Çevrimiçi İhale Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çevrimiçi İhale Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

30 Kasım 2022 TİGEM başvuru formu doldur TİGEM pazarlama ihaleleri tigem.gov.tr duyurular 0
Strateji Bileşenleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Çevrimiçi İhale Sistemlerinin Güvenliği ve Güveni

Müzayede, kaynak tahsisini ve fiyatları piyasa katılımcılarının tekliflerine dayalı olarak belirleyen açık kurallar dizisi olan bir piyasadır.

Genel olarak açık artırma, bir ürün veya hizmet için etkin bir fiyat belirlemek üzere pazardaki arz ve talebin bir araya getirilmesinin standart aracıdır. Emtia alım satımı için katılımcıların tekliflerine göre fiyat belirler ve emtialar en yüksek teklifi verene satılır.

Basitçe ifade edilirse, müzayede, kıt malları tahsis etmek için bir yöntemdir, katılımcılar arasındaki rekabete dayalı bir yöntemdir. Pazarların en safıdır: Bir satıcı, sunulan mal için mümkün olduğu kadar çok para elde etmek ister ve bir alıcı, aynı mal için gerektiği kadar az ödeme yapmak ister.

Geleneksel olarak, müzayedede üç kahraman vardır: satıcılar, alıcılar ve müzayedeciler. Müzayede, piyasaya dayalı fiyatların belirlenmesinde basitlik avantajı sunar. Bir müzayedenin genellikle kaynakların kendilerine en çok değer verenlere tahakkuk etmesini sağlaması ve ayrıca satıcıların değerin toplu değerlendirmesini almasını sağlaması anlamında etkilidir.

Gerçekten de, müzayedeler, pazara erişim, ticaret etkileşimi, fiyat belirleme ve ticaret yaratmayı yöneten resmi kurallara uygun olarak yürütülür. Geleneksel bir fiziksel müzayede durumunda, bir satıcı hizmete dayalı olarak bir müzayede evi seçecektir: lisanslama şekli, uygun sigortanın mevcudiyeti, uygun açıklamalar ve mallara erişim, ödeme koşulları ve malın güvenliği müzayede sürecinden önce ve sırasında gerçekleşir.

Alıcı veya satıcının pazara gelmesi veya temsilcisini göndermesi gerekiyor. Çevrimiçi müzayede sistemleri, fiziki müzayede sistemlerine kıyasla anında erişim avantajları sağlar. Katılımcılar, herhangi bir zamanda herhangi bir yerde bir bilgisayar kullanarak etkili bir şekilde teklifler veren bir çevrimiçi açık artırma sistemine katılabilir.

Erişim sadece masaüstü bilgisayarlarla sınırlı olmayıp, cep telefonu gibi elde taşınan cihazlarla da sınırlıdır. Çevrimiçi açık artırmalarda, işlemler bilgilere (ürün açıklamaları) dayalı olarak gerçekleşir ve ürünler ancak çevrimiçi işlemler tamamlandıktan sonra satıcıdan doğrudan alıcılara geçer.

Alıcı ve satıcıları şu konularda kolaylaştırırlar: toplantı, fiziksel konumdan bağımsız olarak satılık kalemlerin listelenmesi, bilgi alışverişi, birbirleriyle etkileşim ve nihai olarak işlemlerin tamamlanması vb.

Her saat ticarete izin vererek önemli kolaylıklar sunarlar ve sürekli güncellenen bilgiler sağlarlar; geleneksel aracıları atlayarak ve her iki taraf için de maliyetleri düşürerek alıcıların ve satıcıların doğrudan ticaret yapmasına olanak tanır.

Çevrimiçi müzayedeler, alıcılara satın almaları için önemli ölçüde daha geniş bir ürün yelpazesi sunarak ve satıcılara mallarını daha geniş bir alıcı tabanına verimli bir şekilde satma fırsatı sağlayarak küresel erişime sahiptir.

Çevrimiçi müzayedeleri cazip kılan faktörler dezavantajlar da sunabilir. Pek çok çevrimiçi müzayede, satılık ürünleri basitçe listeler. Malın gerçekten var olduğunu veya açıklamanın doğru olduğunu doğrulamak ve kontrol etmek için hiçbir girişimde bulunulmaz. İşlem güvenilirliği ve güvenliği en önemli iki sorundur.


tigem.gov.tr duyurular
TİGEM başvuru formu doldur
Tigem ihale sonuçları
TİGEM pazarlama ihaleleri
Tigem ihaleleri 2022
Tigem nerelerde var
TIGEM Ceylanpınar ihale
Tigem kimin


MEVCUT SORUNLAR

Çevrimiçi müzayedeler çok popüler hale geldi. En başarılı çevrimiçi müzayedelerden biri olan eBay, dünya çapında aktif kullanıcı sayısının 2002’de 27,7 milyondan 2003’te 41,2 milyona çıktığını ve 2003’te listelenme sayısının yaklaşık 292 milyon olduğunu iddia ediyor.

İnternet izleyici ölçümü ve analizi için küresel standart olan Nielsen/Netratings, eBay’in Şubat 2004’te Almanya ve Birleşik Krallık’ta ilk beş siteden biri olduğunu da bildiriyor.

Araştırma firması Aberdeen Group, net piyasa işlemlerinin %94’ünün müzayedeler yoluyla, yalnızca %6’sının katalog satışlarıyla yapıldığını tespit etti. Müzayedelerin çoğu halka açıktır.

Ne istersen onu bulabilirsin. Sanal pazarın hızlı başarısı göz önüne alındığında, çevrimiçi müzayede işini yöneten teklif verme kuralları ve politikalarına ilişkin fiili standartlar yoktur. Çevrimiçi müzayedeler uzun yıllardır gelişiyor olsa da hala iki büyük sorun var: güvenilir işlem ve güvenlik.

İlk sorun olan güvenilir işlemlerle ilgili olarak, birçok açık artırma sitesi kendilerini yalnızca alıcı ve satıcıların buluşma yeri olarak tanımlamaktadır. Satıcıların ticaret için sunulan malları listelemelerine izin verirler ve malın gerçekten var olduğunu veya doğru bir şekilde tanımlandığını doğrulamazlar.

Satıcıları, yani alıcıları ve satıcıları tanımlamak için yalnızca bir e-posta adresi kullanırlar. Açık artırma sona erdikten sonra, ödeme ve teslimat ile ilgili olarak doğrudan alıcı ile ilgilenmek satıcının sorumluluğundadır. Müzayede şirketlerinin işlemle ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu nedenle açık artırma dolandırıcılığı, sanal pazarda giderek zorlaşan bir sorundur.

Yaygın açık artırma dolandırıcılığı türleri şunlardır:

i) Teslim edilememe: Alıcılar hiçbir zaman teslim alınmayan bir ürün için ödeme yapar.
ii) Yanlış beyan: Alınan öğeler orijinal açıklamayla eşleşmiyor.
iii) Shill ihalesi: Bir satıcı veya bir ortak, fiyatları yükseltmeyi amaçlayan sahte bir teklif verir.
iv) Karaborsa mallarının satışı: Mallar genellikle orijinal mal, garanti veya talimat olmadan teslim edilir.

Federal Ticaret Komisyonu’nun şikayetleri arasında Müzayede sahtekarlığıyla ilgili alınan siyon (FTC), en yaygın iki tanesi “teslimat başarısızlığı” ve “yanlış beyan”dır. Bununla birlikte, son birkaç yılda, artan ‘shill teklif verme’ konusunda yeni bir trend var.

Bu sorunlar, bazı İnternet kullanıcılarının İnternet müzayedelerine katılmasını etkili bir şekilde engellemektedir. FTC’nin Müzayede Dolandırıcılık Raporuna göre, İnternet açık arttırma sahtekarlığı bildirilen tüm İnternet dolandırıcılıklarının %64’ünü oluşturmaktadır. Tüm şikayetler için toplam dolar kaybı 12,3 milyon ABD dolarını aştı. İnternet müzayede dolandırıcılığı önemli bir sorun haline geldi.

İkinci sorun olan güvenlik, doğal olarak İnternet’teki herhangi bir işletme için büyük bir endişe kaynağıdır. Veriler genel ağlar üzerinden taşındığından, bu, üçüncü tarafların gözetleme yapmasını ve kritik bilgileri elde etmesini mümkün kılar.

Güvenlik ve güvenlik, İnternette iş yaparken önemli bir konudur; çevrimiçi müzayedeler bir istisna değildir. Müzayede sırasında alıcı ve satıcılar, kişisel bilgilerini sisteme girmek ve malları için elektronik ödeme yapmak zorundadır.

Yüzlerce ve belki de binlerce kredi kartı numarası, ev adresi ve telefon numarası, birçok İnternet müzayede sitesindeki bir güvenlik açığı nedeniyle aylarca açığa çıktı. Birkaç açık artırma sitesi, SSL ve VeriSign güvenliği gibi güvenlik özellikleri sağlar. Daha küçük müzayede sitelerindeki koruma araştırmasında, güvenlik teknolojisini uygulayanların oranı %20’den azdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir