Online Değerlendirme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Online Değerlendirme – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

28 Şubat 2022 Dijital ölçme Değerlendirme araçları dijital ölçme-değerlendirme araçları flipgrid Uzaktan ölçme uygulamaları 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

Online Değerlendirme

Öğrencilerin kimlik doğrulaması ve doğrulanması, veri bütünlüğü ve erişim kontrolü ve izleme ile ilgili konular, çevrimiçi değerlendirmenin Deakin Üniversitesi’nde ilk yazarın sorumlu olduğu iki çevrimiçi birime nasıl dahil edildiğini şekillendirmede önemliydi.

Daha önce tartışıldığı gibi, değerlendirme ÖYS aracılığıyla teslim edildi, bu nedenle öğrenciler değerlendirmeye erişmek için Deakin kullanıcı adlarını ve şifrelerini kullandılar. Bu, öğrencilerin zaten aşina olduğu bir tanımlama yöntemi kullanma avantajına sahipti. Değerlendirmeyi ÖYS aracılığıyla sunarak, değerlendirmenin ne zaman teslim edildiğini, nasıl iletildiğini ve öğrencilerin değerlendirmeyle neler yapabileceğini de kontrol edebildik.

İlk yıl psikoloji ünitesindeki çevrimiçi değerlendirme biçimlendiriciydi ve final ünite notuna katkıda bulunmadı. Öğretim kadrosu, öğrencilerin değerlendirmeyi istedikleri sıklıkta deneyebilmelerini istedi ve ÖYS bu amaca ulaşılmasına yardımcı oldu. Üç kampüs içi (yani yüz yüze) ve kampüs dışı (yani uzaktan eğitim yoluyla) yaklaşık 1.000 kayıttan oluşan çok büyük bir öğrenci grubuyla, özetleyici birim değerlendirmesi bir MCQ formatında final sınavı ve yazılı bir laboratuvar raporu vardır.

Çevrimiçi testleri kullanmanın iki amacı vardı. İlki, öğrencileri final sınavında bekleyebilecekleri soru türleriyle biçimlendirici olarak tanıştırmak ve kapsadıkları materyale ilişkin bilgilerinin, anlamalarının ve uygulamalarının nasıl değerlendirilebileceğini onlara göstermekti. İkincisi, öğrencilere ünitedeki ilerlemelerini kendi kendilerine değerlendirme fırsatı vermekti.

LMS, bu hedeflere çeşitli şekillerde ulaşılmasına yardımcı oldu. İlk olarak, ünite müfredatını yansıtmak için öğretim kadrosu tarafından seçilen bir test soru bankasının yüklenmesi için uygun bir araç sağladı. İkinci olarak, ÖYS’de yerleşik olan test araçlarını kullanarak, her bir sunum vesilesiyle rastgele seçilen soru kaynaklarıyla, her konudan sabit sayıda soru gibi belirli bir yapıya sahip bir dizi inceleme testi oluşturmak mümkün oldu.

Öğretim kadrosu, öğrencilerin yanlış cevapladıkları soruları takip edebilmeleri için her soruyla kaliteli geri bildirim geliştirdi. ÖYS’nin kullanılması, öğrencilerin kendi zamanlarında, kendi hızlarında ve istedikleri sıklıkta tamamlayabilecekleri çok sayıda gözden geçirme testinin oluşturulmasını sağladı. Birincil motivasyonun öğrenciler için bir gözden geçirme kaynağı sağlamak olduğu düşünüldüğünde, sınava giren kişinin belirlenmesiyle ilgili konular, öğrencilerin biçimlendirici değerlendirme fırsatlarından yararlanmalarını istemekten daha ikincildi.

Öğrencileri çevrimiçi değerlendirmeden yararlanmaya teşvik etmek için final sınavında çıkan sorular test bankasına dahil edilmiş ve öğrencilere çevrimiçi testteki bazı soruların final sınavında olacağı söylenmiştir. Öğrenciler testleri birlikte yapmayı seçtiyse, bu bir sorun olarak görülmedi ve testlere iliştirilmiş puanlar olmadığından personel, testleri sizin yerinize bir başkasının alması için bir neden olmadığını düşündü.


Dijital ölçme Değerlendirme araçları
Uzaktan ölçme uygulamaları
dijital ölçme-değerlendirme araçları flipgrid
Çevrimiçi uzaktan eğitim Araçları Nelerdir
biçimlendirici değerlendirme teknikleri 3-2-1 çıkış bileti
3-2-1 çıkış bileti tekniği
Web 2.0 değerlendirme Araçları
Biçimlendirici değerlendirme 3 temel soru


Test bankası, bir öğrenci çevrimiçi sınavın her versiyonundaki her soruyu yazsa ve cevapları ezberlese bile, muhtemelen bir şeyler öğrenecek kadar büyüktü. Ancak bu çok zaman alıcı ve etkisiz bir strateji olarak görüldü.

Yaklaşık 300 öğrencinin kayıtlı olduğu ikinci yıl ünitesi, birinci yıl ünitesine dahil edilen çevrimiçi değerlendirmeyi, temel matematikte ustalık için çevrimiçi testleri ve ünitenin final notuna toplamda yüzde 10 katkıda bulunan iki inceleme testini içerecek şekilde genişletti.

Ustalık testinin amacı, öğrencilerin ünitenin istatistiksel bölümlerinde karşılaşacakları formülleri yönetebilecekleri temel matematik becerilerine sahip olmalarını sağlamaktır. Ustalık testleri, öğrencilerin ustalık şartını yerine getirmek için yüzde 75’i almaları gerektiği gibi, işlem sıraları gibi belirli becerileri değerlendirmek için büyük ölçüde sayısal yanıtlar gerektirdi.

Öğrenciler, sınava ihtiyaç duydukları sıklıkta girebildiler ve zayıf yönleri ve bunları nasıl ele alacakları konusunda ayrıntılı geri bildirim aldılar. İlk yıl ünitesinde olduğu gibi, çevrimiçi gözden geçirme testleri de final, gözetimli sınavda yer alan maddeler içeriyordu. Bu ünitenin öğretim kadrosu, öğrencilerin biçimlendirici değerlendirme için bir fırsata sahip olmalarını istedi, ancak öğrencilerin üniteyi başarıyla tamamlamak için doğru yolda olduklarından emin olmak için dönem boyunca kontrol noktalarına ihtiyaç duyduklarını kabul etti.

Final notuna toplam yüzde 10 katkıda bulunan iki test, çeşitli nedenlerle uygun görüldü. İlk olarak, bu yüzde, aşırı gözetlemeyi garanti edecek kadar son notun yeterince büyük bir oranı değildi ve LMS tarafından sağlanan güvenlik ve kimlik doğrulama seviyesi uygun kabul edildi. Ancak, ilerlemenizi kontrol etme motivasyonu yeterli değilse, final notunun yüzde 10’u değerlendirmeyi değerli kılmak için yeterliydi.

MCQ maddelerinden oluşan bir test bankası kullanıldı ve öğrencilerin her testte aynı soruları görmemeleri için birkaç inceleme testi oluşturuldu, ancak testler değerlendirdiklerine göre karşılaştırılabilirdi. LMS üzerinden teslim edilmesi, testlerin yazdırılmasını engelledi. Ayrıca, değerlendirmeyi tamamlamak için bir zaman sınırı vardı ve öğrencilerin yalnızca bir denemesi vardı, bu da soruları ve cevapları kopyalamayı pratik hale getirmedi.

Öğrencilerin sınava tekrar girmelerine izin verilen tek koşul, sınava belgelenmiş ve kanıtlanmış bir kesinti olmasıydı, ancak bu, dönem boyunca hiçbir öğrenci için bir sorun değildi. Öğretim kadrosu, bazı öğrencilerin testi kendileri için başka birine yaptırabileceğini ve yapacağını bilse de, çoğu öğrencinin bunu yapmayacağını ve kendilerine sağlanan değerlendirme fırsatından yararlanmak isteyeceğini kabul ettiler.

Her iki birim için erişim kontrolü ve günlük kaydı, rol tabanlı izinler aracılığıyla LMS tarafından yönetildi. Bunun ikinci yıl ünitesi için uygulanma şekli, iki kıdemli öğretim elemanının değerlendirmeleri oluşturma ve değiştirmenin yanı sıra öğrenci notlarını görüntüleme ve düzenleme izinlerine sahip olmasıydı.

Diğer öğretim personeli, testleri ve testler için öğrenci sonuçlarını görüntüleyebilir. Öğrenciler teste bir kez girebilir ve kendi test sonuçlarını görebilirler. Öğrenci notlarını kaydedebilmenin yanı sıra, kıdemli personelin, öğretim kadrosu tarafından ele alınması gereken sorunlu alanlar olup olmadığını belirlemek için her konu için sorulan öğrenci yanıtlarını analiz etmesi de mümkün oldu.

Ayrıca personel, öğrencilerin çevrimiçi değerlendirmeyi tamamlayıp tamamlamadığını takip edebildi ve tamamlamamışlarsa onlara hatırlatma e-postaları gönderebildi. Bu ek bilgi, personelin öğrencinin ilerlemesini izlemesine ve ünitedeki değerlendirmeyi takip etmelerine yardımcı oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir