Hata Simülasyonu – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Hata Simülasyonu – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

9 Ocak 2022 Eğitimde simülasyon nedir Evren simülasyon oyunu Sanal simülasyon Nedir? Simülasyon teorisi 0
KARAR MAKİNELERİ – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Yazılım Mühendisliği Öğretimi için

Olgunluk Ortamında Hata Simülasyonu

Yazılım endüstrisi, mezunlarının gerekli becerilere sahip olmamasından dolayı üniversiteleri suçluyor, yani sadece bilgiye sahip olmak, mesleğin gerektirdiği yetkin performans anlamına gelmeyebilir. Yazılım mühendisliğinde profesyonel olgunluk, yazılım endüstrisinin en önemli ihtiyaçlarından biridir ve ofis içi eğitim bu ihtiyacı üniversite eğitimi kadar verimli bir şekilde karşılayamaz. Bu makale, öğrencilerin yazılım projelerini olgun bir ortamda geliştirdikleri bir yazılım mühendisliği dersinde ulaşılan deneyimi ortaya koymaktadır. Buradaki vurgu, öğrencilerin yazılım projelerinde bunları nasıl önleyeceklerini öğrenmeleri için, yazılımı çalıştırırken kullanıcı hatalarını simüle edebilen bir olgunluk ortamında bir araç kullanmaktır.

Son on yılda, yazılım endüstrisi, kaynakların önemli bir bölümünü SEI-CMM, ISO, PSP ve diğerleri gibi kalite modellerinde çalışan eğitimine adayan bir olgunluk hareketiyle ilgilendi. Brezilya’da birçok yazılım kuruluşu bu modelleri uyguladı, ancak ana engellerinden biri, çalışanların kaliteli bir ortamda çalışmaya alışkın olmadığı ve bu nedenle değiştirilmesi gereken kötü alışkanlıklara sahip olduğu profesyonel kültürdü.

Yazılım endüstrisi, mezunlarının gerekli becerilere sahip olmamasından dolayı üniversiteleri suçluyor, yani sadece bilgiye sahip olmak, mesleğin gerektirdiği yetkin performans anlamına gelmeyebilir. Bach, yazılım mühendislerinin yaptıkları ile yapmaları gereken arasındaki farkı vurgular. Yazılım mühendisliği kitaplarının çoğu yöntemlere odaklanmış olsa da, bilgisayar bilimleri lisans dersleri, yetenek ve tutumları öğretmede zorluklar yaşar.

Bilgisayar bilimi derslerinin öğrencilerini uzun vadeli ihtiyaçlara ve sosyal, kişilerarası, yönetsel ve stratejik beceriler gibi teknik olmayan becerilere hazırlamak için çaba gösterilmelidir. Dolayısıyla bu dersler, yazılım mühendisliği için olgunluk özellikleri olarak kabul edilen bilişsel, tutum ve beceri özelliklerini öğretmelidir.

Bu makale, öğrencilerin yazılım projelerini olgun bir ortamda geliştirdikleri bir yazılım mühendisliği dersinde ulaşılan deneyimi ortaya koymaktadır. Bu önemlidir çünkü öğrenciler genellikle projelerini tecrübesiz bir geliştirici davranışı olarak yaparlar.

Bu şekilde, kullanıcının yazılımı çalıştırırken yapabileceği temel hata türlerini bilmezler. Bu makale aynı zamanda, hata altında insan performansını simüle eden bir bilgisayar aracı olan S. PERERE’yi sunar ve öğrencilerin bilmedikleri hataları uygulamaya koymalarına ve böylece projelerinde bunları önlemelerine olanak tanır.

Bilgisayar yazılımı ile etkileşim sırasında insan davranışını simüle eder. Dolayısıyla bu çalışma, bilgisayar kullanıcıları ile ilgili sorunların en aza indirilmesi olasılığına ve öğrencilerin insan hatalarını önleme kapasitesine katkıda bulunmaktadır.

Simülatörünün olgun bir ortamda yazılım geliştirme çalışmalarına katkı sağlayacak büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Bu katkı, bazı görevlerle ilişkili insan hatalarının çeşitli olasılıklarını yazdıran simülatörün kullanımıyla ilgilidir.

Böylece öğrenci, olası her durumu değerlendirebilir ve yazılımının işlevselliğini artırabilir, bu şekilde kullanıcının geliştirilmekte olan yazılımla daha iyi entegrasyonuna izin verir.


Eğitimde simülasyon nedir
Simülasyon teorisi
Simülasyon ne Demek
Evren simülasyon oyunu
Simülasyon Oyunları
Simüle etmek
Sanal simülasyon Nedir
Simülasyon örneği


Yazılım Mühendisliği Olgunluk Ortamı

Çok sayıda çalışma, yazılım geliştirme süreçlerinin oluşturulması yoluyla yazılım endüstrisinin olgunluğa giden geri dönüşü olmayan yolunu ele almaktadır. Bu hareket, yalnızca üretkenlik ve rekabet avantajları oluşturmanın bir aracı olarak değil, aynı zamanda birçok durumda küresel olarak dağıtılmış bir organizasyon içinde yazılım ürünlerini değiş tokuş etmenin güvenli bir yolu olarak, yazılım geliştirmede kaliteye yönelik küresel bir pazar gereksinimi ile güçlendirilmektedir.

1990 on yılı, uluslararası eğilime yanıt verebilmek için birçok yazılım kuruluşunda SEP’in Yetenek Olgunluk Modeli’nin uygulanmasıyla karakterize edildi. Ancak son zamanlarda, SWECC’nin SWEBOK – Yazılım Mühendisliği Bilgi Grubu – tanımlama süreci, yazılım geliştirme kalitesini ve olgunluğunu eğitim düzeyinden eğitim düzeyine taşıma ihtiyacını da belirlemiştir.

Bununla birlikte, insanlar her zaman bir kalite iyileştirme sürecinde dayanak noktası olmuştur. Kalite iyileştirme sürecinde eğitim önemli bir konu olduğundan, organizasyon çalışanları işbirliğinin değerini ve organizasyon geliştirmedeki sorumluluklarını anlamaları için de eğitilmelidir.

Bu doğrultuda birçok yazılım geliştirme kuruluşu, çalışanlarının kalite iyileştirme sürecine dahil olmaları için gerekli bilgilere erişebilmeleri için eğitim programlarını teşvik etmektedir. Yazılım kalitesi eğitimi, çalışanın işini organizasyonel bir şekilde geliştirme yeteneğini artırmayı, aynı zamanda verimliliği artırmayı ve yeniden çalışmayı azaltmayı da amaçlar.

Bununla birlikte, çalışan eğitim maliyetleri çok yüksek olabilir ve bazı durumlarda, özellikle küçük şirketler için bu maliyet, kalite iyileştirme çabalarını zorlayabilir. BT şirketlerinde doğal persormel rotasyonu göz önüne alındığında, kalıcı olarak sunulan eğitim gerekli olabilir. Bazı yazılım endüstrisi merkezlerinde rekabet güçlendirilir ve personel rotasyonu da maksimize edilir.

Olgun bir çevrede bilgi ve uygulama, bu tür durumlarda istenen mesleki özelliklerden biridir. Sonuç olarak, bilgisayar bilimi derslerinin eğilimini sadece yazılım mühendisliği kavramlarını sunmaktan bu kavramları bir olgunluk ortamında sunmaya değiştirmek artık önemlidir, böylece yazılım geliştirme kalitesi pratiği bu öğrencilere teslim edilmeden önce bu öğrencilere dahil edilebilir. iş piyasası. Eğitim kurumları, talep edilen profesyonel profili sağlamak için olgun profesyonel oluşum faaliyetini endüstrinin elinden de hızla almalıdır.

Bu projenin bir kısmı, bir bilgisayar bilimi lisans müfredatına Yazılım Olgunluğu kavramlarıyla nüfuz etmek için pedagojik bir yapı tanımladı. Bu pedagojik yapı, Begosso ve Filgueiras tarafından 5 yıl boyunca uygulanmış ve test edilmiştir.

Matirrity Enviroimient tanımı, SEI CMM, SWEBOK’a gömülü kavramların ve yazılım literatüründe sunulduğu gibi yazılım endüstrisinin gereksinimlerinin değerlendirilmesinden sonra bilişsel, beceri ve tutum kavramları için öğrenme hedeflerinin belirlenmesinden başlamıştır. SEI CMM’nin KPA’ları ve SWEBOK’un KA’ları, bir bilgisayar bilimleri müfredatında ilgili derslerle eşleştirilen gerekli kavramları belirlemek için de incelendi.

Bu projenin başlangıcında, geniş bir literatür taraması, maalesef şu anda bilgisayar bilimleri derslerinde geliştirilmeyen bir yazılım mühendisi için istenen profili sağladı. Önemli öğrenme hedefi kategorilerine göre gruplandırılmış bu profili de özetlemektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir