FLASH VE SUNUCU – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

FLASH VE SUNUCU – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

23 Eylül 2022 Server Nedir Sunucu adresi Ne demek Sunucu Fiyatları Telefonda sunucu nedir 0
Yapay Veri Kümesi

FLASH VE SUNUCU

Bir Flash filmle ve özellikle istemciden sunucuya geri iletişim mümkündür. Bir yöntem, ara katman yazılımı kullanmaktır. Ara yazılım, bir sunucu bilgisayarında bulunan ve çalıştırılan bir sunucu tarafı komut dosyasıdır.

Sunucu tarafı komut dosyası oluşturma ortamlarına örnek olarak Microsoft’tan Active Server Pages, ASP (şimdi ASP.NET); Macromedia’dan ColdFusion; Java Sunucusu Sayfaları, JSP, SUN; ve Kişisel Ana Sayfa, PHP, açık kaynaklı bir teknoloji. Perl (Pratik Çıkarma ve Rapor Dili), sunucu tarafı etkileşimi için bir Ortak Ağ Geçidi Arayüzü (CGI) oluşturmak için kullanılan ilk dillerden biriydi.

Buradaki fikir, geleneksel bir HTML (köprü metni biçimlendirme dili) sayfasında sıradan bir FORM etiketi oluşturma ve FORM’da toplanan verileri, onu işleyen bir sunucu tarafı komut dosyasına göndermek için GET veya POST yöntemini kullanma konseptiyle paraleldir. Burası, Flash’ın HTML FORM davranışı üretmek için program kontrollü metin kutularını ve bileşenlerini kullanacağı yerdir.

Sunucu tarafı komut dosyası, verileri işleyecek ve birçok farklı şekilde yanıt verecektir. Bir yol, bir HTML sayfası oluşturmak ve onu tarayıcıya geri göndermektir. Bir diğeri, verileri önce bir veritabanı yöneticisinde depolamak ve ardından istemciye bir sayfa geri göndermektir. Web uygulamasına bağlı olarak birçok tema varyasyonu vardır.

Ara yazılımla arabirim oluşturmak için bir Flash filmi kullanırken dikkate alınması gereken önemli bir nokta şudur: Bir Flash filmi tarayıcıya bir kez yüklenir ve ara katman yazılımına ve ara yazılımdan birçok veri aktarımını işleyebilir.

Ara yazılım, yeni bir Flash filmi oluşturmadan bir Flash filmi için içerik oluşturabilir. Tarayıcıya yüklenen bir HTML dosyası, ara katman yazılımı ile etkileşime girer ve ara katman yazılımı, her veri aktarımı için tarayıcıya yeniden ayarlanmak üzere dinamik olarak tamamen yeni bir HTML sayfası oluşturmalıdır.

Flash MX, XML kullanarak istemci ve sunucu arasında veri geçişine de izin verir. Flash, XML verilerini tanıyacak ve filmdeki anlamlı grafik içeriğine ayrıştıracak şekilde programlanabilir. Flash MX 2004 Professional, uygulamaya XML döndüren veya alan harici bir veri kaynağına erişim sağlayan özel bir XML bağlayıcı bileşeni sağlar.

Macromedia ayrıca kendi biçimlendirme dilini de tasarlamıştır. Macromedia Flex İşaretleme Dili, MXML, ActionScript’in mantık becerisini de içeren XML tabanlı bir işaretleme dilidir. ActionScript etkileşimi yönetirken XML, kullanıcı arabirimi bileşenlerini düzenler.

Flash Remoting, temel olarak, veri kaynağının bir veritabanı, eski sistem veya başka bir mesajlaşma sistemi olabileceği Flash İstemcisi–Ara Yazılım–Veri Kaynağı modelidir. Ancak, Action Media Format, AMF olarak bilinen tescilli bir protokolü kullanan bağımsız bir üründür. Flash Remoting, öncelikle kurumsal düzeydeki uygulamalarda kullanılır.

Flash, ara katman yazılımıyla aynı işlevselliği sağlayabilen, ancak Web Hizmeti Açıklama Dili, WDSL olarak adlandırılan bir XML belgesi biçiminde bilgi döndüren Web hizmetleriyle bütünleşebilir. Web servisleri genellikle ücretsizdir ve giderek daha fazla öne çıkmaktadır. Google ve Amazon yaygın örneklerdir. Flash MX 2004 Professional, Web hizmeti bağlayıcı bileşenleri sağlar.

Macromedia Generator, verileri kabul eden ve dinamik olarak istemciye bir Flash filmi döndüren sunucu tabanlı bir araçtı. Ara katman yazılımı ve Macromedia’nın mevcut tasarım felsefeleri nedeniyle aşamalı olarak kaldırılmıştır. Macromedia, Flash Communication Server MX’i tanıttı. Bu, akışı gerçek zamanlı animasyon, mesajlaşma, ses ve video ile birleştiren bir sunucu tarafı teknolojisidir.


Server Nedir
Sunucu Nedir
Sunucu Fiyatları
Sunucu Türleri Nelerdir
Server Nedir, Ne İşe Yarar
Sunucu adresi Ne demek
Bilgisayar sunucusu Nedir
Telefonda sunucu nedir


Flash MX Communication Server, Uzaktan Kumandaya da izin verir. Bu senaryoda İletişim Sunucusu, Flash istemcisi ile ara katman yazılımı arasında konumlandırılır. Bu, daha akıcı, daha az karmaşık, optimize edilmiş bir kurumsal uygulama sağlar.

Son olarak Macromedia, masaüstünde çalışan ve tarayıcı dışında dağıtılmış kaynaklardan elde edilen bilgilerin yönetilmesine izin veren Central adlı uygulamayı tanıttı. Central, Flash geliştiricilerine uygulamalar oluşturmak ve dağıtmak için önceden oluşturulmuş bir altyapı sağladığı için burada bahsedilmiştir. Macromedia bu amaçla bir SDK (yazılım geliştirme kiti) sağlamıştır.

Kablosuzun daha uygun fiyatlı ve kabul gören bir hale gelmesiyle, elde taşınabilir kablosuz cihazlarda daha yüksek kaliteli Flash filmler ve etkileşim sunmak için daha fazla çaba görebiliriz. Macromedia, Flash’ın diğer Web teknolojileriyle iletişim kurmasını sağlamak için yorulmadan çalıştı.

Bu eğilimin her zaman devam etmesini bekleyebiliriz. Central’ın tanıtımıyla birlikte daha fazla masaüstü etkileşimi ve geliştirme görmeyi umuyoruz. Son olarak, videoyu bir Flash filme dahil etmek, uygulamanın bir başka önemli yönüdür. Flash için daha fazla video yoğun geliştirme bekleyebiliriz.

Sonuç

Bu uygulamanın genişliği küçümsenemez. Tam potansiyelin gerçekleştirilmesi için bir kişi veya ekibin neredeyse yalnızca bu uygulamaya adanması gerekir. Web’in tüm unsurlarını zengin içerikli bir multimedya ortamında birleştiren heyecan verici son teknoloji bir uygulamadır.

Sunumun yanı sıra içeriğe daha fazla önem verilmesiyle Flash, ayak uydurmuş ve statik ortamlarda gerçekleştirilmeyen bazı faydalar sağlamıştır. Web gelişmeye ve genişlemeye devam ettikçe, Flash’ın dahil etmek için genişlemesi gereken yeni zorluklar ve sorunlar ortaya çıkacaktır.

  • Bileşenler: Flash içinde öğelerin yeniden kullanılmasına izin veren, önceden tanımlanmış küçük program parçacıkları. Örnekler düğmeler, açılır menüler, metin kutuları ve metin alanlarıdır.
  • Avrupa Bilgisayar Üreticileri Birliği (ECMA): Bilgi ve iletişim sistemlerini standartlaştırır.
  • Flash Player: Web kullanıcılarının Macromedia Flash içeriğini görüntülemek ve bunlarla etkileşim kurmak için indirip yüklemesi gereken (bir tarayıcı eklentisi) çok platformlu bir istemci.
  • Middleware: Bir istemci ile bir veri kaynağı arasında veri aktarımını ve iletişimi kolaylaştırmak için kullanılan bir sunucu tarafı komut dosyası teknolojisi.
  • Yazılım Geliştirme Kiti (SDK): Bir geliştiricinin belirli bir yazılım paketi, donanım platformu veya işletim sistemi için uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir dizi geliştirme aracı.
  • Ara: Walt Disney’de icat edilen bir terim. Usta animatör, bir dizinin ana animasyon karelerini oluşturur ve çırak, tüm aradaki (veya ara) kareleri oluşturur.
  • Web Hizmeti: İnternet üzerinden, genellikle bir WSDL’de (Web hizmeti açıklama dili) sağlanan veriler, bilgisayar yazılımı arasındaki iletişim anlamına gelir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir