Geliştirme Araçları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Geliştirme Araçları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

15 Aralık 2021 Algoritma Yazım Aşamaları Nedir Makine dili programlama Orta seviye programlama dilleri Programlama araçları nelerdir Programlama Dilleri Seviyeleri 0

Geliştirme Araçları

Anket yöneticileri, web tabanlı anketler oluşturmak ve yönetmek için bir dizi teknoloji yaklaşımı kullanıyor. Seçtikleri yaklaşım, bilgisayar programlama konusundaki rahatlık düzeylerine ve anket formunun ve veri havuzunun özelleştirilmesi ihtiyacına bağlıdır.

1. Manuel geliştirme. Web geliştirme becerisine sahip anket yöneticileri, yanıtları bir veritabanına aktarmak için köprü metni biçimlendirme dilini (HTML, web sayfalarının görüntülenmesi için biçimlendirme dili) ve komut dosyası oluşturmayı (CGI komut dosyaları veya Javascript gibi) kullanarak web tabanlı bir anketi manuel olarak geliştirmeyi seçebilir. Manuel geliştirme yaklaşımı, işaretleme dili ve/veya programlama dilleri bilgisi ve anketi ve veritabanını barındırabilen bir İnternet sağlayıcısı ile bir bilgisayara veya hesaba erişim gerektirir, ancak anket formunun ve veritabanı formatının özelleştirilmesi için en büyük esnekliği sağlar.

2. Anket yazılımı. Birçok anket yönetim görevini otomatikleştirmek için bir masaüstü bilgisayarda veya sunucuda çalışacak, giderek artan sayıda yazılım paketi ve sistemi kullanıma sunuluyor. Bu sistemler tarafından otomatikleştirilen süreçlerden bazıları, e-posta kapak mektuplarının dağıtılmasını ve yanıtlayanların izlenmesini içerir. Bu sistemlerin örnekleri arasında Perseus’un Web için Anket Çözümleri, Survey SaidTM Anket Yazılımı ve Apian SurveyPro yer alır. Anketlerin teslimi ayrıca İnternet bağlantılı bir sunucuda barındırmayı gerektirir.

3. Web anketi barındırma hizmetleri. Web anketi barındırma hizmetleri, web tabanlı veya e-posta anketlerini ve verilerini sunucularında depolayan İnternet servis sağlayıcılarıdır. Anket oluşturmak genellikle bir şablon veya anketin görünümünü seçmekten, soru türlerini seçmekten ve soru ve seçenekleri yazmaktan biraz daha fazlasını içerir. Genellikle hiçbir programlama becerisine ihtiyaç yoktur. Toplanan veriler, ana sunucudaki bir veritabanında depolanır ve genellikle çeşitli biçimlerde (örneğin, elektronik tablo, virgülle ayrılmış dosyalar) indirilebilir veya e-posta ile alınabilir.

Zoomerang gibi web anketi barındırma hizmetleri, genellikle küçültülmüş özelliklere sahip ücretsiz bir hizmet (örneğin, soru sayısı sınırlamaları, veri depolama süresi) veya daha kapsamlı özelliklere sahip ücretli bir hizmet seçeneği sunar. Ek olarak, bazı hizmetler ek bir ücret karşılığında (bir posta listesi için ödeme yapmaya benzer) bir potansiyel yanıtlayan havuzuna erişim sunar.


Programlama araçları nelerdir
Makine dili programlama
Programlama Dilleri Seviyeleri
Algoritma Yazım Aşamaları Nedir
Kasa Nedir
1 nesil programlama dilleri
Orta seviye programlama dilleri
Akış diyagramı


Web Yayını

Yayıncılık teknolojisinde yeni bir gelişme olan web yayınları, İnternet üzerinden iletilen multimedya etkinlikleridir. Web yayınlarına, medya oynatıcıların yardımıyla web tarayıcıları aracılığıyla erişilir. Uydu yayınlarına ve etkileşimli televizyona benzer şekilde, web yayınları dünya çapındaki İnternet müşterilerine görsel-işitsel içerik sunar.

İnternet üzerinden medya akışına yönelik ilk adımlar, 1990’ların ortalarında radyoda atıldı. Yavaş yavaş, video, fotoğraf ve diğer hareketsiz grafikler gibi diğer bileşenler ve ayrıca geri bildirim formları, her biri kendi çerçevesinde eklendi. Web yayınları canlı etkinlikler olabilir, ancak daha sonra görüntülenmek üzere arşivlenebilirler. Birçok web yayını, bir kursa kayıtlı öğrenciler gibi sınırlı bir hedef kitleye yöneliktir ve oturum açmayı gerektirir. Öte yandan, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi gibi birçok hükümet sitesi ve Kamu Yayıncılığı Kurumu gibi medya siteleri, halka açık web yayınları sunmaktadır.

Web yayınları çok basitten çok karmaşığa kadar değişebilir. Örneğin, bir sunum veya performans sunan bir konuşmacının tek bir ses parçasını veya videosunu içerebilirler. Bununla birlikte, çoğu web yayını, tek bir etkinlikte paketlenmiş çeşitli medyaları kullanır. Tipik bir web yayını, üç veya dört kareden oluşan bir web sayfasında görünür: biri video akışıyla; bir dizi grafik, fotoğraf veya çizelge içeren; izleyicilerden gelen sorular ve yorumlar için bir giriş penceresi olan; ve biri yardımcı arka plan malzemesine sahiptir.

Web yayınları ve canlı yayınlar önemlidir, çünkü web yayınlarının çok boyutlu organizasyon yapısını taklit etmeye başlayan televizyon programları gibi geleneksel medya formatlarında bilginin sunulma şeklini etkilediler. Popüler haber kanalı CNN, orijinal ekran düzenini yeniden tasarladı ve bir web yayını sayfasına benzemek için yalnızca bağlantıya veya canlı çekime odaklandı.

Haber bölümleri artık canlı yayınla ilgili metinsel bilgiler için bir kenar çubuğu olan bir canlı yayından oluşuyor; ancak, son dakika haberleri sürekli olarak ekranın alt kısmında kayar. Bu nedenle web yayınları, geleneksel, örgütsel bilgi iletişim kalıplarının geçerliliği hakkında önemli sorular ortaya koymaktadır.

Bir web yayınının geliştirilmesi, bir televizyon prodüksiyonuna benzer. Bir yönetmen, bir kamera ekibi ve bir yapımcı gerektirir, ancak aynı zamanda ağ uzmanları, bilgisayar operatörleri, web editörleri ve elde edilen videoyu dijitalleştiren ve onu fotoğraf gibi etkinliğin diğer bileşenleri ile bütünleştiren diğer destek personeli gerektirir. grafikler ve izleyicilerin girdileri. Kurumsal müşteriler genellikle üretim tesisleri için ticari satıcılara güvenirken, kolejler ve üniversiteler gibi akademik kurumlar yerel medya kaynakları bölümlerini kullanabilir.

Web yayınları çeşitli kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Günümüzde birçok radyo istasyonu, geleneksel yayıncılığa ek olarak İnternet üzerinden yayın yapmaktadır ve bu da onları yerel olarak değil dünya çapında kullanılabilir hale getirmektedir. Diğerleri, canlı veya arşivlenmiş video yayınlamak isteyen işletmeleri, eğitim kurumlarını ve diğer seçim bölgelerini içerir.

Web yayınları eğitimde, özellikle uzaktan eğitimde popülerlik kazanmaktadır. Web yayınları, etkileşimli televizyona benzer öğrenme ortamları sunar. Ancak, bir yerel alan ağı veya İnternet aracılığıyla verilen dersler ve gösteriler, alıcı için daha az donanım gerektirir ve bu nedenle, bir uyduya seyahat etmek yerine evleri de dahil olmak üzere çeşitli yerlerden yayını alabilen öğrenciler için daha erişilebilirdir. 

Ek olarak, web yayınları yalnızca bir TV stüdyosundan değil, herhangi bir siteden yayınlanabilir, bu da eğitmene laboratuvar ayarlarını ve bir TV stüdyosunda kolayca kopyalanamayan diğer ortamları kullanma konusunda daha fazla esneklik sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir