BT Altyapısı Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

BT Altyapısı Sorunları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

25 Ağustos 2022 Altyapı sistem yönetimi nedir Altyapı Yazılımları nelerdir Bt sistemleri nedir? BT uzmanı açılımı 0
Yönlendirme Algoritması

ELE ALINACAK ORTAK SORUNLAR

İdari Sorunlar

Üçüncü dünya ülkelerindeki üniversitelerin çoğu geleneksel üniversitelerdir. Pek çok üçüncü dünya ülkesinde üniversite akademik yönetimi düzenli ve katıdır. Değişiklikler genellikle hoş karşılanmaz. BT stratejileri tanıtılırsa çoğu kişi işlerinin değerini kaybetmekten korkar. Birçok idari memur, işi halletmek için diğerlerinin kendilerine gelmesi gerektiği zihniyetine sahiptir. Bu bir tutum sorunu veya aşağılık kompleksi gösterirken, birçok üretken planı etkiler.

Bununla birlikte, tesislerin kişisel avantaj için sömürülmesini ve kullanılmasını önlemek için bazen katı idari prosedürler gereklidir.
Bazı idari işlevler, e-öğrenme yoluyla verimli bir şekilde ele alınabilir. Tipik örnekler, öğrenci sömestr ve sınav kayıtları, yıllık ilerleme arşivleme, öğrenci bilgi yönetimi vb.

Ancak, kayıt memurları, sınav şube memurları vb. gibi idari görevliler, tamamen e-öğrenme sistemi tarafından ele alındığında rahat olmamaktadır. İşlerini kaybedebilecekleri korkusu var. Bir diğer korku da üniversite için bir değeri olup olmayacağı. Ortaya çıkan geçerli bir endişe, e-öğrenme sisteminin gizli verileri korumak ve öğrencilerin verilerle oynamasını önlemek için yeterince güvenli olup olmadığıdır.

BT Altyapısı Sorunları

Üçüncü dünya ülkelerindeki BT altyapı tesisleri genellikle ilkeldir. Akademik enstitülerin birbirine daha iyi bağlanması için BT altyapısının iyileştirilmesi gerekirken, bir taşralının endişesi gıda, su temini, giyim, yollar ve ulaşım, barınma, ilkokullar ve yaşamları için diğer temel öğelerdir.

Bu ülkelerdeki hükümetler, fonlarının çoğunu ikincisine tahsis etmek zorundadır ve BT altyapısına düşük bir öncelik verilir. İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanmadığı bir ortamda bilişim altyapısının iyileştirilmesine büyük fonların ayrılması doğru değildir.

İyi haber şu ki, bir tür altyapı zaten mevcut. Yükseköğretimin e-öğrenme kullanılarak iyileştirilmesi için önerdiğimiz çözüm, bu ciddi sınırlama göz önüne alındığında, alternatif teknikleri dikkate almak zorundadır. Bu, mobil iletişimin ve diğer yeni icatların piyasaya girmediği anlamına gelmiyor.

Sri Lanka’yı bir vaka olarak düşünün, her üniversite LEARN (Lanka Akademik ve Araştırma Ağı) adlı bir üniversite ağı ile birbirine bağlıdır. Bazı üniversitelerde 2 Mbps E1 bağlantısı bulunurken, diğerlerinde sadece 128 veya 64 kbps bağlantı vardır. Çok yakında ikincisi yükseltilecek, ancak öngörülebilir gelecekte maksimum 2 Mbps olacaktır.


Bt sistemleri nedir
Altyapı Yazılımları nelerdir
Altyapı sistem yönetimi nedir
Kurumsal altyapı Nedir
BT uzmanı açılımı
Bt açılımı nedir
Bilge BT
Bt hizmetleri Nedir


Tüm üniversite ağı için tahsis edilen mevcut uluslararası bant genişliği 2 Mbps’nin altındadır. Bu, talep üzerine kademeli olarak artacaktır, ancak talep üzerine artış, sıkışıklığın varlığını ima etmektedir. Üniversiteler de telekom hizmetlerinde aksaklıklar ya da faturaların ödenmemesi nedeniyle kesintiye uğramaktadır.

Ancak, bu altyapı kısıtlamaları dahilinde, üniversitelerin çoğu, ülkedeki mevcut BT operasyonları için kabul edilebilir bir iletişim düzeyine sahip olabilmektedir. Web sunucuları kabul edilebilir derecede hızlıdır ve e-posta, akademisyenler arasında iletişim ve işbirliği için yoğun olarak kullanılmaktadır. Birkaç e-öğrenme sistemi de çalışır durumdadır.

Herhangi bir e-öğrenme tabanlı çözüm, bu BT altyapısı kısıtlamaları dahilinde çalışmak zorundadır. Bir üniversite içinde, birçok üniversitenin gigabit fiber optik veya hızlı Ethernet veya en az 10 Mbps bağlantıları olan yerel alan ağları olduğundan kabul edilebilir bir şekilde çalışacaktır.

Üniversiteler arasında yoğun içerik dağıtımı olmadığı, bağlantıları tıkadığı sürece çalışacaktır. Ancak, e-öğrenme yoluyla uluslararası işbirlikleri yakın gelecekte birçok e-öğrenme sisteminin gerektirdiği seviyelerde olmayacaktır.

Ekipman Sınırlaması

Üçüncü dünya ülkelerinde, sunucular, yönlendiriciler, kablolama, laboratuvar bilgisayarları vb. gibi ekipmanlar genellikle özel üniversite bütçeleri veya finansman kuruluşlarından hibe ve krediler altında satın alınır. Ekipmanda sık sık yükseltme beklemek mümkün değildir.

Yedekli güç kaynaklarına ve disk dizilerine sahip üst düzey sunucuların bir e-öğrenme sisteminin dağıtımı için her zaman kullanılabilir olması pek olası değildir ve artıklık ve yedekleme sistemleri bir öncelik değildir. Bazen sistemde saklanan değerli bilgiler tehlikede olabilir. Ancak haftalık veya kritik zaman bazlı yedeklemeler gibi alternatif yaklaşımlar gerçekleştirilebilir.

Bu nedenle, e-öğrenmeyi tanıtmaya yönelik herhangi bir yaklaşım, düşük kaliteli bir çözümle başlamalıdır. Önem yetkililer tarafından kabul edildikten sonra, bir tür sürekli destek uygulanabilir. Sistemlerin performansını ve güvenilirliğini kademeli olarak artırmak için fon sağlamak için stratejik planlama gereklidir.

Öğrencilerin her zaman bilgisayarlara erişimi olacağını varsaymak mümkün değildir. Birkaçının kendi bilgisayarı varken, geçiş ülkelerindeki öğrencilerin çoğu bilgisayarlara erişmek için ortak laboratuvar olanaklarını kullanıyor. Laboratuvarlar yalnızca mesai saatleri içinde açıktır ve genellikle ödevlere ve iş yüklerine göre farklı öğrenci grupları için planlanır.

Çoğu durumda, e-öğrenme tabanlı öğrenme etkinliklerinin de buna göre planlanması gerekir. Örneğin, e-öğrenme sistemi üzerinden son teslim tarihi olan bir ödev veriliyorsa, bilgisayarların yetersiz olması, laboratuvarların talep üzerine açılmaması, işçi grevlerinin sık olması gibi durumlarda bu süre esnek olmalıdır.

E-Öğrenme Sistemlerinin Maliyet Faktörleri

ABD ve Avrupa üniversiteleri tarafından kullanılan BlackBoard, WebCT vb. gibi ticari olarak geliştirilmiş e-öğrenme sistemlerinin çoğu, üçüncü dünya ülkeleri için son derece pahalıdır.

Parasal bir hibe bir olasılık olabilir, ancak o zaman soru, bakım maliyetleri, zaman geçtikçe değişikliklere uyacak ek modüllerin satın alınması, özelleştirme maliyetleri, vb. sınırlı bütçeler göz önüne alındığında yüksek. Bu nedenle, herhangi bir hibe bu maliyetleri içermelidir. Aksi takdirde, fon israfı olacaktır.

Bir alternatif, açık kaynaklı bir çözüm seçmektir. Ancak, şu anda açık kaynaklı bir çözümün tam eşleşmesini bulmak veya belirli bir üniversitenin ortamına göre özelleştirmek zordur. Sakai gibi projeler gelecekte bu durumun çözülmesine yardımcı olabilir, ancak işbirlikçi ortamları işlevsel olana kadar beklememiz gerekiyor. Ancak, en son teknoloji altyapısını da üstlenip üstlenemeyeceği endişesi var.

Diğer bir alternatif ise kurum içi geliştirmedir, ancak bunun başarılı olması için geliştiricilerin sürekli istihdamı ve e-öğrenme perspektifinden araştırma girdileriyle iyi yazılım geliştirme yaklaşımları gereklidir. Çoğu geçiş ülkesinde geliştirici bulmak zor değildir ve bunun maliyeti ticari bir e-öğrenme sisteminin satın alınmasının çok altında olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir