Elektronik Ticarette Etkileşim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Elektronik Ticarette Etkileşim – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

7 Ağustos 2022 E-ticaret ne gibidir E-ticaret Ne İşe yarar 0
Destek Gereksinimleri

Elektronik Ticarette Etkileşim ve Eğlence

Metin boyutu, yazı tipi, grafik, renk, animasyon, video ve ses gibi yapısal özelliklerin kullanımı geleneksel medyada geniş çapta araştırılmıştır. Bu tür özelliklerin benzer kullanımları çevrimiçi ortamda da bulunmuştur.

Tüketicilerin web sitelerine ilişkin davranış, tutum ve algıları ile ilgili faktörler akademik literatürde incelenmiştir. Web sitesi çekiciliği ve e-mağaza özellikleri üzerindeki etkileşimli özelliklerin site trafiği ve satışları üzerindeki etkilerinin araştırılmasını içerir.

Bazı deneysel çalışmalar, animasyon ve görüntü haritalarının algılanan telepresence ve tüketici tutumu üzerindeki etkilerini ve tüketici karar verme süreçlerinde açılır pencerelerin kullanımını incelemiştir.

Mevcut literatür, ziyaretçilere daha gerçekçi bir deneyim sağlamak için etkileşimli özelliklerin kullanılması ve bir Web sitesinin eğlence değerini artırmak için eğlence tekniklerinin kullanılmasının araştırılması üzerine giderek genişlemektedir. Son literatür, Web sitesi bilgi içeriğini ve tasarım özelliklerini incelemek için Resnik ve Stern’in (1977) içerik analitik yöntemini de genişletmiştir.

Mitra (2003), kurumların kendilerini gerçek ve sanalın kesiştiği noktada bulduklarını ve sonuç olarak siber uzayda görünüşünü çekici kılmak için bir Web sitesi geliştirmekten daha karmaşık bir eylemle karşı karşıya kaldıklarını savunuyor. Bu nedenle, Web tabanlı bir iletişim mesajının daha fazla yönü, özellikle etkileşim, eğlence ve eğlence ile ilgili özelliklerin araştırılması gerekir.

ETKİLEŞİM

Ürün bilgilerini yaymak ve e-ticaret yapmak için bir Web sitesini kullanmanın önemli bir özelliği, müşterilerin Web sitesiyle etkileşime girmesini sağlama yeteneğidir. Etkileşimli işlevler, metin tabanlı e-posta sorgularını, geri bildirim formlarını ve müşterileri daha uzun ziyaretler için sitede tutmaya çalışan multimedya bileşenlerini içerir.

Hipermedyadaki eğlendirici özellikler arasında resimler, ürünlerin sanal gerçeklik gösterimleri, multimedya gösterileri, çevrimiçi oyunlar ve çizgi film ve mizah kullanımı yer alır. Bir Web sitesi, hem genel ürün teşhiri hem de müşterilerle etkileşimli katılım özelliklerine sahip doğrudan satış ve reklamın bir karışımıdır.

Bir Web sitesi, ürün bilgilerini sağlamanın yanı sıra, ziyaretçileri sorular, öneriler, sipariş durumu takibi, yeni ürün teklifi ve çevrimiçi sorun teşhisi gibi diyaloglara dahil edebilir. Bu ortam, ürünlerin sunumunda pazarlamacının kullanabileceği zengin bir format koleksiyonu sağlar.


E-ticaret Ne İşe yarar
E-ticaret ne gibidir
E-ticaret riskleri
Türkiye de e-ticaretin Geleceği
E-ticaretin getirdiği Sorunlar
E-ticaret Aşamaları
Dünyada ve Türkiye de e-ticaret sektörü
E-ticaret ve ekonomi


Bu biçimlerden biri, bilgilendirici ve kurumsal portallar tarafından sunulan kişiselleştirme (ör. yahoo.com) ve kişiselleştirmedir (ör. NikeID.com). Akıllı aracılar, çevrimiçi yardım işlevleri, öneri sistemleri, özel olarak uyarlanmış haber etiketleri ve kişiselleştirilmiş ana sayfalar gibi özellikler, çevrimiçi firmaların tüketicilerin özel alışveriş ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştırdı.

Araştırmalar, bir şirketin ürün ve hizmetlerini kişiselleştirme isteğinin, müşteri güvenini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak olumlu etkilediğini gösterdi.

Etkileşim, interneti diğer medyalardan ayıran özelliklerin önemli bir boyutudur. Etkileşim kavramı birçok farklı şekilde kavramsallaştırılabilse de, onu bir ortam özelliği olarak tanımlamak, bir Web kullanıcısı ile site arasındaki alışverişi en iyi şekilde yansıtır.

Steuer’e göre etkileşim, “kullanıcıların, aracılı bir ortamın biçimini ve içeriğini gerçek zamanlı olarak değiştirmeye ne ölçüde katılabilecekleri”dir. Etkileşimli işlevler, kullanıcının bir sitenin yapısal öğelerinin doğrudan manipülasyonu yoluyla değiş tokuş ve ikna sürecine aktif olarak katılmasını sağlar. Televizyon gibi, bu ortamın etkileşimi de bilgiyi eğlenceli bir biçimde iletme potansiyeli sağlar.

Hiper ortam multimedyadır. Akıllıca kullanıldığında animasyon, video ve ses geleneksel metin ve grafikleri tamamlar. Eğlence, “mesajın uygulamalı yönlerinin sığ, duyusal düzeyde, çevresel olarak işlenmesiyle” meşgul olan sörfçülerin deneyimsel akışını destekler.

Tasarımda renk, boyut, yazı tipi, ürün sınıfı, çekicilik türü, animasyon, ses, ses düzeyi, ses netliği ve hareket gibi geleneksel özelliklerin yanı sıra canlılık, gerçekçilik ve etkileşim gibi yeni tasarım öğelerinin de dikkate alınması gerekmektedir. Web bağlamı.

Y ahoo!’dan 651 şirket üzerinde yapılan bir çalışmada! ve Dutch Y ellow Pages, Huizingh, daha büyük sitelerin, küçük sitelere kıyasla resimler, şakalar, çizgi filmler, oyunlar ve video klipler gibi daha fazla eğlence özelliği içerme eğiliminde olduğunu tespit ediyor.

Bir resim bin kelime değerinde bir olup. Bir ürünü çok boyutlu bir perspektiften görüntülemek için kullanılan ve kullanıcı talebi üzerine etkinleştirilen belirli türdeki animasyonlar, en azından çoğu çevrimiçi alışveriş sitesinde kullanıcı tıklamaları üzerine sıklıkla bulunan büyük resimlerle karşılaştırılabilir faydalar sağlar.

Animasyonlu ürün teşhirleri, daha güvenle tutulan ve daha kalıcı tutumlar ürettiği tespit edilen kullanıcı ürün deneyiminin doğrudanlığını artırır. Animasyon ile ürün detayı, durağan resimlerden daha fazla açıdan sunulabilir. Grafikler, animasyonlar ve video klipler, sıradan bir ziyaretçinin bir siteden basitçe tıklamasını engelleyen unsurlardan bazıları olabilir.

EĞLENCE

Ürün teşhirine ek olarak, animasyon aynı zamanda ürünlerde ve çizgi filmlerde hareketli, aktif veya hareketli olarak algılanabilecek hareket ve aktivite vererek eğlence sağlar. Mizahın kullanımı, bilgisayar aracılı iletişimin yanı sıra reklamcılıkta da geniş çapta araştırılmıştır.

Araştırmalar, mizahın dikkat çektiğini ve düşük riskli rutin satın alımları tanıtan reklamlarda en etkili olduğunu göstermiştir. Bir dizi saha çalışmasında, Scott, Klein ve Bryant (1990), mizahi el ilanlarının, iş toplantılarına katılım üzerinde çok az etkisi olmasına rağmen, mahalle piknikleri ve istiridyeler gibi sosyal etkinliklere katılımı artırdığını bulmuşlardır.

Bir Web sörfçüsü düşük riskli mesaj işlemeyle meşgul olduğunda, animasyon ve mizah gibi çevresel ipuçları kullanılabilir ve geleneksel medyada olduğu gibi ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başarabilir. Daha hoş bir arayüz, ziyaretçileri daha fazla sayfa ziyaret etmeye ve daha uzun kalmaya teşvik edecek ve böylece daha olumlu bir tutum besleyecektir.

Mizah, izleyicinin gerçeklerden kaçma, eğlence, estetik zevk ve duygusal salıverme ihtiyaçlarını karşılar. Mizahın amacı, insanları eğlendirmek ve eğlendirmek, güldürmek ve “alıcı tarafından eğlendirme girişimi olarak kabul edilen ve eğlendirmeyi başaran uyumsuz bir yorum” yoluyla gamsız bir keyif vermektir.

Eğlencenin yanı sıra mizah, özellikle mizahın sunulan ürünlerle ilgili olduğu durumlarda dikkat ve anlayış kazanmaya da yardımcı olur.

Web sitesi tasarımcıları bariz nedenlerle eğlence özelliklerini uzun uzun incelediler. İlk kez gelen bir ziyaretçi, bir siteyi görünüşüne göre değerlendirir: göz alıcı grafikler ve animasyonların yanı sıra gezinme düğmeleri ve şirket logoları. Web sitesinin çekiciliğini artırmaya yönelik yazılım paketleri birçok satıcı tarafından geliştirilmiştir ve Flash® ve LiveMotion® gibi yazılım teknolojileri birçok Web sitesi tarafından eğlence ve eğlence amacıyla giriş sayfaları olarak kullanılmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir