Banner Reklamları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 Banner Reklamları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

30 Kasım 2022 Banner mesajı örnek Banner reklam ne demek Banner reklam Örnekleri 0
Donanımların Kullanılması – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

 Banner Reklamları

İnternette reklam harcamaları arttı. Aslında, bazı hesaplara göre, İnternet reklamcılığının 2005 yılına kadar 23,5 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. İnternette reklam vermenin düğmeler, afişler, ücretli bağlantılar, batıl inançlar vb. internette reklam verme şeklidir.

Afişler (genellikle bir sayfanın üst kısmına yakın bir yere yerleştirilir) kullanan reklamcılık, şu anda çevrimiçi reklamcılığın en popüler biçimidir. Afişler statik (sabit) veya dinamik (dönen) olabilir.

Statik banner’lar söz konusu olduğunda, belirli bir siteye gelen tüm ziyaretçiler aynı banner’a maruz kalır. Bunun tersine, dinamik banner’lar, belirli bir siteye giden reklam sunucularının farklı müşterilere/ziyaretçilere farklı banner’lar sunduğu durumları tanımlar. Bu yaklaşım, farklı reklamverenler arasında zaman/mekan paylaşımı olasılığını sunar.

Bu makale, dinamik/dönen banner reklamcılığının belirli bir türünü tartışmaktadır. Spesifik olarak, dinamik dönen banner reklamların etkililiğini sağlamak ve izlemek için bir model sunuyoruz.

Reklamlar, farklı kullanıcılara farklı banner’lar sunulabileceği için dinamiktir ve her kullanıcı (o sitede/sayfada geçirilen sürenin uzunluğuna bağlı olarak) birden fazla reklama maruz kalacağı için dönüşümlüdür. Bu banner’lar, tek bir reklamcıdan (bir reklamın farklı uygulamaları) veya farklı reklamcılardan olabilir. İkincisi, daha iyi alan/zaman paylaşımı ve maliyet etkinliği sağlar.

Dönen reklamlar, birçok reklamı tek bir Web sayfasıyla ilişkilendirerek kullanıcılara birden çok reklam sunma olanağı sağlar. Çoğu Web sitesi, kullanıcıların sık sık ziyaret ettiği popüler sayfalara sahiptir. Döner bannerlar, firmaların bu sayfalar için birden fazla reklam vermesini sağlayarak sayfadan verimlerini arttırır.

Tıklamayı ölçmek, yani bir reklam başlığına tıklamak, çevrimiçi reklamların etkinliğini değerlendirmede önemli olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Araştırmalar, insanların tıklama davranışlarını etkileyen birçok faktör olduğunu göstermiştir.

Örneğin, banner’ın boyutu, banner’ın konumu ve dinamik animasyon gibi banner’la ilgili birçok faktör ve reklamı yapılan ürün/hizmete kişinin katılımı gibi diğer bireysel faktörler banner’ın etkinliğini belirler. 

Örneğin, katılımı düşük olan kişilerin genellikle ek bilgi arama olasılığı daha düşükken, aynı zamanda ilgili faktörlerden etkilenme olasılıklarının daha yüksek olduğu doğrulandı.

Ancak, son zamanlarda tıklama oranları düşüyor. Bu rahatsız edici eğilim, reklamverenlerin tıklama oranlarının iyileştirilebileceği yollar hakkında düşünmelerine neden oldu. Son bulgular, reklamverenlerin dönüşümlü ve dinamik banner reklamları kullanarak eğilimi tersine çevirebileceğini göstermektedir.

Örneğin, tüketicilerin banner reklamlara tıklama eğiliminde önemli bir heterojenlik olduğu ve banner reklamlara tekrar tekrar maruz kalmanın önemli kazançlar sağladığı, ancak esasen başka bir şekilde tıklama eğilimi olmayan tüketiciler için bulundu. Ayrıca, ürünle daha fazla ilgilenen tüketicilerin, katılmayanlara göre tıklama olasılığı daha yüksektir.

Bu tür bulgular, yer/zaman paylaşımına izin veren ve birden çok reklamcıdan gelen mesajlara birden fazla kez maruz kalmaya izin veren dönüşümlü (statik yerine) şerit reklamların, tıklama oranlarını ve şerit reklamların etkinliğini artırmanın etkili bir yolu olabileceğini önerebilir.

Yakın zamandaki deneysel kanıtlar, dikkat düzeyinin ve mesaj hatırlamanın ya da banner reklamların ilişkisinin de konumun (yani yukarıdan aşağıya) ve grafiklerin bir fonksiyonu olduğunu doğrulamaktadır.


Banner reklam ne demek
Banner reklam türleri
Banner reklam Örnekleri
Banner Nedir
Banner mesajı örnek
Trendyol banner örnekleri
Banner çeşitleri
Statik Banner Nedir


Web Reklam Modellerinin İncelenmesi

Web’de reklam verme süreci iki bölümden oluşur: reklamın İnternet kullanılarak bir istemci bilgisayara iletilmesi ve sunulan reklamın etkinliğinin izlenmesi. İki temel reklam dağıtım modeli türü vardır: dağıtım odaklı ve ölçüm odaklı.

Yayın odaklı modeller, reklam dağıtım yöntemini vurgular ve reklamın etkinliğini izleme yeteneğine sahip değildir. Ölçüm odaklı modeller, etkinliğin ölçülmesine yardımcı olan değiştirilmiş reklam dağıtım mekanizmalarını kullanır.

İki yayın odaklı modeli ele alıyoruz: statik reklam modeli ve dinamik reklam modeli. Statik reklam modelinde, bir kullanıcı bir sayfa istediğinde, Web sunucusu istenen sayfayla yanıt verir. Sayfa, Web sayfasına bir başlık resmi eklemek için içeriğe ve HTML koduna sahiptir.

Bu banner görseli reklamdır. Bir sunucu, Web sayfası için istenen başlık resmini bulur. Sayfa içeriği ve banner görseli daha sonra internet üzerinden kullanıcının bilgisayarına yani istemciye iletilir.

Bir Web sunucusu günlüğü, içerik sayfasının aktarımını sunucunun günlüğünde bir “isabet” olarak kaydeder. İstemciye bir reklam dosyası gönderildiğinde, sunucu kullanıcının tarayıcısının reklamı başarıyla indirdiğini de kaydeder. Bu modelde, her sayfanın kendisiyle ilişkilendirilmiş yalnızca bir reklamı vardır ve bu reklam, günde bir veya haftada bir olmak üzere gruplar halinde değiştirilir.

Dinamik reklam modeli, daha önce açıklanan statik reklam modeline çok benzer. Web sunucusuna ek olarak, müşteriye teslim edilen tüm afiş reklamlarını depolayan reklam sunucusu adı verilen ayrı bir sunucu vardır. Reklam sunucusu ayrıca müşteriye veya kullanıcıya hangi reklamların sunulması gerektiğine karar veren özel bir yazılıma sahiptir.

Teslimat odaklı modellerin bir özeti Tablo 1’de verilmektedir. Ölçüm odaklı iki model ele alıyoruz. İlki, önbellek ölçümü, “bir proxy sunucusu veya tarayıcı tarafından önbellekten depolanan ve sağlanan reklamların yanı sıra reklam sunucusu tarafından gerçekten sağlanan reklamların uygun ölçümlerine izin verir”.

İkincisi, tarayıcı ölçümü, istekte bulunan tarayıcıda çalışan yazılım (örn. Java) kullanılarak reklamla ilgili etkinliğin kaydedilmesine olanak tanır. Ölçüm odaklı modellerin bir özeti verilmektedir.

Statik ve Dönen Banner Reklamlar

Statik banner reklamları, banner alanının müşterinin ziyareti süresince bir Web sayfasıyla birlikte görünen tek bir reklamcı tarafından kullanıldığı reklamlar olarak tanımlanır.

Bu tür reklamların her biri, bir “düğme” aracılığıyla reklamverenin ana sayfasına bir bağlantı sağlar. Statik teriminin, reklamın tek bir reklamverene ait olduğu gerçeğini ifade ettiğini not etmeliyiz. Bununla birlikte, her reklam hareketli veya animasyonlu öğeler (metin, grafik veya her ikisi) ve dikkati reklama çekmeye çalışan başka özellikler içerebilir.

Dönen banner reklamlar ise, sayfa ziyareti süresince aynı banner alanını paylaşabilen farklı reklamverenlere ait reklamları ifade eder.

Yani, kullanıcının ekranında aynı banner alanında art arda iki veya daha fazla reklam görünür. Her reklam, önceden belirlenmiş bir süre boyunca kullanıcının ekranında görünür ve daha sonra farklı bir reklamverene ait başka bir reklamla değiştirilir.

Bu “dönme”, sayfa kullanıcının ekranında görüntülendiği sürece devam eder. Ayrıca, statik reklamlara benzer şekilde, rotasyondaki her reklam, gösterim süresi boyunca reklamverenin sayfasına bir bağlantı sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir