Teknolojide Sosyal Sermaye – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Teknolojide Sosyal Sermaye – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

30 Eylül 2021 Beşeri sermaye Sosyal sermaye nedir sosyoloji Sosyal sermaye örnekleri Sosyal sermaye teorisi nedir Sosyal sermaye unsurları Sosyal sermayenin Özellikleri 0

Paydaş İhtiyaçlarının Ele Alınması

Anketler ayrıca, daha kısa, uzmanlaşmış yönetici eğitimi de dahil olmak üzere, özellikle MBA ve PDS programları olmak üzere lisansüstü düzeyde işletme eğitiminin artan popülaritesine işaret etti. Ukraynalı işletmeler, Ukrayna işletme eğitiminin kalitesine güven duymadıklarını ifade ettikleri için, yüksek potansiyelli yöneticilerini uluslararası kabul görmüş yabancı programlara göndermeyi tercih ettiler.

Bu görüş ve tutumlar sonraki yıllarda önemli ölçüde değişti. 2005 yılında, Ukrayna’daki işletmelerin çoğu, insan kaynaklarının geliştirilmesinin önümüzdeki üç yıl içinde organizasyon stratejileri için bir öncelik olduğunu iddia etti. Yine de, ankete katılan kuruluşların yalnızca yarısının ya bir bireye ya da doğrudan insan kaynakları geliştirmeyle ilgili bir departmana sahip olduğu görülmüştür.

Daha fazla kuruluş, çalışanlara bir tür eğitim sundu. Bu alandaki kısıtlamalar arasında finansal kaynak eksikliği, mevcut kalite programlarının kıtlığı ve piyasada ne olduğuna dair yetersiz bilgi vardı.

İşletmeler ve işletme eğitimcileri arasındaki iyileştirilmiş ilişkiler, 2004-2005 anketlerinin işletmelerin artık Ukraynalı (uluslararası değil) eğitim kurumlarını ve danışmanlık şirketlerini ilk tercihleri ​​olarak gördüklerini gösterdiğinde ortaya çıktı. Ukraynalı işletmelerin tutum ve uygulamalarında böylesine belirgin bir değişiklik, Ukrayna işletme yönetimi eğitimine verdikleri artan güven ve değeri göstermektedir.

Satış, Pazarlama ve Genel Müdürlük gibi konular, yöneticiler ve işletme sahipleri tarafından yüksek talep görmeye devam ederken, eğitim ve kurslar için 2005’in öncelikli konusu İnsan Kaynakları Yönetimi oldu.

Buna ek olarak, işletmeler arasında MBA derecesine sahip adayların faydaları konusunda artan bir farkındalık vardı ve yanıt veren işverenlerin büyük bir kısmı, Ukrayna’da veya yurtdışında elde edilmiş Executive MBA veya MBA derecelerine sahip adayları işe almayı tercih edeceklerini söylediler.

Ortaklıklar Yoluyla Sosyal Sermaye Oluşturma

Polonyalı, Amerikalı ve Ukraynalı öğretmenleri birleştirmek doğaldı çünkü konuya doğrudan ilgimiz vardı. Burada Ukrayna’daki deneyim Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden farklıdır. Daha çok karşılıklı [işbirlikçi] öğrenme yapıyoruz. ABD’li öğretmenleri anlamak bizim için her zaman kolay değildir, ancak bunu Polonya deneyiminden geçmek yardımcı olur.

Dönüşümün başlangıcında, işletme eğitimindeki ana paydaşlar arasında, özellikle akademisyenler ve iş liderleri arasında derin bir güvensizlik vardı. Daha fazla fakülte iş dünyası ile istişare ettikçe, daha fazla iş lideri öğrencilerle konuşmaya davet edildi, daha fazla işletme öğrenci stajı sağlamayı kabul etti ve iş paydaşları Ukrayna işletme eğitiminin kalitesini artırmanın bir yolu olarak müfredat reformunu desteklemeye başladı.

bourdieu, sosyal sermaye
Sosyal sermaye teorisi nedir
Sosyal sermaye nedir
Sosyal sermaye unsurları
Beşeri sermaye
Sosyal sermaye örnekleri
Sosyal sermayenin Özellikleri
Sosyal sermaye nedir sosyoloji

Bu karmaşık sorun birkaç şekilde ele alındı. Karşılıklı güven ve güven oluşturmak için başarılı bir yaklaşım, işletmeler, hükümet yetkilileri, Ukrayna’daki diğer akademik kurumlardan meslektaşlar ve ABD ve Polonya üniversitelerinden meslektaşlar arasında ortaklıklar kurmaktı. Bu paydaşlar, Ukrayna’nın altı bölgesinin tamamında bir dizi yuvarlak masa tartışmasının öncesinde düzenlenen yıllık sonbahar konferanslarında (200-300 katılımcı) bir araya getirildi.

Bu bölgesel yuvarlak masa tartışmaları sırasında, katılımcılar bölgedeki tüm katılımcı paydaşları birincil derecede ilgilendiren sorunları belirlediler, çözümlere yönelik yaklaşımlar önerdiler, öğrenciler için eğitim kursları önerdiler, sürekli eğitim programları talep ettiler ve PDS ve MBA programlarını desteklemek için istekli olduklarını belirttiler. 

Daha sonra sonbahar konferanslarına hazırlık olarak bu tartışmaların sonuçlarını önceliklendirdiler ve kategorilere ayırdılar. Altı bölgenin tamamında üretilen konular derlenerek konferanslarda programın temeli oldu.

Konferanslara bölgesel yuvarlak masa temsilcileri, Ukrayna’nın dört bir yanından davetliler ve yuvarlak masa toplantılarında gündeme getirilen konulara değinebilecek iş, eğitim ve uluslararası uzmanlar katıldı.

Konferanslar ayrıca Bakanlık temsilcileri de dahil olmak üzere tüm paydaşlara diyalog, içgörüleri paylaşma ve Ukrayna’nın piyasa ekonomisine geçişini iyileştirme planlarının nasıl uygulanacağına karar verme fırsatı verdi. Konferanslar, paydaşlar arasında ortaklıklar kurmanın değerini gösterdi ve katılımcı demokrasiyi ve sivil toplumun değerini modellerken dağıtılmış karar alma sürecini modelledi.

Tek gerçek başarısızlıkların hayal gücünün başarısızlıkları olduğu söylenebilir. Ukraynalı meslektaşlarımız farklı bir gelecek, farklı bir eğitim modeli ve farklı bir finansal model hayal edebilirlerse, bunu başarmak için çalışabilirler. Polonya böyle bir model sundu.

Orta ve Doğu Avrupa değerlerine ve kültürüne dayanan dört Polonyalı ortak üniversite, bu değişiklikleri zaten başarıyla gerçekleştirmişti; uluslararası akreditasyon grupları programlarını akredite etti ve mezunları işverenler tarafından talep edildi. Polonya koşulları, Amerikan koşullarından çok Ukrayna koşullarına daha yakın olduğu için, Polonya, Ukraynalıların arzulayabileceği ulaşılabilir bir model haline geldi.

Ukrayna ve Polonya üniversiteleri arasındaki mentorluk ortaklıkları, Ukraynalı öğretim üyelerinin kurumlarının ve programlarının nasıl değiştirilebileceğini tasavvur etmelerine yardımcı oldu. Polonya’nın Eğitim Bakanlığı ile ilgilenmek ve yeni iş programları için destek kazanmak için kullandığı stratejiler, Ukraynalı öğretim üyeleri için modeldi.

Fakülte ve yöneticiler için Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılan çalışma gezileri, Ukraynalıların lisans ve lisansüstü işletme programlarının nasıl tasarlandığını ve uygulandığını ilk elden görmelerine yardımcı oldu. Bu değişimler sırasında öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya geldiler, profesyonel konferanslara katıldılar, ek Batı metinleri tedarik ettiler, kendilerini profesyonel dergilerle tanıştırdılar ve farklı finansman seçeneklerini araştırdılar.

İş dünyası ve sanayi ile ortaklıklar da önemliydi çünkü Ukraynalı öğretim üyeleri Ukraynalı işletmelere danışmaya ve yönetici eğitimi sunmaya başladıkça, bu işletmeler yüksek potansiyelli yöneticilerini MBA ve PDS programlarına göndermeye başladılar. İş, yeni işe alımları için bu programların mezunlarını da aradı.

İşle olan bağları, hem fakülte hem de akademik kurumlar için yeni gelir akışları sağlayarak, sürekli eğitim ve yönetici eğitim programlarının önünü açtı. Sosyal sermayeyi başarılı bir şekilde inşa etmenin bir başka göstergesi, Ukrayna’daki altı oblastta eğitim ve işletmeler arasındaki işbirliğini geliştirmeye devam etmek için altı Bölgesel Danışma Konseyi kurmaktı.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir