Biçimlendirici Değerlendirme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Biçimlendirici Değerlendirme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

11 Kasım 2021 Biçimlendirici DEĞERLENDİRME Örnekleri Biçimlendirici DEĞERLENDİRME soruları Biçimlendirici değerlendirme teknikleri galeri yürüyüşü Biçimlendirici DEĞERLENDIRME teknikleri uç renk değerlendirme Eğitimde kullandığımız biçimlendirici değerlendirme teknikleri 0
Faaliyet Raporu

Biçimlendirici Değerlendirme

1998’de NuvoMedia tarafından piyasaya sürülen Rocket eBook, tek elle rahatça tutulabiliyordu. Bir ciltsiz kitap boyutundaydı ve 300 doların altında satıldı. Roket e-Kitabı, bir masaüstü bilgisayardan veya internetten bilgisayar aracılığıyla dijital içerik alabilir. Cihaz, ticari e-kitaplar için hevesli ve özverili bir takipçi kitlesi çekti ve e-kitaplar ücretsiz olarak dağıtılan Rocket Library’ye katkıda bulundu.

Cihazın tasarımı, satın alınabilirliği ve kişisel içerik yükleme yeteneği, Rocket eBook’u e-kitap meraklıları için son derece çekici hale getirdi. Barnes and Noble, çevrimiçi kuruluşu aracılığıyla mağazalarda ve elektronik kitaplarda cihazları satan erken bir ortaktı.

Roket e-Kitabının eğitim uygulamasının birçok testi yapıldı. 1999’da Ohio, Dayton’daki Diriliş Katolik Okulu, K-12 ortamında ilk e-kitap pilot programına katıldı. Bir dördüncü sınıf sınıfında her ders için en az bir sınıflama dönemi boyunca elektronik okuyucular kullanılmıştır. İçerik web’den geldi, kitaplar kamuya açıktı ve materyaller öğretmen tarafından oluşturuldu.

Softbook Reader, bilgisayara bağlı olmadan çalışan ilk el tipi e-kitap okuma cihazıydı. Softbook, özel olarak hazırlanmış dijital metinleri okumak için yazılımda gezinmek için ekli kahverengi deri kapağı ve butonları olan büyük, arkadan aydınlatmalı, dokunmatik ekranlı bir tabletti. Softbook’a yüklenen okuma malzemelerine açıklama eklenebilir, altı çizilebilir, işaretlenebilir ve ekranda aranabilir.

Cihaz, el cihazlarında yaygın olarak kullanılan mürekkepsiz kalem tipi bir alet olan bir stylus kalemi içeriyordu. Cihaza dahili modemi telefon hattı ile internet üzerinden Softbook sunucusuna bağlanarak okuma materyali yüklenmiştir. Softbook Reader, dijital metin okuma deneyimini mümkün olduğunca basılı bir kitap okumaya yakın hale getirmek için tasarlanmıştır. Softbook, Texas Eğitim Ajansı’nın on üç okul bölgesinde öğrenci öğrenimini artırmak amacıyla mevcut ve en son teknolojiyi kullanarak yenilikçi pilot programlar yürütmek üzere seçtiği yirmi bir teknoloji ve müfredat şirketinden biriydi.

Birincil Araştırma 2002’de, anket yaptığı kütüphanelerin yüzde 13’ünün bir tür e-metin okuma aygıtı ödünç verdiğini (CD-ROM/DVD aygıtları hariç) buldu. Halk kütüphaneleri bu yüzdede temsil edilirken, okuma cihazlarına ilginin en büyük kanıtı orta büyüklükteki kolejlerdeki kütüphanelerden geldi.

1990’larda eğitim için bir elektronik okuma cihazı geliştirmeye yönelik birincil motivasyon, taşımaları gereken kitaplar nedeniyle çocukların sırt çantalarının boyutuna ve ağırlığına odaklandı. Richard Katzmann’ın goReader’ı, ağır sırt çantalarının yerini almak üzere 1990’ların sonlarında eğitim pazarı için özel olarak yapılmış bir okuma cihazıydı. Bazı umut verici üniversite ve K-12 testlerine rağmen, goReader 2001’de sessizce kapandı.

E-metin geliştirme muhtemelen ilerlemeye devam edecek, ancak kendini işine adamış bir okuyucu fikri, tablet formatındaki son gelişmelere arka planda kalabilir. Artık avuçiçi bilgisayarlar küçük, rahat tutulabilen ve daha büyük bir bilgisayarın tüm özelliklerini barındırabildiğine göre, elektronik okuyucular tablet bilgisayarların başka bir özelliği haline gelebilir.

Tablet bilgisayarlar, mevcut tüm web tabanlı e-metinlerden yararlanabilir, e-kitap okuyucularının yazılımını çalıştırabilir, e-kitap koleksiyonlarına katılabilir ve çevrimiçi kitapçılardan ticari e-kitap indirebilir. Donanımın biçimi geliştikçe, metinleri elektronik olarak okuma işlevi giderek daha fazla kabul gören bir okuma biçimi haline geliyor.


Biçimlendirici değerlendirme Nedir
Biçimlendirici DEĞERLENDIRME teknikleri uç renk değerlendirme
Biçimlendirici değerlendirme 3 temel soru
biçimlendirici değerlendirme teknikleri 3-2-1 çıkış bileti
Biçimlendirici değerlendirme teknikleri galeri yürüyüşü
Biçimlendirici DEĞERLENDİRME Örnekleri
Eğitimde kullandığımız biçimlendirici değerlendirme teknikleri
Biçimlendirici DEĞERLENDİRME soruları


Değerlendirme

Değerlendirme, bir nesnenin veya şeyin değerini veya değerini belirlemenin sistematik sürecidir; değerlendirmeler bu sürecin ürünüdür. Değerlendirme olmadan, hangi eğitimsel yeniliklerin (programlar, müfredatlar ve etkinlikler gibi) devam edeceğini, durdurulacağını veya değiştirileceğini bilemeyiz. Değerlendirme sistematik bir süreçtir.

En geniş anlamıyla değerlendirme, olaylara, şeylere, süreçlere veya insanlara değer verme çabalarını içerir. Eğitim teknolojisi alanında değerlendirme, öğrenme ve/veya öğretimle ilgili olarak olaylara, nesnelere, süreçlere veya insanlara değer vermeye yönelik tüm çabaları kapsar. Değerlendirme, bir eğitim müdahalesinin geliştirilmesi ve/veya uygulanmasından önce, sırasında ve sonrasında yapılabilir. Değerlendirmeyi yürütmek için uygun zaman, değerlendirmenin amacına bağlıdır.

Genel olarak, bir değerlendirme yapmanın amaçları bilgilendirmek, iyileştirmek ve/veya kanıtlamaktır. İhtiyaçları belirlemek ve ihtiyaçların doğasını anlamak için yapılan değerlendirme, ihtiyaç değerlendirmesi veya ihtiyaç analizi olarak bilinir. Eğitim programı veya faaliyetinde iyileştirmeye rehberlik edecek bilgileri sağlamak için üstlenilen değerlendirme, biçimlendirici değerlendirme olarak bilinir.

Örneğin, biçimlendirici bir değerlendirme (1) yönetimin yeni bir uzaktan eğitim programının toplum tarafından kabulünü geliştirmesine yardımcı olmak; (2) yeni bir yazılım paketinin kullanımı yoluyla öğrenci öğrenimini geliştirmek; veya (3) bir devletin öğretmenler için bir teknoloji entegrasyonu mesleki gelişim programının maliyet etkinliğini iyileştirmesine yardımcı olmak.

Biçimlendirici değerlendirme, bir eğitim ürünü veya programı geliştirmenin erken aşamalarında veya değerlendirme sonuçlarından yararlanmak için hala yeterli zaman olduğunda uygulamanın erken aşamalarında yapılmalıdır.

Biçimlendirici değerlendirmenin aksine, nihai bir yargıya varmak için yapılan değerlendirme, özetleyici değerlendirme olarak bilinir. Örneğin, özetleyici bir değerlendirme (1)

bireyselleştirilmiş bilgisayar tabanlı öğrenme programına kıyasla bir grup sınıf ortamında bir konuyu öğrenmenin etkililiğini yargılamak; veya (2) yeni bir güvenlik eğitimi programı sonucunda kazaların ne ölçüde azaldığını göstermek. A programının sonuçlarını göstermek için yapılan bir değerlendirme, her iki değerlendirme de özetleyici olsa da, büyük olasılıkla B programının sonuçlarını belirlemek için yapılan bir değerlendirmeden oldukça farklı olacaktır. Özetleyici değerlendirme, eğitim programının, modülün veya diğer etkinliklerin sonunda yapılır.

Değerlendiricilerin öncelikle değerlendirmenin amacını belirlemesi gerekli olsa da, bu tek başına anlamlı bir değerlendirme yapmak için gereken odağı sağlamayacaktır. Değerlendirici, politikaları, programları, müfredatı, kursları, öğretim yazılımını, öğretim materyallerini, dağıtım sistemlerini, öğrenicileri vb. içerebilen değerlendirmenin tanımını, hedeflerini, hedeflerini ve bileşenlerini anlamak için zaman harcamalıdır. Değerlendirmenin odak noktası ve değerlendirme soruları, değerlendirmenin amaçlarını, hedeflerini, tanımını ve bileşenlerini yansıtmalıdır.

Bir değerlendirme yürütme süreci, bir metodolojinin olmasını ve ölçümlerin geliştirilmesinin yanı sıra ölçümlerin yargılanacağı standartların olmasını gerektirir. “Ölçme” ve “değerlendirme” kavramları eğitimde sıklıkla birbirinin yerine kullanılsa da önemli bir ayrım vardır.

Ölçüm, bir özelliğin, özelliğin veya özelliğin var olduğu derece veya miktarın belirlenmesi ile ilgilidir. Değerlendirme, değerlendirilmekte olan olgunun arzu edilirliğini ve/veya önemini belirlemek için nicel ve/veya nitel derecelendirmeleri birleştirerek ölçümün ötesine geçer.

Herhangi bir alanda ölçüm, üç ortak adımı içerir: (1) ölçülecek kalite veya niteliğin belirlenmesi ve tanımlanması; (2) niteliğin açık ve anlaşılır kılınabileceği bir dizi işlemin belirlenmesi; ve (3) gözlemleri nicel veya nitel derece veya miktar ifadelerine dönüştürmek için bir dizi prosedür veya tanım oluşturmak.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir