Öğrenci – Öğretmen İlişkisi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Öğrenci – Öğretmen İlişkisi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

11 Aralık 2021 eğitimde öğretmen-öğrenci ilişkisinin temel boyutları Lisede öğretmen öğrenci öğretmen-öğrenci iletişimi pdf öğretmen-öğrenci iletişimi sınıf yönetimi Öğretmen-öğrenci iletişimi slayt 0
Proje Çalışma Sistemi 

Öğrenci – Öğretmen İlişkisi

Öğrenciler ve öğretmenler birbirlerinden çok şey öğrenirler; farklı becerilere ve uzmanlıklara, farklı bakış açılarına ve kültürel geçmişlere ve farklı çalışma biçimlerine sahiptirler. Buna göre, VHS mesleki gelişim ve ortaöğretim kurslarındaki öğrenciler, çevrimiçi iletişim ve işbirliğinin başarının anahtarı olduğu bu küresel, teknolojik ortamda çalışma dünyasını modelleyerek hem bağımsız hem de ekip etkinliklerinde işbirliği yaparlar.

VHS kursları, öğrenci-öğrenci etkileşimini ve geri bildirimi teşvik eder. Bu geri bildirim, okumalarla ilgili yorumlara verilen yanıtlar veya belirli bir ödevle ilgili yapıcı geri bildirim almak için tasarlanmış daha özel etkinlikler biçiminde gelir. Öğrenciler, ev ödevlerini, çok az veya hiç iletişim kurmadıkları okul dışı bir öğretmene teslim etmezler; öğrenci akranları ve öğretmenle aktif olarak etkileşime girerler.

Öğrencilerin tek başına çalıştıkları ve çalışmaları hakkında çok az veya hiç doğrudan geri bildirim almadıkları yazışma kursları, bu kritik özellikten yoksundur. VHS’de ise, aksine, öğrenciler, genellikle kapsamlı yazılı geri bildirimle birlikte, haftalık veya iki haftada bir notlar alırlar.

Değerlendirme, hem çevrimiçi tartışmalara katılmaya hem de ödevlerin tamamlanmasına dayanır. Katılımcılar çevrimiçi bir kursta yabancılaşmış hissedebileceklerinden, öğrencilerin çalışmalarının zamanında değerlendirilmesini sağlamak, katılımcıların kurs hedeflerine göre nerede olduklarını anlamaları için kritik öneme sahiptir. Özel tartışma konuları, değerlendirmeleri tartışmak için daha fazla fırsat sağlar.

En eski, en büyük ve en geniş kapsamlı sanal liselerden biri olarak (üyeleri 200 kişilik bir kırsal okuldan yaklaşık 4,000 öğrencisi olan bir şehir okuluna kadar değişir), VHS çeşitli pedagojik ve lojistik zorluklarla karşı karşıya kaldı ve birçok ders verildi. Sanal Lise şimdiki boyutuna büyüdükçe öğrendim.

Örneğin, VHS, böylesine büyük bir proje için gereken teknolojiyle tek başına ilgilenmenin zor olduğunu erken öğrendi. VHS başlangıçta sunucularını, tüm profesyonel gelişim ve ikincil kurslarını depoladığı Concord, Massachusetts’te barındırıyordu.


Lisede öğretmen öğrenci
Öğretmen-öğrenci iletişimi slayt
eğitimde öğretmen-öğrenci ilişkisinin temel boyutları
öğretmen-öğrenci iletişimi pdf
öğretmen-öğrenci ilişkileri makale
öğretmen-öğrenci iletişimi sınıf yönetimi
öğretmen-öğrenci iletişimi örnekleri


Ancak, sunucuları denetleyecek yeterli teknik personel olmadan, VHS katılımcıları sık sık kesintilerle karşılaştı. VHS artık, görevi çevrimiçi kurslar için güvenilir depolama hizmeti sağlamak olan bir teknik hizmet şirketindeki devasa sunuculara güveniyor.

En eski ve en önemli keşiflerden biri, her üye okul sahasında bulunan yerel saha koordinatörünün – okulun VHS öğretmenine ve öğrencilerine idari destek sağlamaktan sorumlu bir kişi oynadığı kilit roldü.

Yetkili bir site koordinatörünün bir okulun programa katılımının başarısı için kritik öneme sahip olduğu anlaşılınca, VHS, öğrenciler ve öğrenciler arasındaki yerel bağlantıyı sağlamak için site koordinatörlerini eğiten lisansüstü düzeyde bir çevrimiçi kurs olan Site Coordinator Orientation’ı (SCO) geliştirdi.

Site koordinatörleri, yerel öğrencilerin ve öğretmenlerin VHS’ye başarılı bir şekilde katılmalarına yardımcı olmak için VHS’nin kullandığı eğitim yazılımı teknolojisi ve VHS politikaları ve prosedürleri konusunda dört haftalık eğitim alır. SCO, tüm saha koordinatörleri için zorunludur ve okullar, saha koordinatörü eğitimi tamamlayana kadar öğrencileri sınıflara kaydettiremez.

Yerel destek sağlamanın yanı sıra, VHS site koordinatörleri VHS kursları ve öğretmenleri hakkında geri bildirim sağlar, böylece VHS yöneticilerinin dahil olan birçok farklı okulun ihtiyaçlarını anlamalarına ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemelerine yardımcı olur. VHS’nin hızlı büyümesiyle, sınıfları zaman dilimleri ve çılgınca değişen okul takvimleri arasında koordine etme sorunları ortaya çıktı.

Tüm üye okulların programlarına uygun bir okul takvimi oluşturmanın lojistik olarak imkansız olduğu kanıtlandı. Site koordinatörleriyle yapılan bir dizi röportaj ve bölgesel konferanstan sonra, VHS öğretmenlerinin Bağımsız Öğrenme Fırsatları (ILO’lar) veya kısa bağımsız çalışma modülleri (World Wide Web’i kullanmaktan kolej için para almaya, foto muhabirliğinden para kazanmaya kadar değişen konularda) oluşturduğu bir plan uygulandı. VHS öğrencilerinin, okullarının yarıyılı planlanan on beş haftalık VHS döneminden önce veya sonra bitmesi durumunda VHS kursundan önce ve sonra alabilecekleri, deniz kaplumbağalarına kadar).

VHS öğretmenleri tarafından oluşturulan ILO’ların çoğu, önceden kurs bilgisi gerektirmeden kursun müfredatını geliştirerek belirli bir VHS NetCourse’ı tamamlar.

VHS’nin boyutu arttıkça, bölgesel bölünmeler yaratma olasılığı araştırıldı. Coğrafi konum veya okul takvimine göre düzenlenen daha küçük VHS merkezleri göz önünde bulunduruldu, ancak nihayetinde katılımcılar, okulun uluslararası yönünün, öğrencilerin ve öğretmenlerin dünyanın her yerinden akranlarıyla etkileşim kurma yeteneğinin, kazanılabilecek faydalardan daha değerli olduğunu belirttiler. daha küçük VHS hub’ları oluşturmaktan vazgeçti ve fikir terk edildi.

VHS büyüdükçe başka zorluklar da ortaya çıktı. Büyüyen benzersiz kurs başlıkları kataloğu ile VHS, en popüler kurslarının bölümlerini oluşturma ihtiyacını fark etti ve yeni bir mesleki gelişim kursu oluşturuldu. NetCourse Öğretim Metodolojileri, katılımcıların mevcut bir VHS NetCourse bölümünü etkili bir şekilde öğretmek için gereken pedagoji, metodoloji ve teknolojiyi öğrendiği on beş haftalık bir kurstur.

Yeni VHS kursları oluşturmak isteyen öğretmenler bunu, öğretmenlerin hem çevrimiçi öğretmek için gerekli metodoloji ve pedagojiyi hem de eğitimde gerekli teknolojiyi öğrendiği yirmi iki haftalık bir NetCourse olan orijinal Teachers Learning Konferansında (TLC) yapmaya devam ediyor. benzersiz bir kurs oluşturmak için. Her iki kurs da lisansüstü kredi ve mesleki gelişim puanları için sunulmaktadır ve eğitimli kolaylaştırıcılar tarafından verilmektedir.

VHS, başlangıçta derslerin değerlendirilmesi ve kalite kontrolünün başarılı bir sanal okulun merkezinde olacağını fark etti. 1998’de VHS, üniversite düzeyinde uzaktan eğitim ve öğretim uzmanlarından, devlet eğitim bakanlığı müfredat uzmanlarından ve kriterleri listeleyen Ulusal İçerik ve Müfredat Standartlarını geliştiren VHS öğretmenleri, eğitmenleri ve yöneticilerinden oluşan NetCourse Değerlendirme Kurulu’nu topladı. yüksek kaliteli çevrimiçi kurslar için.

TLC eğitim kursuna dayalı olarak ek bir eğitim yazılımına özgü ve teknik standartlar seti geliştirilmiştir. Geliştirme aşamasındaki kurslar, VHS kataloğuna dahil edilmek üzere onaylanabilmek için bu standartları yakından takip etmelidir. Kurslar, yüksek öğretim standartlarını sağlamak için teslim sırasında da değerlendirilir; Öğretmen katılımına, eğitimin verilmesine, öğrenci sorularına yanıt verilmesine, değerlendirmelere, teslim edilen çalışmaya, öğrenci etkinliğine ve ders içeriğinin bütünlüğüne odaklanılır.

VHS kursları, hem katılımcı ortaokul öğretmenleri için gerekli olan mesleki gelişim kurslarının hem de ikincil kurs tekliflerinin kendileri, çevrimiçi ve yüz yüze sınıflar arasında köprü kuran pedagojiyi vurgular. VHS sınıfları öğrenci merkezlidir ve doğası gereği disiplinler arası olan sorgulamaya yönelik etkinlikler içerir.

Öğrencilerin kendi hızlarında okumaları veya izlemeleri için eğitmen derslerinin metin veya video kasetler aracılığıyla web’e yüklendiği ve iletişimin tek yönlü olduğu diğer web tabanlı tekliflerin aksine, VHS kursları etkileşimlidir ve kapsamlı öğrenciden öğrenciye eğitime dayalıdır. 

VHS, her yıl yaklaşık olarak eşit sayıda kız ve erkek öğrenciye ve ayrıca ekonomik olarak dezavantajlı geçmişe sahip birkaç öğrenciye hizmet vermiştir. Sağırlar için okullar birkaç yıldır VHS’ye katılmaktadır. Başlangıçta, VHS, başarılı sanal öğrencinin teknik açıdan bilgili olduğu ve yüz yüze kurslarda akademik olarak en üst sıralarda yer aldığı fikrini reddetmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir