İşlevler ve Sınırlamalar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

İşlevler ve Sınırlamalar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

31 Ekim 2021 Teknoloji ile ilgili yazılar Teknoloji ve iletişim arasındaki ilişki teknolojik değişim temelinde toplumda nasıl bir değişim meydana gelmiştir? Teknolojik gelişmenin aşamaları Nelerdir Teknolojinin geleceği Teknolojinin toplumsal değişime etkisi 0
Model Yorumlaması

CMC’nin İşlevleri

Bilgisayar konferansı, bilgisayar aracılığıyla etkinleştirilen insan iletişimidir. Bir bilgisayar konferansı, iki veya daha fazla kişinin konuşmak için bir araya gelmesi, bilgisayarları iletişim ortamı olarak kullanması ve bilgisayar iletişimi için geliştirilmiş yazılım olarak tanımlanabilir. Bilgisayar konferansı, bir kişinin diğeriyle e-posta yoluyla konuşması kadar basit veya dünyanın dört bir yanına yayılmış insanların gerçek zamanlı olarak iletişim kurması kadar karmaşık olabilir.

İnsanlar bilgisayar konferansından haberdar olmasalar da farkında olmadan kullanmış olabilirler. America Online, CompuServe ve Prodigy, bilgisayar aracılığıyla insan temasını sağlamak için yaygın olarak kullanılan ilk ticari bilgi hizmetleri arasındaydı. Aslında, bir pazarlama stratejisi, müşterilerin dünyanın her yerinden yeni insanlarla evlerinin güvenliğini ve rahatlığını terk etmeden tanışabilmeleri için bilgisayar konferansı hizmetlerini içerebilir. Konuşma ve sohbet araçları ayrıca insanların başkalarıyla gerçek zamanlı olarak çevrimiçi etkileşim kurmasını sağlar.

Bilişim, araştırma aracı olarak bilgisayar anlamına gelir. Bilişim, zamandan ve paradan tasarruf edebilir, çünkü insanlar kitap kitap araştırma yapmak için fiziksel bir binaya gitmek yerine bir dünya kütüphanesini evlerine veya iş yerlerine getirebilirler. Bilişimde bilgisayar, diğer bilgisayarlara ve ağlara bağlantılar aracılığıyla, birçok veri tabanına erişimi olan sanal bir kütüphane görevi görür.

Bu kütüphaneye sürekli olarak yeni eklemeler eklenmektedir. Bir web tarayıcısı, kişinin bu dünya çapındaki kütüphanede materyal aramasına izin verir. Elbette, web üzerinde sıralama ve kimlik doğrulama işlevlerine hizmet eden hiçbir kütüphaneci olmadığı için kalite kontrol konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Arama ve yer bulma araçlarını kullanmanın yanı sıra, elektronik bülten panolarında, usenet gruplarında ve posta listelerinde de bilgi bulunabilir. Usenet grupları, tartışma gruplarıdır ve her grup, hobiler, kültürel bilgiler, teknik materyal veya belirli ilgi alanları gibi belirli bir konuya yöneliktir. Bu tartışma gruplarına abone olarak, insanlar gönderilen mesajları okuyabilir, daha önce tartışılan konulara cevap verebilir ve diğerlerinin cevaplaması için bir mesaj gönderebilir.

Bilgisayar destekli öğretim ve bilgisayar tabanlı eğitim (CAI ve CBT), eğitim ve bilgisayar bilimi gibi diğer disiplinlerin birleşimine dayanan büyüyen alanlardır. Bilgisayarın eğitmen olarak rolü, CAI ve CBT’de ortak olan beş temel unsurda açıkça görülmektedir. Birincisi, bilgisayar, öğrenciyi programdan kazanılacak yeni anlayışlara ve öğrenciden ne beklendiğine doğrudan veya dolaylı olarak yönlendirir. İkincisi, bilgisayar daha sonra yeni bilgiler sunar.

Etkileşim, öğrencinin program boyunca ortaya çıkan yeni bilgilere yanıt verdiği bir sonraki bileşendir. Başlangıçta bu etkileşim, öğrenciyi yönlendirme ve ipucu verme şeklini alır ve yavaş yavaş daha karmaşık sorgulamaya geçer. Dördüncü faktör olan geri bildirim, öğrenciye girdiği her yanıt için anında sağlanır.

Son olarak, öğrencinin sunulan içerikteki ustalık düzeyini test etmek için CAI/CBT programlarına bir tür değerlendirme dahil edilir. Geleneksel bir sınıfta bir öğretmenin öğrencileri eğittiği ve değerlendirdiği gibi, CAI/CBT programları da öğrencileri program içeriğine yönlendirmek, bilgi sunmak, öğrencilere materyalle etkileşimde bulunmaları için geniş fırsatlar sağlamak, öğrenci girdilerini kabul etmek ve öğrencilerin girdilerini kabul etmek için geliştirilir. sonuçta anlama ve uygulama için test etmek.


Teknolojik gelişmenin aşamaları Nelerdir
Teknoloji ile ilgili yazılar
Teknoloji ve iletişim arasındaki ilişki
Teknolojinin geleceği
teknolojik değişim temelinde toplumda nasıl bir değişim meydana gelmiştir?
Teknolojinin toplumsal değişime etkisi
iletişim, teknoloji ve toplum
Teknoloji ve felsefe ilişkisi


Bununla birlikte, CAI ve CBT, geleneksel sınıf öğretiminden farklıdır çünkü öğrenci, materyal aracılığıyla kendi hızını kontrol edebilir. Bir konu diğerinden daha zorsa, öğrenci bir sonraki konuya geçmeden önce içeriği kavramak için ihtiyaç duyduğu kadar zaman alabilir. CAI ve CBT de geleneksel sınıftan farklılık gösterir, çünkü öğrenciye bilgilerin sıralanmasını seçme kontrolü verilir.

CAI ve CBT programları doğrusal, modüler veya hiper ortam olabilir. Son iki durumda, öğrenci kendisini en çok ilgilendiren içeriği seçebilir, programın bu bölümünü tamamlayabilir ve ardından ele alınacak bir sonraki konuyu seçebilir. Bireysel ilerleme hızı ve bilgi sıralaması, geleneksel sınıflarda öğrencilere nadiren sunulan seçeneklerdir, ancak bunlar CAI ve CBT için normdur.

CAI/CBT, bilgisayar konferansı ve bilişim kendi başlarına ayırt edici alanlardır, ancak hepsi bilgisayar aracılı iletişimin genel alanına girer. CMC’nin geniş kapsamı çevrimiçi iletişimi, bilgiyi ve talimatı birleştirir. Bir kişi, bilgisayar aracılığıyla iletişimin gerçek amacı olan, insanların çevrimiçi iletişim kurmasını sağlayan bilgi ve verileri göndermek ve almak için tasarlanmış sistem ağlarının altyapısı aracılığıyla başka bir kişiyle, insan gruplarıyla veya veri tabanlarıyla iletişim kurabilir.

CMC’nin Sınırlamaları

Tabii ki, CMC bazen aradığımız eğitici gümüş kurşun değildir. Kısıtlamalar arasında bazı öğrenme alanlarının CMC için uygunluğu, teknoloji erişilebilirliği sorunları, teknofobi ve acemi kullanıcılar, bazı kişilerin yazma becerilerinin olmaması ve yüz yüze iletişimin olmaması sayılabilir.

CMC, insan etkileşimi, araştırma ve öğretim için kolaylaştırıcı bir ortam olmasına rağmen, eğitim ve öğretimde tüm amaçlar için pratik değildir. Birincisi, şu anda metin tabanlı olduğu için CMC, motor becerilere ve dokunsal öğrenicilere hitap etmede zayıftır. CMC, yazma, analiz etme, problem çözme, ilgi alanları ve tutumlarla başa çıkmak için iyi bir öğretim aracıdır. Ses ve video yetenekleri, CMC’de kullanım için hızla ekonomik hale geliyor ve CMC’nin metin tabanlı modalitelerin ötesine geçmesine izin veriyor.

CMC’nin bir diğer sınırlaması, donanım ve yazılıma erişilebilirliktir. Elektronik olarak etkileşimde bulunmak için bir bilgisayar, modem, telefon hattı veya kablo ve iletişim yazılımına ihtiyaç vardır. Ancak kişilerin iş yerinde, evde, eğitim kurumunda, yerel kütüphanede veya siber kafede donanım ve yazılıma erişimi yoksa CMC gerçekleşemez.

Evde gerekli donanım ve yazılıma sahip olanlar için, donanım ve yazılımı sürekli olarak yükseltme ve yeni eklentilerin ve yükseltmelerin mevcut donanım ve yazılımlarla uyumlu olmasını sağlama sorunu vardır. Ve yeni teknolojilerin fiyatları düşse de, daha iyi iletişim için eklentiler ve yükseltmeler hala pahalı olabilir. Ayrıca, video ve ses formatları CMC’yi giderek daha fazla desteklediğinden önemli bant genişliği sorunları ortaya çıkacaktır.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir