Plan Yöntemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Plan Yöntemi – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

5 Şubat 2022 Teknoloji yönetim Süreçler Teknoloji Yönetimi ders notlar Teknoloji Yönetimi faaliyetler 0
Döngüsel Ekonomik İlkeler

Plan Yöntemi ve Yapılarına Dayalı Web Öğretim ve Öğrenim Programlama Ortamı

Plan entegrasyonları ve programlama dili yapılarının yanlış anlaşılması, acemi programcıların iki büyük hatası olmuştur. İyi bir tasarım modeli, bu sistemlerin etkinliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Plan, bir probleme veya bir problemi temsil eden bir alt probleme makro seviyeden mikro seviyesine kadar görsel olarak çözüm sağlayan bir soyutlamadır.

Herhangi bir önemli kavram bir plandır ve belirli bir plana karar vermek eğitimciye ve öğrencinin seviyesine bağlıdır. Bir plan, bir nokta, geometrik bir şekil veya bir görüntü ile görsel olarak temsil edilebilir. Web Görsel Öğrenme Sistemi (WVLS), öğrenme sürecini ve uygulanmasını plan gözlemi, plan entegrasyonu ve plan oluşturma olarak bilinen üç seçilebilir aşamaya böler.

WVLS, başlangıçta, üç aşamada da çalışan bir örnek problemler (planlar) kütüphanesi sağlar. Bir öğrenci bir problem çözme sürecini gözlemleyebilir, kısmi bir çözüme dahil olabilir veya problemi baştan sona tamamen çözebilir.

Çok çeşitli öğrenicileri tatmin etmek için WVLS’de bir öğrenme stratejileri ve teknikleri karışımı bulunmaktadır. WVLS, sorunların nedenini belirleyecek ve öğrenciye bildirecektir. Plan ilişkilerine dayalı olarak bir çözümü analiz etmeye yönelik sistematik bir yaklaşım, bir planın eksik mi, yanlış yerleştirilmiş mi, hatalı biçimlendirilmiş mi veya bir yanılgıya sahip mi olduğunu gösterir.

Bir Öğrenme Tasarımı İçin Web Araçları

Web’deki bir öğrenme sisteminin tasarımında, diğer herhangi bir vi’eb sistemi gibi, bir dizi araç mevcuttur. Mevcut teknoloji ile bir web aracını öğrenmek, kelime işlemeyi öğrenmek kadar kolay olmalıdır. Bir belge bir web sayfası olarak kaydedildiğinde, yaygın olarak kullanılabilen bir web aracı Microsoft Office FrontPage veya hatta Microsoft Word olabilir.

Alternatif olarak, Macromedia şirketinden Dreamweaver ve Flash kullanılarak gelişmiş bir öğrenme sistemi oluşturulabilir. FrontPage, Word veya başka herhangi bir web aracıyla oluşturulan Web Sayfaları, her web sayfasının omurgasını oluşturan HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili) etiketlerini otomatik olarak oluşturur. Bir web sayfasının HTML’sini görüntülemek için, kaynağı görüntülemek için fareye sağ tıklayabilirsiniz.

Örnek bir kaynağı inceleyerek, bir öğrenme sisteminin tasarımındaki bazı stil ve yaklaşımları anlamak mümkündür. Bir öğrenme sistemi oluşturmak için HTML etiketlerini öğrenmek gerekli olmasa da, HTML’nin en önemli 10 komutunu öğrenmek (ezberlemek) tüm web sayfası tasarımının yaklaşık yüzde 90’ını oluşturur.

HTML’ye script adı verilen küçük bir program ekleyerek öğrenme sistemini güçlü ve yenilikçi hale getirmek mümkündür. Bilinen iki betik dili JavaScript ve VBScript’tir; çoğu tasarımcı VBScript yerine JavaScript’i seçer. Bir programcı olmak gerekli olmasa da, yaygın yerleşik komut dosyası işlevleri hakkında biraz bilgi sahibi olunarak daha iyi bir öğrenme sistemi oluşturulabilir.

Birçok acemi tasarımcı, mevcut web araçları ve çevreleyen teknoloji karşısında hüsrana uğrar ve bunalır. Aynı grup, bunun sonucunda öğrenme ve deneyimden de keyif aldı. Bazıları kendi tasarımlarıyla kalırken, diğerleri profesyonel tasarımcılardan yeni öğrenme sistemini tasarlamalarını ister, tek farkla, talimatı devredebilmeleri ve özelleştirilmiş bir web öğrenme sistemi oluşturabilmeleridir.

Bir web öğrenme sistemi tasarımından öğrenilen önemli bir ders, neyin önemli ve neyin daha az önemli olduğunu ayırmaktır. Tasarımcılar, talimatlar ve ayrıntılar jargonuna karışmak yerine ana konulara odaklanmalıdır.


Teknoloji yönetim Süreçleri
Teknoloji yönetimi
Teknoloji yönetimi PDF
Okul teknoloji PLANLAMA modelleri
Alternatif teknoloji Nedir
Teknoloji Yönetimi ders notları
Teknoloji planlama modelleri
Teknoloji Yönetimi faaliyetleri


Problem, plan, görselleştirme ve web

Bir problemi daha küçük birimlere bölmek, problemin anlaşılmasını ve çözülmesini kolaylaştırır. Bu nedenle bir problemin çözümüne yönelik bir plan bir kenara bırakılır ve alt problemler için alt planlar yapılır. Plan alt planlara bölündüğünde, her bir alt plan ayrı ayrı ele alınabilir. Bir öğrenme sistemi oluşturmak için planları belirlemeli, planları anlaşılması kolay bir dil kullanarak açıklamalı ve bir plan çözümü önermelidir.

Görselleştirme, plan ve alt planın ve bunların ilişkilerinin gösterilmesinde önemli bir rol oynar. Bir plan, bir sorunun çözümünü temsil eden bir soyutlamadır, örneğin bir alt problemi çözmek için çok önemli olan tüm çözüm veya en küçük bileşen. Plan soyutlaması, öğrencinin o anda gerekli olmayan bilgilerle boğulmaması için bilgi gizleme uygular.

WVLS, problemin bir kerede çözülmesini istemek yerine aşamalı bir öğrenme ve problem çözme yolu sağlayan bir ortamdır. WVLS öğrencinin kapasitesini garanti eder ve öğrencinin problemini erken bir aşamada değerlendirir ve öğrenci büyüdükçe büyür.

Etkileşimli web tabanlı bir sistemin bir başka örneği, bir program geliştirme ortamına ve programlama dili kurulumuna ihtiyaç duymadan yeni başlayanlara programlama öğretmeye yardımcı olan Programlamayı Öğrenme Ortamı (ELP) ‘dir. ELP’yi kullanan öğrenciler, programlama ve problem çözme becerilerini geliştirmek için web üzerinden şablon alıştırmaları kullanır.

Öğrenmenin 1. Aşaması: Gözlem planlayın

Öğrenci, bir problemin adım adım nasıl çözüldüğünü gözlemleyerek, anlaşılana kadar çözüm sürecini defalarca tekrar edebilecektir. Plan gözlemi, planın akılda kalmasını sağlar ve öğrencinin bunu diğer benzer durumlarla ilişkilendirmesini sağlar. WVLS plan gözlem aşaması, problemin ilk özelliklerinden başlayarak nihai çözümüne kadar bir görevde yer alan adımları gösteren otomatik bir süreçtir. Plan gözlem aşamasında, öğrenci plan ayrıştırma ve plan entegrasyonu gibi tüm problem çözme sürecinden geçer ve süreci gerektiği kadar tekrarlayabilir.

Öğrenmenin 2. Aşaması: Entegrasyonun planlanması

Bir problemin çözümü, nihai çözümü oluşturmak için doğru bir şekilde bütünleştirilmesi gereken birkaç alt plandan oluşur. Planları yıktıktan sonra, planların nasıl bir araya getirildiği gibi planlar arasındaki ilişkiyi ve bunların mekansal ilişkilerini anlaması önemlidir. WVLS’nin planları entegre etmenin dört yolu vardır: eklenmiş bir plan, aralıklı bir plan, dallı bir plan veya gömülü bir plan. Plan entegrasyonu, sorunun çözümünün ayrıntılı adımlarından ziyade soyut düzeyde anlaşılmasını sağlamak ve incelemek için iyi bir testtir.

Öğrenmenin 3. Aşaması: Plan oluşturma

Bir problemi tamamen çözmek için, bir öğrenci, ayrıştırmayı planlamak, entegrasyonu planlamak ve son olarak planın doğruluğunu ve açıklamasını test etmek için problemin spesifikasyonu ve gereksinimlerinden başlamalıdır. Öğrenci bir plan oluşturmaktan ve problem çözme becerilerini göstermekten sorumludur. Sorun, WVLS kitaplığında zaten var olan bir sorun olabilir veya yeni bir sorun olabilir. Sorun sistemde mevcutsa, üç aşamalı öğrenme senaryosu vardır: 1) tam erişim 2) sınırlı erişim 3) reddedilen erişim.

Bir öğrenci sistem kitaplığının parçası olmayan yeni bir plan oluşturmak istediğinde, tüm aşamalar dahil olmak üzere tüm WVLS öğrencinin hizmetinde olacaktır. Ancak yeni plan, sistemde halihazırda var olan ve diğer planlar tarafından paylaşılan birkaç alt plandan oluşabilir. Paylaşılan alt planlar, oldukları gibi yeniden kullanılabilir veya amaca uygun şekilde değiştirilebilir. Öğrenciye yardımcı olmak için, WVLS, problem çözme adımları gerçekleşirken öğrenciyi izleyecek ve profilini çıkaracaktır. Sistem niyete dayalıdır ve yol boyunca ipuçları toplayacak ve önerilerde bulunacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir