Franchise Kuruluşları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Franchise Kuruluşları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

6 Haziran 2022 Franchising Nedir Franchising Nedir örnek Franchisor ne Demek 0
Model Yorumlaması

VERİ MADENCİLİĞİ UYGULAMA MİMARİSİ

Bir veri madenciliği uygulaması, yalnızca bazı mevcut karar destek sistemi ve kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemi ile birlikte uygulandığında etkili bir araç olabilir. Bir karar destek sistemi (DSS) ile bir veri madenciliği uygulaması arasındaki fark, veri madenciliği uygulamalarından farklı olarak KDS’lerin veri sorgulaması veya analizi yapmamasıdır. Şekil 2, DSS ile veri madenciliği arasındaki bu evliliğin uygulama mimarisini nasıl etkilediğini göstermektedir.

Bir ERP sistemi, bir organizasyonun süreçlerini bütünleştirir. Bu süreçlerle ilgili veriler sistem boyunca dağılmıştır. Bu büyük miktardaki organize olmayan veri, veri madenciliği uygulamalarında olduğu gibi kullanılamaz. ERP verilerini çevrimiçi analiz için kolayca erişilebilir ve organize olacak şekilde organize eden bir veri ambarı oluşturulmalıdır.

Bir veri ambarı aracılığıyla bir ERP’den veri madenciliği aracına sorunsuz bilgi akışı, açık meta veri entegrasyonunu gerektirecektir. ERP verilerini, hedef veri ambarı şemasını ve veri eşlemelerini ve dönüşüm kurallarını açıklayan bilgilerin açık bir ilişkisel üst veri havuzunda saklanması ve mimaride kullanılan veri madenciliği araçlarına kolayca erişilebilir olması gerekir.

Bu, temel depoda yapılan değişiklikleri kolaylaştırır. Daha sonra bu değişiklikleri analiz araçlarına aktarır ve veri akışlarının kaynağı ve güncelleme sıklığı gibi eksiksiz bilgileri son kullanıcılara sunar. Veri madenciliği uygulamasındaki bazı konular, sonuç yorumlama, veri seçimi ve temsili ve sistem ölçeklenebilirliği hususlarını içerir.

YÖNETİM İÇİN UYGULAMALAR

Veri madenciliği, bir kuruluşun en değerli varlığı olan verilerine değer katmak için yeni araçların, analitik yöntemlerin ve veri yönetiminin icadı için verimli bir zemin oluşturur. Kuruluşlar, veri madenciliği bileşenleri eklendikten sonra veri ambarı yatırımlarının 10 ila 70 katı arasında geri ödeme yaşadı.

Ancak basit sorgulama veya raporlama amaçları veya parametrelerin bilindiği karmaşık sorgular için kullanılması amaçlanmamıştır. Sadece problemin bilindiği ve ne parametrelerin ne de parametrelerin değerlerinin bilinmediği durumlar için idealdir. Teknoloji tarafında başlamak yerine, iş problemlerini ve fırsatlarını formüle etmek daha önemlidir.

Bir şirket aşağıdaki soruları sormalıdır:

Tedarik zincirindeki temel iş sorunları ve fırsatları nelerdir?
Bir şirketin bu sorunları çözmek veya fırsatları keşfetmek için hangi bilgilere ihtiyacı var?
Bir şirket bu bilgiyi uygun eylemde bulunmak için kullanabilir mi?
Bir şirket, potansiyel olarak başarılı bir analiz yapmak için talep, tedarik ve süreç davranışı üzerine gerekli (tarihsel) verilere sahip mi? Bir şirketin bilgi ihtiyacı göz önüne alındığında, mevcut verileri analiz etmek için uygun teknik ne olurdu?

Tüm bu soruları yanıtladıktan sonra bir şirket veri madenciliğinin uygun bir teknoloji olup olmadığına karar verebilir.

SONUÇ

Veri madenciliği teknolojisinin endüstri kullanıcıları tarafından paylaşılan ortak bir özellik, veri yoğunluğudur. Veri madenciliğinin faydaları, çok çeşitli iş sektörlerinde yeterince kanıtlanmıştır; veri madenciliğinin uygulama ufkunu tedarik zinciri yönetimi gibi diğer potansiyel alanlara genişletmenin zamanı geldi. Bu makale, tedarik zinciri yönetiminde veri madenciliği kullanma olasılığını araştırmak için ilk çabayı göstermektedir.

Veri madenciliği tekniklerini kullanarak iyileştirme için büyük bir potansiyel vardır. Küçük alanlar belirlenebilir ve tedarik zinciri yönetimini incelemek için aşamalı bir yaklaşım izlenebilirse, bu teknolojiyi ilk benimseyenler büyük faydalar elde edeceklerdir. Günümüzün veri madenciliği yazılımlarının yetenekleri göz önüne alındığında, tedarik zinciri verilerindeki gizli kalıpların ve ilişkilerin gücü, rekabetçi küresel iş ortamında önemli farklılaştırıcı faktörlere yol açacaktır.


Franchising Nedir
Franchisor ne Demek
Franchising Nedir kısaca
Franchising Nedir örnek
Franchising Nedir avantajları ve Dezavantajları
En çok kazandıran 100 franchise
Master franchising Nedir
Franchisee Ne Demek


Franchise Kuruluşlarında Veri Madenciliği

Franchising, iş başarısızlıklarının yüksek oranı göz önüne alındığında popüler bir iş yaklaşımı olmuştur ve günümüzün e-iş merkezli küresel ekonomisinde popülaritesi artmaya devam etmektedir. Örneğin, 2001 yılının başlarında Franchise 500 listesiyle3⁄4 iyi bilinen Entrepreneur dergisi3⁄4, İnternet İşletmeleri, Teknik Eğitim ve Çeşitli Teknoloji İşletmeleri alt kategorilerini içeren Bayilik Alanına Teknik İşletmeler adlı bir kategoriyi dahil etti.

Bu yazının yazıldığı sırada Entrepreneur.com listesinde 35 şirket bulunuyor. İnternetin küresel talep ve arz süreçleri için gücünü ve yerel yanıt verebilirlik için uluslararası franchising düzenlemelerini birleştiren ağ oluşturma, etkili bir küresel e-iş büyüme stratejisi olarak yükseliyor gibi görünüyor.

Netchising iş modeli, “küreselleşmeye yönelik geleneksel ihracat veya doğrudan yabancı yatırım yaklaşımlarına göre potansiyel olarak büyük faydalar sunar” ve “potansiyel olarak geniş uygulamalara sahip güçlü bir kavramdır”.

Bill Gates (1999) en çok satanı Business @ the Speed ​​of Thought’da şöyle yazmıştı: “Bilgi teknolojisi ve iş ayrılmaz bir şekilde iç içe geçiyor. Kimsenin diğeri hakkında konuşmadan biri hakkında anlamlı bir şekilde konuşabileceğini düşünmüyorum”. Franchise organizasyonlarında veri madenciliği hakkında konuşurken Gates’in amacı gerçekten de oldukça doğrudur.

Küresel bir e-iş büyüme stratejisi olarak popülaritesine rağmen, franchising iş modelinin hiperrekabet ortamında sürekli başarı sağlayacağının garantisi yoktur. Bu, Franchise 500’ün Entrepreneur.com tarafından sürekli olarak yukarı ve aşağı sıralamasından kanıtlanabilir.

Bu nedenle, franchise organizasyonlarında veri madenciliğinin nasıl “anlamlı bir şekilde” kullanılabileceğini görmek için, franchising’in gerçekte nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Bir sonraki bölümde, (1) franchise veren ile franchise alan arasında iyi bir “aile” ilişkisi kurmanın franchising’in gerçek özü olduğunu ve (2) kanıtlanmış çalışma bilgisinin “aile” ilişkisinin temeli olduğunu göstereceğiz. .

Daha sonra aşağıdaki üç bölümde, franchising’de veri madenciliğinin nasıl “anlamlı” hale getirileceği sürecini tartışacağız. Son olarak, Netching’de veri madenciliğinin gelecekteki eğilimleri kısaca açıklanmıştır.

FRANCHISING: FRANCHISOR/ FRANCHISEE İLİŞKİSİ

Franchising, “bir hizmetin veya ticari markalı bir ürünün sahibinin (üretici veya distribütör), bir bireye hizmet veya ürünün yerel dağıtımı ve/veya satışı için münhasır haklar verdiği ve karşılığında bir ödeme aldığı bir iş fırsatıdır. 

Ticari hakları veren kişi veya işletmeye franchisor, ürün veya hizmeti üretmek veya satmak için seçilen yönteme göre faaliyet gösterme hakkı verilen kişi veya işletmeye franchise alan adı verilir.

Franchise veren ile franchise alan arasında iyi bir “aile” ilişkisi geliştirmenin, bir franchise’ın başarısı için en önemli faktör olduğuna inanılmaktadır. Franchise topluluğunda böyle bir “aile” ilişkisinin nasıl kurulduğunu açıklar.

Şekil 1’de, franchise veren, işi artırmak için birçok konu ile başa çıkmayı öğrenmek zorundadır. Öğrenme süreci, aşağıdaki beş aşamada aşamalı olarak geliştirilir : (1) Başlangıç3⁄4nasıl yapılacağını öğrenmek; (2) Acemi3⁄4bunu yaparak pratik yapmak; (3) Gelişmiş3⁄4yaparak; (4) Usta3⁄4Başkalarına bunu yapmayı öğretmek; ve (5) Profesyonel3⁄4olabileceğinizin en iyisi olmak.

Geliştirmenin daha yüksek bir aşamasında, önceki aşamalardaki sorunların çoğu çözülmüştür. Bununla birlikte, franchise genişlemeye devam ettikçe daha karmaşık ve zorlu sorular ortaya çıkacaktır. Bu, özellikle sistem, birçok öngörülemeyen ve zor problemlerin birdenbire ortaya çıkabileceği Profesyonel aşamaya ulaştığında geçerlidir.

Kwik Kopy franchise’ının ve Uluslararası Girişimci Geliştirme Merkezi’nin kurucusu Bud Hadfield (1995), yerinde bir şekilde şunları söyledi: “Şirket ne kadar büyürse, o kadar çok test edilir”. Öğrenme sürecini yakalamak için, franchise veren hayatta kalmaya ve gelişmeye devam ederken artan öğrenme yoğunluğunu göstermek için franchise vereni çevreleyen saat yönünün tersine yuvarlak bir ok kullanılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir