Elektronik Performans Destek Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Elektronik Performans Destek Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

7 Aralık 2021 Elektronik Harp sistemleri Elektronik Harp Teknikleri Elektronik savunma Sistemleri Elektronik Taarruz Nedir Savunma Elektronik Sistemleri dalı 0
Program Tipolojisi

Elektronik Performans Destek Sistemleri

Elektronik performans destek sistemi (EPSS), bir çalışanın bir görevi yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu zaman ve yerde mevcut olan elektronik bir ortamdır; uzman tavsiyesinden bilgi ve araçlara kadar bütünleşik bir yardımcı yardım seti içerir. Bu yardımlar, kişiselleştirilmiş yardım sağlamak üzere tasarlanmıştır ve etkin kullanım için minimum harici destek gerektirir. EPSS’nin amacı, bir çalışanın bir görevi yerine getirmeye hızla başlamasını sağlamaktır.

EPSS’ler nadiren tek bir bilgisayar uygulamasıdır. Genellikle, hiper metin (bir metin modülünün diğerine bağlanması), gömülü animasyon, hiper ortam (ses ve video gibi medya türlerinin metin ve diğer kaynaklarla bağlanması) ve iletişim araçları gibi özelliklere sahip sistemlerin bir kombinasyonudur. (anlık mesajlaşma, elektronik bülten panoları ve e-posta tartışma listeleri gibi).

Theo Bastiaens’e (1999) göre, EPSS’ler genellikle dört bileşen içerir: bir işi gerçekleştirirken kullanılacak araçlar; işin doğru yapılmasına yardımcı olacak bilgiler; karmaşık görevlerin tamamlanmasına yardımcı olacak tavsiyeler; çalışanın bilgi ve becerilerini genişletmek için eğitim veya öğrenim. Bu bileşenler, kullanıcı ile değişen derecelerde etkileşim gerektirir. Daha saf bilgi ve araçlar sağlayanlardan, öğrenmeyi veya problem çözmeyi etkilemek için kullanıcı ile kapsamlı etkileşim gerektiren bileşenlere kadar değişen, bir süreklilik olarak düzenlenmiş EPSS bileşenlerinin bir örneğini göstermektedir.

Aşağıda, Şekil 2’deki bileşenlerin nasıl kullanılabileceğine ilişkin bir örnek (Johns Hopkins Üniversitesi’ne bağlı JHPIEGO Corporation tarafından geliştirilen Performans Destek Hizmetleri paketine dayanmaktadır). Çalışanlar, yaklaşan öğrenme etkinlikleri ve işlerini yapmaları için ipuçları ve teknikler konusunda onları uyarmak için bir e-posta bülteni alır.

Teknik destek web sitesi, geniş bir bilgi birikiminden damıtılmış ve çalışanların görevlerine ve mesleğine özgü modüler bilgiler içerir. İnternet bağlantısı zayıf olan uluslararası siteler için, web sitesi içeriği ayrıca CD-ROM’da dağıtılır.

Sürekliliğin etkileşim sonuna yaklaşırken, teknik konulardaki e-posta tartışma listeleri, çalışanların iş zorlukları konusunda akran desteği ve uzman tavsiyesi almalarını sağlar. Bir web sitesinde ve CD-ROM’da dağıtılan kısa, multimedya eğitimleri, yeni konular hakkında hızlı bilgi güncellemelerine izin verir ve destekleyici materyalleri keşfetmek için köprü metni bağlantıları içerir.

Kapsamı daha geniş olan bilgisayar destekli öğrenme paketleri, kendi hızınızda öğrenmeyi mümkün kılar ve ön test/son test ve devam eden incelemeler biçiminde izleme ve geri bildirimi birleştirir. Çevrimiçi kurslar, diğer bileşenlerin çoğunu (bilgi, iletişim, tavsiye, öğrenme materyalleri) entegre bir öğrenme ortamında birleştirir.


Savunma Elektronik Sistemleri dalı
Elektronik Harp sistemleri
Elektronik savunma Sistemleri
Elektronik Harp Teknikleri
Elektronik Taarruz Nedir
Elektronik Harp Sistemleri Mühendisi
Elektronik Harp Nedir
Elektronik harp bölümleri


Performans Merkezli Tasarım

Etkili bir EPSS, performans odaklı bir tasarımla (PCD) başlar. PCD, yazılım tasarımının odağını, makinelerin yeteneklerinden yararlanmak yerine kullanıcıların görevlerini desteklemeye geri getiriyor. PCD, insan faktörleri mühendisliğinden (etkili insan kullanımı için teknoloji tasarımı), kullanılabilirlik analizinden ve toplam kalite yönetiminden unsurları birleştirir.

Bir sistem PCD’yi yansıttığında, görevlerin verimli bir şekilde tamamlanabilmesi için doğru zamanda doğru miktarda bilgi sağlanması performans desteği ile sonuçlanır. PCD, kullanıcıların tercih ettikleri çalışma stilini yansıtmak için (seçeneklerin sayısı çok fazla olmadığı sürece) bir arabirimi özelleştirmelerine ve bir görevi yerine getirirken almak istedikleri yardım miktarını seçmelerine olanak tanıyan özellikler içerebilir.

Bilgi Yönetimine Karşı Performans Desteği

Genellikle bilgi yönetimi, EPSS işlevleri bağlamında da gündeme gelir. Bilgi yönetimi, bir organizasyona rekabet avantajı ve çevresel değişime uyum sağlama kapasitesi sağlayacak şekilde bilgi teknolojisi aracılığıyla bilgi, veri ve insan kurumsal hafızasının kullanılması anlamına gelir.

Bilgi yönetimi ve performans desteği arasındaki fark, hedeflerde yatmaktadır: Bilgi yönetimi, organizasyonun genel hedeflerine odaklanırken, performans desteği, bireysel bir çalışan tarafından yüksek kaliteli görev tamamlamayı hedefler. Bir EPSS, bilgi yönetiminin unsurlarını içerebilse de, hedefler farklıdır.

Performans Desteğinde Eğilimler

Giderek artan mobil iş gücü ve desteği dünyanın uzak bölgelerine yayma arzusuyla, performans desteği sağlama mekanizmaları yeniden gözden geçiriliyor. Kuruluşlar, elde taşınan bilgisayarlar (kişisel dijital yardımcılar) ve tablet PC’ler gibi daha küçük cihazlarda desteğin nasıl sağlanabileceğini keşfetmeye başlıyor.

Mobil destek ihtiyacı, masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanımının pratik olmadığı ayarlar için de geçerlidir. Örneğin, acil servisteki bir doktor, bir vardiya sırasında hasta bakımıyla ilgili on soru düşünebilir, ancak bir masaüstü bilgisayara erişebildiğinde yalnızca dört soruyu hatırlayabilir.

Cepte taşınabilen bir el bilgisayarında hızlı başvuru bilgilerinin sağlanması, hekimin bakım noktasında hasta bakımı sorularına yanıt almasını sağlar. Aynı doktoru alın ve güvenilir olmayan telekomünikasyon ve elektriğe sahip Afrika’nın kırsal bir bölgesinde bulun ve İnternet’e uydu erişimi olan, pille çalışan bir el bilgisayarı sağlayın ve performans desteği yeni bir düzeye çıkarılır.

PLATO®

PLATO® Öğrenim Sistemi (Programmed Logic for Automated Teaching Operations) açık, modüler, standartlara dayalı bir sistemdir ve anaokuluna yönelik temel müfredatta yetişkin kullanımı, değerlendirme, öğretim yönetimi, müfredat planlaması, ders planları, web tabanlı öğretim yazılımları içerir. kaynaklar ve araçlar ve mesleki gelişim.

Sistem tarayıcı tabanlıdır ve İnternet, intranetler, yerel alan ağları ve CD-ROM aracılığıyla teslim edilebilir. Mevcut 3.000 saatten fazla öğretim yazılımı, probleme dayalı simülasyon ve oyun mimarileri, keşif amaçlı kullanım için araçlar ve kaynaklar, bildirimsel ve prosedürel bilgileri öğretmek için öğretici dersler, uygulama uygulaması ve grup iletişimi dahil olmak üzere çok çeşitli öğretim modellerini kullanır.

PLATO sisteminin çeşitli bileşenleri, bireysel çalışma ve test etme, küçük grup işbirlikli öğrenme ve büyük grup eğitimi için tasarlanmıştır. Uygulama modelleri, ustalık modelinde kendi hızınızda öğrenmeyi (sınıflarda veya uzaktan eğitim yoluyla); zenginleştirme veya gözden geçirme için bireyselleştirilmiş talimat; probleme dayalı müfredatın desteklenmesi; bireyselleştirilmiş standartlara dayalı değerlendirme; reçete; ilerleme izleme ve raporlama; müfredat planlaması; ve teknolojiyi bir kaldıraç noktası olarak kullanan bir dizi sistemik değişim girişimi. PLATO sistemi, dünya çapında K-12 okullarında, kolejlerde, yetişkin eğitim merkezlerinde ve endüstride yılda 3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir