İNTERNET VERGİLENDİRİNİN ÇÖZÜMÜ  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İNTERNET VERGİLENDİRİNİN ÇÖZÜMÜ  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

21 Haziran 2022 Bağlantı var internet yok Bugün internet neden çekmiyor Modem internete bağlanmıyor 0
Yönlendirme Algoritması

İNTERNET VERGİLENDİRİNİN ÇÖZÜMÜ 

Avrupa Birliği, 15 üyenin hepsinin yüksek katma değer vergileri uyguladığı ve tüm perakendecilerin birlik içindeki tüm satışlar için vergi toplamak zorunda olduğu bir sistem geliştirmiştir. Birleşik Devletler müzakerecileri, bu karmaşık meseleler hakkında bir anlayışa varmak için uluslararası gruplarla birlikte çalışıyorlar. Senatör Ron Wyden ve Temsilci Christopher Cox, e-vergi moratoryumunu 5 yıl daha uzatmak ve tüm erişim vergilerini kalıcı olarak yasaklamak için çalışacaklarını belirtiyor.

Öte yandan, vergi veren kuruluşlar, çevrimiçi perakendecilerin fiziksel işletmelerle aynı vergileri toplaması gerektiğini düşünüyor. Kolaylaştırılmış Satış Vergisi Projesine imza attılar ve bu sayede vergi sistemlerini bir model kodundan şekillendirmeyi kabul ettiler.

Önde gelen teknoloji devletleri olan California, Massachusetts, Virginia ve Colorado olmak üzere dört eyalet, İnternet erişimi ve ticaretinden vergi alınmasının ekonomilerinin büyüme sektörüne zarar vereceği argümanını ortaya koyuyor.

Kongre, eyaletlerin İnternet erişimi, kullanımı veya içeriğine satış vergisi koymamasını ve çoklu veya ayrımcı yeni vergiler koymamasını sağlamak için ilk adımları attı. Kongre ayrıca, Devletlerin İnternet işlemlerinden satış vergisi gelirleri almaya devam edebilmeleri için Kolaylaştırılmış Satış Vergisi Projesi’nin çalışmalarını teşvik etti ve destekledi, tıpkı işlemler tuğla ve harç bir yerde gerçekleştiyse yapacakları gibidir.

İnternet ticaretine giren perakende işletmeleri, devletin belirlediği kurallara göre İnternet satışlarından satış vergileri almak zorunda kalacak. Satış vergileri, öngörülebilir gelecekte yalnızca eyalet ve yerel yönetimlerin yetkisi altında kalacaktır.

Kolaylaştırılmış Satış Vergisi Sözleşmesi (SSTA), perakendecilerin eyalet dışı alıcılardan vergi toplamasını kolaylaştıracak tek tip tanımlar ve diğer standartlar belirler. SSTA, devletlerin, AB’nin planına çarpıcı biçimde benzer bir bölge dışı para kapma yoluyla İnternet satın alımları üzerinden vergi toplamasını kolaylaştıracaktır.

31 eyalet yeni SSTA’yı halihazırda onaylamış olsa da, uzak İnternet ve posta siparişi satıcılarının hala yasal olarak eyalet dışı tüketicilerden herhangi bir vergi toplama yükümlülüğü olmadığından anlaşma isteğe bağlıdır. Ancak, Temsilci Ernest Istook (R-OK) tarafından Kongre’de sunulan 2003 tarihli yeni Basitleştirilmiş Satış ve Kullanım Vergisi Yasası ve Senatör Mike Enzi (R-WY) tarafından desteklenen bir tamamlayıcı yasa tasarısı, SST A’yı etkin bir şekilde zorunlu kılacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde satış ve kullanım vergileri uygulayan 45 eyaletin çoğu, e-ticaretin gelişini ve genişlemesini, katalog mağazacılığından bu yana finansal istikrarları için en büyük tehdit olarak görüyor. Anayasanın Ticaret Maddesi, Kongreye birkaç Eyalet arasındaki ticareti düzenleme yetkisi verir.

Quill Corp./Kuzey Dakota davasında, Yüksek Mahkeme, uzak satıcı fiziksel olarak eyalette bulunmadıkça bir devletin uzak bir satıcıyla bağlantı kuramayacağına dair uzun süredir devam eden kuralını yeniden gözden geçirdi. ABD Yüksek Mahkemesi, bir eyalette uzak bir satıcının fiziksel varlığının yokluğunda nexus’un kurulamayacağını yeniden teyit etti.

Mevcut bilgilerin bir kısmını gözden geçirdikten sonra, İnternet erişimi üzerindeki vergilere ilişkin moratoryumun uzatılması da dahil olmak üzere Elektronik Ticaret Danışma Komisyonu’nun nihai raporundan ve tavsiyelerinden bir geçici çözüm gelişebileceği görülüyor.

Bebek endüstri argümanı, bir verginin, yeni ürünleri ve yeni teknolojileri genişletmeye ve geliştirmeye devam etmek için hala küçük bir desteğe ihtiyaç duyan gelişmekte olan bir endüstriye zarar verdiğidir. İnternet vergilendirmesini eleştirenler, bunun aynı zamanda anayasaya aykırı ve adaletsiz olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, internet perakendecilerinin gereksiz bir avantaja sahip olduğunu iddia ettikleri için, kara tabanlı perakendecilerin ağlayabileceği şey “haksız”dır.


Bağlantı var internet yok
İnternete bağlanamıyorum
Telefondan internete bağlanamıyorum
Bugün internet neden çekmiyor
Millenicom internet kesintisi sorgulama
Modem internete bağlanmıyor


Hem katalog hem de İnternet satışları için eyaletler, eyaletlerinde yaşayan alıcılardan vergi alabilmek istiyor. Ciddi ve karmaşık sorunlar olmasına rağmen, tahsilat sürecine teknolojinin uygulanması, vergi sistemlerinin standardizasyonu ve eyalet ve yerel yönetimlerin ödeme yapmaktan sorumlu olması dahil olmak üzere tüketiciler ve işletmeler için lehte olacak bir çözüm oluşturulabilir gibi görünüyor. 

Bununla birlikte, önemli bir bağ, bir devletin uzak satıcılar üzerindeki vergilendirme yetkisinin temel taşıdır. Devlet ile uzak satıcı (internet satıcısı olsun ya da olmasın) arasında önemli bir bağ yoksa, devlet uzak satıcıya geçerli bir vergi yükümlülüğü yükleyemez veya bu tür vergileri tahsil etmesini ve iletmesini talep edemez.

Belki de internetin satış ve kullanım vergilendirmesi alanına yeni bir kafa karışıklığı eklemesi gibi, ortaya çıkan teknoloji tabanlı alternatifler sonunda İnternet satıcılarının çok devletli vergi uyumluluğunun bazı yüklerini verimli bir şekilde taşımasına yardımcı olabilir. Halihazırda Avrupa’da kullanılan bir sistem, devletlerin vergilerinin doğru ve verimli bir şekilde tahsili için gerekli görecekleri özelliklerin çoğunu içermektedir. Avrupa Birliği, 15 üyenin tamamının yüksek katma değer vergileri uyguladığı ve tüm perakendecilerin birlik içindeki tüm satışlar için vergi toplaması gerektiği bir sistem geliştirmiştir.

Yani, Portekiz’deki bir müşteri tarafından Almanya’da yapılan bir İnternet satın alma işlemi, Portekiz’deki KDV oranında vergilendirilir; Alman satıcı onu toplar. Amerika Birleşik Devletleri müzakerecileri, bu karmaşık meselelerle ilgili bir anlayışa varmak için uluslararası gruplarla çalışıyor. Eyalet ve yerel yönetimler, 21. yüzyılda ayakta kalabilmeleri için satış ve kullanım vergi sistemlerinin önemli ölçüde değişmesi gerektiğini kabul ettiler.

Sonuç

Kabul edilebilir bir siber vergi sisteminin tasarımında kullanılmak üzere yedi kriter belirlenmiştir. Sistem adil ve basit olmalı, kullanıcı güvenini sağlamalı, vergi kaçakçılığını ve ekonomik bozulmayı önlemeli, ülkeler arasında adil bir denge sağlamalı ve yeni bir vergilendirme biçimi getirmemelidir.

Ülke çapında tek tip bir yaklaşımın güvencesi olmadan, en gelişmiş teknolojik çözüm bile çökecektir. Ülke genelinde kelimenin tam anlamıyla yüzlerce vergi bölgesinden vergi toplamak için çok devletli bir sistem uygulamak için uygun bir yol bularak e-ticaret vergilendirme sorununu çözmek çok önemlidir.

Kolaylaştırılmış Satış Vergisi Projesi, yaklaşık 30 eyalet hükümeti tarafından “her tür perakendeci için, özellikle de çok eyaletli temelde faaliyet gösterenler için, eyalet kullanımının yükünü ve vergi uyumunu kolaylaştıran, kökten basitleştirilmiş bir satış ve kullanım vergisi sistemi geliştirmek” amacıyla başlatılmıştır.  Sonuç, ABD perakendeciliği ve bazılarına göre Amerikan hükümet sisteminin kendisi için uzun vadeli sonuçlar doğuracaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir