Bilgi Yönetimi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Bilgi Yönetimi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

21 Temmuz 2022 bilgi dünyası bilgi yönetimi dergisi 0
Bilgisayar Tabanlı Sistemler

İKİ TAKIMLI İLİŞKİ

Bir bakışta, deneyimsiz bir geliştirme ekibi ve küresel bir yazılım ekibi, birbirinden tamamen farklı iki resim ortaya çıkarır. Bununla birlikte, bazı problemler aynı ortak çözümle ele alınabilir. Aralarındaki ortak noktaların incelenmesiyle başlıyoruz.

Devir

Programcılar çoğunlukla ülke içinde daha az gelişmiş bölgelerde deneyimsizdir. Tecrübe kazandıkları ve biraz eğitim aldıkları sürece, birçoğu aynı ülkenin daha gelişmiş şehirlerinde veya başka ülkelerde yeni bir iş arayacaklar. Sonuç olarak, devir hızı yüksektir. Bu durum, istifasını sunan birçok kişinin kendi menfaatlerini maksimize etmek için hemen ayrılmayı tercih etmesiyle daha da ağırlaşıyor. İşi devretmek imkansız değilse de çok zordur. Kısacası, personel devri, görev devrine neden olur.

Hızlı bir devir hızıyla aynı özellikleri paylaşan bir olgu, bazı küresel ekiplerin günün her saatinde yazılım geliştirmeyi başarmasıdır. İkincisi için, başka bir ekip tarafından yapılan işi takip edecek bir ekip, ekip üyeleri dünyanın diğer tarafında uyurken, diğer ekiple iletişim kuramadan kodu anlamak zorundadır.

Burada 24 saat çalışmanın temel zorluğu, başka bir siteden elektronik olarak teslim edilen görevin devam etmesi için takip edilmesi gereken süre ve gün batımında çalışmak ve daha sonra başka bir siteye geçiş için kalan sürenin tasvir edilmesidir.

İki alışılmadık sorun var. Bir sitedeki alt süreç kesintisiz olmalı veya durdurulmamalıdır; aksi takdirde, ilerleme olduğu gibi tüm süreç askıya alınacaktır. Ayrıca takip edilecek ve devam edilecek çalışma saatlerinin toplamı sadece bir gündür. Her sitenin günde 8 saat çalıştığını varsayalım. Tek bir sitede 24 saat geliştirmenin verimliliği aşağıdaki gibi olacaktır.

Günün 24 saati yazılım geliştirme, yüksek personel devir hızıyla ilişkili benzer sorunlara sahiptir. Her ikisi de beklenen sonucun kesin olarak elde edilebileceğini garanti etmez ve her ikisi de, önceki geliştiricilerden yüz yüze, uzun açıklamalar olmadan çok hızlı bir iş teslimi gerektirir. Bir sonraki bölümde, ani bir devir ile başa çıkmak için intihal temelli programlamanın nasıl kullanılabileceğini tartışıyoruz.

Bilgi Yönetimi

Bir yazılım ekibi, bir veritabanı uygulaması geliştirmek için, bir veritabanına kayıt eklemek, bir veritabanından kayıtları silmek, bu kayıtları güncellemek, veri bütünlüğünü kontrol etmek, işlemleri kontrol etmek gibi farklı beceri setleri gerektiren birçok teknik problemle karşılaşabilir.

Programlama yapabilmek için, bir yazılım ekibi, ekibin programlama işlerinin tamamını olmasa da bir kısmını tamamlamasına izin veren minimum uzmanlıkla donatılmalıdır. Bu seviyenin altındaki geliştiriciler kendi başlarına hiçbir şey yapamazlar. Bu fikri göstermektedir.

Amacımız minimum uzmanlık çizgisini düşürmektir. Ama nasıl? Bir örneğe bakalım. Diyelim ki, sadece sayıları sayabilen, ancak toplama işlemini anlamayan, öğrenme güçlüğü çeken bir grup insan var. Hesap makinesi olmadan toplama yapmalarını istiyorsak, en iyi yol onlara hesaplamayı öğretmek gibi görünüyor.

Bu, bu sorun için minimum uzmanlık olacaktır. Yine de, öğrenme eğrisi uzun olabilir. (Eğer onlar sizin çalışanınızsa, patronunuz neden bu insanları işe alıp ofisi bir öğrenme merkezi yaptığınızı merak etmekten kendini alamaz.

Daha sonra, patronunuzun daha önce size taahhüt ettiği tam destek konusunda endişelenmeden edemezsiniz.) Aynı işi yapmak için başka bir yaklaşım, işçilerden bilyeleri saymak için önceden tanımlanmış bir mekanizmayı takip etmelerini isteyen mekanik bir yöntemdir. 4 + 3’e gelince, kural aşağıdaki gibi olabilir.


bilgi yönetimi bölümü
bilgi yönetimi dergisi
bilgi dünyası
makale formatı
işletme nedir
işletme bölümleri


Asgari uzmanlık artık bilyeleri saymak ve sayılan bilyeleri bir kenara koymaktır. Açıkçası, sayıları toplamayı öğrenmek, önce sayıları sayma anlayışını gerektirir. Sayılan bilyeleri bir araya getirmek, işçilerin adımları takip etmesi anlamına gelir.

Kısacası, yaklaşım akıllıca görünmese de, gösterilen asgari uzmanlık bir dereceye kadar düşürülmüştür. Aslında, çalışanlar çalışmaya başlayıp işi tahmin edilebilir bir şekilde ve zamanda tamamlayabildikleri için yönetimin bu yaklaşımdan memnun olacağını gördük.

Ekip üyeleri arasındaki farklı teknik beceriler sorunu, küresel yazılım ekibindeki birçok site arasındaki farklı bilgi düzeylerinin durumuna paraleldir. Örneğin, Pekin’deki programcılar, Harare’deki geliştiricilerin bütün bir gününü çözmek için harcayacağı bir programda bazı teknikleri kullanabilirken, Londra’daki geliştiriciler işi hızlı bir şekilde takip edebilir ve çalışmaya devam edebilir.

Gelecekte, bu ekipleri oluşturmaktan elde edilen ekonomik değerlerin, dünyanın her yerinde BT ve yaşamımız tamamen birleştiğinde ortaya çıkacağını umuyoruz. Şimdi Web sitelerinin hızlı artışına bakarsak, BT uzmanlarına olan talep bir T krizi olarak tahmin edilebilir.

Sonuç olarak, iş açıklarının sayısının çok büyük olduğunu tahmin edebiliriz. Bunları geliştirmek ve sürdürmek için kaç kişiye ihtiyaç var? Hemen yapabileceğimiz iki şey var. Biri, sanal olarak (yani küresel yazılım ekibi) veya fiziksel olarak kaynakların yeniden tahsisidir.

Bir diğeri, nitelikli profesyonellerin çalışmalarını intihal eden daha az nitelikli kişileri işe almaktır. Bunun zor olacağı tartışılabilir. Uzun vadeli bir çözüm olmaktan uzaktır. Belki de IT’de uzun vade yok çünkü neredeyse her gün ilerlemeye devam ediyor. Unutmayın, tüm cevapları öğrendiğinizde, BT zaten tüm soruları değiştirmiştir.

Sonuç

Deneyimsiz bir yazılım ekibinde ve küresel bir yazılım ekibinde bazı ilginç sorunları derinlemesine ele aldık. Her ikisi de genel olarak yeni yönetimsel, teknik ve sosyal yaklaşımlar gerektirir. İki tür ekip arasındaki ortak ilişkileri bilmek, ekibi yönetmek için bir çerçeveye doğru ilk adımdır. İlgilenen okuyucular, intihal tabanlı programlama adı verilen önerilen metodolojimizin referansına başvurabilir.

  • 24 Saat Geliştirme: Coğrafi olarak dağıtılmış yazılım ekiplerinin yazılım geliştirmek için saat dilimlerini kullandığı bir yazılım geliştirme stili.
  • Çevre Dostu Geliştirme: “Saat Çapında Geliştirme” konusuna bakın
    Günün Her Saatinde Geliştirmenin Verimliliği: Bir önceki işi takip etmek için gereken süre ile işe devam etmek için harcanan süre arasındaki oranı belirtmek için kullanılan bir endeks.
  • Global Yazılım Ekibi: Farklı ülkelerde bulunan yazılım ekipleri, net ve objektif bir proje için tek bir ekip olarak işbirliği yapar.
  • Deneyimsiz Yazılım Ekibi: Bir yazılım ekibinin çoğu üyesi, mezun veya disiplinli yazılım geliştirme konusunda deneyimsizdir.
  • Çok Siteli Yazılım Ekibi: Farklı şehirlerde ve/veya farklı ülkelerde bulunan yazılım ekipleri, net ve objektif bir proje için tek bir ekip olarak işbirliği yapar.
  • Pazara Çıkış Süresi: Bir iş ürününü, rakiplerin daha fazla pazar payı elde etmek için en kısa sürede veya daha önce pazara sunması anlamına gelen bir kavram.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir