Liderlik Nitelikleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Liderlik Nitelikleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

8 Haziran 2022 Dijital liderlik Nedir Teknoloji liderliği ppt Teknolojik liderlik Nedir 0
Destek Gereksinimleri

Uzman Sistemler 

Bu makale, Ciba-Geigy Corporation’ın bir ES projesiyle ilgili deneyimlerini inceleyerek uzman sistem (ES) proje şampiyonunu, proje şampiyonunun ayrılmasıyla sekteye uğratarak tartışmaktadır.

Uygun optik parlatıcı ürünlerinin satış temsilcileri tarafından tanımlanmasını desteklemek için geliştirilen OpBright Uzman Sistemi, üstün müşteri hizmetleri ile rekabet avantajı sağlamayı amaçladı.

Projenin başarısına kendini adamış hayati gücün tanıtımı ve transferi ile ES bir çıkmazla karşılaştı. Proje şampiyonu olmayan ES için ivmeyi korumanın zorlukları tartışılmaktadır. Son olarak örgütleri aynı kaderden uzaklaştıracak öneriler sunulmuştur.

Proje şampiyonunun rolü, Schon’un (1963) çığır açan çalışmasından bu yana başarılı proje geliştirme için hayati olarak kabul edilmiştir. Bilgi sistemleri için bir proje şampiyonu, “sistemi desteklemek için kişisel çabaları sistemin başarılı bir şekilde benimsenmesi için kritik olan kilit bir birey” olarak tanımlanır.

Özellikle ES projeleri için proje şampiyonu, bu teknolojinin başarılı bir şekilde uygulanması için kritik olarak kabul edilmektedir. ES projelerinin şampiyonları, bilgi ve uzmanlığın tanımlanması, belgelenmesi ve dağıtılması, bilgi paylaşımını kolaylaştırması nedeniyle diğer projelerden farklıdır. Proje şampiyonlarının özellikleri bir sonraki bölümde tartışılmaktadır.

Resmi Pozisyon

Bir proje şampiyonu genellikle uygulama alanından bir yöneticidir, ancak danışmanlar veya satıcılar gibi harici kuruluşlardan gelebilir. Şampiyonlar yönetici olabilir veya başka resmi görevlerde bulunabilirler.

Şaşırtıcı bir şekilde, şampiyonlar nadiren resmi BT işlevlerinden gelir ve BT yöneticilerini çok tutucu, teknolojik yeniliklerin düşmanı ve hatta beceriksiz olarak görebilirler. Role atanmak yerine, bir projeye olan ilgi ve kişisel inanç, şampiyonu ortaya çıkmaya zorlar. Bir kişiyi resmi olarak atamak aslında onun ölümüne yol açabilir. Bir kez ikna edildiğinde, şampiyon girişimci bir ruh sergiler.

Liderlik Nitelikleri

Şampiyon, iş sorumluluklarının çok ötesine geçme eğilimindedir ve hatta yönetim direktiflerine karşı gelebilir. Şampiyonlar, sıradan liderlerden daha fazlası olarak nitelendirilir. Dönüşümcü liderlik davranışları sergilerler.

Bu tür liderlik, sorumlulukların yeniden tanımlanması, yetki sınırlarının yeniden düzenlenmesi, güç merkezlerinin değiştirilmesi ve ödül planlarının ayarlanması gibi organizasyonel değişim getirmeyi amaçlayan sistemlerin uygulanması için özellikle değerlidir. Bilgi depoları olarak ES, kesinlikle bu nitelikteki değişimi başlatma potansiyeline sahiptir.

Güç Temeli

Resmi pozisyona veya kişisel ilişkilere atfedilebilen bir miktar güç, şampiyonlar tarafından tutulur. Azalan güç, projenin başarısız olmasına neden olabilir. Şampiyonlar, organizasyon üyeleri tarafından etkili veya prestijli olarak algılanır.

Başkaları tarafından bu algı, takipçileri çekmek için planlanmış bir etki stratejisinin sonucu olabilir. Bu tür etki stratejileri, izlenim oluşturma, rasyonel gerekçelendirme, iddia veya ikna edici iletişimi içerir. Şampiyonların faaliyetleri kasıtlı olarak desteklenebilse de, etki taktikleri her zaman olumlu bir ışık altında değerlendirilmez.


Dijital liderlik Nedir
Teknolojik liderlik Nedir
Teknoloji liderliği ppt
ISTE Standartları
Dijital kültür Nedir


Değişim için Vizyoner Perspektif

Şampiyon, projeyi tamamlamak için itibarını riske atarak kendini tehlikeye atmaya isteklidir. Şampiyon bir vizyon sahibi olarak hizmet eder ve enerjisini bu vizyona ulaşmak için değişim yaratmaya yönlendirir. Etkileme stratejilerinin başında ikna edici iletişim gelmektedir. Vizyon, başkalarının vizyonu anlaması ve desteklemesi için açıkça iletilmelidir. Gerçekçi olmayan veya yanlış anlaşılan bir vizyon, proje başladıktan çok sonra başarısızlıkla sonuçlanabilir.

BİR VAKA ÇALIŞMASI

Merkezi İsviçre, Basel’de bulunan uluslararası bir kimyasal üretim firması olan Ciba-Geigy Corporation, sürekli olarak ilerici imajını destekleyerek pazarda konum kazanmaya çalışmaktadır. Ciba-Geigy, özellikle Boyarmaddeler ve Kimyasallar Bölümü için önemli olan müşteri hizmetini vurgulamaktadır.

Bu bölüm, kurumsal satışların yaklaşık %20’sini temsil eden kumaş boyaları, optik parlatıcılar ve endüstriyel kimyasallar dahil olmak üzere 2.000’den fazla ürün üretmektedir. Uygun optik parlatıcı ürünlerinin tanımlanmasını desteklemek için geliştirilen OpBright Uzman Sistemi, bölümün başkan yardımcısı (VP) tarafından dahili bilginin yönetiminden elde edilebilecek faydalar sağladığı için desteklendi.

Başkan Yardımcısı, önceki araştırmalarda da bulunduğu gibi, etkili bilgi yönetiminin iş performansını etkileyebileceğine ikna olmuştu. OpBright’ın beklenen faydaları arasında, aşağıdaki bölümlerde tartışıldığı gibi, rekabet avantajı elde etme, müşterilere daha hızlı yanıt verme, tutarlı kaliteli müşteri hizmetleri, yeni satış elemanları yetiştirme ve ürün uzmanlığını yönetme sayılabilir.

Rekabet Avantajı Kazanın

Lider bir boyarmadde ve kimyasal üreticisi olarak Ciba-Geigy, rekabet avantajı elde etmek için BT’nin değerini önemli bir araç olarak kabul etmektedir. Sürekli olarak ilerici imajını güçlendirerek pazarda konum kazanmaya çalışan Ciba-Geigy, BT’yi doğrudan pazarlamada kullanma ihtiyacının altını çizdi. Başkan Yardımcısı tarafından desteklenen satış ekibi tarafından dizüstü bilgisayarların kullanılması, satış gücü performansını artırmanın yanı sıra bu imajı yansıtmak için oldukça görünür bir araç sağlar.

Müşterilere Daha Hızlı Yanıt Verin

Satış gücü ile bölüm ofisi arasındaki hız, makbuz ve yanıt ve içerik bütünlüğü gibi faktörler açısından geliştirilmiş iletişim, satış ekibi tarafından dizüstü bilgisayarların kullanılmasıyla gerçekleştirildi.

Örneğin, çevrimiçi sipariş işleme envanterine ve satış hizmeti sistemine erişim, satış temsilcilerinin bir satış işlemini daha hızlı tamamlamasını sağlayarak çalışan üretkenliğini artırır ve daha duyarlı ve etkili müşteri hizmeti sağlar.

Bu başarı tadı, Başkan Yardımcısı’nı daha fazla gelişme aramaya yöneltti. Şirketin bilgisayar satıcısı IBM ile yapılan resmi olmayan toplantılarda Başkan Yardımcısı, uzman sistem uygulamalarının tanınan bir faydası olan bir ES’nin uygulanması yoluyla müşteri desteğinin geliştirilebileceğine ikna oldu.

Tutarlı Kaliteli Müşteri Hizmeti Sağlayın

Başkan Yardımcısı, yerinde satış görüşmeleri sırasında bireysel müşteri uygulamaları için optik parlatıcıların uygun kullanımıyla ilgili hızlı ve uzman tavsiyesi sunmanın önemini anlayacak bilgiye sahipti. Optik parlatıcılar çok çeşitli son ürünler için kullanılır.

Tekstiller, kağıt ürünleri ve deterjanlar için, renklendirmeyi geliştirmek, yani “beyazları daha beyaz ve parlakları daha parlak” yapmak için optik parlatıcılar uygulanır. Tekstil dışı uygulamalar, otomotiv parçalarındakiler gibi sızıntıların test edilmesini içerir.

Bu nedenle satış görevlileri, dikkate alınması gereken faktörlerin büyük ölçüde değişebileceği çok çeşitli uygulamalarla ilgili uygun ve spesifik önerilerde bulunmaya zorlanır.

Bir satış elemanının müşterilerin sorularına cevap verememesi, satışların gecikmesine veya kaybolmasına neden olabilir. Bu etkinin farkında olan Başkan Yardımcısı, satış karlılığını artırmanın bir yolu olarak uzman sistemi savundu. Yanıtlarda tutarlılık ve kalite korunurken, bireysel müşteri soruları anında ele alınabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir