GÜVENLİK ve GİZLİLİK – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

GÜVENLİK ve GİZLİLİK – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

30 Kasım 2022 Pazarlama Çeşitleri Pazarlama Nedir kısaca Pazarlama Örnekleri 0
Aktör Ağ Teorisi  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

GÜVENLİK ve GİZLİLİK

Güvenlikteki zorluk, meşru kullanıcılar arasında güvenli iletişim ve işbirliğine sahip bir çevrimiçi açık artırma sistemi (OAS) oluşturmaktır.

Aşağıda, OAS için temel güvenlik ihtiyaçları özetlenmektedir:

i) Meşru kullanıcıları tanımlama ve doğrulama ihtiyacı, böylece teklif bilgilerine, içeriğine ve destekleyici hizmetlere erişim sağlama ve tanımlama.
ii) Bir yandan meşru kullanıcıların kaynaklara erişmesine izin verirken, diğer yandan hassas bilgileri bilgisayar korsanlarından ve yetkisiz kullanıcılardan (yani diğer tüm kullanıcılar) koruyan, ayrıntılı erişim kontrolüne sahip bir güvenlik sisteminin sağlanması .
iii) OAS, müzayede katılımcıları için özel, kurcalamaya dayanıklı iletişim kanallarının var olmasını sağlamalıdır. Bu nedenle, işlemlerinin işlenmesi güvenlidir.
iv) OAS, site güvenliğini ve kötüye kullanımı izlemek için denetim ve kayıt olanakları sağlamalıdır.
v) OAS, satıcılardan OAS’ye ve OAS’tan alıcılara güvenli veri işlemleri sağlamalıdır.
vi) Veritabanı sistem güvenliği, OAS’de başka bir husustur. Yetkisiz veya yetkili hiçbir kullanıcının veri tabanı sistemindeki herhangi bir veriye erişememesini sağlamak için, OAS tutulan verileri, bilgilerin açıklanma koşullarını ve bilgilerin tutulduğu süreyi açıkça tanımlamalıdır.

Kimlik doğrulama genellikle OAS için en önemli tek teknoloji olarak kabul edilir. Bir kişinin bir OAS’de oturum açarken başka biri gibi davranması hesaplama açısından zor olmalıdır. Üçüncü bir şahsın e-posta adreslerini, dijital imzaları veya herhangi bir belgenin içeriğini fark edilmeden değiştirmesi neredeyse imkansız olmalıdır.

Ek olarak, birisinin OAS’ye bağlanırken bir bilgisayarın İnternet adresini taklit etmesi de aynı derecede zor olmalıdır. Kullanıcıların, ağ düğümlerinin, dosyaların ve mesajların gerçekliğini belirlemek ve doğrulamak için çeşitli kimlik doğrulama teknolojileri mevcuttur; çeşitli kimlik doğrulama seviyeleri dikkate alınmalıdır.

Sisteme giriş işlemi sırasında kullanıcıların kimliğinin doğrulanması, kimlik doğrulamayı desteklemek için şifreleme teknolojileri ile desteklenir. Şifreleme, bilgiyi internette dolaşırken koruyan temel teknolojidir.

OAS ile ilgili şifreleme işlevlerinin çoğunu açıklamak için dört özellik kullanılır. Bunlar: gizlilik, kimlik doğrulama, bütünlük ve reddedilmeme. Bir şifreleme sistemi, biri şifreleme ve diğeri şifre çözme olmak üzere iki prosedürle birlikte gelir.

Satıcılar ve alıcılar için tüketiciden tüketiciye (C2C) bir çevrimiçi açık artırma sistemi tasarlanmıştır; online müzayede sitesi aracılık yapmaktadır. Satıcılar ve alıcılar, ödeme işlemleri için birbirleriyle etkileşime gireceklerdir. Güvenilir işlem sorunlarını önlemek için OAS, tarafların kimliğinin belirlendiği/doğrulandığı bir güvenilirlik mekanizması sağlamalıdır.

Hemen hemen her çevrimiçi işletme, müşterilerini tanımlamak ve sınıflandırmak için kayıt işlemini kullanır. Bununla birlikte zorluk, kolayca doğrulanabilen, aynı zamanda benzersiz, üretilmesi zor ve potansiyel müşteri tabanını azaltmayan bilgilerin tanımlanmasında yatmaktadır.


Pazarlama Nedir
pazarlama nedir, nasıl yapılır
Pazarlama Nedir kısaca
Pazarlama Çeşitleri
PAZARLAMA
Pazarlama Bölümü
Pazarlama Örnekleri
Pazarlamacı Nedir


Bu nedenle çoğu sistem, tescil ettirenleri tanımlamak için sunulan bilgilerin geçerliliğini sağlamada nispeten zayıftır. Güvenilir çevrimiçi kayıt sağlamanın sınırları, esas olarak çevrimiçi doğrulama hizmetlerinin mevcudiyeti ile belirlenir.

OAS, veri alanı tipi kontrolü yapabilir (posta kodlarını veya adları doğrulamak). Mevcut sistemlerde doğrulanabilir tek bilgi müşteri e-posta adresi olabilir. Uygulamada, müşteri güvenilirliğini sağlamanın tek kesin yolu, müşteri tabanını bir dizi sertifikalı kullanıcıyla sınırlamak olabilir.

Ancak, işletmeden işletmeye (B2B) durum böyle değildir. B2B pazaryerleri, İnternet üzerinden bir işletmeden diğerine yapılan işlemleri içerir. İşleme hiçbir müşteri dahil değildir. İşletmeler arasında katı ve tüzel kişilik aranır.

İşletmeler, birden çok teklif almak, satın alma siparişleri vermek, ödeme yapmak vb. için satın alma ve hizmet sitelerine erişebilir. Teklif sahipleri artık diğer işletmelerin satın alma müdürleridir. Tüm satıcılar kayıtlıdır ve onaylı bir işletme veya ticari kimlik olarak onaylanmıştır.

B2B ile ilgili sorunlar, esas olarak, işlem birden fazla ülkeyi içeriyorsa ortaya çıkar. “Sınır ötesi” işlemler vergileri, harçları, gümrük prosedürlerini ve yasal gerekliliklerin yerine getirilmesini içerir. Örneğin, çevrimiçi ödemeler Avrupa’da popüler hale geliyor. Bununla birlikte, farklı ülkelerin elektronik imza ve elektronik faturalar konusunda farklı kuralları vardır.

Şu anda Avrupa Standardizasyon Komitesi, üyeler arasında çevrimiçi ödemelerle ilgili birçok sorunu çözmektedir.

Asya’da hukuk sistemi zayıf, verimsiz ve bazı ülkelerde yozlaştırıcı. Bu nedenle, ülkede böyle bir mevzuat yoksa, diğer ülkelerdeki şirketlerle ticaret yapmak zorlaşacaktır. Tedarikçi-alıcı etkinleştirmesinin (B2B) Singapur ve Hong Kong’da desteklenmesi kolaydır, ancak Filipinler, Endonezya, Hindistan ve Çin’de henüz başlangıç ​​aşamasındadır. Bu ülkelerde yasal çerçevenin oturması çok daha uzun zaman alacaktır.

Bankacılık, ticarette ve dolayısıyla müzayede sistemlerinde kritik bir rol oynar, çünkü genellikle nihai ödeme mutabakatını denetlemekten sorumlu makamı temsil eder. Bununla birlikte, bir bütün olarak e-ticarette, bankalar genellikle ticaretin diğer sektörlerindeki teknolojik değişim hızının gerisinde kalmaktadır.

Alıcılar, kredi kartı, banka kartı, kişisel çek, kasiyer çeki, havale, teslimatta nakit ve emanet hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerine sahip olabilir. Kredi kartları, alıcılara ürünün teslim edilmemesi veya alınan ürünün sipariş edilen üründen farklı olması durumunda kredi kartını veren kuruluştan geri ödeme talep etme hakkı da dahil olmak üzere alıcılara en fazla korumayı sunar.

C2C müzayedelerindeki birçok satıcı kredi kartı kabul etmemektedir. Bunun birkaç nedeni var. Satıcının bakış açısına göre, onlardan bir ücret alınacak ve çoğu satın alma işleminin ortalama değeri 100 ABD doları veya daha azdı.

Ödeme için kredi kartı kullanılması satıcılara maliyet katacaktır. Alıcı açısından kredi kartı bilgilerinin daha önce hiç tanışmadıkları bir kişiye açıklanması çok tehlikelidir. Kredi kartı bilgilerinizi fesatlık için kullanabilirler. Ödeme yöntemlerinin %69’unu çek, kasiyer çeki veya doğrudan satıcıya havale yoluyla ödeme oluşturuyor.

Ancak, bu yöntemlerin alıcılar için hiçbir koruması yoktur. Para, alıcılar ve satıcılar arasında hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde elektronik olarak aktarılabilir. E-ödeme yöntemleri gösterilir. Tescilli bir ödeme sistemi, alıcının satıcı yerine bir ödeme şirketine ödeme yaptığı ve ödeme şirketinin satıcılara ödeme yaptığı bir sistemdir.

Emanet hizmetleri, alıcıların belirli koşullar karşılanana veya doğrulanana kadar fonları bir satıcıya vermeyecek olan bir şirkete emanet olarak para yatırmalarına olanak tanır. Kişiden kişiye (P2P) ödemede, önce ödeyenin bir P2P Web sitesine kaydolması ve ödeme sağlayıcısına kişisel bir banka veya kredi kartı hesabını borçlandırma yetkisi vermesi gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir