğrenme türleri
Araştırma sorgulamaya dayalı ders planı örneği
Rehberli araştırma sorgulama


İnternet materyallerinin kullanımı WISE’ın temelini oluşturur. Tüm projeler, World Wide Web’deki bazı içeriğin yanı sıra projenin amaçları için yazılmış ek web sayfalarından yararlanır. WISE etkinliklerinde öğrenciler interneti sorgulama, web sitelerini eleştirme, yaklaşım tasarlama veya argümanları karşılaştırma için kullanmayı öğrenirler.

Ayrıca WISE projeleri, çevrimiçi tartışmalar, veri toplama, çizim, argüman oluşturma, kaynak paylaşımı, kavram eşleme ve diğer yerleşik bileşenleri etkinleştirmek için Java uygulamalarını içerebilir. Geliştiriciler ayrıca özel araçlar içerebilir. Tüm projeler, standart WISE öğrenme ortamı özelliklerinden yararlanır ve çoğu, isteğe bağlı WISE bileşenlerinden bir veya daha fazlasını kullanır.

İsteğe bağlı ve özel WISE bileşenlerinin çoğu, belirli kütüphane projeleri için tasarlanmış ve kullanıma sunulduğunda diğer projeler tarafından benimsenmiştir. WISE tamamen tarayıcı tabanlıdır, yani öğrencilerin web tarayıcısı dışında herhangi bir yazılım gerektirmeden (örn. Netscape veya Internet Explorer) yalnızca İnternet bağlantısı olan bir bilgisayara erişmeleri gerekir.

WISE tamamen tarayıcı tabanlıdır, yani öğrencilerin web tarayıcısı dışında herhangi bir yazılım gerektirmeden (örn. Netscape veya Internet Explorer) yalnızca İnternet bağlantısı olan bir bilgisayara erişmeleri gerekir. WISE, öğretmenler ve öğrencileri tarafından kullanılmak üzere tamamen ücretsizdir.

Tüm öğrenci çalışmaları, öğretmenleri ve öğrencileri desteklemek için tasarlanmış özel web ortamları (sırasıyla WISE Öğrenci Portalı ve WISE Öğretmen Portalı olarak adlandırılır) ile öğrenci hesaplarının ve öğretmen hesaplarının koordine edilmesini sağlayan merkezi proje sunucularına kaydedilir. Öğrenciler çalışmalarına internetteki herhangi bir bilgisayardan erişebilirler.

Öğretmenler, her biri ayrıntılı bir ders planı, ön ve son değerlendirmeler, ulusal standartlarla bağlantılar, özel bir notlandırma planı oluşturmaya yönelik araçlar, ve hatta WISE projesinin yerel sorunlar, coğrafi özellikler ve öğrenci popülasyonları için özelleştirilmesini sağlayan bir yazılım aracı. Öğretmenler, öğrenci çalışmalarını izleyebilir ve not verebilir, bir proje çalışması sırasında biçimlendirici geri bildirim sağlayabilir ve öğrenci hesaplarını yönetebilir.

WISE Proje Tasarım Süreci

WISE tasarım grupları, yeni sorgulama projeleri oluşturmak için hem yerel olarak hem de dünya çapında başkalarıyla işbirliği yapıyor. Birçok bilimsel topluluk, devlet kurumu, müze, sosyal yardım programları ve eğitim kurumları düzenli olarak fen müfredatı geliştirir.

Şu anda WISE kitaplığında, Norveç, Hollanda ve Alman tasarım ekipleri tarafından yazılmış ve 1000 Frogs Dostu, Uluslararası Kurt Merkezi, University of Frogs dahil olmak üzere çeşitli gruplarla işbirliklerini temsil eden projelerin yanı sıra otuzdan fazla İngilizce projesi bulunmaktadır. California-Berkeley Pledge, Amerikan Bilimi Geliştirme Derneği, NASA, NOAA, Monterey Bay Akvaryumu ve Berkeley Botanik Bahçeleri. Bu projeler, yerel/küresel ilgi çekici sorulara odaklanır.

Her proje, pedagojik uzmanları, bilim adamlarını (yani çeşitli ortak kurum ve gruplarından), fen öğretmenlerini ve teknoloji tasarımcılarını içeren bir WISE tasarım ekibi tarafından geliştirilir. WISE, tasarım ekiplerine kanıtlanmış teknoloji özelliklerini içeren ve gelecek vaat eden öğretim modellerini destekleyen esnek bir şekilde uyarlanabilir bir öğrenme ortamı sunar.

Bu tasarım ekipleri, birçok farklı konu ve öğrenci yaş grubu için WISE müfredatı üretti. Örneğin, NASA ortaklıkları, lise biyoloji öğrencilerinin NASA’nın kemik kaybı araştırmalarında farelerin insanlar için model olarak kullanılmasını eleştirdiği Uzayda Fareler projesini ve dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerinin bir bitki tasarladığı Filizlenen Uzay Bitkilerini tasarladı. NASA hızlı bitkilerinin büyümesini normal toprak bitkileriyle karşılaştırmak için teraryum. Lawrence Berkeley Laboratuvarı bilim adamları, öğrencilerin web’de enerji verimli ev tasarımlarını eleştirerek, tasarım çalışma sayfalarını tamamlayarak ve tasarım fikirlerini çevrimiçi tartışarak çöl iklimi için bir ev tasarladıkları bir projeye katkıda bulundular.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir