MTIG Programı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

MTIG Programı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

9 Şubat 2022 TİG Eğitimi Tig sertifikası nasıl alınır 2021 tig veri girişi e-devlet Tig Veri girişi nasıl yapılır 0
Elektronik Tablo Sistemleri – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

MTIG Programı

Burada programın yalnızca en belirgin özelliklerini tanımlıyoruz.

Kısa dersler

Tipik sömestr (10 kredi saatlik) kursların bizim amaçlarımız için uygun olmadığını oldukça erken fark ettik. Kısa bir zaman diliminde birçok farklı konuyu ele almamız gerekiyordu. Çözüm, bir öğrencinin bir yılda sadece 10 veya 12 yerine 20 veya 24 ders alabilmesi için yarım dönem dersleri (5 kredi saat) tasarlamaktı. Bu çözüm, alışılmadık derecede büyük bir dersi ikiye bölerek yerleştirmemize hala izin veriyor. art arda iki dönemde alınması gereken dersler.

Münhasır olmayan özveri

Program tam zamanlı bir özveri formatında mükemmel bir şekilde sunulabilse de, sadece akşam sınıf formatı ile başlamaya karar verdik. Karar, bu program için potansiyel pazar hakkında topladığımız bilgilere dayanıyordu: çok fazla vardı. çalışan mühendisler ve yöneticiler arasında ilgi vardı ama kimse bir yüksek lisans programına kaydolmak için işini bırakmazdı. Bu yeni becerileri, halihazırda yönetim pozisyonunda olan kişilere sağlamakla özellikle ilgilendiğimiz için, en iyi seçenek, normal çalışma saatlerinden sonra sınıflar içeren yarı zamanlı bir program oluşturmaktı.

Çalışmaların süresi

Öğrenciler aynı anda sadece üç ders (bir yılda 12 ders) alırlar. Program toplam 24 dersten oluşmaktadır, bu nedenle bir öğrencinin programı tamamlaması yaklaşık iki yıl alacaktır. Son yarıyılda, öğrenci ayrıca bireysel bir capstone projesi yapmak zorundadır. Çoğu durumda bu proje öğrencinin çalıştığı şirket için yürütülür. Bu akademik yükün (üç ders), tam zamanlı bir işi (özellikle BT işleri) olan bir kişinin büyük başarısızlık riski olmadan üstesinden gelebileceği maksimum yük olduğunu geçmiş deneyimlerden biliyorduk.

Metodoloji

Karşılaşmamız gereken ilk sorun, zor BT derslerini heterojen (birçoğu zaten çok fazla BT biliyordu) ve mutlaka teknoloji ile motive olmayan (grubun en az yarısı) bir gruba nasıl öğreteceğimizdi.

MBA programlarının yaklaşık %60’ı bir BT dersi içermesine rağmen, öğrenciler genellikle bundan memnun değildir ve oluşumlarında kilit bir ders olması gereken bu ders, aşılması gereken bir engel haline gelir. Genellikle bu, öğrencinin gerçekten ilgilendiği şeyden kopan aşırı teknik bir yaklaşımdan kaynaklanır: BT onu nasıl daha iyi bir yönetici yapacak ve BT tarafından açılan yeni fırsatlardan nasıl yararlanabilecek. Bacon ve Fitzgerald’a göre, “Alabilecekleri ve kullanabilecekleri faydalı modellerle pratikle ilgili, anlayışlı, entegre temalar beklemeye eğilimlidirler”.

Yaparak öğrenmenin, teknik yönelimli olmayan öğrenciler arasında motivasyonu artırmanın harika bir yolu olduğuna inanıyoruz. Örneğin, internet ile ilgili bir power point sunumu yapmak yerine, kendi seçtikleri bir e-ticaret sitesini bir araya getirmelerine yardımcı oluyoruz. Tüm BT kurslarımızda, amacı bazı belirli becerileri veya bazı yazılım araçlarının nasıl kullanılacağını öğretmek değil, öğrencilerin teknolojiye ilgi duymasını sağlamak olan laboratuvar oturumları vardır.


tig veri girişi e-devlet
TIGAPP
TİG e-Devlet
TİG Eğitimi
Tig sertifikası nasıl alınır 2021
Tig sertifikası kimler alabilir
Tig Veri girişi nasıl yapılır
Tig eğitimi 2022


Büyük bir zorluk, laboratuvar oturumlarını, daha önce teknik becerileri çok az olan veya hiç olmayan kişilerin işi tamamlayabileceği, ancak aynı zamanda bilgiye sahip öğrencilerin de sıkılmayacağı şekilde tasarlamaktır. Her laboratuvar deneyimini bir dizi küçük adım olarak oluşturarak bu ikilemi çözdük. Herkes ilk 3 veya 4 adımı yapmalıdır. Daha deneyimli öğrenciler, ödül olarak 5 veya 6 adım atmaya ve çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı geri bildirim almaya teşvik edilir. Zaman dolduğunda herkes yorgun ama oldukça mutlu ve başardıklarından gurur duyuyor.

Örneğin, internet kursu, öğrencilerin basit bir terminal öykünücüsü aracılığıyla doğrudan bir web sunucusuyla etkileşime girdiği bir laboratuvar deneyimiyle başladı. İlk adımlar basit GET istekleriydi ve ardından belirli başlıklar vb. dahil olmak üzere giderek daha fazla dahil oldu. Bundan sonra HTTP protokolü hakkında konuşmak kolaydı.

Deneyim

Programı duyurduktan bir ay sonra ve neredeyse hiç reklam vermeden daha fazla ayrıntı isteyen birçok telefon aldık. Web sitemiz yüzlerce ziyaret aldı ve birçok aday öğrenci iletişim bilgilerini bıraktı. Talebi daha önce tespit etmemize rağmen, şüphelerimizi doğrulamak hoş bir sürpriz oldu. Ankete katılanların çoğu, bu programın ihtiyaçlarına BT Yüksek Lisans veya MBA programından çok daha iyi yanıt verdiğini düşündüklerini söyledi. Programın açıklanmasından sadece bir ay sonra ilk yıl için tam kayıt (35 öğrenci) aldık. Öğrencilerin çoğu bunun tam da aradıkları program olduğunu söyledi.

Henüz tam bir değerlendirme yapmak için erken ama şu ana kadar öğrencilerin oldukça mutlu olduğunu düşünüyoruz. Geri bildirim bilgileri, öğrencilerin her dersten sonra tamamladıkları kamuoyu yoklamaları ve ayrıca çok farklı geçmişlere sahip bir grup öğrenciyle yapılan toplantılar yoluyla toplanır. %80’den fazlası programdan memnun veya çok memnun olduğunu söylüyor.

İş geçmişine sahip öğrenciler, sadece bazı derslerin gerçekten zor olduğunu, ancak yine de eğlendiklerini ve birçok yeni şey öğrendiklerini söylediler. Daha da önemlisi, teknolojik kursların en ilgi çekici olduğunu ve öğrendikleri yeni şeylerin BT’ye bakışlarını değiştirdiğini söylediler.

Bilgisayar bilimi veya BT öğrencileri, yönetim kurslarını en ilginç buldular (sürpriz değil), ancak daha önce hiç öğrenmedikleri yeni şeyler olduğu için teknik odaklı kurslardan yine de keyif aldılar.

Öğrencilerin en çok takdir ettikleri şey, grubun heterojen yapısıydı. Mühendisler, tamamen BT grubunda asla ortaya çıkmayacak soruları ve yorumları dinleyebildiler. Tersine, iş adamları BT çalışanlarının diline ve görüşlerine maruz kaldılar. Eğitmenler çok çalıştı.

Burada çok fazla zorluk var:

• çok farklı geçmişlere sahip heterojen grup
• çok fazla ilgilenmeyen insanlara zor teknik şeyler öğretmek
• daha yapılandırmacı bir yaklaşım üretmek için dersleri laboratuvarlarla birleştirmek
• hepsi yeni kurslar olduğu için çoğu kursun içeriğini cilalamak

Tüm bunlara rağmen, öğrenciler şimdiye kadarki deneyimden oldukça memnunlar. Hepsi yeni bir dönem için katılımlarını onayladılar ve çoğu ilk deneyimlerinden öğrendiklerine göre birkaç düzenleme yapmayı planlıyor. Başlangıçta oldukça şüpheci olan bazı öğretmenler fikirlerini tamamen değiştirdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir