CaseNEX – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

CaseNEX – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

20 Ekim 2021 Eczacıbaşı vaka çalışması Online Vaka Analizi Pazarlama vaka analizi örnekleri Saha araştırması nedir Vaka analizi örnekleri ve çözümleri pdf Vaka çalışması örneği Vaka çalışması yöntemi 0
Lojistik Sağlayıcıları

CaseNEX

CaseNEX, metni video ve ses dosyaları, resimler ve diğer grafiklerle birleştiren yaklaşık otuz multimedya vaka çalışması sunar. CaseNEX şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Hindistan, Güney Afrika ve Norveç’teki K-12 sınıflarında yaşam hakkında vakalar sunmaktadır. Dört ülkedeki yaklaşık yirmi üniversiteden ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki on beş okul bölgesinden katılımcılar CaseNEX kullanıyor.

Katılımcılar, multimedya vakalarını analiz etmeyi ve farklı coğrafi bölgelerdeki katılımcılarla bağlantı kurmayı öğrenmek için İnternet ve iletişim teknolojilerini kullanır. Öğrenmeye rehberlik etmek ve yardımcı olmak için vaka metodolojisini kullanan bir eğitmen veya eğitmen ekibi ile yerel sitelerde fiziksel olarak buluşurlar.

CaseNEX sitesini destekleyen bir dizi entegre araçtır. Bunlar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli ülke ve bölgelerden katılımcıların vakaları çevrimiçi olarak analiz etmelerini ve birbirleriyle çeşitli şekillerde etkileşim kurmalarını sağlar. Katılımcılar, vakaları tartışmak ve eğitim yaklaşımlarını paylaşmak için senkronize konferanslar, grup mesajlaşma (AOL Instant Messenger) ve video konferans (iVisit) programları kurmak için dahili bir mesajlaşma sistemi (CaseMail) kullanır.

Knock Knock adlı bir özellik, aynı anda oturum açan kullanıcıların birbirlerini tanımlamasına olanak tanır. Öğrencilerin resimleri ve biyografileri, bağlantıları daha da kişisel hale getirir. Eşzamansız, çevrimiçi tartışma gruplarının zamandan bağımsızlığı, öğrencilere paylaşılan vaka deneyimleriyle ilgili perspektifleri yansıtma, değerlendirme, özetleme ve iletme fırsatları sunar. Elektronik dergiler, kullanıcıların vakalara verilen tepkileri kaydetmesini ve eğitmenlerden bireysel geri bildirim almasını mümkün kılar.

CaseNEX çalışmaları, öğrencilerin vakalara katılımını karakterize eden birkaç önemli faktörü vurgulamaktadır. T. W. Kent (1997), CaseNEX’te kullanılacak ilk web tabanlı multimedya öğretim vakasının kullanımına ilişkin iki yıllık bir süre boyunca veri topladı. Cape Town Projesi başlıklı bu vaka, ırk entegrasyonunu deneyen dört Güney Afrika okulundan alınan dört olayı açıklamak için metin, grafik, ses ve videoyu birleştirir.

Kent, Cape Town Projesi boyunca birkaç seyir düzeni belirledi. Katılımcılardan Cape Town Projesi’nde gezinirken doğal olanı yapmalarını isteyerek, bir vakada hareket eden katılımcıların dayattığı yapının derecesine göre dürtüsel, yanıt odaklı ve dengeli üç kullanıcı stili tanımladı.

Dürtüsel kullanım tarzı, rutinleri kırmak ve kaynakta sunulan içerikle ilgili ilgi alanlarını takip etmekle karakterize edilir. Buna karşılık, yanıt odaklı bir kullanıcı, tüm soruları yanıtlamayı bir öncelik olarak değerlendirdi ve materyalin çoğuna erişimi dört vaka olayını ve sorularını tamamlayana kadar erteledi.

Vaka çalışması örneği
Vaka çalışması yöntemi
Vaka çalışması Nedir
Vaka analizi örnekleri ve çözümleri pdf
Saha araştırması nedir
Online Vaka Analizi
Pazarlama vaka analizi örnekleri
Eczacıbaşı vaka çalışması

Dengeli stil, Cape Town Projesi’nin tüm alanlarının ve kaynaklarının daha kapsamlı ve sistematik bir şekilde araştırılmasını yansıtıyordu. Kent ayrıca medyanın vakanın gerçekçiliğini artırdığını ve çoğu kullanıcının sözel olmayan bilgileri analizlerini şekillendirmede değerli bulduğunu buldu. Kent, diğer araştırmacıları öğrenci düşünmesini ve öğrencilerin vakalara tepkilerini etkileyen kültürel faktörleri araştırmaya çağırdı.

S. C. Bronack (1998), çoklu ortam vakalarının öğretmenlerin düşünmesi üzerindeki olası etkilerini araştırmak için Kent’in meydan okumasını ele aldı. Daha spesifik olarak, CaseNET’e (2000 yazından önceki isim) kayıtlı öğretmenlerin gösterdiği karar verme becerilerini ve ilgi düzeyini çevrimiçi topluluğa katılmayan öğretmenlerinkilerle karşılaştırdı.

Ayrıca derse katılımın ve katılmamanın öğretmenlerin web tabanlı öğretimle ilgili endişeleri üzerindeki etkilerini de inceledi. Bronack katılımcılarının yaklaşık yüzde 95’i, programın teori ve pratik arasındaki boşluğu doldurmalarına yardımcı olduğuna inanıyordu. Yaklaşık olarak aynı yüzde, CaseNET’in vakalarda açıklananlara benzer sınıf durumlarıyla yüzleşmeye hazırlanmalarına yardımcı olduğunu kabul etti veya kesinlikle kabul etti.

Sonuçlar, CaseNET’e katılımın, katılımcıların yedi yenilik öğesinin tümü hakkındaki endişelerini olumlu yönde etkilediğini, ancak tedavi gruplarının performansları arasında istatistiksel olarak anlamlı bir fark bulunmadığını ortaya koydu. CaseNET katılımcılarının analiz puanları, katılımcı olmayanların puanlarına göre hafif bir iyileşme gösterse de, kazanç bir grubu diğerinden ayırt edecek kadar büyük değildi.

Bronack, katılımcı sayısının az olmasının ve katılımcıların analizlerini ölçmek için kullanılan aracın sınırlılıklarının, anlamlı sonuçların bulunamamasının açıklaması olabileceğini öne sürdü. Anlaşılır bir şekilde Bronack çalışması, CaseNET deneyiminin başarısı ve yürütülmesi üzerindeki eğitmen etkileri hakkında soruları gündeme getirdi.

Bronack gibi, C. Kilbane (2000) de deneysel bir çalışmada CaseNET problem çözme yönteminin etkinliğini inceledi. Öğrenen kontrolünün, katılımcıların bir multimedya vakasıyla ilgili deneyimleri üzerindeki etkilerini inceledi ve CaseNET’e kayıtlı katılımcıların ve çevrimiçi topluluğa katılmayan iki ek öğrenci grubunun problem çözme yeterliliğini araştırdı.

Kilbane’in sonuçları, CaseNET’teki öğretmen adaylarının problem çözme stratejisini öğrenebildiklerini ve bunu bir multimedya vaka çalışmasına uygulayabildiklerini göstermektedir. Deney grubu, sorunları belirlemede ve çeşitli kaynaklardan edindiği bilgileri uygulamada diğer gruplardaki katılımcılardan daha iyiydi. CaseNET’teki katılımcılar, sorunları belirlemek ve eylemler önermek için vaka kaynaklarından (ders planları, öğrenci ilerleme raporları, vb.) elde edilen profesyonel bilgileri kullandılar, ancak nasıl konumlandıracaklarını ve yorumlayacaklarını bildikleri vaka kaynaklarından gelen bilgileri kullanmakla sınırlı kaldılar.

Bugüne kadar, hiçbir multimedya vakası çalışması, CaseNEX tedavisindeki varyasyonları veya tedavi eşleşmesini katılımcılarla karşılaştırmadı. Öğretmen eğitimcileri, öğretmenleri gerçek hayattaki eğitsel ve ahlaki sorunları çözmeye entelektüel olarak katılmaya teşvik etmek için vakaları kullanabilir mi? CaseNEX yöntemi veya başka herhangi bir web destekli yaklaşım, öğrencilere deneyimin kalitesini önemli ölçüde düşürmeden sanal olarak sunulabilir mi? Ayrıca, vaka temelli stratejiler daha derin ahlaki akıl yürütme yapılarını etkiler mi?

Vaka yöntemi öğretme ve öğrenme, kişinin mevcut ahlaki anlayış düzeyine meydan okuyan karmaşık eğitimsel ikilemlerin tartışılması için fırsatlar sağlar. Her zamankinden daha yeni ve daha hızlı teknolojilerin gelişmesiyle ve öğretmenlerin ve öğretmen eğitimcilerinin artan teknolojik ustalığıyla, eğitim ve öğretim için kritik olan web destekli ve uzaktan örnek olay incelemesi yöntemlerinin koşullarını düşünmek mantıklı olabilir.

Şu anda, canlı ve sanal vaka yöntemi bağlamları, vaka tartışmaları ve öğretmenlerin ahlaki gelişimi arasındaki karmaşık ve dinamik ilişkiyi incelemek için araştırmalar devam etmektedir.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir