Öğrenme Hayatı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Öğrenme Hayatı – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

6 Ekim 2021 Dünyada eğitimde teknoloji kullanımı Eğitimde kullanılan teknolojik araçlar Eğitimde teknoloji kullanımı makale Eğitimde teknoloji kullanımı pdf Uzaktan eğitimde teknoloji kullanımı 0
Literatür Taraması

Kodlanmış Bilgi

Kodlanmış ve kodlanmamış bilginin yanı sıra ikinci bir ayrım ortaya çıkıyor: akademik ve profesyonel programlar arasındaki fark. Tarihsel olarak, bir MBA programı profesyonel bir programdır. Şu anda, yukarıda bahsedilen akademik sürüklenme nedeniyle, birçok MBA programı, akademik bir bakış açısıyla iş uygulamaları üzerine düşünmek için fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca bu programlar öğrencilere pasif ve aktif bir şekilde araştırma yapma hakkı tanımaktadır.

İki tür akademik program uygulanabilir. İlk tip genelcidir. Öğrenciler, şirketler içindeki karmaşık işlevleri ve şirketler ile çevreleri arasındaki ilişkileri inceler. Uzman programlar ikinci türdür. Bu programlar, örneğin pazarlamanın insan kaynakları yönetimi gibi bir yönün derinlemesine incelenmesine izin verir.

Bir sonraki bölümde, ilk etapta yönetimdeki deneyim derecesine göre bir ayrım yapacağız. Bu nedenle, üç dönemi inceleyeceğiz: lisans olarak temel eğitim, lisans derecesinden sonraki 10 yıllık süre ile ileri eğitim ve deneyimli bir yönetici olarak dönemde eğitim. Her aşamada mesleki ve akademik programların uygulanabilirliği değerlendirilir.

Öğrenme Hayatı

Dünya çapında, Bologna sürecine rağmen, yükseköğretimde önemli bir farklılaşma yaşanmaktadır. Çoğu Anglo-Sakson ülkesinde, lisans programları geniş bilim alanlarını kapsar ve birçok seçmeli ders sunar. Diğer ülkelerde, lisans düzeyinde bile yüksek öğretim kurumları, farklı nedenlerle giderek daha fazla adanmış ve uzmanlaşmış programlar sunmaktadır.

Ayrıca, örneğin Hollanda gibi bazı ülkeler, iki tür yüksek öğrenimi içeren ikili bir sistem biliyor. Üniversiteler, 3 yıl sonra Fen Bilimleri (veya Sanat) dereceleri verir. Politeknikler (veya bu kurumlara tercih edildiği şekliyle “profesyonel üniversiteler”) 4 yıllık eğitimden sonra “Lisans derecesi” verir. Üniversitelere kabul, 6 yıllık ortaöğretim diplomasına sahip öğrencilerle sınırlıdır. Politeknikler 5 yıllık ortaöğretim diploması olan öğrencilere açıktır.

Profesyonel lisans derecesi, öğrencileri genellikle operasyonel yönetim düzeyinde şirketler ve kuruluşlardaki işlere hazırlar. Profesyonel lisans derecesine sahip birçok öğrenci, işgücü piyasasına girmek yerine akademik bir yüksek lisans programına kaydolmayı tercih etmektedir. Üniversiteye kabul edilmeden önce yarım ila 1 yıllık bir pre-master programı. Hollanda’da, neredeyse tüm akademik lisans öğrencileri eğitimlerine yüksek lisans derecesi ile devam etmeyi tercih ettiğinden, üniversite eğitimli lisans öğrencilerinin piyasa değeri hala bilinmemektedir.

Öğrenciler ilk eğitimleri sırasında hangi yetkinlikleri geliştirir ve işgücü piyasası hangi becerileri gerektirir? Wim Gijselaers ve diğerlerinin araştırma projesi ilk soruyla ilgileniyor.

Eğitimde teknoloji Kullanımı örnekleri
Dünyada eğitimde teknoloji kullanımı
Eğitimde teknoloji kullanımı
Eğitimde kullanılan teknolojik araçlar
Eğitimde teknoloji kullanımının faydaları
Eğitimde teknoloji kullanımı makale
Eğitimde teknoloji kullanımı pdf
Uzaktan eğitimde teknoloji kullanımı

Araştırmacılar, öğrencilerin karmaşık iş problemlerini tatmin edici bir şekilde çözme yetenekleri hakkında bir fikir edinmeye çalıştılar. Öğrencilerin mezuniyetten önceki yıllarda kısmen doğru çözümlerde artış ve yanlış çözümlerde azalma olduğunu bulmuşlardır. Öğrenciler ancak mezun olduktan sonra karmaşık iş problemlerini doğru bir şekilde nasıl çözeceklerini öğrenmeye başladılar ve uzman olmak 10 yıl sürdü.

Bunun nedeni, öğrencilerin üniversitede öğrendikleri bildirimsel bilginin aksine dinamik bilginin edinilmesidir. Dinamik bilgi, karmaşık teorik ve pratik hususları değerlendirme ve bütüncül bir şekilde bir sonuca varma yeteneğidir.

Bu tür bulguların eğitim açısından önemli sonuçları vardır. Eğitim, yansıtma fırsatı sunuyorsa ve teori ile pratiği ilişkilendiriyorsa, dinamik bilginin gelişimini hızlandırabilir. Örneğin, yarı zamanlı bir Bilim Yüksek Lisans programı, yarı zamanlı bir işle birlikte bu hedeflere giden en iyi yol olabilir.

Öğrenciler, kendi araştırmaları yoluyla eksik bilgileri nasıl toplayacağını öğrenirler. Özellikle yüksek lisans tezi, pratik bir problemi çeşitli teorik açılardan yansıtmak ve analiz etmek için birçok fırsat sunar.

Mezun olduktan yaklaşık 10 yıl sonra insanlar mevcut işlerinde uzman seviyesine ulaşırlar. Sonraki yıllarda iş değişiklikleri daha sık gerçekleşir. Aynı zamanda, şirketler çalışanları taramaya ve yönetici olarak potansiyele sahip olanlar ile lider personel pozisyonlarına dönüşecek olanlar arasında ayrım yapmaya başlar.

Yönetici pozisyonları için adaylar genellikle şirkete özel yönetim geliştirme programlarına veya bir yönetici MBA programına kaydolurlar. Yüksek potansiyeller genellikle yüksek kaliteli ve dolayısıyla pahalı yönetici MBA programları için uygundur. Bu programlar, kendi deneyimlerini yansıtmak, parlak katılımcılardan bir şeyler öğrenmek ve son olarak ama bir o kadar da önemli olan yararlı bir ağ geliştirmek için mükemmel koşullar sunar.

Yönetici pozisyonları için aday sayısı, yüksek öğrenim geçmişine sahip tüm çalışanların %20’sinden nadiren daha fazladır. Geri kalanlar, şirkette kıdemli bir personel olarak hizmet etmek için önceden belirlenmiştir. Bu grup için, yeni bir iş veya yeni bir eğitim kursu düşünmenin zamanı geldi. Yüksek Lisans derecesi olmayanlar için seçim açıktır. Kıdemli personel üyeleri için akademik bir derece vazgeçilmezdir. Finans, insan kaynakları yönetimi ve pazarlama gibi belirli alanlarda faaliyet gösterecekleri için uzmanlık derecesi tercih edilir.

Yüksek Öğrenim Programlarının İşletmeye Etkileri

Mintzberg’e göre, bir MBA programı, yönetici olarak sınırlı deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan öğrenciler için kesinlikle uygun değildir. Öğrenciler bir dizi analitik araçla ve işlevsel alanlar hakkında biraz bilgiyle donatılmıştır. Bu programlar, “eğitimden yönetime, kuruluşlara ve topluma yaygın bir yozlaşmaya” katkıda bulunur.

Bu, belirli bir “MBA zihniyetinde” kendini gösterir. Eğitim programları, bu öğrencilerin şirketler ve baskın ekonomi teorisinin arkasındaki varsayımlar üzerine düşünmelerini gerektirmez. 2002 yılında Aspen Enstitüsü “Nereye götürecekler” başlıklı bir rapor yayınladı. Bu raporun sonucu, MBA öğrencilerinin 2 yıllık işletme okulu boyunca önceliklerinde müşteri ihtiyaçları ve ürün kalitesinden hissedar değerinin önemine doğru bir kayma olduğudur. Öte yandan, deneyimli yöneticiler düşüncelerini diğer yönde değiştirme eğilimindedir.

Ek olarak, Mintzberg’in kendi araştırmasına göre, MBA mezunları yalnızca orta derecede başarılıdır ve üniversite lisansları veya mezunları diğer disiplinleri oluşturduğundan, farklı bir geçmişe sahip CEO’lardan kesinlikle daha iyi performans göstermezler. Diğerleri ek kanıtlar sunar.

Mintzberg ve diğerleri de yukarıda bahsedilen “MBA zihniyetinin” tanımına katkıda bulunmuştur. Bu zihniyet, kişilik ve eğitimin ortak etkisidir. Şekil 10.1, bu zihniyetin özelliklerinin özetidir. İkinci sütun, diğer taraftan yöneticilerin göstermesi gereken zihniyetlerin veya davranışsal tercihlerin kısa bir tanımını verir.

Mintzberg haklıysa, MBA mezunları, eğitimleri sırasında tablonun sol tarafında belirtildiği gibi tutumlarında bir artış bildirecektir. Bu hipotezi, bir dizi Avrupa işletme okulu tarafından sunulan ve Hollanda’daki Open University tarafından geliştirilen, AMBA tarafından akredite edilmiş bir uzaktan eğitim MBA programı olan EuroMBA’nın tüm mezunları için test ettik.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir