Taşınabilir Portallar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 Taşınabilir Portallar – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

10 Kasım 2022 Mimaride Portal nedir Portal nedir Ne İşe Yarar Web portal nedir ? 0
Donanımların Kullanılması – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

 Taşınabilir Portallar

Yeni on yılda, bilgi teknolojisi çağrısı, her zaman, her yerde ve herhangi bir cihazda bilgi olacaktır. Buna göre, e-ticaret, yeni bir mobil ticaret alanı yaratarak, benzeri görülmemiş bir mobilite patlamasına tanık olmaya hazırlanıyor. Mobil ticaret veya m-ticaret, kablosuz İnternet özellikli bir cihaz (örneğin, cep telefonu, çağrı cihazı, PDA, vb.) aracılığıyla herhangi bir yerden mal satın alma yeteneğidir.

Mobil ticaret, bir mobil ağ üzerinden gerçekleştirilen parasal değeri olan herhangi bir işlemi ifade eder. Kullanıcıların bir PC kullanmadan İnternet üzerinden ürün satın almalarını sağlayacak. Bir yıl önce var olmayan m-ticaret, artık pazarlama endüstrisinin moda sözcüğü haline geldi.

Son birkaç yılda, e-ticaret, kullanıcıları çekmek ve elde tutmak için portallara giderek daha fazla bağımlı hale geldi. Portallar, ilgili bilgileri bulmak için kullanıcıya kolayca özelleştirilebilir mimari sağlayan aramalar için tercih edilen başlangıç ​​noktasıdır. Portallar, kullanıcıları istedikleri hedeflere ulaştırmak için değerli ağ geçitleri sağlar.

Bugün, tüm Web sayfası görüntüleme trafiğinin yaklaşık %15’i ilk dokuz portaldan geçerek onları Web’deki en değerli arazilerden biri haline getiriyor.

Bu yoğun trafik akışı, Web tabanlı portala, mobil uygulamalar için daha da büyük potansiyel etki ile kurumsal e-ticaret stratejisinde benzersiz bir konum sağlar. Tüketiciler, doğası gereği daha az kullanıcı dostu olan bu kablosuz cihazlarda “gezinmek” için uzun süreler harcamak istemediğinden, mobil cihazlar için bu portallar artan bir önem kazanıyor. 2006 yılına kadar 25 milyon kişinin özel kablosuz portal kullanıcısı olması bekleniyor.

M-ticaretin başarısı muhtemelen bu ağ geçitlerinin tüketici kullanımını sürdürmeye bağlı olacağından, kablosuz cihazların benzersiz özelliklerinden yararlanan şirketler mobil pazarda sömürülebilir avantajlar elde edecektir.

Mevcut teknolojik sınırlamalar ve değişen mobil tüketici davranış kalıpları nedeniyle, mobil cihazlar için geliştirilen portallar, geleneksel Web tabanlı portallardan farklı özellikleri vurgulamalıdır. Bu nedenle, birçok portal mobil dünyada uygulama için uygun olmayabilir.

Mobil cihazlar, geçen yıl, otomobil ve PC’lerin toplamından daha fazla cep telefonunun sevk edilmesiyle tüm zamanların en hızlı benimsenen tüketici ürünleri oldu. 2003 yılına kadar dünya çapında 1,4 milyar cep telefonu olacak ve yarısı internete bağlı olacaktır.

Bir arama motoru ve önbelleğe alma çözümleri şirketi olan Inktomi Europe’un direktörü Swapnil Shah, “Kablosuz dünya neredeyse Net kadar büyük bir paralel evren ve ikisi büyüleyici bir yakınlaşmaya başlıyor” dedi.

Mobil ticaretin bu ortaya çıkışının, kabaca ilk Web tarayıcısının icadı ile şimdi arasında geçen sürede e-ticaretin gelişmesinden bile daha hızlı gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. Amazon.com’un CEO’su ve kurucusu Jeff Bezos, “Beş ila 10 yıl sonrasına bakarsanız, neredeyse tüm e-ticaret kablosuz cihazlarda olacak” diyor.

Mobil ticarete özel iş modelleri geliştirmek isteyenler için m-ticaretin potansiyeli oldukça fazladır. Bununla birlikte, m-ticaret olgunlaştıkça, mevcut mobil operatörler kullanım ücretlerine daha az güvenecek ve içerik ve hizmetlerden giderek daha fazla gelir elde edecek. Ek olarak, m-ticaret, kullanıcıların ürün ve hizmetleri tüketme biçiminde büyük bir değişiklik getirecektir.

İçerik birleştirme ve portal geliştirme yoluyla katma değerli kullanıcı deneyimleri sağlayabilenler, uzun vadeli başarı elde edeceklerdir. Yalnızca mevcut İnternet varlığını genişletmek yeterli olmayacaktır. “Mobil İnternet müşterileri daha talepkar olacak. Bireysel istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için kişiselleştirilmiş hizmet isteyecekler ve artık kitlesel bir pazar olmaktan memnun olmayacaklar”.

Sağlayıcılar, mevcut e-ticaret modellerini kopyalamak yerine gerçekten benzersiz ve çekici hizmetler geliştirmek için e-ticareti e-ticaretten ayıran özelliklerden yararlanmalıdır.


Portal Ne Demek
Web portal nedir
Portal nedir örnekleri
Portal nedir Ne İşe Yarar
Portal kapı Nedir
Portal Ne demek Tıp
Mimaride Portal nedir
Minecraft portal nedir


Taşınabilir Portal Nedir?

Portal kelimesi, bir şeyin başka bir yere ulaşma çabasıyla içinden geçeceği Latince porta veya kapıdan türetilmiştir. Kelimenin geleneksel anlamıyla portal, istenen son durum değildir. Aksine, bir portal, istenen yere ulaşmak için gitmesi gereken gerekli veya uygun bir yerdir.

Örneğin, havaalanı çoğu insan için istenen yer değil, başka bir yere ulaşım sağlamak için geçmeleri gereken gerekli bir portaldır. Benzer şekilde portallar, Web kullanıcısının ulaşımını kendi seçtikleri nihai konuma yönlendirerek yardımcı olur.

Bazen “taşınabilir portallar” olarak adlandırılan mobil portallar, genellikle kablosuz kullanıcılara Web tabanlı materyallerle etkileşimlerinde yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Günümüzde çoğu mobil portal, içerik sağlayıcıları merkezi bir kişisel üretkenlik bilgisi kaynağına birleştirerek oluşturulmaktadır.

Mobil portallar genellikle, Web tabanlı bilgi için kullanıcının ana tedarikçisi olmak için çeşitli sağlayıcılardan gelen uygulamalar (e-posta, takvim, anlık mesajlaşma vb.) ve içeriğin bir araya getirilmesiyle modellenir. Mobil portallar, daha fazla kişiselleştirme ve yerelleştirme derecesi ile geleneksel Web tabanlı portallardan farklıdır.

Bu tür mobil portallar için temsili hedefler, genel kablosuz İnternet deneyimini artırmak ve uzun vadeli müşteri sadakati oluşturmak için katma değerli içerik ve topluluk hizmetleri aracılığıyla istenen izleyiciyi çekmek ve değerli müşteri ilişkileri kurmak olabilir.

“Kablolu dünyanın portalları gibi, kablosuz portallar da kullanıcıların İnternette gördükleri üzerinde bir dereceye kadar kontrole sahiptir, bu nedenle portal sağlayıcı servis sağlayıcılardan ve reklamcılardan yüksek ücretler talep edebilir. Mobil cihazların öngörülen penetrasyon oranları ve mobil tüketicilerin portal hizmetlerine artan bağımlılığı göz önüne alındığında, birçok gözlemci kablosuz portalların borsada yerleşik İnternet eşdeğerleri kadar yüksek değer görmesini bekliyor.”

AOL, Yahoo! ve MSN, mobil İnternet’in potansiyel etkisini fark etmiş ve ABD abonelerini hedefleyen mobil portallar oluşturmuştur. Bununla birlikte, geleneksel portal oyuncularının çoğu, mobil dünyaya uyum sağlamada zorluklar yaşıyor.

Günümüzde ortaya çıkan mobil portallar, birçok yönden, mobil kullanıcıların özel gereksinimlerini anlamadan, geleneksel Web portallarının sadeleştirilmiş bir versiyonudur. Sonuç olarak, bu teklifler mobil İnternet kullanıcıları için kabul edilemez.

Mevcut portal stratejisi, bilginin “ne zaman” ve “nerede” kontrolünü elinde tutan portal sağlayıcı ile iletişim çabalarının pasif alıcıları olarak tüketicilerin geleneksel bir paradigmasına dayanmaktadır. Kablosuz İnternet özellikli cihazlarla, tüketicilerin artık mevcut olan bilgilerin “ne zaman” ve “nerede” olduğu konusunda daha fazla takdir yetkisi var ve bu da özel bir portal teklifi için bir talep yaratıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir