Küçük Akıllı Topluluklar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Küçük Akıllı Topluluklar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

8 Temmuz 2022 Dünyada akıllı kent örnekleri Sürdürülebilir ve akıllı kentler 0
Çıkarım Yapmada Kullanılan Bilgi

Otomatik Güncellemeler

Yükleme, indirme, otomatik güncelleme ve bilgi arama için son teknoloji araçlar kullanan GTPNet sitesine parola kısıtlamalı alanlar eklendi. Yalnızca ticaret noktaları ve ticaret noktalarının üyeleri ETO gönderebilir ve sıcak ETO’ları görebilir3. Java, erişimi kontrol etmek, ticari ortakları onaylamak ve ödemeleri yönetmek için kullanılır.

Java tabanlı güvenli altyapı, tüm ticari bilgilerin bütünlüğünü ve gizliliğini sağlar. Sertifikasyon, güvenli ticaretin ilk adımıdır. Potansiyel tüccarlar UNTPDC’nin %100 saf Java tabanlı uygulamasını indirir ve bunu BM’ye bankacılık, ticaret ve hizmetleri hakkında referans verileri sağlamak için kullanır.

BM tarafından onaylandıktan sonra şirket, ağa erişmek için standart İnternet tarayıcısında bulunan Java uygulamasını kullanır. Benzer şekilde UNCTAD’ın akıllı kart projesi de uluslararası ticarette ödeme akışını kolaylaştırıyor. Bir sonraki bölümde tartışıldığı gibi, birinci ve ikinci seviye akıllı kartlar, güvenli ETO, gizlilik, ödeme bilgisi bütünlüğü, kimlik doğrulama ve benzerlerine izin verir.

Güvenli Elektronik Kimlik Doğrulama Bağlantısı (SEAL) projesi ve konsepti, Birleşmiş Milletler Ticaret Noktası Geliştirme Merkezi tarafından geliştirilmiştir. Akıllı kart projesi, uluslararası ticarette ödeme akışlarını kolaylaştırıyor. Birinci seviye akıllı kart, kullanıcıların kullanıcı profillerini SEAL’de otomatik olarak doğrulamasına ve GTPNet’te ETO’nun güvenliğini sağlamasına olanak tanır.

İkinci düzey akıllı kart, bilgilerin gizliliğine, ödeme bilgileri bütünlüğüne, kart sahibi hesabı kimlik doğrulamasına, satıcı kimlik doğrulamasına ve İnternet ve GTPNet üzerindeki ETO sistemi ile birlikte çalışabilirliğe olanak tanır.

Bununla birlikte, ticaret noktalarının çoğu büyük şehirlerde bulunmaktadır ve pek çok az gelişmiş ülke hala ticaret noktası hizmetlerinden yoksundur. GTPNet siteleri de çok geniştir ve iyi organize edilmemiştir. KOBİ’ler için ticaret noktası programlarını iyileştirmenin yolları üzerine yeni bir uluslararası forum, muhtemelen sadece yeni ihracatçılara açık özel e-ticaret programları oluşturarak, ihracat yapmayan şirketleri teşvik etme ve onlara yardım etme gerekliliği de dahil olmak üzere birçok öneride bulundu; yönetim için rehberlik sağlamak; ithalat-ihracat işlerinin birden çok dilde yapılabilmesi için tercüme hizmetleri sağlanması; ve uygun çevrimiçi ödeme mekanizmaları sağlamak.

Küçük Akıllı Topluluklar

LINCOS girişimi, MIT’deki Medya Laboratuvarı olan Fundación Costa Rica para el Desarrollo Sostenible ve Instituto Tecnológico de Costa Rica tarafından 1998’de ortaklaşa geliştirildi. LINCOS, model olarak Hewlett Packard’ın E-içermesini seçti. 10’dan fazla akademik kurum ve en az 10 teknoloji şirketi ile ittifakları vardır.

Başlangıçta, LINCOS bilgisayarları, çevre birimlerini ve jeneratörleri barındırmak için geri dönüştürülmüş nakliye konteynırları kullandı. Her birim, İnternet erişimi de dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sağlamak için beş bilgisayar ve diğer olanaklardan oluşuyordu; sağlık, eğitim, bankacılık ve devlet hizmetleri; elektronik ticaret; KOBİ’ler için teknik destek; telekom ve bilgi merkezleri; video konferans ve eğlence; orman, toprak ve su analizi; ve benzeri. Projenin nihai hedefi, ağ içindeki her topluluğun teknolojilerle ilgili kararlar almasına ve bunları bağımsız olarak geliştirmesine izin vererek sürdürülebilirliği sağlamaktır.

Her birim uyduyla çalıştırılır ve güneş enerjisi etkindir ve geleneksel altyapılardan bağımsız olarak çalışabilir. Uydu çanak antenleri, onları gerektiğinde herhangi bir telekom ağına veya ana istasyona bağlar. Eggers ve Siefken (2000), LINCOS’un performansı hakkında şunları söylüyor:

LINCOS üniteleri, herhangi bir dağ, orman veya köye götürülebilir ve en uzak noktada bile web’de gezinme, telefon ve e-postayı kullanılabilir hale getirebilir. Kendi jeneratörleri ile donatılmış bu üniteler, ne harici enerjiye ne de haberleşme kablolarına ihtiyaç duyar; doğrudan uydu üzerinden bağlanırlar.

Üniteler, beş bilgisayarla donatılmış bir konteynere kurulur. Daha fazla bilgisayarın eklenmesi gerekiyorsa ek LINCOS birimleri sağlanacaktır. Her birim için yatırım Dominik Cumhuriyeti’nde 85.000 $ ve Kosta Rika’daki San Marcos de Terazu’da 50.000 $ kadar yüksekti, ancak üretimdeki artışla birlikte azalması bekleniyor.

2000 yılında LINCOS, ALCA TEL’in Latin Amerika’da teknolojik yenilik için birincilik ödülünü kazandı. Yarışmaya Latin Amerika’da 30’dan fazla proje katıldı.

Kosta Rika’da halihazırda konuşlandırılmış olan prototip LINCOS siteleri çeşitli faydalar sağlıyor. Örneğin, kahve yetiştiricileri dünyadaki en iyi fiyatları ve gelecek haftanın hava durumunu bulmak için LINCOS sitelerini kullanıyor. LINCOS’un yardımı sayesinde, Kosta Rikalı kahve çiftçileri de Web sayfaları oluşturdu ve ekipman satın almak için bütçe talep etmeyi ve ticari markalarını kaydetmeyi öğrendi.


İhtiyaç ve yaşanılan yerin koşullarına göre teknolojik ürünler değişiklik gösterir
Sürdürülebilir ve akıllı kentler
Dijital bağımlılık Nedir
Dünyada akıllı kent örnekleri
Dijital bağımlılık pdf
Dijital BAĞIMLILIK slayt
Dijital BAĞIMLILIK türleri
Teknoloji bağımlılığı makale pdf


Bir konteyner, ekipmanı uzak topluluklara taşımak için bariz avantajlara sahip olsa da, “konteyner konsepti” daha sonra “geçicilik” kavramını yarattığı için terk edildi; hedef kullanıcılar bunu “toplulukta kök salmış” olarak görmediler ve projenin topluluğa “yukarıdan aşağıya” bir şekilde tamamlanmış bir “geliştirme paketi” olarak sunulduğu hissini geliştirme eğilimindeydiler. LINCOS’un ikinci bir dezavantajı, fakirlere yardım etmek yerine nispeten zengin insanları kendine çekmesidir.

Dünya Bankası’ndan Charles Kenny’ye göre, LINCOS, hedef kitlenin yeterli ilgisini çekmediği için karışık sonuçlar elde etti. “Yoksul insanlar internetin tüm sorunlarının cevabı olduğunu düşünmüyor gibi görünüyor” diyor.

POLİTİKA UYGULAMALARI: YEREL, ULUSAL VE KÜRESEL

BİT maliyetlerinin hızla düşmesi, kullanıcı dostu yazılım ve arayüzlerin geliştirilmesi ve İnternet’in çok yönlülüğü, geliştirme engellerinin çoğunu aşma potansiyeli sunuyor. Gelişmekte olan ülkelerdeki sivil toplum, hükümetler ve girişimciler, yeni ve eski teknolojilerin uygun bir kombinasyonunu tasarlayarak ve daha uzun vadeli bir plan bağlamında projeler belirleyerek, yüksek oranda dışlanmış toplulukları hedefleyerek dijital uçurumu kapatmak için harekete geçebilirler. yararları daha geniştir.

Bu makalede tartışılan ağlar, gelişmekte olan ve gelişmiş ülkeler arasındaki dijital uçurumu bir dereceye kadar kapatmaya yardımcı olsa da, bunların çoğu henüz gelişmekte olan ülkelerde gerçekten dışlanmış nüfuslara ulaşamıyor. Örneğin, ağırlıklı olarak zengin insanlar LINCOS’tan yararlanmaktadır. Benzer şekilde, gelişmekte olan ülkelerin küçük köylerinde ticaret noktası programları bulunmamaktadır.

Hizmetler uygun fiyatlı ve hedef kitleye uygunsa, gelişmekte olan ülkelerde modern BİT’ler için kullanılmayan devasa bir pazar vardır ve e-iş şirketlerinin hizmetlerini hayırsever yollarla sağlaması gerekmez.

LINCOS’un bir ortağı olan HP’nin E-inclusion direktörü Lyle Hurst, 2002’de mobil dijital topluluk merkezlerinin ilgili herkes için önemli bir pazar fırsatı olacağını söyledi. Potansiyelden yararlanmak için, dijital olarak dışlanmış nüfusun ihtiyaçları ve yerel olarak mevcut uzmanlık ve kaynakları kullanarak bu ihtiyaçları karşılamak için en uygun ağlar hakkında kapsamlı araştırmalara ihtiyaç vardır.

LINCOS ve GTPNet’in deneyimleri, bu makalede tartışılan ağların en büyük dezavantajlarının hedef kitle ile ilgili farkındalık ve ilgi eksikliği olduğunu göstermektedir. Ulusal hükümetler, uluslararası kuruluşlar ve teknoloji pazarlamacıları, hedef kullanıcıları bu tür ağların potansiyel faydaları konusunda eğitmek için birlikte çalışmak zorundadır.

Belki de aynı derecede önemli olan, Rossman’ın, hedeflerine ulaşmak için bilgi bulma ve uygulama yetenekleri açısından ayrıcalıklı ve ayrıcalıksız gruplar arasındaki eşitsizliği “akıcılık ayrımı” olarak adlandırdığı şeydir. Cihazlara, ekipmanlara ve içeriklere eşit olmayan erişimden kaynaklanan dijital uçurumu kapatmak önemli olmakla birlikte, politika yapıcıların da pasif olarak bilgi tüketenler ile bulma ve bulma motivasyonu ve becerisine sahip olanlar arasındaki akıcılık uçurumunu kapatmak için çalışmaları gerekmektedir. amaçlarına ulaşmak için bilgiyi uygularlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir