Kullanım Avantajları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Kullanım Avantajları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

31 Ekim 2021 Sınıfta teknoloji kullanımı Teknolojinin avantajları ve dezavantajları Teknolojinin yararları eodev Teknolojinin yararları kısaca Teknolojinin yararları ve zararları kısaca eodev Teknolojinin zararları nelerdir eodev 0
Çoklu Depolu Araç Yönlendirme

CMC’nin Sınırlamaları

Bazı insanlar bir klavyeye dokunmaktan bile korkarlar, bir yazılım programıyla çalışmaya çalışmak şöyle dursun. Bu tür korkular, CMC’yi kullanmada yetkin olmanın önündeki bir engeldir ve bireylerin bilgisayar kullanımı için minimum becerileri öğrenme konusundaki tereddütleriyle yüzleşmelerini gerektirir. İdeal olarak, teknolojiyi kullanma konusunda rahat olacaklar ve daha fazlasını öğrenip yeni becerilerini geliştirecek kadar özgüven sahibi olacaklardır.

Acemi bilgisayar kullanıcıları, CMC’nin geniş alanı ile karşı karşıya kaldıklarında şaşkınlık ve kafa karışıklığı yaşayabilirler. Neyse ki, kitle tüketici pazarı için yeni yazılım sürümleri ve yeni sistemler geliştirildikçe CMC için gereken donanım ve yazılımın kullanımı daha kolay hale geliyor.

Şu anda metin tabanlı bir ortam olduğu için CMC’de iyi yazma becerileri önemlidir. Gerekli klavye ve yazma becerilerini edinmemiş acemi kullanıcılar, başkalarıyla anlamlı bir şekilde iletişim kuramamaktan dolayı hüsrana uğrayabilir. Günlük yüz yüze iletişimde, insanlar mesaj göndermek ve yorumlamak için beden diline, yüz ifadelerine ve dil tonlamalarına güvenirler. Bu sosyal iletişim ipuçları CMC’de mevcut değildir, bu nedenle yazma yeteneği giderek daha önemli hale gelir.

CMC, başkalarına ulaşmak için harika bir ortamdır, ancak amacı kişisel insan temasının yerini almak değildir. CMC asla insan etkileşiminin yerini almayacak ve almamalıdır. İnsan teması gerekli ve önemlidir, özellikle de insanlar neredeyse her fırsatta bir bilgi bombardımanıyla karşı karşıya kaldıklarında. Çatışmanın çözümü gibi bazı durumlarda yüz yüze etkileşim çok önemlidir. Bununla birlikte, CMC, başka herhangi bir yolla asla etkileşim kurma şansına sahip olamayacak insanları rahatlıkla bir araya getirebilir.

CMC Kullanmanın Avantajları

Sınırlamalar olmasına rağmen, CMC eğitim ve öğretimi geliştirebilecek, iyileştirebilecek ve destekleyebilecek sayısız fayda sunmaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi, CMC’nin bir avantajı, çevrimiçi bilgi ve eğitim içeriğinin bolluğudur.

CMC, eğitim ve öğretim sektörleriyle ilgili çok miktarda bilgi ve kaynağa erişimi mümkün kılar. Eğitmenler meslektaşlarıyla çevrimiçi eğitim hakkında iletişim kurabilir, uzak veritabanlarından sınıflar için faydalı dosyalar indirebilir ve çevrimiçi olarak dersler ve öğreticiler yayınlayabilir. Benzer şekilde, öğrenciler sınıf ödevleri için İnternet kaynaklarını kullanarak sınıf arkadaşları ve araştırma ödevleri ile sanal çalışma grupları oluşturabilirler. CMC, güçlü bir “hakkında okuma, hakkında konuşma, düşünme veya hakkında yazma” bileşenine sahip sınıflar için harika bir varlıktır.

Eğitim ve öğretimde CMC, öğretmenin fiziksel varlığını ve ortamını görünmez kılar ve öğrenme sorumluluğunu öğrencilere yükler. CMC, eğitmenin didaktik bir otorite figürü yerine kolaylaştırıcı olarak hareket ettiği çeşitli öğretim yöntemlerinin kullanımını teşvik eder. CMC, eğitmen ve öğrencilerin rollerinde değişikliklere neden olur.


Teknolojinin avantajları ve dezavantajları
Sınıfta teknoloji kullanımı
Teknolojinin zararları nelerdir eodev
Teknoloji zararları
Teknolojinin yararları ve zararları kısaca eodev
Teknolojinin yararları kısaca
Teknolojinin yararları ve zararları pdf
Teknolojinin yararları eodev


Öğrenci merkezli yaklaşım, CMC kurslarının tipik bir örneğidir ve öğretmenleri yenilikçi yollarla öğretim tasarımı hakkında düşünmeye sevk eder. Geleneksel ders planları çevrimiçi öğretim için uygun olmayabilir. Eğitmen, öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak uygun öğretim etkinliklerini seçmenin yanı sıra personel, sınıf programı, bütçe, çeşitli öğrenme stilleri ve çevrimiçi ortamın yeni sınırlarını da dikkate almalıdır.

Bazı öğretmenler bunu daha fazla iş olarak görse de fayda, etkili öğretimi sağlamak için eğitmenlerden alışkanlık haline gelmiş olabilecek bir süreci bilinçli olarak incelemelerinin istenmesidir. Uygun çevrimiçi içerik, çeşitli öğrenme yolları, öğretim yöntemleri ve içeriği, teknolojinin kendisini ve zamanı en iyi şekilde ele alan etkileşimli etkinlikler gibi, çevrimiçi öğretim tasarlanırken göz önünde bulundurulması gereken çeşitli konular vardır.

Yüz yüze sınıf ortamındaki etkileşimler, dikkat dağınıklığı, alay edilme korkusu, tüm öğrencilerin etkileşim kurması için yeterli zaman veya teşvik eksikliği nedeniyle sınırlı olabilir. CMC aracılığıyla verilen sınıfların öğrencileri, geleneksel sınıfın baskıları ortadan kalktığı için başkalarıyla etkileşime daha duyarlıdır.

Öğrenciler, mesajlara en iyi şekilde yanıt vermek için düşüncelerini toplamak için zaman ayırabilir ve bu ekstra düşünme süresiyle, gönderdikleri açıklamalardan emin olabilirler. Çevrimiçi kurslarda etkileşim genellikle zorunludur; bir bilgisayar konferansında sessiz kalmak görünmez olmaktır.

Çevrimiçi sınıf tartışmaları, öğrenciler için notlar ve hafıza tazeleyiciler olarak hizmet etmek üzere gözden geçirilebilir ve hatta yazdırılabilir. Ayrıca eğitmen, tüm sınıf oturumlarını, ilgili sorunları, çıktıları vb. izlemek için kayıt tutma amacıyla elektronik metin belgelerini ve arşivleri kullanabilir. Bu, tüm tarafları daha sorumlu hale getirmeye ve söylenen senaryolardan kaçınmaya hizmet eder. Bu, öğrencinin ilerlemesini izlemenin ve hızlandırmanın ve gelecekte bunu iyileştirmenin değerli bir yoludur.

CMC coğrafi engelleri aşar. İnsanların iletişim kurmak için fiziksel olarak aynı yerde bulunmaları gerekmez. İşyerinde, evde veya okulda olsun, insanlar mahalledeki veya kıtalardaki biriyle çevrimiçi etkileşim kurmak için ağlarda oturum açabilirler. Bu, özellikle fiziksel engelleri olan veya aksi takdirde böyle bir etkileşim şansı olmayacak uzak yerlerde bulunan kişiler için faydalıdır. CMC, etkileşim kurmak için dünyanın her yerinden insanları bir araya getirebilir.

Coğrafi engelleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, CMC’nin ikili zamansal doğası zaman engellerini ortadan kaldırır. CMC aracılığıyla etkileşimler, senkron veya asenkron olabilir. Senkronize iletişim, konuşmaya katılan tüm tarafların (çevrimiçi) bulunduğu ve bilgisayar ekranında gerçek zamanlı olarak görünen mesajlara anında girdi ve geri bildirim sağladığı yüz yüze görüşmelere benzer.

Asenkron iletişim, mesajların daha sonra başkaları tarafından okunması için bırakılması anlamına gelir. Asenkron iletişim (örneğin, web konferansı), katılımcıların uygun olduğunda “sınıfa gitmesine” izin verir. CMC’nin bu senkron ve asenkron yönleri, iletişimcilere büyük esneklik sağlar.

Bilgisayar erişimi olan hiçbir sosyal grup, başkalarıyla elektronik olarak iletişim kurmaktan dışlanmaz çünkü CMC, geçmişte köprülenemeyen alan, zaman ve sosyal sınırların üstesinden gelebilir. Sosyal statü, iletişimin içeriği ve üslubu ile belirlenir ve bilgi, düşünce, fikir ve görüşlerin özgürce paylaşılması, tüm fiziksel niteliklerin görünmez kılınmasıyla sağlanır.

Son olarak, CMC demografik bilgileri ve yaşam tarzı değişikliklerini ele alır. Bilgisayarlar geçmiş yıllarda karmaşık teknolojik araçlar olarak görülürken, artık “ortalama” insanlar tarafından eğlence ve eğitim amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bilgi çağının gelmesiyle birlikte insanların teknolojiden beklentileri değişti.

Eğitim için Etkileri

Eğitim ve sanayi sektörleri, işlerin yürütülme biçiminde değişiklikler yaşıyor ve bu değişiklikler CMC genişledikçe gelişmeye devam edecek. Rekabetçi kalabilmek, öğrenci nüfusunun daha büyük bir kısmına ulaşmak ve esnek zamanlama ve daha fazla ders seçeneği talebi gibi çok çeşitli öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim kurumları programlarında CMC’yi uygulamaya zorlanmaktadır.

Çevrimiçi öğretim, teknoloji aracılı öğrenmenin daha geniş bağlamının bir parçasıdır ve öğrencileri kendi kendini yöneten, yaşam boyu öğrenenlere dönüştürmek için bir eğitim çerçevesidir. Çevrimiçi öğretmenler tarafından kullanılan ana öğretim stilleri tartışma, işbirliği, özgün öğrenme etkinlikleri ve öz-yansıtma/öz değerlendirmedir. Öğretmenler bu amaçlara ve yöntemlere değer verirler. Üçlü işlevleriyle çevrimiçi sınıf CMC, verimli ve etkili öğrenmeye izin verebilir ve bunları teşvik edebilir ve eğitimi iyileştirmek için bir katalizör görevi görebilir.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir