ORGANİZASYON BİLGİLERİNİ YÖNETMEK – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

ORGANİZASYON BİLGİLERİNİ YÖNETMEK – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

6 Haziran 2022 Organizasyon ile çalışanların neleri belirlenir Organizasyon Nedir Organizasyon Nedir işletme 0
Muhasebe ve Bilgi Sistemleri  – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

ORGANİZASYON BİLGİLERİNİ YÖNETMEK

Tartışmalarda belirtildiği gibi, franchise veren/franchise alan “aile” ilişkisini kurmanın anahtarı franchise organizasyonel öğrenmededir. Ayrıca başarılı bir öğrenme programı için beş hayati faktör vardır: bilgi, tutum, motivasyon, bireysel davranış ve grup davranışı.

Bu nedenle, çalışma bilgisi, başarılı bir franchise “aile” ilişkisinin gerçek temelidir. Çalışma bilgisi, franchise iş süreçlerinin işletim kılavuzlarına gömülü olan birçok profil biçiminde yapılandırılmıştır. Alt aşamalarla ilişkili CSLC iş süreçleriyle ilgili olarak çalışan bilgi profillerinin bazı örneklerini vermektedir.

CSLC sürecinin belirli bir görevi iyi sonuçlarla birçok kez tekrarlandığında çalışan bir bilgi profili geliştirilir. Tablo 3’teki “Franchise Ürünlerinin/Hizmetlerinin Pazarlanması ve Tanıtımı” alt aşamasında kullanılan Site Profilini göz önünde bulundurun.

Site Profili, yeni franchise alanın iyi bir iş sitesi bulmasına yardımcı olmak için kullanılır ve genellikle profili geliştirmekten sorumlu olan franchise veren merkezindeki emlak departmanıdır. Site Profili sürekli olarak test edilmekte ve geliştirilmektedir. Sitelerin performansını izleyen çeşitli OLAP/Veri Madenciliği analitik raporları, gösterilen Analitik Rapor Düzeyinde oluşturulur.

Bu raporlara dayanarak, emlak uzmanları ve ekipleri, Site Profili içindeki nitelik ve parametrelerde ince ayar yapabilir. Çoğu zaman, CSLC alt aşamasındaki ilgili veri toplama prosedürlerinin de daha iyi rapor puan kartlarının oluşturulabilmesi için revize edilmesi ve mükemmelleştirilmesi gerekir.

Bu çalışma bilgisi profilini geliştirme süreci, hem franchise veren hem de franchise alanlar büyümenin Profesyonel ve Yenileme aşamasına geldiklerinde en yüksek zirvesine ulaşacaktır. Profesyonel franchisor ve Yenileme franchise sahibi olmanın önemli bir olgusu, zor kazanılan çalışma bilgi profillerinin varlıklarını dinamik yeteneklere ve yüksek iş değeri yaratan tamamlayıcı avantaj stratejilerine dönüştürme yetenekleridir.

Çalışan bilgi profillerinden yararlanma sürecinden çıkan yeni ürünler veya hizmetler, franchise işini bazen şaşırtıcı bir şekilde daha karlı bir girişime dönüştürebilir. Franchise çalışma bilgisinin varlıklarını kârlı ürünlere veya hizmetlere dönüştürme yeteneği, başarılı bir franchise’ın kalbinde yer alır.

Örnek olarak McDonald’s’taki yer seçimi çalışma bilgisini ele alalım. Franchise Realty Corporation gayrimenkul işi, yer seçimi varlıklarından yararlanmanın bir sonucu olarak, McDonald’s’taki gerçek para kazanma motorudur.

Bu, McDonald’s’ın kurucusu Ray Kroc’un 1974’te Austin’deki Texas Üniversitesi’nde MBA sınıfına yaptığı şu konuşmadan kanıtlanabilir: “Bayanlar ve baylar, ben hamburger işinde değilim. Benim işim gayrimenkul”, McDonald’s: Behind the Arches adlı kitabında Kroc daha fazla yorum yaptı: “McDonald’s’ı para makinesine dönüştüren şeyin Ray Kroc veya McDonald kardeşler ve hatta McDonald’s hamburgerlerinin popülaritesi ile hiçbir ilgisi yoktu. 

Aksine, McDonald’s parasını gayrimenkulden kazandı.” McDonald’s, mülk sahiplerinden mülk kiralayarak ve ardından mağazaları franchise sahiplerine devrederek gayrimenkulden para kazanıyor. Birçoğu çok birimli operatörler olan Profesyonel franchise sahipleri, büyüme için iyi yerler bulma endişesi olmadan işi genişletmeye odaklanabilir. Bu para kazandıran emlak stratejisi, McDonald’s’ı diğer fast food zincirlerinden ayıran şeydir.

Gösterilen gibi çalışan bilgi profillerinden oluşan bilgi havuzu sistemleri, bilgi paylaşımı ve öğrenme için franchise verenin genel merkezine ve franchise alan satış noktalarına bağlanabilir. Böyle bir havuzun iki boyutu vardır. İlk olarak, işbirlikçi ekip, franchise sahibi satış noktası, franchise veren genel merkezi ve franchise topluluğu için çalışan bir bilgi düzeyi vardır.

İkinci olarak, Flört Aşamasında Başlangıç, “Biz” Aşamasında Acemi, “Ben” Aşamasında İleri Düzey, Asi Aşamasında Usta dahil olmak üzere kullanıcı beceri seviyeleri vardır. sistemi çok iyi ve onları takip etmeleri için başkalarını etkileme yeteneğine sahip) ve franchise alan yaşam döngüsünün Yenileme Aşamasında Profesyoneller yer alır.


Organizasyon ile çalışanların neleri belirlenir
Organizasyon Nedir
Bilgi Yönetim sistemleri
Organizasyon Nedir işletme
Organizasyon yönetimi Nedir
Bilgi yönetimi Nedir
Bilgi Yönetim Sistemi Nedir
İş organizasyonu nedir


Çerçevenin temeli, işbirlikçi ekip tarafından franchise “aile” ilişkisini inşa etmede diğerlerini etkili bir şekilde etkilemek için kullanılan Bilgi, Tutum, Motivasyon, Bireysel Davranış ve Grup Davranışının beş önemli unsurunun çalışma bilgisidir.

Franchisee çıkışındaki, franchise verenin genel merkezindeki ve franchise topluluğundaki çalışma bilgisi profilleri, kullanıcının seviyesine göre modülerleştirilebilir. Daha sonra, kullanıcıların çalışan bilgi profillerini etkili bir şekilde öğrenmeleri için intranet tabanlı bir çalışma bilgisi modülleri müfredatı tasarlanabilir.

İnternet teknolojisini küreselleşme ile birleştiren üçüncü sanayi devrimi, franchise organizasyonlarının büyümesi için çeşitli yeni veri madenciliği fırsatları üretmektedir. Örneğin, sosyal ağ analizi gibi veri madenciliği tekniklerini kullanan bilgi ağı uygulamaları, dünyadaki Profesyonel franchise’ları birbirine bağlamak için geliştirilebilir.

Amaç, franchise sisteminin uluslararası franchising yoluyla Çin3⁄4 gibi yeni küresel yükselen pazarlara3⁄4 girmesini ve varlık kaldıraç yoluyla yenilikçi ürünler/hizmetler geliştirmesini sağlamaktır. Bu, gösterilen çalışma bilgisi havuzunda yapılandırılmış franchise yetenekleri, Profesyonel franchise sahiplerinin, mevcut franchise çalışma bilgisini sürekli olarak geliştirmek ve kullanmak için franchise veren ile çalışmasına olanak tanıdığı için yapılabilir.

Profesyonel franchise sahiplerinin bilgi ağlarına bir örnek gösterilebilir. Şekilde üç bilgi ağı kümesiyle (A-C, D-E ve F) altı Profesyonel franchise (A-F) vardır. Her Profesyonel franchise sahibi (bir nokta) kendi kişisel bilgi ağına (noktayı gösteren oklar) yıllar boyunca franchisee satış noktasında günlük problem çözme yaparken test edilmiş ve inşa edilmiştir.

Bilgi ağı, müşterilerin beğenilerini ve hoşlanmadıklarını, işe alınacak çalışan türlerini, rakiplerin ve tedarikçilerin fiyatlandırma stratejilerini ve yerel topluluktaki sosyal ihtiyaçları içerebilir.

Her Profesyonel franchise sahibi, kesik çizgili bir daire ile çevrilidir, yani kişisel bilgi ağının sınırı yoktur. Sorunları daha etkin bir şekilde çözmek için Profesyonel franchise’lar yaklaşımlarını birbirleriyle paylaşabilirler. Böylece çeşitli problemlerin daha etkin bir şekilde çözülmesi için bilgi ağının kümeleri (bağlı noktalar) oluşturulur.

Sonuç

Franchising, küçük işletmeler için bir büyüme stratejisi olarak popüler olmuştur; bugünün küresel ve e-ticaret dünyasında daha da fazla. Franchising’in özü, franchise veren ile franchise alan arasındaki “aile” ilişkisinin yönetilmesinde yatar. Bu yazıda, veri madenciliğinin böyle bir “aile” ilişkisini büyütmede ve beslemede önemli bir rol oynadığını gösterdik.

Spesifik olarak şunları tartıştık: (1) Müşteri Hizmetleri Yaşam Döngüsü metodolojisi kullanılarak franchise organizasyon verilerinin nasıl etkin bir şekilde yönetilebileceği; (2) OLAP ve veri madenciliği analitik teknikleri kullanılarak müşteri merkezli verilerden franchise organizasyon bilgilerinin nasıl deşifre edildiği; ve (3) franchise sistemini büyütmek için franchise organizasyon bilgisinin nasıl kullanıldığı önemlidir.

İyi bir “aile” ilişkisine dayanan kurumsal bilgi varlıklarından yararlanmaya devam etme yeteneği, gerçekten bir franchise işinin konusudur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir