Multimedya Eğitim Kaynağı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Multimedya Eğitim Kaynağı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

6 Aralık 2021 Çoklu ortam materyalleri nelerdir Çoklu ortam nedir ÇOKLU ORTAM örnekleri Çoklu ortam seti nedir 0
Amortisman Süresi

Öğrenme ve Çevrimiçi Öğretim için Multimedya Eğitim Kaynağı (MERLOT)

MERLOT, yüksek öğretimde öğrenmeyi ve öğretmeyi geliştirmek için yüksek kaliteli çevrimiçi kaynaklar için uluslararası bir kooperatiftir. Kooperatif, yüksek öğretim sistemlerini, konsorsiyumları, bireysel yüksek öğrenim kurumlarını, akademik disiplinlerin profesyonel organizasyonlarını ve bireyleri, öğretme ve öğrenme deneyimini zenginleştirmeye çalışan bir insan topluluğu oluşturmak için birleştirir.

MERLOT, fakülte ve öğrencilerin, kullanımları için değerlendirmeler ve rehberlik içeren dijital öğrenme materyallerini kolayca bulabilecekleri ücretsiz bir web tabanlı kaynaktır. MERLOT, öğretim üyelerinin kendi öğretim yöntemleri ve akademik programlarının öğrenme hedefleri ile uyumlu, öğrenciler için en iyi çevrimiçi öğrenme materyallerini etkili ve kolay bir şekilde seçmesini ve kullanmasını sağlar. Fakülte, öğrenciler, personel ve yöneticiler, bu işbirlikçi çabaya katılmaya ve eğitim kaynaklarını ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde şekillendirmeye davet edilir.

MERLOT’un yol gösterici vizyonu, dünyanın her yerinden fakülte, personel ve öğrencilerin çevrimiçi öğrenme materyallerini ve pedagojiyi paylaştığı önde gelen bir çevrimiçi topluluk olmaktır. Misyonu, fakülte tarafından tasarlanan kurslara kolayca dahil edilebilen hakemli çevrimiçi öğrenme materyallerinin niceliğini ve kalitesini genişleterek öğretme ve öğrenmenin etkinliğini artırmaktır.

MERLOT kaynakları, daha büyük kurslara entegre edilmek üzere tasarlanmış çok çeşitli disiplinler için web tabanlı binlerce öğrenme materyalinden oluşan bir çevrimiçi katalog aracılığıyla sunulur. MERLOT, gerçek öğrenme materyallerini sunucularında saklamaz, sadece materyallerin bağlantılarını ve açıklamalarını sağlar.

Öğrenme materyalleri, koleksiyona kolayca göz atmak için konuya göre düzenlenmiştir. Malzeme türü (simülasyon, öğretici, referans vb.) gibi çeşitli boyutlar üzerinden arama yapılabilir. Malzemelerin çoğu bir web tarayıcısında çalışır. Her bir öğrenme materyali katalog kaydı, materyalleri kullanmak için örnek öğrenci ödevlerine, materyallerin akran değerlendirmelerine ve MERLOT topluluğu üyelerinin yorumlarına bağlantılar içerebilir.

Bu açıklamalar, kullanıcılara çevrimiçi materyalleri seçme, değerlendirme ve öğretme ve öğrenmeye entegre etme konusunda pedagojik bağlam sağlar. MERLOT ayrıca, MERLOT içindeki materyalleri kullanan ve katkıda bulunan kişilerin profillerini de içerir. Üye dizini iletişim bilgilerini, akademik uzmanlık alanlarını ve MERLOT koleksiyonuna katkılardan oluşan bir portföyü içerir.

MERLOT’ta yer alan hemen hemen tüm bilgiler, MERLOT kullanıcıları tarafından eklenmiştir. Kullanıcılar, web tabanlı formları izleyerek öğrenme materyallerinin, öğrenme ödevlerinin, yorumların, akran değerlendirmelerinin ve üye profillerinin açıklamalarını yazarlar. MERLOT koleksiyonuna materyal katkıda bulunmak için, kullanıcının ücretsiz ve yapması kolay bir MERLOT üyesi olması gerekir.

MERLOT ayrıca, öğrenme materyallerinin ve destek kaynaklarının toplanmasının genişletilmesi, düzenlenmesi, gözden geçirilmesi ve genel olarak yönetilmesi gibi sorumlulukları olan disipline dayalı yayın kurulları oluşturmuştur. MERLOT projesi her yıl yeni disiplin alanlarında yayın kurulları eklemeyi planlıyor.


Çoklu ortam seti nedir
ÇOKLU ORTAM Uygulamaları
Çoklu ortam materyalleri nelerdir
Çoklu ortam nedir
Dijital çağda öğrenme
ÇOKLU ORTAM örnekleri
Hipermetinsellik nedir
Dijitalleşme nedir


Önemli teorik veya araştırma konularını ele alan öğrenme materyallerinin bağlamsal olarak doğru, pedagojik olarak sağlam ve teknik olarak kullanımı kolay olduğundan emin olmak için MERLOT bir akran gözden geçirme süreci yürütür. Materyaller, emsal incelemesi için seçilmeden önce bir ön incelemeden geçmelidir.

Bu süreç, burs ve araştırmanın disipline dayalı akran değerlendirmesine göre modellenmiştir. MERLOT’un akran değerlendirme süreci aynı zamanda öğretim teknolojisini geliştiren ve kullanan öğretim üyelerinin profesyonel olarak tanınması için bir mekanizma sağlar. MERLOT, resmi emsal incelemelerini tamamlayan ikinci ve paralel bir inceleme sürecine sahiptir. Bireysel MERLOT üyeleri, MERLOT içindeki öğrenme materyalleri hakkında gözlemler ve değerlendirmeler sağlayabilir.

Kullanıcıların MERLOT arama motorunu kullanmak için üye olmaları gerekmez. İyi ve ilgili çevrimiçi öğretme/öğrenme materyalleri bulmak, bir fakültenin teknoloji kullanımına dahil olmanın ilk adımıdır ve engelleri mümkün olduğunca düşük tutmak MERLOT’un bir hedefidir.

Kullanıcılar, koleksiyonda konu kategorisine göre gezinmenin yanı sıra basit arama ve gelişmiş arama seçeneklerine sahiptir. Basit arama, malzeme kayıtlarında (başlık, yazar, açıklama ve konu) seçilen alanlarda serbest metin aramasıdır. Gelişmiş arama, kullanıcıların aramalarını sınırlamak için çok çeşitli alanlar ve koşullar seçmesine olanak tanır. Aramalar, MERLOT’taki malzemelerin bir listesiyle sonuçlanır ve listelemenin varsayılan sıralaması, en yüksek emsal incelemesine sahip öğeleri en üste, ardından en yüksek kullanıcı derecelendirmesine sahip öğeleri yerleştirir.

MERLOT, belirli disiplinlere odaklanan MERLOT koleksiyonunun alt kümeleri olan disiplin topluluğu web siteleri oluşturmuştur. Burada arama yapmak ve göz atmak, yalnızca o disiplin içindeki sonuçları döndürür. Bu topluluklar aynı zamanda MERLOT yayın kurullarının materyallerin akran değerlendirmelerini yürüttüğü konu alanlarını da temsil eder.

MERLOT kısa süre önce MERLOT-CATS (Akademik Teknoloji Personeli Topluluğu) ve MERLOT-TWO (Çevrimiçi İyi Öğretim) gibi özel ilgi alanı topluluk web siteleri oluşturmuştur. MERLOT-CATS, akademik bilgi işlem destek personeli arasında araçları, yöntemleri ve uzmanlığı paylaşmaya odaklanır. Çevrimiçi materyallerin yazarları burada da faydalı araçlar ve teknikler bulacaktır. MERLOT-TWO, öğretim ve öğrenimde çevrimiçi kaynakları başarılı bir şekilde kullanmayı planlamada fakülte ve fakülte geliştirme uzmanlarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

MERLOT, yirmiden fazla sistem ve yüksek öğretim kurumunun ortaklığını temsil eder. Her kurumsal ortak, MERLOT’a yılda 25.000 ABD Doları ve fakülte ve personel işbirliklerini desteklemek için önemli ayni katkılar sağlar. MERLOT ayrıca yılda 6.500 $ sağlayan kampüs üyelerine ve yılda 50.000 $ sağlayan sürdürülebilir ortaklara sahiptir.

1997 yılında MERLOT’u kuran California Eyalet Üniversitesi, kısmen yıllık ücretlerle desteklenen MERLOT süreç ve araçlarının yönetimi, planlanması ve işletilmesi konusundaki liderliğini ve sorumluluklarını sürdürmektedir. MERLOT ayrıca projeler, hibeler ve erişim üzerinde işbirliği içinde çalışmak için profesyonel topluluklar ve diğer dijital kütüphanelerle ittifaklar geliştirir.

MERLOT, hakemli çevrimiçi kaynaklara erişime ek olarak, etkin kullanımını sağlamak için çeşitli hizmetler sunar. Yıllık MERLOT uluslararası konferansı, yüksek öğrenimde akademik teknolojiyi kullanarak profesyonel gelişim için birçok fırsat sunar.

MERLOT fakülte geliştirme çalıştayı, kurumsal ortaklara, personelin MERLOT’u kampüslerinde nasıl uygulayacaklarını öğrenmeleri için yoğun bir eğitim programı sağlar. MERLOT, geleceğini sürekli şekillendirirken proje yöneticileri konseyi, editörler konseyi ve danışma kurulu için çeşitli planlama ve eğitim toplantıları da yürütür.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir