Eğitimde Web Tabanlı Anketlerin Kullanımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Eğitimde Web Tabanlı Anketlerin Kullanımı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

15 Aralık 2021 Online eğitimin Avantajları Pandemi döneminde eğitim Pandemi sürecinde uzaktan eğitimin Avantajları Uzaktan eğitim ve yüzyüze eğitim karşılaştırması makale Web tabanlı öğrenme Nedir 0
Proje Önlemleri

Web ve Kağıt Tartışması

Web tabanlı anketlerin etkinliğine bakarken, araştırmacılar, anketi sunma modu veya yöntemi (örn. elektronik, kağıt) ve tasarım (örn. menüler, tablolar ve bağlantılar) hep tartışma konusu olmuştur.

Modun anket etkinliği üzerindeki etkisi üzerine artan miktarda araştırma yapılmasına rağmen, sonuçlar karışıktır. Bazı araştırmalar, web üzerinden yapılan bir ankete verilen yanıtlar ile kağıt üzerinde yapılan bir ankete verilen yanıtlar arasında çok az önemli fark olduğunu gösterirken, diğer çalışmalar web tabanlı bir anketin yanıtları etkilediğini öne sürmektedir.

Bildirilen bu mod etkileri, web’de daha açık yanıtlar verme eğiliminden (varsayılan bir anonimlik hissi nedeniyle) telefonda daha olumlu veya web üzerinde daha olumlu olma eğilimine kadar değişir. Elektronik anketlerin (e-posta) yanıtlama oranlarını postayla yapılan anketlerle karşılaştıran çalışmalarda da benzer değişken sonuçlar görülebilir.

Yanıt oranlarındaki farklılıkların ortak bir nedeni, bilgisayar ve internete erişim ve elektronik formları kullanarak rahatlık düzeyine göre kendi seçimini yapan web tabanlı anket katılımcılarına uygulanan ek gereksinimlerdir.

Son yıllarda yapılan araştırmalar, web tasarımı sorunlarının bir sonucu olarak yanıt davranışındaki değişiklikleri inceledi. Araştırmacılar, bu yanıt davranışının hem tüm anketler için (birim yanıtsız olarak adlandırılır) hem de belirli sorular için (öğe yanıtsız olarak adlandırılır) eksik verilerle nasıl sonuçlandığını incelediler.

Web tabanlı anket tasarımı uzmanları, tasarım seçimlerinin, her ikisi de katılımcıların elektronik ortamla konfor düzeyini etkilediği, daha hızlı indirme süresi ile erişimi iyileştirdiği ve anketteki öğeler arasında gezinirken karışıklığı en aza indirdiği için, öğe yanıtsızlığı kadar birim yanıtsızlığını da etkileyebileceğini belirtiyor.

Araştırmacılar, yanıt vermeme ve ölçüm hatalarını azaltmak için web anketlerinin tasarımı için belirli yönergeler belirlediler:

● Motive edici bir karşılama ekranı ve ankette nasıl gezineceğinize ilişkin net talimatlar sağlayın.
● Sıralamanın önemli olmadığı veya başka metodoloji gereksinimleri olmadığı sürece, sorular arasında gezinmeye (soruların tek tek görüntülenmesine karşı) izin verin.
● Çoğu katılımcı tarafından yanıtlanabilecek ilginç bir soruyla ankete liderlik edin.
● Erişim süresini azaltmak için büyük grafikler gibi bant genişliği yoğun web özelliklerini sınırlayın.
● Açılır kutuların kullanımını sınırlayın veya kullanımları için net talimatlar sağlayın.
● Renk, yazı tipi, tablo ve sembol kullanımının okunabilirliği artırdığından ve gezinme için görsel ipuçları verdiğinden emin olun.
● Açık uçlu soruların kullanımını sınırlayın.

Eğitimde Web Tabanlı Anketlerin Kullanımı

Web tabanlı anketlerin etkinliği hakkındaki tartışmalara rağmen, eğitimciler, öğrenciler ve okul yöneticileri, onları çeşitli şekillerde giderek daha fazla kullanıyor. Örneğin, web tabanlı anketler kullanılıyor:

● Araştırma, matematik ve istatistik derslerinde veya veri analizi ve grafiğinin gerekli olduğu diğer öğrenme etkinliklerinde öğretim alıştırmaları için.
● Eğitimciler, veliler ve öğrenciler arasında paylaşmak üzere veri toplamak.
● Tarihsel olaylar gibi kurs konularında kamuoyu yoklamasına izin vererek bir sınıf ortamında topluluk oluşturmak için.
● Lisansüstü çalışmalar için verimli bir araştırma metodolojisi olarak.
● Okullar ve programlar gibi kursların ve eğitim kaynaklarının değerlendirmelerini toplamak için etkili bir mekanizma olarak.


Uzaktan eğitim ve yüzyüze eğitim karşılaştırması makale
Online eğitimin Avantajları
Web tabanlı öğrenme Nedir
Pandemi döneminde eğitim
Online eğitim süreci
Pandemi sürecinde uzaktan eğitimin Avantajları
Pandemi sonrası eğitim
Uzaktan eğitim eleştirileri


Alıştırmaları Öğretme

Web tabanlı anketler, öğretim çalışmaları sırasında öğrencilerin veri toplamasını ve analizini kolaylaştırır. Yazarlar, öğrencilerin bireysel olarak bir anket doldurarak ve daha sonra toplu yanıtları analiz ederek bir ders konusu hakkında bilgi edinebileceklerini önermektedir. Alternatif olarak, öğrencilere kendi anketlerini tasarlamaları ve Zoomerang.com gibi bir web anketi barındırma hizmeti aracılığıyla daha büyük bir örneklemden veri toplamaları istenebilir. Her iki öğrenme durumunda da öğrenciler, veri toplama ve analizinde gerçek dünya deneyimi yaşarlar.

Paylaşılacak Verileri Toplama

Web tabanlı anketler, eğitimciler tarafından coğrafi sınırların ötesinde paylaşılacak verileri toplamanın bir yolunu sunar. Örneğin, Ulusal Okul Ağı (NSN), web sitelerinin eğitimsel değerine yönelik eleştirilerin bir veritabanını tutar. NSN web sitesinde web tabanlı bir anket formu kullanarak öğretmenler, öğrenciler ve topluluk üyeleri web siteleri ve web tabanlı kurslar hakkındaki değerlendirmelerini kullanışlılıklarına ve kalitelerine göre girebilirler.

Coğrafi olarak farklı bir gruptan gelen girdileri yansıtan bir başka veri tabanı, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi tarafından sürdürülen Entegre Ortaöğretim Sonrası Eğitim Veri Sistemidir (IPEDS). IPEDS, web üzerinden erişilebilen aranabilir bir veri tabanına katkıda bulunmak için tüm birincil ortaöğretim sonrası eğitim sağlayıcılarından veri toplamak için tasarlanmış bir anket sistemidir.

Topluluk Oluşturma

Kamuoyu yoklamaları, beraberindeki sonuç grafikleriyle birlikte, CNN.com gibi ticari web sitelerinde, bir topluluk hissi ve ziyaretçiler için aktif katılım yaratmayı amaçlayan ticari web sitelerinde yaygın hale geldi. Benzer anketler, öğrenciler arasında ders konuları hakkında tartışmayı teşvik etmek ve ayrıca öğretmenlerin ders materyallerinin ve derslerin etkililiğini belirlemelerine yardımcı olmak için ara dönem geribildirimi için öğretmenler tarafından kullanılmaya başlandı.

Araştırma

Daha önce tartışılan web tabanlı anketlerin avantajları, tezler için araştırma yapan veya bilimsel makaleler hazırlayan akademik kullanıcıları cezbetmektedir. Web anketi barındıran bir web sitesi olan StudentResearcher.com gibi ticari web sitelerindeki reklamlar, daha genç öğrencilerin bile dönem ödevleri için araştırma yapmak üzere bu tür hizmetin potansiyel kullanıcıları olarak hedef alındığını gösteriyor.

Ders değerlendirmesi

Eğitimciler, özellikle uzaktan eğitim kurslarını kolaylaştıranlar, değişen derecelerde başarı ile kurs değerlendirmeleri için web tabanlı anketleri giderek daha fazla kullanıyor. Araştırmacılar, kurs katılımcıları önceden araştırmaya katılmayı kabul etmiş olsalar bile, tıbbi beslenme eğitimi konulu sanal bir seminerin çevrimiçi kurs değerlendirmesi için düşük bir yanıt oranı (yüzde 30) bildirdiler. Yazarlar, çevrimiçi kurs değerlendirmeleri yapmak için yapılan diğer benzer çabaların, düşük yanıt oranlarıyla sonuçlandığını ve belki de katılımcıların motivasyonunun artırılması ihtiyacına işaret ettiğini belirtiyorlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir