Teknolojik Gelişmeler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

bestessayhomework@gmail.com * 0 (312) 276 75 93 *Her bölümden, Ödev Yaptırma, Proje Yazdırma, Tez Yaptırma, Rapor Yaptırma, Makale Yaptırma, spss ödev yaptırma, Araştırma Yaptırma, Tez Önerisi Hazırlatma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum, Ücretli Ödev Yaptırma, Parayla Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Proje YAPTIRMA siteleri, Mühendislik proje yaptırma, Bitirme projesi YAPTIRMA, Ödev YAPTIRMA programı, En iyi ödev siteleri, Parayla ödev yapma siteleri, Ücretli ödev YAPTIRMA, Ücretli Proje Yaptırma, Tez Yaptırma

Teknolojik Gelişmeler – Ödev Hazırlatma – Proje Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Sunum Örnekleri – Ücretli Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri

5 Kasım 2021 Bilimsel ve teknolojik gelişmeler 2020 Dünyadaki teknolojik gelişmeler kısaca Geçmişten günümüze teknolojik gelişmeler türkiye'de teknolojik gelişmeler 2020 türkiye'deki teknolojik gelişmeler nelerdir türkiye'deki teknolojik gelişmeler nelerdir kısaca 0
Kilitlenmeyi Çözme Tekniği

Düzenleme

Video içeriği düzenlenir ve sıkıştırılmamış bir dosya olarak kaydedilir. Üretim sürecindeki bu adım, dijitalin analog videoya göre en büyük avantajını işaret ediyor. Dijital düzenleme yazılım programları, dijital içerikle doğrusal olmayan etkileşime izin verir. Bir dijital düzenleme yazılımı programı kullanarak video düzenlemek, içeriğin herhangi bir yerinde bulunabilecek belirli görüntülere anında erişim sağlar. Bu süreç, düzenleme süreci üzerinde daha fazla yaratıcı kontrol sağlar.

Geçişler, başlıklar ve özel efektler kolayca eklenebilir ve ses sorunsuz ve aynı anda karıştırılabilir. Dijital videonun çıktısı doğrusal bir dizi (örneğin, bir hikaye anlatmak için birlikte düzenlenmiş bir dizi görüntü) olmasına rağmen, onu doğrusal olmayan bir süreç içinde oluşturmak, içerik hakkında yaratıcılığı ve kendiliğinden karar vermeyi kolaylaştırır. Düzenlendikten sonra video görüntüsü sıkıştırılmamış bir dosya olarak kaydedilir. Sıkıştırılmamış dosyalar için yaygın olarak birkaç standart dosya biçimi kullanılır. Bunlara Apple’ın Quicktime (.MOV, .MOOV) ve Windows için Video (.AVI) dahildir.

Sıkıştırma ve Dağıtım

Sıkıştırılmamış dosyalar genellikle inanılmaz derecede büyük olduğundan (dört dakikalık video klipler için genellikle iki gigabaytı aşar), içerik dağıtım için sıkıştırılır ve ardından izleyiciye teslim edilir. Veri sıkıştırma, bir veriyi orijinal koddan daha küçük bir koda dönüştürür. Verileri kodlama yöntemleri önemli ölçüde değişiklik göstermekte ve gelişmektedir.

Veri sıkıştırma süreçlerindeki belki de en önemli fark, kayıplı sıkıştırma ve kayıpsız sıkıştırma şemaları arasındadır. Kayıplı sıkıştırma, video ve ses sıkıştırmasında kullanılan tür, sıkıştırma işlemi sırasında bazı bilgileri atar.

Video ve ses kesin bir ortam olmadığı için (yani mesajlarını bir miktar bilgi kaybıyla iletebilirler), insan kulağı ve gözü, doğru veri türü olması koşuluyla bazı verilerin kaybını fark etmez. Kesin bilgi gerektiğinde (metin bilgisi gönderirken olduğu gibi) kullanılan kayıpsız sıkıştırma, verileri atmaz. Sıkıştırma performansı, giriş akışının boyutuna kıyasla çıkış akışının boyutuyla ölçülür.

Kodlama için kullanılan sıkıştırma işleminden bağımsız olarak, sıkıştırılmış bir dosyanın görüntülenebilmesi için kodunun çözülmesi gerekir. Dekompresyon, çıkış bilgisayarına yüklenen yazılım tarafından gerçekleştirilir. Bu yazılıma oynatıcı veya eklenti adı verilir. Bu yazılım, bir kullanıcının bilgisayar işletim sistemine veya web tarayıcısına önceden yüklenmiş olabilir. Değilse, dijital video içeriği ile paketlenmelidir.

Video içeriğini kodlamak ve kodunu çözmek için standart sıkıştırmalara kodekler denir. Dijital videonun dağıtımı için seçilen codec bileşeni, uygun olduğu belirlenen dağıtım ortamına ve dosya biçimine göre değişiklik gösterecektir. Her codec bileşeni belirli amaçlar için oluşturulur. Profesyonel video geliştiricileri, uygun kodlayıcılar hakkında, bu kodekler hakkındaki bilgilerine ve hedef kitlelerinin teknolojik sınırlamalarına dayanarak karar verir.

Dijital videonun sunumu, dijital video prodüksiyonunun diğer yönlerinden çok daha dramatik bir evrim geçiriyor. Dijital video içeriğinin dağıtımındaki en önemli gelişme, akışlı medyanın geliştirilmesi olmuştur. Akış ortamı önceden kaydedilmiş veya talep üzerine kullanıcılara canlı içerik aktarılır.

RealNetworks, Windows, Apple ve Moving Pictures Expert Group gibi kar amacı gütmeyen gruplar tarafından oluşturulan formatlar, akışlı medya formatlarında standart olmak için rekabet ediyor. Akış ortamı bir sunucuda veya web sunucusunda bulunur ve üzerindeki bağlantılardan erişilebilir. İnternette veya doğrudan adresleme yoluyla bulunan HTML dosyaları. Akış ortamı, dijital videoyu yayın ve kablolu TV gibi diğer geleneksel medya teknolojilerine benzeyen akışkan içeriğe dönüştürür.


En önemli teknolojik gelişmeler
2021 teknolojik gelişmeler
Geçmişten günümüze teknolojik gelişmeler
türkiye’deki teknolojik gelişmeler nelerdir kısaca
Dünyadaki teknolojik gelişmeler kısaca
türkiye’de teknolojik gelişmeler 2020
türkiye’deki teknolojik gelişmeler nelerdir
Bilimsel ve teknolojik gelişmeler 2020


Teknolojik Gelişmeler

İyileştirilmiş sıkıştırma oranları, ağ bant genişliği, yazılım kullanılabilirliği ve ekipman maliyetleri ile sonuçlanan sürekli teknolojik gelişmeler, dijital videonun artan tercihine katkıda bulunmuştur. Bu ilerlemeler, video içeriğinin kaydından yakalanmasına, üretilmesine ve disk, kaset, CD veya web üzerindeki çıktısına kadar dijital video üretiminin her yönünü etkiler. Sonuç olarak, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar her beceri seviyesindeki kullanıcılar, ortama daha fazla erişilebilirlik ve kalite, kullanılabilirlik ve uyumluluk açısından sunduğu avantajlardan yararlanıyor.

Donanım endüstrisindeki ilerleme, video yakalama kartlarının, bilgisayar bağlantı noktalarının, işlemcilerin ve dijital videoyla ilişkili diğer aygıtların performansını sürekli olarak iyileştirmektedir. Kameralarda, mikroişlemcilerde ve medya sürücülerinde (video verilerini depolamak için kullanılan özel sabit diskler) bilgi aktarım hızlarının (bir kullanıcıdan onu kontrol eden bir cihaza bilgi gönderme hızı) iyileştirilmesi, bunun için gereken süreyi sürekli olarak hızlandırır. 

Zamanın nakit olduğu büyük ticari video prodüksiyon evlerinde, hız artışları üretim sürelerini kısaltarak karlılığın artmasına neden oldu. Amatörler, büyük zaman yatırımları olmadan küçük video klipler oluşturma yeteneğini de takdir ettiler. Bireylerin kişisel bilgisayarlarda kendi ev videolarını oluşturmaları ve düzenlemeleri daha yaygın hale geliyor; bu, daha önce pahalı ekipmanlara sahip profesyonellerle sınırlı bir etkinliktir.

Bu ilerlemeye, daha verimli kodeklerin oluşturulması eşlik etti. Dijital videoyu sıkıştırmak için çeşitli kodekler kullanarak, depolama ve iletim için büyük, yüksek kaliteli dosyalar azaltılabilir. Daha karmaşık sıkıştırma algoritmalarının geliştirilmesi, hem dijital videoyu depolamak için gereken dosya alanında bir azalmaya hem de onu oynatmak için donanımın gücüne yol açmıştır. Yazılım programları, saklanacakları ve aktarılacakları yönteme bağlı olarak video için uygun kodeklerin belirlenmesini kolaylaştırmıştır.

Dijital videonun popülaritesi, küresel ve yerel ağ altyapılarının fiziksel olarak genişlemesiyle de ilgilidir. Dijital videonun kitleler tarafından (özellikle eğlence amaçlı) kullanımı üzerinde en dramatik etkiyi vaat eden ağ genişlemesi, geniş bant ağlarının yerleşim bölgelerine yerleştirilmesidir.

Burada, telefon hatları üzerinden dar bant erişimin yerini kablolu ve dijital abone hatlarının sağladığı geniş bant erişime bırakmaktadır. Bu genişlemeler, darboğazların (bilginin geniş bant İnternet’ten dar bant konutlara geçişinden kaynaklanan) üstesinden gelinmesine yardımcı olabilir ve böylece video kullanımını mümkün kılar. Her boyuttaki ağlar, artan bant genişliği taleplerine ayak uydurmakta zorlanıyor. Ağ bant genişliği artan dijital video ihtiyacını karşılayamazsa, İnternet’te bir eğitim ve öğretim ortamı olarak artan popülaritesi muhtemelen azalacaktır.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir