Eğitimde Teknolojinin Gücü – Eğitim ve Teknoloji – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Eğitimde Teknolojinin Gücü – Eğitim ve Teknoloji – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

15 Eylül 2021 Eğitim alanında teknolojik gelişmeler Eğitimde teknoloji Entegrasyonu Eğitimde teknoloji entegrasyonu modelleri Eğitimde teknoloji Kullanımı Eğitimde teknoloji Kullanımı örnekleri Eğitimde teknoloji kullanımının faydaları Eğitimde teknoloji Nedir Eğitimde teknolojinin zararları 0
Lojistik Sağlayıcıları

 Eğitimde Teknolojinin Gücü

Akademidelisi” ailesi olarak, ödev yaparken eğitim alanındaki tüm teknolojilerden yararlı ve aktif olarak yararlanmaktayız. “Peki, hangi teknolojiden nasıl yararlanıyoruz, teknolojinin eğitim üzerisindeki etkisi nedir” gibi sorulara cevap  aradığımız yazı dizimiz sizlerle…

Bir kolej veya üniversitede içinde en az bir bilgisayar olmayan bir oda hayal etmek zordur ve bilgisayar laboratuvarı olmayan bir kolej veya üniversite düşünülemez. Teknoloji bizi çevreliyor ve üniversite yaşamının tüm yönlerini kaplıyor. Bununla birlikte, çoğu eğitimci, öğretimlerinde e-posta ve web teknolojilerini benimsemiş olsalar da, işletme ve ekonomi konu alanlarındaki diğer teknoloji destekli öğrenme etkinliklerini benimsemekte yavaş oldukları görülmektedir.

Etkileşimli çevrimiçi etkinlikler, işletme ve ekonomi eğitimini geliştirme potansiyeline sahiptir ve mevcut ve uygun öğretim araçlarından oluşan repertuarımıza katkıda bulunabilir. Öğrenme ve öğretmeye yönelik faydalar, Sanal Öğrenme Ortamları (VLE’ler) gibi iletişim araçlarıyla çevrimiçi çalışmanın iletişim, işbirliği ve işbirliğine dayalı yönlerinin kullanılması yoluyla gösterilebilir. bir bilgi topluluğunun veya uygulama topluluğunun üyeleri olun. Öğrenciler, kendi hızlarında öğrenme, bağımsız öğrenme ve eğlenme gibi öğrenme teknolojilerini kullanmanın faydalarını bildirirler.

Başka yerlerde, bilgisayar simülasyonlarının öğrencilere risksiz ve çoklu yeni girişim karar verme deneyimleri sunduğu, karmaşık karar verme becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olduğu ve anında geri bildirim sağladığı gösterilmiştir.

Girişim ve girişimcilik eğitimi, örnekleme için ilginç bir alandır ve inovasyon üzerindeki vurgusu nedeniyle öğrenme teknolojilerini benimsemeyi bekleyebiliriz. Alım, işletme ve ekonomideki birçok konu alanında olduğu gibi, beklenenden daha yavaş olmuştur.

Eğitimde teknoloji Kullanımı
Eğitimde teknolojinin zararları
Eğitimde teknoloji kullanımının faydaları
Eğitimde teknoloji Nedir
Eğitimde teknoloji Kullanımı örnekleri
Eğitimde teknoloji Entegrasyonu
Eğitimde teknoloji entegrasyonu modelleri
Eğitim alanında teknolojik gelişmeler

Amerika Birleşik Devletleri’nde girişimcilik eğitimi üzerine yapılan bir ankette, 240 kolej ve üniversite katılımcısının “sadece” %49’unun web’de girişimcilik hakkında bilgi sunduğunu ve %12’sinin girişimcilik hakkında bilgi sunduğunu ortaya koydu. internet tabanlı uzaktan eğitim. Ankete katılanların yüzde elli üçü, öğrencilerinden web tabanlı ödevler talep ettiklerini bildirdi.

Yazarlar, “kişisel, ticari ve akademik teknolojideki muazzam büyüme göz önüne alındığında” bu sonuçları şaşırtıcı buldular. İnternet tabanlı ödevlerin, bilgi portallarının, çevrimiçi sohbet odalarının ve uzaktan eğitimin daha fazla kullanılması çağrısında bulundular.

Birleşik Krallık’ta Yüksek Öğrenim Kurumları (HIE’ler) ile ilgili yakın zamanda yapılan bir anket, yanıt verenlerin yalnızca %32’sinin 1992 öncesi (eski) ve %52’sinin 1992 sonrası (yeni) olmasıyla benzer sonuçlar bulunmuştur. Üniversiteler, kurumsal eğitim çalışma programlarını desteklemek için teknolojiyi kullandılar. Bu programların çoğu, İşletme Okulları içinde yer almaktadır.

Kullanılan en yaygın öğrenme teknolojisi türü, potansiyel olarak içerik sunabilen ve kendi kendine öğrenme, biçimlendirici değerlendirme ve tartışma görevleri için fırsatlar sağlayan bir VLE idi; VLE’lerin yalnızca içerik sağlayıcılar olarak mı yoksa daha etkileşimli öğrenme biçimlerini desteklemek için mi kullanıldığı çalışmalarda hangisinin açık olmadığı açık değildir.

Akademidelisi ailesi olarak, Eğitimde teknoloji Kullanımı,Eğitimde teknolojinin zararları,Eğitimde teknoloji kullanımının faydaları,Eğitimde teknoloji Nedir,Eğitimde teknoloji Kullanımı örnekleri,Eğitimde teknoloji Entegrasyonu,Eğitimde teknoloji entegrasyonu modelleri,Eğitim alanında teknolojik gelişmeler gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ancak yazarlar, PowerPoint ve elektronik çizelgelerin eylem öğrenme için öğrenme teknolojileri olarak anıldığını not etmekten rahatsız oldular. Bunun, bu tür teknolojiler tarafından kolaylaştırılabilecek “daha ​​geniş öğrenme teknolojilerine veya daha aktif ve deneysel öğrenme biçimlerine ilişkin farkındalık eksikliğinin bir göstergesi” olabileceğini öne sürüyorlar.

Kurumsal düzeyde, öğrenme teknolojileri uygun maliyetli bir öğretim yöntemi olarak kabul edilebilir, çünkü öğretmen-öğrenci etkileşiminin derecesi eğitimin türüne ve düzeyine bağlı olmasına rağmen, çok sayıda öğrenciye yoğun öğretmen girdisine ihtiyaç duyulmadan toplu olarak öğretilebilir. öğrenme gerekli.

Ancak, mevcut teknolojilerin etkili bir şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmek ve bunlar içinde kullanılmak üzere görev ve faaliyetler geliştirmek çoğu zaman maliyetli bir süreç olabilir. En büyük maliyetlerden ikisi ve dolayısıyla öğrenme teknolojilerinin benimsenmesinin önündeki engeller, personel zamanı ve gerekli yeni becerilerin kazanılması için eğitim içindir. Öğrenme teknolojilerinin benimsenmesinin önündeki diğer engeller arasında, daha geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında gerçekleşebilecek öğrenme ve öğretme kalitesiyle ilgili sorular yer alır.

Yazı dizimizdeki beş bölüm, son konferanslarına sunulan bildirilere dayanmaktadır. İki bölüm vaka çalışmaları ve pratik örneklere odaklanır, iki resmi araştırma bulgusu sunar ve bir bölüm Avrupa genelinde çalışma uygulamaları ve politikasındaki değişikliklerin eğitim uygulaması üzerindeki etkilerini tartışır. Tüm bölümler, öğrenme teknolojilerinin getirebileceği faydaları göstermekte ve aşağıda özetlendiği gibi olası sorun sorunlarının üstesinden gelmek için önerilerde bulunmaktadır.

Bu bölümdeki ilk iki bölüm, öğrenme teknolojilerinin kullanımına ilişkin pratik örnekler sağlayarak öğrenme ve öğretme desteği repertuarımıza katkıda bulunur.

Bölüm 1’de Katalonya Açık Üniversitesi’nde bir lisansüstü İşletme kursunu desteklemek için çevrimiçi öğrenmenin nasıl kullanıldığını açıklanır. Yazarlar, özellikle “önceki deneyimsel öğrenmenin tanınması” yoluyla yüksek öğretime giren geleneksel olmayan öğrencilerin artan bir grubunu desteklemek için öğrenme teknolojisinin nasıl kullanılabileceğiyle ilgilenmektedir.

Bu tür öğrencilerin iş ve aile ile ilgili diğer sorumluluklara zaman ayıran çevrimiçi öğrenmenin sunduğu esneklik sayesinde daha kolay desteklendiklerini savunuyorlar. Bu tür öğrencileri desteklemek için gereken teknolojinin özellikle karmaşık olması gerekmese de yazarlar, çevrimiçi öğretmenin rolü ve öğretmen-öğrenci ve öğrenci-öğrenci etkileşimleri gibi eğitimle ilgili hususların nasıl ele alınması gerektiğini araştırıyor. 

Bölüm 2’de,  biri Hollanda’daki Vrije Üniversitesi’nde girişimcilik hakkında bilgi edinen 20-25 yaşındaki öğrencilerden oluşan bir grupla, diğeri ise daha yaşlı bir grupla birlikte olmak üzere iki ekonomi oyununun kullanımını anlatmaktadır. Hollanda Hükümeti için çalışan profesyonel inovasyon danışmanları gözetilir.

Her oyun, teknolojiyle farklı seviyelerde etkileşim gerektiriyordu. Yazarlar, kullanılan oyunları pedagojik ve medya özelliklerine özellikle vurgu yaparak tanımlıyor ve oyunların motive edici ve ilgi çekici bir şekilde hem bilişsel hem de düzenleyici öğrenme sağlayabileceğini öne sürüyorlar.

İkinci bölüm grubu,bilgimizi ve işletme ve ekonomi konu alanlarında öğrenme teknolojilerinin gelecekteki kullanımını bilgilendirmek için araştırma sunar. İlk olarak,  Dijkstra, Rehm ve Gijselaers, Maastricht Üniversitesi’nde lisans düzeyinde Uluslararası İşletme okuyan birinci sınıf yabancı öğrenciler için iki çevrimiçi iyileştirici ekonomi veya matematik kursunun kısa ve uzun vadeli etkilerini karşılaştırıyor.

Son bölümde, Bologna Süreci ilkeleri ve çerçevesinden yola çıkarak üniversite eğitiminde sanal ekip çalışmasının ve küreselleşmenin yükselişi üzerine bir tartışma sunmaktadır. Yazarlar, teknolojinin, özellikle işbirlikçi bilgisayar destekli öğrenme yoluyla, öğrencileri nasıl destekleyebileceğini ve sanal ve coğrafi olarak ayrılmış ekiplerde çalışmak için gereken sosyal beceriler ile medya ve metodolojik yeterlilikleri nasıl aşılayabileceğini araştırıyoruz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir