Sanal Okul Ağları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Sanal Okul Ağları – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptıarma Ücretleri

8 Şubat 2022 Sanal Eğitim Nedir? Sanal eğitim Siteleri Sanal Öğretmenler 0
Bilgisayar Tabanlı Sistemler

Sanal Okul Ağları

Şu anda sanal okulda odak noktası, yüksek kaliteli eğitim hizmetleri üretmede uzmanlığı ve kaynakları paylaşmak için BİT kullanan okul ağlarıdır. Finlandiya’daki üst orta okullardaki çalışmalar, yalnızca her konuda bir veya birkaç dersi geçme üzerine kuruludur. Her bir kursun uzunluğu 38 ders saatidir.

Tüm lise müfredatı 45 zorunlu ve 30 seçmeli ders olmak üzere 75 dersten ve bir ulusal final sınavından oluşur. Normalde, okulların her birinde öğrenciler için oldukça geniş bir seçmeli ders koleksiyonu mevcuttur. Tüm bu dersleri öğrenciler için üretmek okul için ağır bir ekonomik yüktür. Bu nedenle okullar, bu çok çeşitli kursları BİT kullanan diğer okullarla birlikte organize etmeyi ekonomik olarak daha uygun bulmuşlardır.

Bu tür bir işbirliğinin ön koşulu, okulda bilgisayar ve ağların mevcudiyetidir. Derslerini okurken sanal yöntemleri kullanan öğrenci grupları için de özel odalar bulunmalıdır. Şu anda en popüler yöntemlerden biri, birçok okuldan daha küçük gruplardan oluşan sanal bir öğrenme grubu oluşturmaktır.

Bu sanal grup, iletişim kurmak için video konferansı kullanıyor ve öğretmen herhangi bir okulda olabilir. Ayrıca video konferans oturumunda birkaç öğretmen olabilir veya hiç öğretmen olmayabilir ya da öğretmen çok esnek bir şekilde katılabilir. Bildiğim hemen hemen tüm durumlarda, her zaman bir öğretmenin bulunduğunu biliyorum.

Ortalama bir öğretmenin sanal bir öğretmen olabilmesi için, tüm teknolojiye hakim olması, bilgisayar ve ağları kullanma konusunda makul deneyime, video konferansı teknik olarak kullanma konusunda kısa bir eğitime, video konferansı pedagojik olarak anlamlı bir şekilde kullanmak için daha uzun bir eğitime sahip nitelikli öğretmenlere ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor. yolu ve sanal öğretmen olarak yaklaşık üç yıllık çalışma süresi. Elbette, üç yıllık sanal öğretimden sonra, öğretmen İnternet, e-posta, öğrenme platformları ve ICT tarafından sağlanan diğer birçok olanak konusunda eşit derecede rahattır.

Sanal yöntemleri kullanırken elde edilen öğrenme sonuçları, geleneksel yöntemlerle yapılan öğrenme ile karşılaştırılabilir görünmektedir. Tabii ki, güvenilir istatistiksel veri toplamak nispeten zordur çünkü normalde mevcut bir test grubu öğrenci yoktur. Öğrenciler normalde yeni yöntemlerle çok daha rahatlar ve sadece çok az şikayet var.

Bir okuldaki genel atmosfer iyileşiyor gibi görünüyor ve okul aktif olarak eğitimde yeni bir tutum izliyorsa öğretmenler arasındaki işbirliği artıyor. Okul liderliği önemlidir ve okul lideri, öğretmenlerin kendi inisiyatifini teşvik etme ve her bir öğretmenin uzmanlığının ve yetkilendirmesinin büyümesini destekleme konusunda akıllıdır. Bazen okuldaki sözde güçlü liderlik, okuldaki yetkilendirme sürecini ve öğretmenlerin mesleki gelişimini engellerken çok fazla zarara neden olabilir.


Sanal Eğitim Nedir
Sanal Öğretmen
Sanal eğitim Siteleri
Sanal Öğretim Giriş
Sanal öğretmenim
Sanal Öğretim CNC
Sanal Öğretim Seti
Sanal Öğretim SolidWorks


Mücadeleler

Genel olarak Fin okulları oldukça küçüktür ve tüm derslerin ulusal müfredatın gerekliliklerine göre öğretildiğinden ve her dersteki tüm öğretmenlerin tam nitelikli olduğundan emin olmak için yüksek masraflara neden olur. Bu nedenle okullar sürekli olarak daha az masrafla yüksek kaliteli eğitim sağlamanın yeni yollarını arıyorlar. Sanal öğretim yöntemleri en azından kısmi bir çözüm olabilir.

Ülkedeki sosyal ve ekonomik durumun hızla gelişmesi, eğitim kalitesine özel gereksinimler getirmektedir. Öğrenme materyallerinin içerikleri hızlı bir şekilde güncellenmeli, öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri sürekli olmalı ve toplumdaki yeni gelişmeler gecikmeden okula süzülmelidir. Okul öğrencileri okullarını terk ettiklerinde, toplumun zorluklarını karşılamaya tam olarak hazır olmalıdırlar.

Finlandiya’daki özel bir zorluk, hemen hemen tüm diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında, okulların küçük, masrafların yüksek olduğu ve ailelere yüksek kaliteli eğitim hizmetleri sağlamadaki zorlukların şiddetli olduğu geniş ve seyrek nüfuslu alanlardır. Kırsal alanlardan kentsel alanlara doğru olan iç göç nedeniyle bu zorluklar sürekli artmaktadır.

Genel

Finlandiya Bilgi Toplumu Programı, Fin okulları için ICT-yoğun öğretme ve öğrenme ortamlarının geliştirilmesinde büyük bir sıçrama anlamına gelmektedir. Hemen hemen tüm okullar internete hızlı bağlantılarla bağlıdır, Fin okullarında bilgisayarlar çok sayıda mevcuttur, öğretmenler bilgisayarları ve interneti derslerinde pedagojik olarak anlamlı bir şekilde kullanmak için eğitilmiştir ve öğrenciler kullanabilirler. hem okulda hem de evde çalışmaları için bilgisayarlar ve ağlar.

Okullar ve öğretmen, bilgisayar yoğun bir eğitim ortamında çalışmak için bir dizi yeni yöntem benimsemiştir ve öğrenciler, işyerleri, görevler ve çalışma ortamı gerçekten olduğundan farklı olduğunda gelecekte ihtiyaç duyulan bu becerilerin çoğunu öğrenmektedir. onlar şimdi. Eğitimi geliştirmenin tek kabul edilebilir yolunun bu olduğunu düşünüyorum.

E-öğrenme Ortamında Bilgi Güvenliği

Son birkaç yılda, teknolojideki hızlı büyüme nedeniyle eğitim ortamı bir paradigma kayması yaşadı. Bu büyüme, eğitim ortamının eğitim yöntemlerini geliştirmek için elektronik hizmetleri kullanmasını mümkün kılmıştır. Bununla birlikte, tüm eğitim ortamlarının (geleneksel veya yeni olanlar), tüm kaynakların (dersler, öğrenciler ve bilgiler) olası güvenlik tehditlerine karşı uygun şekilde korunmasını sağlaması hayati önem taşımaktadır. Bu belge, eğitim ortamlarında bilgi güvenliğini artırabilecek teknik ve prosedürel (teknik olmayan) bilgi güvenliği karşı önlemlerini tanımlar.

Bilgi güvenliği son yıllarda tüm dünyada çokça tartışılan bir konu haline geldi. Tüm kurumlar (eğitim kurumları dahil) bilginin son derece değerli bir kaynak olduğunu ve ne pahasına olursa olsun korunması gerektiğini anlamalıdır. Bu nedenle bilgi güvenliği artık tüm kurumlarda bir lüks değil, bir zorunluluktur.

Eğitim ortamlarında halihazırda çok sayıda araştırma yapılmıştır. Ancak, fazla dikkat çekmeyen bir husus, özellikle e-öğrenme ortamı gibi yeni eğitim ortamlarında Bilgi Güvenliğinin önemli rolüdür. Bilgi güvenliğini tehlikeye atmak amacıyla kullanılabilecek daha yeni teknolojilerin geliştirilmesi nedeniyle bilgiler korunmalıdır.

Bu makalenin ilk bölümü, yetkisiz erişime karşı bilginin korunması açısından geleneksel eğitim ortamı ile e-öğrenme ortamı arasındaki farka odaklanmaktadır. Belgenin ikinci kısmı, e-öğrenme ortamındaki bilgileri korumak için kılavuz olarak kullanılabilecek farklı teknik ve prosedürel karşı önlemleri sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir